Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Απο δαυτα δεν ειχαν και στον πολεμο?Καπως ετσι δεν ξεκινησαν αυτα? :think:

Το BMW R26 το μονοκύλινδρο είναι μεταπολεμικό.
Νομίζω ξεκίνησε να βγαίνει αμέσως μετά τον πόλεμο ή πολύ κοντά, 1948, 49 ή 50.
Οι Γερμανοί πήραν τα λεφτά από το σχέδιο Marshall και έφτιαξαν αμέσως πάλι τα κατεστραμμένα εργοστάσια τους - όχι σαν και μας που πήραμε τα λεφτά και τα στείλαμε στην Ελβετία.

Τα προπολεμικά μοντέλα (όπως το Zundapp που πόσταρα) συνέχισαν να παράγονται και κατά τη διάρκεια του πολέμου (φυσικά), και μερικά από αυτά επέζησαν για να πηγαίνουν σήμερα σε μουσεία.

Το συγκεκριμένο κομμάτι ΔΕΝ είναι κατάλοιπο των Γερμανών της κατοχής.
Ήρθε στην Ελλάδα το 1936-37 που το έφερε τότε μεγαλοβιομήχανος της εποχής, και έμεινε με Ελληνικές πινακίδες και κατά τη διάρκεια της κατοχής σε γκαράζ, και μετά.

Αλλά θέλει πολλή δουλειά για να ξαναγίνει.

Δικύλινδρο 750cc είναι, ίδια αρχή λειτουργίας με τις BMW (τετράχρονο, δικύλινδρο, boxer, άξονας, no ανάρτηση τροχών) και το military version είναι αυτό που βλέπεις στις 2 τελευταίες φωτο.
 

chainsaw

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2008
Μηνύματα
388
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Το BMW R26 το μονοκύλινδρο είναι μεταπολεμικό.
Νομίζω ξεκίνησε να βγαίνει αμέσως μετά τον πόλεμο ή πολύ κοντά, 1948, 49 ή 50.
Οι Γερμανοί πήραν τα λεφτά από το σχέδιο Marshall και έφτιαξαν αμέσως πάλι τα κατεστραμμένα εργοστάσια τους - όχι σαν και μας που πήραμε τα λεφτά και τα στείλαμε στην Ελβετία.

Τα προπολεμικά μοντέλα (όπως το Zundapp που πόσταρα) συνέχισαν να παράγονται και κατά τη διάρκεια του πολέμου (φυσικά), και μερικά από αυτά επέζησαν για να πηγαίνουν σήμερα σε μουσεία.

Το συγκεκριμένο κομμάτι ΔΕΝ είναι κατάλοιπο των Γερμανών της κατοχής.
Ήρθε στην Ελλάδα το 1936-37 που το έφερε τότε μεγαλοβιομήχανος της εποχής, και έμεινε με Ελληνικές πινακίδες και κατά τη διάρκεια της κατοχής σε γκαράζ, και μετά.

Αλλά θέλει πολλή δουλειά για να ξαναγίνει.

Δικύλινδρο 750cc είναι, ίδια αρχή λειτουργίας με τις BMW (τετράχρονο, δικύλινδρο, boxer, άξονας, no ανάρτηση τροχών) και το military version είναι αυτό που βλέπεις στις 2 τελευταίες φωτο.
Ναιαρχοντα μου αλλα το κοκκινακη ειναι το R25 αυτο ποτε εσκασε μυτη???
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

Συνημμένα

  • BusaNight.jpg
    BusaNight.jpg
    175,9 KB · Εμφανίσεις: 18

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Ναιαρχοντα μου αλλα το κοκκινακη ειναι το R25 αυτο ποτε εσκασε μυτη???

Σου είπα, μετα τόν πόλεμο.
Δε τα θυμάμαι όλα απ' έξω.
Αλλά όταν χρειάζομαι κάτι, ψάχνω και το βρίσκω.
Το ίδιο μπορείς να κάνεις και εσύ.
Για τα R25, R26, και R27 π.χ. μπορείς να τα διαβάσεις ΟΛΑ εδώ:


ΚΑΙ τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά.
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
θα συνέλθετε ή θα βάλω τις φωνές.
αντε να φτιάξουμε κανά εργαλείο.
αμα χρειαστήτε βοήθεια εδώ είμαι :grin: :2funny:
 

sfinas!

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Στην αρχη του ποστ διαβασα εναν εντονο καβγα οσον αφορα τς Harley και τις αλλες μηχανες.
Κάποιος φιλος ειπες οτι η χαρλευ σου σπανε τα κοκαλα στο ταξιδι. Αυτο ειναι αστειο. Σιγουρα κανεις σε διπλασιο χρονο ενα ταξιδι απο ότι πχ με μία BMW GS1200 on-off, αλλα σκοπος της harley δεν ειναι η γρηγοραδα. Ειναι η απολαυση. Η απολαυση της οδηγησης και της ανεμελιας κατα την διαρκεια της.
Εχω οδηγησει τα περισσότερα ειδη μηχανών. Συγκεκριμμένα έχω οδηγησει R1, GSXR, BMW GS 1200, Vstrom, Varadero, TDM, BMW touring όπως και τις αντιστοιχες yamaha. Αυτες θυμαμαι προς το παρων. Μια χαρα μηχανες όλες.Η κάθε μία με τα δικά της σημαντικά καθε φορά πλεονεκτήματα.
Οταν ομως οδηγησα Harley, αν και υσττερει σε πολλά απο τις άλλες μηχανες, δεν ξερω, αλλα εμεινα μαλακας.... Ειναι αλλη αισθηση. Πραγματικα ειναι αλλη αισθηση και δεν ειναι μυθος το ονομα harley. Με την Harley, απλα ταξιδευεις... Ξεχνας το αγχος, την πιεση και την ανδρεναλινη. Εισαι ηρεμοτατος, και απολαμβάνεις το κάθε δευτερολεπτο οδηγησης.
Πλέον η μηχανη μου ειναι και ο έρωτάς μου. Κάνω συνεχη ταξιδια και την ευχαριστιεμαι οσο πιο πολυ μπορώ, χωρις ομως να μπορω να την χορτάσω. Η μηχανη μου ειναι αυτη:
www.raptorsandrockets.com/images/Harley-Davidson/FatBobNYC001.jpg]http://www.raptorsandrockets.com/images/Harley-Davidson/FatBobNYC001.jpg[/url]
[URL unfurl="true"]http://darkcustom.harley-davidson.co.uk/a/img/fatBob/fatBob.jpg[/url]
www.swotti.com/tmp/swotti/cacheZMF0IGJVYG==QXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgFat%20bob2.jpg]http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheZMF0IGJVYG==QXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgFat%20bob2.jpg[/url]
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Πλέον η μηχανη μου ειναι και ο έρωτάς μου.

Όταν πληρώνεις φίλε, για να κάνεις την καύλα σου, κάθε άλλη κουβέντα είναι περιττή.

Προφανώς εσύ πλήρωσες και την κάνεις, οπότε καλά κάνεις.  Σ' αρέσει, τελείωσε.  Μαγκιά σου.

Όμως έννοιες σαν "απολαυση", "ανεμελιά", "εμεινα μαλακας...", "Ειναι αλλη αισθηση", "απλα ταξιδευεις", "δεν είναι μύθος", και "απολαμβάνεις το κάθε δευτερολεπτο οδηγησης" δεν είναι ούτε τεχνικοί, ούτε μοτοσυκλετιστικοί όροι.  Είναι λογοτεχνικοί όροι.

Εδώ δε γράφουμε λογοτεχνικά κείμενα.

Μιλάμε για μηχανάκια.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Στην αρχη του ποστ διαβασα εναν εντονο καβγα οσον αφορα τς Harley και τις αλλες μηχανες.
Κάποιος φιλος ειπες οτι η χαρλευ σου σπανε τα κοκαλα στο ταξιδι. Αυτο ειναι αστειο. Σιγουρα κανεις σε διπλασιο χρονο ενα ταξιδι απο ότι πχ με μία BMW GS1200 on-off, αλλα σκοπος της harley δεν ειναι η γρηγοραδα. Ειναι η απολαυση. Η απολαυση της οδηγησης και της ανεμελιας κατα την διαρκεια της.
Εχω οδηγησει τα περισσότερα ειδη μηχανών. Συγκεκριμμένα έχω οδηγησει R1, GSXR, BMW GS 1200, Vstrom, Varadero, TDM, BMW touring όπως και τις αντιστοιχες yamaha. Αυτες θυμαμαι προς το παρων. Μια χαρα μηχανες όλες.Η κάθε μία με τα δικά της σημαντικά καθε φορά πλεονεκτήματα.
Οταν ομως οδηγησα Harley, αν και υσττερει σε πολλά απο τις άλλες μηχανες, δεν ξερω, αλλα εμεινα μαλακας.... Ειναι αλλη αισθηση. Πραγματικα ειναι αλλη αισθηση και δεν ειναι μυθος το ονομα harley. Με την Harley, απλα ταξιδευεις... Ξεχνας το αγχος, την πιεση και την ανδρεναλινη. Εισαι ηρεμοτατος, και απολαμβάνεις το κάθε δευτερολεπτο οδηγησης.
Πλέον η μηχανη μου ειναι και ο έρωτάς μου. Κάνω συνεχη ταξιδια και την ευχαριστιεμαι οσο πιο πολυ μπορώ, χωρις ομως να μπορω να την χορτάσω. Η μηχανη μου ειναι αυτη:
www.raptorsandrockets.com/images/Harley-Davidson/FatBobNYC001.jpg]http://www.raptorsandrockets.com/images/Harley-Davidson/FatBobNYC001.jpg[/url]
[URL unfurl="true"]http://darkcustom.harley-davidson.co.uk/a/img/fatBob/fatBob.jpg[/url]
www.swotti.com/tmp/swotti/cacheZMF0IGJVYG==QXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgFat%20bob2.jpg]http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheZMF0IGJVYG==QXV0B21VDGLVBI1NB3RVCMJPA2VZ/imgFat%20bob2.jpg[/url]

αν λες οτι τα χερια σε αυτα τα τιμονια δε πιανονται σε πολυωρο ταξιδι, τοτε απλα εισαι υπερκαβλωμενος με τη μηχανη σου και οχι αντικειμενικος. Πολυ καλο μεν για σενα, κακο για καποιον που θα σε ρωτησει και θα του προτεινεις.
 

sfinas!

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Σταυρο, εχω παρατηρησει μεσα σε αυτο το site οτι μια μεγαλη μεριδα ατομων, που συνηθως εχει μεγαλο αριθμο μηνυματων, ειναι εναντια σε ΟΛΟΥΣ εκτος απο τους φιλους τους!
Τωρα βλεπω και εσενα με το υφακι της ειρωνιας που σας διακατεχει!

Να σε ρωτησω κατι ρε φιλε... Ποιοι νομιζετε οτι ειστε?? Τοσο μαγκες γεννηθηκατε εσεις??? Εσεις ξερετε τα παντα και ολοι οι εκτος της κλικας σας ειναι μαλακες??
Νομιζεις πως εσυ θα μου υποδειξεις τους τεχνικους όρους ρε παπαρα?? Που οτι σου ερθει στο κεφαλι λες για να κανεις εντυπωση?? Τι σχεση εχει η λογοτεχνια με αυτα που λεω ρε ονειροπολε?? Ειχα καθε καλη διαθεση να αναφερω τις αποψεις μου χωρις να προσβαλω ΚΑΝΕΝΑΝ και εχεις εσυ αυτο το υφος ρε τσουτσουνι????
Και κατι τελευταιο και σας γραφω στα αρχιδια μου:
Ποια εταιρια ρε μαλακα εχει 108 χρονια στην αγορα με ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ προβλημα μηχανικο???
Πόσες εταιριες έχουν βγαλει custom μηχανες σαν αντιγραφο της harley και εχουν γελοιποιηθεί?
Ποια εταιρια έχει 108 χρονια τωρα αποκλειστικά custom μηχανες και πουλαει ακομα σαν τρελη????
Εχεις δει ποτε απο κοντα Harley?? Γιατι για να καβαλησεις ούτε δεν υπαρχει λογος....

Μιληστε λοιπον εσεις για μηχανακια, να παω αλλου εγω και να μιλησω για ΜΗΧΑΝΕΣ!

Παπάρα!!! Που δεν εχεις το στοιχειώδες μυαλό να καταλάβεις και να σεβαστεις κάτι έξω απο αυτά που σου έχουν φυτέψει στο μυαλό...... Που νομιζεις οτι ξερεις και απο τεχνικούς όρους.... Και που να ηξερες μαλακα....

Λυπάμαι που αφηνω το site για ορισμενους τρισμεγιστους μαλάκες που απο ότι κρίνω, για να γαμησουν πληρωνουν ψυχικη οδυνη σε πουτάνες....
 

sfinas!

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
αν λες οτι τα χερια σε αυτα τα τιμονια δε πιανονται σε πολυωρο ταξιδι, τοτε απλα εισαι υπερκαβλωμενος με τη μηχανη σου και οχι αντικειμενικος. Πολυ καλο μεν για σενα, κακο για καποιον που θα σε ρωτησει και θα του προτεινεις.
Οχι φιλε μου. Ποτε δεν εχουν πιαστει τα χερια μου. Και δεν ειμαι υπερκαβλωμενος. Αντικειμενικότατος ειμαι. Δεν την φτιαχνω εγω την harley. ενας μαλακας που την πληρωσε ειμαι και αν πιανοντουσαν τα χερια μου απλα δεν θα την ειχα πουλησει... τοσο απλα...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Οχι φιλε μου. Ποτε δεν εχουν πιαστει τα χερια μου. Και δεν ειμαι υπερκαβλωμενος. Αντικειμενικότατος ειμαι. Δεν την φτιαχνω εγω την harley. ενας μαλακας που την πληρωσε ειμαι και αν πιανοντουσαν τα χερια μου απλα δεν θα την ειχα πουλησει... τοσο απλα...

φιλε μου ποση ωρα μπορεις να εχεις ψηλα τα χερια σε τετοια γωνια? η λογικη το λεει οχι εγω. Τεσπα εγω γουσταρω να βλεπω καβλωμενους ανθρωπους με τα μηχανακια τους, ο καβλωμενος δεν ειναι ποτε κακοπροαιρετος. Τις πληροφοριες τις φιλτραρουμε καθενας με το μυαλο του. Ομορφα ταξιδια μπροστα σου ναχεις παιχτη.

υ.γ. γιατι φορτωνεις ευκολα?
 

sfinas!

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Καταρχην τα χερια μου δεν ειναι ψηλα. Προφανως και εσυ δεν εχεις οδηγησει harley. Harley δεν ειναι μονο αυτες που βλεπεις με κατι τελειωμενους τυπους που εχουν τιμονια σαν απλωστρες. Αυτες ειναι πειραγμενες. Καμια harley δεν βγαινει μαμα με τιμονια ψηλα. Εμενα τα χερια μου ειναι τεντωμενα, και ποιο κατηφορικα απο ενα Vstrom. Γιατι να πιαστω??
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και αντευχωμαι.

Φορτωνω ναι αλλα οχι και ευκολα. Λεω την αποψη μου και η τσουτσου απο κατω παρολο που δεν εχει καμια εμπειρια στις μηχανες harley, επειδη δεν εχει κατι αλλο να κατακρινει απο το ποστ μου λέει μαλακιες που μου σπανε τα αρχιδια... Μοντερνοι νεοελληνες μαλακες είρωνες.... Και τετοιους φιλε μου εδω μεσα εχετε πολλους....
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Καταρχην τα χερια μου δεν ειναι ψηλα. Προφανως και εσυ δεν εχεις οδηγησει harley. Harley δεν ειναι μονο αυτες που βλεπεις με κατι τελειωμενους τυπους που εχουν τιμονια σαν απλωστρες. Αυτες ειναι πειραγμενες. Καμια harley δεν βγαινει μαμα με τιμονια ψηλα. Εμενα τα χερια μου ειναι τεντωμενα, και ποιο κατηφορικα απο ενα Vstrom. Γιατι να πιαστω??
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και αντευχωμαι.

Φορτωνω ναι αλλα οχι και ευκολα. Λεω την αποψη μου και η τσουτσου απο κατω παρολο που δεν εχει καμια εμπειρια στις μηχανες harley, επειδη δεν εχει κατι αλλο να κατακρινει απο το ποστ μου λέει μαλακιες που μου σπανε τα αρχιδια... Μοντερνοι νεοελληνες μαλακες είρωνες.... Και τετοιους φιλε μου εδω μεσα εχετε πολλους....

δεν εχω οδηγησει χαρλευ οντως. αλλα και αν ειχα οδηγησει δε θα μπορουσα να εκφερω αλλη αποψη αν δεν εχω κανει πολυωρο ταξιδι να δω αν κουραζονται. Τη φωτο της μηχανης σου ειδα και ειπα για το τιμονι, οχι γενικοτερα. Τι να πω, δεν εχω ρωτησει και αλλους βασικα να μου πουνε. Απλα ετσι το σκεφτομουν λογικα.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Σταυρο, εχω παρατηρησει μεσα σε αυτο το site οτι μια μεγαλη μεριδα ατομων, που συνηθως εχει μεγαλο αριθμο μηνυματων, ειναι εναντια σε ΟΛΟΥΣ εκτος απο τους φιλους τους!
Τωρα βλεπω και εσενα με το υφακι της ειρωνιας που σας διακατεχει!

Να σε ρωτησω κατι ρε φιλε... Ποιοι νομιζετε οτι ειστε?? Τοσο μαγκες γεννηθηκατε εσεις??? Εσεις ξερετε τα παντα και ολοι οι εκτος της κλικας σας ειναι μαλακες??
Νομιζεις πως εσυ θα μου υποδειξεις τους τεχνικους όρους ρε παπαρα?? Που οτι σου ερθει στο κεφαλι λες για να κανεις εντυπωση?? Τι σχεση εχει η λογοτεχνια με αυτα που λεω ρε ονειροπολε?? Ειχα καθε καλη διαθεση να αναφερω τις αποψεις μου χωρις να προσβαλω ΚΑΝΕΝΑΝ και εχεις εσυ αυτο το υφος ρε τσουτσουνι????
Και κατι τελευταιο και σας γραφω στα αρχιδια μου:
Ποια εταιρια ρε μαλακα εχει 108 χρονια στην αγορα με ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ προβλημα μηχανικο???
Πόσες εταιριες έχουν βγαλει custom μηχανες σαν αντιγραφο της harley και εχουν γελοιποιηθεί?
Ποια εταιρια έχει 108 χρονια τωρα αποκλειστικά custom μηχανες και πουλαει ακομα σαν τρελη????
Εχεις δει ποτε απο κοντα Harley?? Γιατι για να καβαλησεις ούτε δεν υπαρχει λογος....

Μιληστε λοιπον εσεις για μηχανακια, να παω αλλου εγω και να μιλησω για ΜΗΧΑΝΕΣ!

Παπάρα!!! Που δεν εχεις το στοιχειώδες μυαλό να καταλάβεις και να σεβαστεις κάτι έξω απο αυτά που σου έχουν φυτέψει στο μυαλό...... Που νομιζεις οτι ξερεις και απο τεχνικούς όρους.... Και που να ηξερες μαλακα....

Λυπάμαι που αφηνω το site για ορισμενους τρισμεγιστους μαλάκες που απο ότι κρίνω, για να γαμησουν πληρωνουν ψυχικη οδυνη σε πουτάνες....

Μερικοί τύποι, παλιοαρχίδι, πράγματι πληρώνουν για να γαμήσουν.
Σ’ αυτό το site συνηθίζεται να μαζευόμαστε τέτοιοι τύποι, το λέει και ο τίτλος του.
Άλλοι δε μπορούν να γαμήσουν ούτε κι όταν πληρώνουν.
Πήγαινε λοιπόν εσύ εκεί όπως λες "αλλού", εκεί που μαζεύεστε.  Δε θα μας στεναχωρήσει αυτό.

Δε θα κάτσω να σου απαριθμήσω τι έχω καβαλήσει. Τέτοιου τύπου φιγούρα κάνουν οι κάτοχοι Χάρλεϋ, και εγώ δεν είμαι του είδους.

Η λογοτεχνική σου δεινότητα φάνηκε στο προηγούμενο (πρώτο) ποστ σου, όπως στην εντόπισα με την απάντησή μου.  Μετά, επειδή σου είπα και μερικά πράματα που δε σου άρεσαν, άρχισες να βρίζεις.

Ξέρω και εγώ να βρίζω.

Μουνί.

Και πρόσεχε τα τεράστια αρχίδια σου στα οποία μας γράφεις, μη πάθουν τίποτα από τους κραδασμούς της Χάρλεϋ.
 

Συνημμένα

  • Karnavalos1.jpg
    Karnavalos1.jpg
    193,5 KB · Εμφανίσεις: 35
  • Karnavalos2.jpg
    Karnavalos2.jpg
    94,2 KB · Εμφανίσεις: 16

sfinas!

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Πωπω πραγματικα παντως εισαι μεγαλη περιπτωση εσυ... :jerking:
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω και δεν θα το ξανακανω ας γραψεις οτι θες... Αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω στο μηνυμα σου....
Δεν θα σχολιασω τα προηγουμενα που ειπες, γιατι τα θεωρω εντελώς ανουσιες μαλακιες. Θα μεινω ομως σε αυτα:

Δε θα κάτσω να σου απαριθμήσω τι έχω καβαλήσει. Τέτοιου τύπου φιγούρα κάνουν οι κάτοχοι Χάρλεϋ, και εγώ δεν είμαι του είδους.
Δεν αριθμησα βλακα τι εχω καβαλησει με στυλ εγωισμού και έπαρσης. Απλα έδειξα ότι δεν ειμαι κανενα παιδακι που ειναι στενομυαλο και κολλημενο με την γνώμη των πολλών. Είχα στα χέρια μου πολλές μηχανές και αυτο ήταν τυχη για μενα εφοσον μπορω να εχω αντικειμενικο κριτηριο επιλογης. ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΟΥΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΤΗΚΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. προφανως ομως εσυ εισαι ΤΟΟΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ που όλα τα παιρνεις ως εγωισμό και υπερηφανια στους αλλους!!!
Και εκτος των άλλων, ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΙΑ HARLEY. ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ??? ΠΩΣ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ??? Κολημένε βλάκα κομπλεξικέ!!! Σου μάθαν 5 πραγματα και νομίζεις ότι αυτά είναι όλος ο κόσμος....


Και πρόσεχε τα τεράστια αρχίδια σου στα οποία μας γράφεις, μη πάθουν τίποτα από τους κραδασμούς της Χάρλεϋ.
Άλλη μια αποδειξη της άγνοιάς σου περι των Harley....
Οι εν λόγω μηχανες δεν έχουν κραδασμους παπαράκο! Δεν ειναι καθαρόαιμα πιστας...
Δονήσεις έχουν, οι οποίες προκαλούνται απο το αερόψυκτο δικίλινδρο μοτέρ, το οποίο εκτος απο αυτά δουλεύει σε πολυ χαμηλές στροφές. Η λειτουργία του λοιπόν σε τόσο χαμηλές στροφές, με την ικανότητα έλξης που έχει σε ενα τοσο χαμηλο φασμα στροφών προκαλούν τις γνωστες στους χαρλεάδες δονήσεις, που οφείλω να σου πω ότι ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΑΜΑΣ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ!!!  :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.955
Πόντοι
12.056
Ποια εταιρια ρε μαλακα εχει 108 χρονια στην αγορα με ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ προβλημα μηχανικο???
Πόσες εταιριες έχουν βγαλει custom μηχανες σαν αντιγραφο της harley και εχουν γελοιποιηθεί?
Ποια εταιρια έχει 108 χρονια τωρα αποκλειστικά custom μηχανες και πουλαει ακομα σαν τρελη????
Εχεις δει ποτε απο κοντα Harley?? Γιατι για να καβαλησεις ούτε δεν υπαρχει λογος....

Μιληστε λοιπον εσεις για μηχανακια, να παω αλλου εγω και να μιλησω για ΜΗΧΑΝΕΣ!

Παπάρα!!! Που δεν εχεις το στοιχειώδες μυαλό να καταλάβεις και να σεβαστεις κάτι έξω απο αυτά που σου έχουν φυτέψει στο μυαλό...... Που νομιζεις οτι ξερεις και απο τεχνικούς όρους.... Και που να ηξερες μαλακα....

Λυπάμαι που αφηνω το site για ορισμενους τρισμεγιστους μαλάκες που απο ότι κρίνω, για να γαμησουν πληρωνουν ψυχικη οδυνη σε πουτάνες....


Θα σου χαλασω λιγο το ονειρο...




Sorry παικτη....ηρθες αδιαβαστος...better luck next time
 

Επισκέπτης
Θα σου χαλασω λιγο το ονειρο...




Sorry παικτη....ηρθες αδιαβαστος...better luck next time
αλλος ασχετος..
ρε χαρλευ εχεις καβαλησει???
εχουν μουδιασει τ αρχιδια σου???
ΧΟΥ ρε..
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Ρε Σφηνα,ρε Σταυρο...για ηρεμηστε λιγο

 Εχουμε αλλα θρεντ να ξεσκοζομαστε στα βρισιδια
 Φιλε Σφηνα καλως ηρθες,καλους δρομους να εχεις και παντα ορθιος αδελφε
 
 Στα χρονια που καβαλαω μοτοσυκλετες,εχω καταλαβει οτι εμεις οι
 μηχανοβιοι ειμαστε αλλης "φασης" ανθρωποι,με αισθηση του χιουμορ και
 πολλλυυυυυυ "πλακα" αναμεσα μας...

 Δεν δικαιολογω τον Σταυρο αλλα ουτε και σενα
 Δνε υπαρχει μειωτικος χαρακτηρισμος για ΚΑΜΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ,απο την
 στιγμη που ο αλλος την αγαπαει και της δινει ενα κομματι απο τον
 εαυτο του..

 Και αν σε πειραξε κατι,πειραξε τον και εσυ
 Σου ειπε για την Χαρλευ,πες του για το δικο του,να προχωραει η
 πλακα,να γινεται γελιο...

 Σε ενα Φιλο εδω μεσα παλαιοτερα,BMWδοφιλο ορκισμενο,του ειχαμε κανει
 πλακα με τον Αλτεκ,ηχογραφωντας τις Γιοσιμουρα απο το χιλιαρι του
 βαψιμαλλια,ανεβασαμε το βιντεο στο youtube και του ποσταραμε το λινκ

 Εγινε της παλαβης το πανηγυρι απο τα γελια,αυτο δεν σημαινε οτι θα
 παρεξηγηθουμε αυτοματως

 Εγω εχω ενα ταπεινο V-Strom 650μ,τρεχει κατι;
 Εχω να δωσω αναφορα σε κανεναν;
 Και εμενα με πειραζουν εδω μεσατου τυπου "Ρε σεις στρωματαδες,πως τα
 ξεχωριζετε στις καφετεριες που πατε για καφε;Δεν καβαλαει ο ενας του
 αλλου;" και διαφορα αλλα ωραια,παντα στο πνευμα του καλαμπουριου
 και της ωραιας ¨φασης"

 Δεν εχουμε κατι να χωρισουμε,και βολτες εχουμε παει πολλες φορες,απο
 το σκουτερ του "Παθος για την γυναικα" μεχρι το ΧΧ του GGXXX (που
 χαθηκε αυτος ρε σεις;)και οχι διπλα,αλλα στο Λαυριο...Μαλιστα,στο
 Λαυριο για καφε,αυτη η ετεροκλητη παρεα...


 Γενικοτερα,θα παρακαλουσα να μην μολυνουμε ΚΑΙ ΑΥΤΟ το θρεντ με
 βρισιδια

 Ειμαστε το καλυτερο θρεντ στο σαιτ,για τον λογο οτι δεν ειχαμε μεχρι
 τωρα τετοιες φασεις

 Μολις γυρισω,θα στειλω π.μ. να τα πουμε και απο κοντα

 Ηρεμιαααααααααα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom