Νέα

Metal videos!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19K
  • Εμφανίσεις 504K
  • Ετικέτες
    heavy metal
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.121
Like
10.383
Πόντοι
2.606

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.902
Κριτικές
34
Like
14.682
Πόντοι
17.346

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
24
Like
10.113
Πόντοι
3.446
τυχαία ανακάλυψη...
νέα μπάντα και ήχοι από το παλιό καλό αμερικάνικο power-thrash metal
μου φέρνουν στο μυαλό Conception, Nevermore, λίγο από παλιούς (καλούς) Queenssryche και διάφορα άλλα που δε μπορώ να προσδιορίσω

βαλε και λιγο pharaoh και tad morose και εισαι μεσα :wink:
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.121
Like
10.383
Πόντοι
2.606
σε κάποια σχόλια είδα να αναφέρουν επιρροές και από Crimson Glory, θα συμφωνήσω...
θα συμπληρώσω και κάτι από Watchtower και Symphony X και το κλειδώνω
συνεχίζω να τους ακούω...:headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
35
Like
29.825
Πόντοι
9.846
το ανακάλυψα όταν προσπαθούσα να μάθω τι είχε συμβεί με τους Sanctuary
δισκάρα
Τους ακούω από την αρχή τους. Από το ντεμπούτο τους ξεχώρισαν αλλά το Politics έδωσε νέα πνοή στο Metal. Φοβερα και απίστευτα τα Sanctuary, αλλά όχι ογκόλιθος σαν το Politics. Τους είχα δει και live στο Ρόδον για την προώθηση του Politics μαζί με Iced Earth σε μια αξέχαστη νύχτα που όλα τα βλαμμένα πιτσιρίκια όταν παίζανε οι Nevermore φώναζαν "Iced Earth". Ενώ παίζανε απίστευτα οι Nevermore. Σιχαθηκα τη ψυχή μου με τα μαλακιασμενα πιτσιρίκια.
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.121
Like
10.383
Πόντοι
2.606
Τους ακούω από την αρχή τους. Από το ντεμπούτο τους ξεχώρισαν αλλά το Politics έδωσε νέα πνοή στο Metal. Φοβερα και απίστευτα τα Sanctuary, αλλά όχι ογκόλιθος σαν το Politics. Τους είχα δει και live στο Ρόδον για την προώθηση του Politics μαζί με Iced Earth σε μια αξέχαστη νύχτα που όλα τα βλαμμένα πιτσιρίκια όταν παίζανε οι Nevermore φώναζαν "Iced Earth". Ενώ παίζανε απίστευτα οι Nevermore. Σιχαθηκα τη ψυχή μου με τα μαλακιασμενα πιτσιρίκια.
Tους είχα δει κι' εγώ σε αυτή τη συναυλία, στο Ρόδον.
 

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
349
Like
358
Πόντοι
21
Τους ακούω από την αρχή τους. Από το ντεμπούτο τους ξεχώρισαν αλλά το Politics έδωσε νέα πνοή στο Metal. Φοβερα και απίστευτα τα Sanctuary, αλλά όχι ογκόλιθος σαν το Politics. Τους είχα δει και live στο Ρόδον για την προώθηση του Politics μαζί με Iced Earth σε μια αξέχαστη νύχτα που όλα τα βλαμμένα πιτσιρίκια όταν παίζανε οι Nevermore φώναζαν "Iced Earth". Ενώ παίζανε απίστευτα οι Nevermore. Σιχαθηκα τη ψυχή μου με τα μαλακιασμενα πιτσιρίκια.
Εχεις φυσηκα δηκιο.Παντοτε δυστηχως το επιπεδο εδω στην ελλαδα στο τομεα της μουσικης εκτημησης σε μπαντες ακομα και εκεινη την εποχη ητανε πολλη χαμηλο!
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
35
Like
29.825
Πόντοι
9.846
Εχεις φυσηκα δηκιο.Παντοτε δυστηχως το επιπεδο εδω στην ελλαδα στο τομεα της μουσικης εκτημησης σε μπαντες ακομα και εκεινη την εποχη ητανε πολλη χαμηλο!
Φίλε τότε όλη η Ελλάδα άκουγε φανατικα Iced Earth, και το κερασάκι στην τούρτα ήταν το Alive in Athens. Ευτυχώς που ναι μεν κι εμένα μου άρεσαν πολύ, αλλά ψαχνομουν κιόλας αρκετά. Τότε είχαν βγει Βlack Μetal Αλμπουμαρες από Cradle of filth, Dimmu Borgir, Bal Sagoth, Emperor, Immortal, Satyricon και άρχισε και άλλο ένα κύμα τότε Νέου Μελωδικου Death (Σουηδικό Death) με Sentenced, Dark Tranquility, In Flames και άλλους.
 

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
349
Like
358
Πόντοι
21
Φίλε τότε όλη η Ελλάδα άκουγε φανατικα Iced Earth, και το κερασάκι στην τούρτα ήταν το Alive in Athens. Ευτυχώς που ναι μεν κι εμένα μου άρεσαν πολύ, αλλά ψαχνομουν κιόλας αρκετά. Τότε είχαν βγει Βlack Μetal Αλμπουμαρες από Cradle of filth, Dimmu Borgir, Bal Sagoth, Emperor, Immortal, Satyricon και άρχισε και άλλο ένα κύμα τότε Νέου Μελωδικου Death (Σουηδικό Death) με Sentenced, Dark Tranquility, In Flames και άλλους.
Το οτι με λες Φιλε με προσβαλης αλλα τελος παντων.Καταρχην δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα εγω μιλαω για την δεκαετια το 80 και ειδηκα στα τελη της οπου ενφανηστηκαν η Sanctuary οπως και η αλλες γκρουπαρες και σνομπαρηστηκαν απο τους εδω μεταλαδες!
Δεν μιλαω για το τελος των 90ς που οντως γκρουπ οπως η Iced Earh και Stratovarious και η Grave Digger απολανβαναν μεγαλη αγαπη απο εμας!
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
35
Like
29.825
Πόντοι
9.846
Το οτι με λες Φιλε με προσβαλης αλλα τελος παντων.Καταρχην δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα εγω μιλαω για την δεκαετια το 80 και ειδηκα στα τελη της οπου ενφανηστηκαν η Sanctuary οπως και η αλλες γκρουπαρες και σνομπαρηστηκαν απο τους εδω μεταλαδες!
Δεν μιλαω για το τελος των 90ς που οντως γκρουπ οπως η Iced Earh και Stratovarious και η Grave Digger απολανβαναν μεγαλη αγαπη απο εμας!
Δεν πρέπει να προσβαλεσαι. Άντρας είσαι με διαφορετικη σεξουαλική κατεύθυνση. Σεβαστο. Αλλά αν θες να σε λέω φιλενάδα θα σε λέω από εδώ και πέρα. Νο προμπλεμο. Μη κολλάς.
Είμαι 46, ξεκίνησα να ακούω μουσική και κατευθείαν Metal (δεν άκουσα ποτέ άλλο είδος ) το καλοκαίρι 5ης Δημοτικού με 6η Δημοτικού. 1988 με 89 καπου εκεί. Τότε οι μόνες πληροφορίες που είχαμε πρόσβαση ήταν καμία αυθεντικη κασέτα και μια ραδιοφωνική εκπομπή μια φορά την εβδομάδα. Τεντωναμε τα αυτιά μας τότε να ακούσουμε. Στο γυμνάσιο ξεκίνησαν να βγαίνουν τα cd και ξεκίνησα να μαζεύω cd. 2α Γυμνασίου αν θυμάμαι καλά. Εκείνη την εποχή που ξεκίνησα είχαν βγει Απίστευτα Άλμπουμ!
 

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
349
Like
358
Πόντοι
21
Δεν πρέπει να προσβαλεσαι. Άντρας είσαι με διαφορετικη σεξουαλική κατεύθυνση. Σεβαστο. Αλλά αν θες να σε λέω φιλενάδα θα σε λέω από εδώ και πέρα. Νο προμπλεμο. Μη κολλάς.
Είμαι 46, ξεκίνησα να ακούω μουσική και κατευθείαν Metal (δεν άκουσα ποτέ άλλο είδος ) το καλοκαίρι 5ης Δημοτικού με 6η Δημοτικού. 1988 με 89 καπου εκεί. Τότε οι μόνες πληροφορίες που είχαμε πρόσβαση ήταν καμία αυθεντικη κασέτα και μια ραδιοφωνική εκπομπή μια φορά την εβδομάδα. Τεντωναμε τα αυτιά μας τότε να ακούσουμε. Στο γυμνάσιο ξεκίνησαν να βγαίνουν τα cd και ξεκίνησα να μαζεύω cd. 2α Γυμνασίου αν θυμάμαι καλά. Εκείνη την εποχή που ξεκίνησα είχαν βγει Απίστευτα Άλμπουμ!
Ενταξη εγω ειμαι 52 χρονων οποτε προλαβα συνηδοτοπειημενη ομως στο τι ακουγα πολλα περησοτερα απο εσενα χωρις παρεξηγηση.
Και βεβαια τοτε αυτες ηταν η ακρες μας για πληρωφορηση οπως και το Metal Hammer βεβαια αλλα στο τελος της δεκαετιας ανοιξαν και οι ορηζωντες μας με το Headbungers Ball που το διαβαζαμε τοτε στο περιοδηκο αλλα ποτε δεν ειχαμε δει την εκπομπη!!
Τοτε το 1990 αν θυμαμαι ειχαν ερθει και η Sanctaury οπου και ανηξανε την σηναυλια στο Cine Maxim για τους Headliners θεους Fates Warning! Δυστηχως δεν ειχα παει! Αυτα ειχα να πω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom