Νέα

Μετατροπή τραγουδιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα crespo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

crespo

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
498
Like
1
Πόντοι
1
Καλησπέρα έχω κατι τραγούδια σε μορφή  mp3 υπάρχει καποιος τρόπος ή κανένα προγραμμα για να τα μετατρεψω σε απλή μορφή audio?
 

bybloshaggi

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
30
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
με το NERO μπορεις να τα μετατρεψεις αφου σιγουρα θα θες να τα καψεις και σε cd
 
OP
OP
crespo

crespo

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
498
Like
1
Πόντοι
1
ευχαριστω για τις απαντησεις επελεξα το freeaudio γιατι ειναι και πιο μικρο και καλο
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
με ποιο τροπο μπορουμε να κατεβασουμε απο γιουτιουμπ τραγουδια και να τα αποθηκευσουμε ως mp3 για εγγραφη σε cd?
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
φιλε ektor 
δες αυτα τα δυo  > το site τους== η καλύτερη επιλογή  είναι  απο vixy  >>> &  να τα κανεις σε avi
Δεν τα εχω δουλέψει- λιγο μονο- αυτα ειναι τα γνωστα για το κόλπο που λες-
λιγο να τα ψάξεις θα τα βρεις- έχουν κενή μπαρα οπου βάζεις το url του youtube
βεβαια τα video  αυτά  του  youtube είναι  video σε  flash (flv)      και οχι απλά ηχος  σε mp3
>>>>> εδώ
----και
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Πολυ μαλακια ηχος απο το youtube. Ειναι μονο για να βρισκεις τραγουδια και μετα να τα κατεβαζεις p2p.
 

pervert_74

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2005
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Πολυ καλο προγραμμα μετατροπης αρχειων ηχου και βιντεο απο οποιαδηποτε μορφη θελετε ειναι  to Format Factory, με μια απλη αναζητηση στον γουγλη το βρισκετε. Ειναι απολυτως freeware και κανει ολων των ειδων τις μετατροπες. Το δουλευω εδω και πολυ καιρο με αριστα αποτελεσματα
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
με ποιο τροπο μπορουμε να κατεβασουμε απο γιουτιουμπ τραγουδια και να τα αποθηκευσουμε ως mp3 για εγγραφη σε cd?
Για κατέβασμα, βάζεις αυτό το πρόσθετο στον Mozilla Firefox:
52.000.000 download έχει, αυτό τα λέει όλα.


Για τη μετατροπή μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το VLC ακόμα. :sunglasses:
Media->Convert/save...Επιλέγεις τα βίντεο και πατάς Convert/save και προφίλ audio-mp3.
Μπορείς να πειράξεις και τις ρυθμίσεις της ποιότητας.

Κατέβαζέ τα όμως σε μορφή HQ18, το οποίο είναι μορφής mp4 και μπορεί να μετατραπεί.
Αν το κατεβάσεις σε flv, το VLC θα το ανοίξει, αλλά δεν το μετατρέπει. (δεν έχω ιδέα γιατί... :think:)
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
καλημερα θελω να κανω μετατροπη και γω κατι τραγουδια mp3  ετσι ωστε να πεζουν στο αμαξι που εχω απλο cd player δεν παιζει mp3 αρχεια σε τι μορφη να τα μετατρεψω σε wav θα παιζουν? εχω το  nero το προγραμμα.
 

Nikolas_ta_pinw

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
606
Like
1
Πόντοι
6
καλημερα θελω να κανω μετατροπη και γω κατι τραγουδια mp3  ετσι ωστε να πεζουν στο αμαξι που εχω απλο cd player δεν παιζει mp3 αρχεια σε τι μορφη να τα μετατρεψω σε wav θα παιζουν? εχω το  nero το προγραμμα.
Θα απαντήσω με πάσα επιφύλαξη οχι. Συμπίεση γίνεται, αν το αρχείο σου είναι συμπιεσμένο ήδη δεν μπορείς να κάνεις αποσυμπίεση!επέκταση αρχείου δεν γίνεται
 

rockstar

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
203
Κριτικές
36
Like
9
Πόντοι
11
Tsontakias1 στο Nero διαλέγεις εγγραφή audio cd , βάζεις τα mp3 αρχεία που θέλεις να γράψεις και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του το πρόγραμμα…. Διαφορετικά άμα θέλεις πρώτα να αποσυμπιέσεις τα  mp3,  θα το κάνεις με κάποιο πρόγραμμα σαν το easy cd-da extractor για παράδειγμα,  θα τα μετατρέψεις σε wav και μετά θα πάς στο nero να τα γράψεις …. 
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
σωστος απλο ητανε εχεις δικιο  :rockon:
 

Nikolas_ta_pinw

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
606
Like
1
Πόντοι
6
Tsontakias1 στο Nero διαλέγεις εγγραφή audio cd , βάζεις τα mp3 αρχεία που θέλεις να γράψεις και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του το πρόγραμμα…. Διαφορετικά άμα θέλεις πρώτα να αποσυμπιέσεις τα  mp3,  θα το κάνεις με κάποιο πρόγραμμα σαν το easy cd-da extractor για παράδειγμα,   θα τα μετατρέψεις σε wav και μετά θα πάς στο nero να τα γράψεις ….   
και έχει καλή ποιότητα ήχου? ή θα ακους σκρατσαρισματα?
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
Tsontakias1 στο Nero διαλέγεις εγγραφή audio cd , βάζεις τα mp3 αρχεία που θέλεις να γράψεις και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του το πρόγραμμα…. Διαφορετικά άμα θέλεις πρώτα να αποσυμπιέσεις τα  mp3,  θα το κάνεις με κάποιο πρόγραμμα σαν το easy cd-da extractor για παράδειγμα,   θα τα μετατρέψεις σε wav και μετά θα πάς στο nero να τα γράψεις ….   
Σωστα

Αυτη πιστευω ειναι η πιο ενδεδειγμενη μεθοδος. ειδικα εαν δεν εχεις ιδιεταιρα υψηλες απαιτησεις ποιοτητας ηχου.

Δεν ειναι κορυφαια, αλλα ειναι ικανοποιητικη και δεν ακους "στρατς"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom