Νέα

Μένεις ή φεύγεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pathfinder3
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
3
Like
1.624
Πόντοι
216
Δίνεις φράγγα δίνεις κρέας θες να πεις. Ναι είναι τίμιο. Γιατί με τις γκόμενες οπως κι αν αρχίσει η ιστορια, καποια στιγμή θα ζητησουν η επιθυμήσουν το κατι παραπάνω. Κι όταν μπλέκουν οι επιθυμιες και προσδοκίες το πραγμα γίνεται περιπλοκο.
αυτό!
'Αμα αρχίσουν οι απαιτήσεις και οι επιθυμίες, (είτε εύλογες είτε παράλογες), συνήθως σημαίνει πως η σχέση έκανε τον κύκλο της και πλέον δε σε γουστάρουν τόσο.
Μια ζωή βλέπουμε γυναίκες να τα δίνουν ΟΛΑ σε άνδρες που δε δίνουν τίποτα. 'λίγα ψίχουλα αγάπης' τους γυρεύουν, κοινώς, και εκεί εκτιμούν οτιδήποτε λάβουν.
Όταν μια γυναίκα αρχίσει να ζητάει, η καύλα της για εσένα πέθανε! Τέλος! Μπαίνουν μπροστά οι σκοπιμότητες και το πράγμα χαλάει, τέλος τα ωραία γαμήσια, τέλος οι τρέλες, νετφλιξ καναπέδες και καυλάντα με άσχετους ίσα να λαμβάνουν την επιβεβαίωση.
Και από τους 100 άσχετους που θα μιλάνε, ένας μπορεί να καταφέρει να τη γαμήσει, και δεν θα μπορείς να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ γι αυτό!
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.266
Πόντοι
456
Να κι άλλος ένας που θα αναγκαστεί να παντρευτεί μόνο και μόνο για να έχει μουνί να γαμήσει!
Έρμαιο των ορμονικών προσταγών του θα πέσει και αυτός μέσα στην παγίδα που του στήνει η κοινωνία και το μουνί. Στην αρχή γλυκό. Μετά βασανιστήριο μέχρι την τελική εξουθένωση του.

"Κορόιδεψε" όσο μπορείς τύπε χωρίς τύψεις. Ούτε η κοινωνία ούτε η γυναίκα θα σου δείξει έλεος αν παντρευτείς.
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.121
Κριτικές
49
Like
5.523
Πόντοι
2.846
Να κι άλλος ένας που θα αναγκαστεί να παντρευτεί μόνο και μόνο για να έχει μουνί να γαμήσει!
Έρμαιο των ορμονικών προσταγών του θα πέσει και αυτός μέσα στην παγίδα που του στήνει η κοινωνία και το μουνί. Στην αρχή γλυκό. Μετά βασανιστήριο μέχρι την τελική εξουθένωση του.

"Κορόιδεψε" όσο μπορείς τύπε χωρίς τύψεις. Ούτε η κοινωνία ούτε η γυναίκα θα σου δείξει έλεος αν παντρευτείς.
έτσι!!!
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
288
Like
299
Πόντοι
21
όλες κάνουν διαστημικά γαμίσια σε αυτό το χρονικό σημειο...
Οι περισσότεροι θα την κρατούσαν.Ελάχιστοι έλληνες έχουν το μυαλό -το χαρακτήρα και τα κότσια να διώξουν γυναίκα ακόμα και μέτρια.
Ξεκάθαρο.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
395
Like
725
Πόντοι
81
Εσένα είναι σαν να σου έδωσαν χρυσάφι κ το κοιτάς ακόμη αν λάμπει?
Βρήκες όπως λες γκομενα αιθερα για τα γούστα σου κ το σκέφτεσαι?
Παντρεψου την κ όλα μέσα κ αν πιάσει παιδί έπιασε....μην την χάσεις......δεν θα βρεις καλύτερη πιστεύω.
Οι ευκαιρίες της ζωής μια φορά έρχονται...... σκέψου καλά τώρα μην το μετανιώσεις αργότερα ...
κι επειδή η γκόμενα ειναι οπως ειναι τωρα, νομιζεις πως θα διατηρηθούν αυτά (εμφάνιση - ποιότητα γαμησιου) και στον γαμο μετα τα παιδια;
Αυτες τις μαλακιες τις θελετε και τις πετατε ή σας φευγουν καταλαθος;
 

unhuman

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
168
Like
306
Πόντοι
21
Τύπε το λαχείο για γάμο είναι ο υπερμουναρος που ξέρει να γαμιεται ; Ενδιαφέρουσα προσέγγιση :tooth:
Αν δεν σε ενδιαφερει η οικονομικη κατασταση της υποψήφιας συζύγου, ναι το να ειναι υπερμουναρος και να γαμιεται καλα αρκει.
Ολες καποια στιγμη θα σε ξενερωσουν, τουλαχιστον να εισαι με ενα δυνατο μουνι τοτε παρα με μια μετρια που θα καταλήξει άσχημη με την πάροδο του χρονου
 
OP
OP
P

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
42
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
0
Η επιστημονική ομάδα εαν δεν έχουν μια πλήρη εικόνα και απο τις δυο πλευρές του νομίσματος δεν θα τοποθετηθεί ολοκληρωμένα !
Ερωτήσεις ...και αναμενουμε απαντήσεις !
1.Ασχετα τα γαμισια ...και τα ξεκωλιαρισματα και ότι ειναι θεομονο Εσυ απο την κυρία τι άλλο αναζητάς ...θέλεις γάμο μαζί της ;
2.Εισαι διαθέσιμος να παντρευτείς και να γνωρίσεις την πλήρη δυστυχία στην ζωή σου και να την αντιμετωπίσεις ;
3. Απο οικονομικής πλευράς είσαστε στο ίδιο επίπεδο ; Δηλαδή ότι φάμε ότι πιούμε και αύριο μια νέα μέρα ξημερώνει; Η εσυ έχεις φράγκα και η τιπισα ειναι της δεκάρας οικονομικά η το αντίστροφο ;
4.Εισαι διαθέσιμος να βλέπεις την εξωτερική ομορφιά της να μεταμορφώνεται σε δράκος ....αλλά εσυ να εχεις τον τροπο να την βλέπεις ότι ειναι πανέμορφη ;
5.μπορεις να αντέξεις χωρίς σεξ απο ενα μήνα και πάνω ;
6.Εαν αντέχεις της διπλές βάρδιες σε ορυχείο ; Ετσι ακριβώς ειναι ο γάμος !
7.Εαν θες να γίνεις πατέρας ;
8.Εισαι ανθεκτικός στις προκλήσεις και στις αλλαγές στην ζωή σου ....η είσαι ρουτίνα και ΑΓΙΟΣ ο θεός ;
.......έχει και αλλά ...αλλά όταν έρθεις στο club των παντρεμένων με παιδιά θα σου ψυθίριζουμε ....δεν ήξερες δεν ρώταγες ;

Αυτά για αρχή !
Εγώ προσωπικά το έχω ζήσει σε σχέση όταν ειμουν 28χρ.
Άντεξα 3 χρόνια εντατικού σεξ με ολες τις περγαμηνές !
Όταν ξύπνησα και είδα ότι πέρα απο το σεξ δεν μας ενώνει τίποτα άλλο ....εξηγησα ότι δεν ειμαι σε φάση γάμου και αποχώρησα στο κυριλέ !
Στην πορεία συναντησα πολλά ναυάγια που είχαν χορτάσει το γαμησι και ήθελαν να γίνουν μανάδες ....αλλά είχα εμπειρία όποτε αριστερό φλας και προσπερνούσα ! Ξέρεις η ζωή ειναι γεμάτη εμπειρίες και μεσα απο την εμπειρία παθαινεις Και μαθαίνεις !

Συμβουλή μου ...τα καλα έρχονται σπάνια όποτε δεν τα κλωτσάμε και ούτε τα υποτιμάμε ! Ο κάθε άντρας ειναι άξιος των αποφάσεων του !
Και το τελευταίο ....το σεξ ειναι το 5%με 10% σε μια σχέση ....αλλά ειναι η βάση στην εξέλιξη της σχέσης !
1. Όχι, δεν θέλω γάμο μαζί της (αλλά και γενικά).
2. Δεν επιθυμώ να δυστυχήσω.
3. Είμαστε αμφότεροι καλά, εγώ καλύτερα σε σχέση με εκείνη.
4. Όχι, δεν θα ήθελα να το δω αυτό.
5. Αν απαιτηθεί, ναι.
6. Όχι.
7. Όχι.
8. Είμαι, αλλά σε κάτι που είναι πραγματική πρόκληση.
Υ.Γ. Σαν ερωτηματολόγιο έρευνας διδακτορικού έμοιαζε....
 
OP
OP
P

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
42
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
0
Πραγματικά συγχαίρω την επιστημονική ομάδα του Bou! Ούτε ένα σας δεν τόλμησε να ζητήσει φωτό από το διαστημικό μουνι! Εύγε!
Τύπε,
(1) έχω φωτογραφίες της αλλά δεν τραβήχτηκαν με σκοπό τη δημοσίευση, οπότε δεν μπορώ να τις αναρτήσω.
(2) ωστόσο, ως "διαστημικό" μουνί όλοι μας έχουμε κάτι κατά νου. Ακόμη και αν η δικιά μου δεν θα μέτραγε μία για τα γούστα σου, η ερώτηση νομίζω αγγίζει όλους μας ως προς το τι θα έκαναν σε μια αντίστοιχη διλημματική περίπτωση...
Δεν νομίζω εν τέλει ότι υπάρχει σωστή απάντηση, τη λιγότερο λάθος αναζητώ...
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
531
Like
737
Πόντοι
86
Αν δεν κανεις το βημα θα φυγει?τι πιστευεις?νομιζεις οτι θα θελεις να μεινεις παντα εργενης η πιστευεις οτι ισως μετα απο καποια χρονιαννα θελεις γαμο?μερικοι το παιζουν γαμιαδες μετα μεγαλωνουν τους πιανει η κριση ηλικιας παντρευονται την πρωτη διαθεσιμη κανουν παιδια το μετανιωνουν (γιατι παντρευτηκα αυτη και οχι εκεινη τη μουναρα την πρωην) και μετα ταιζουν τις πουτανες 1 φορα την εβδομαδα

Παντως γαμος με 1.5 χρονο σχεση ειναι λιγο ρισκο δεν νομιζεις?
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
288
Like
299
Πόντοι
21
34 είναι η κοπέλα κι ο άλλος πιο πάνω λέει..."Παντως γαμος με 1.5 χρονο σχεση ειναι λιγο ρισκο δεν νομιζεις? " τι άλλο θα ακούσουμε,,,,
 

Kavlokalikantzaros

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
180
Like
768
Πόντοι
81
Κορόιδεψε" όσο μπορείς τύπε χωρίς τύψεις. Ούτε η κοινωνία ούτε η γυναίκα θα σου δείξει έλεος αν παντρευτείς.
Αυτό.

Πόσοι εδώ μέσα παντρευτήκαμε τα διαστημόπλοια με τα τούρμπο τσιμπούκια και τώρα μηχανευόμαστε τ'απίθανα για μια ώρα μακριά τους.

Ναι, θα κάνεις παιδιά, περιουσία, θα 'χεις πρόσωπο στην κενωνία. Θα ζεις όμως σα μουνούχος παντοφλάκιας. Άντρας στα κρυφά και μόνο στιγμές.

Η φάκα είναι τέλεια στημένη.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.266
Πόντοι
456
Ναι, θα κάνεις παιδιά, περιουσία, θα 'χεις πρόσωπο στην κενωνία. Θα ζεις όμως σα μουνούχος παντοφλάκιας. Άντρας στα κρυφά και μόνο στιγμές.

Η φάκα είναι τέλεια στημένη.
Κάθε παντρεμένος είναι μουνούχι γιατί στην παραμικρή κόντρα η γυναίκα του λέει: "παίρνω τα παιδιά και φευγω". Αν του πει η γυναίκα του να κάτσει να τον φάει από τον γκόμενο της, δεν θα έχει άλλη επιλογή, θα κάτσει.
 

Kavlokalikantzaros

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
180
Like
768
Πόντοι
81
Καλά τώρα το γάμησες και ψόφησε, συναγωνιστή.

Κάνεις όμως αδιανόητες θυσίες της ανδροπρέπειάς σου για τα παιδιά, ισχύει.
 

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
531
Like
737
Πόντοι
86
34 είναι η κοπέλα κι ο άλλος πιο πάνω λέει..."Παντως γαμος με 1.5 χρονο σχεση ειναι λιγο ρισκο δεν νομιζεις? " τι άλλο θα ακούσουμε,,,,
Φιλε δεν καταλαβα την ειρωνια σου.εγω το ειπα ξεκαθαρα.την ξερει 1.5 χρονο και θεωρει οτι την εμαθε τοσο καλα οσο να τη παντρευτει?δοκιμασαν να συζησουν?εγω σου λεω οτι πρεπει να μαθεις καλα τον αλλον πριν κανεις το βημα.1.5 χρονος ειναι λιγο.το 34 ειναι ασχετο
 

Greyman7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2020
Μηνύματα
117
Like
1.698
Πόντοι
201
Τύπε,
(1) έχω φωτογραφίες της αλλά δεν τραβήχτηκαν με σκοπό τη δημοσίευση, οπότε δεν μπορώ να τις αναρτήσω.
(2) ωστόσο, ως "διαστημικό" μουνί όλοι μας έχουμε κάτι κατά νου. Ακόμη και αν η δικιά μου δεν θα μέτραγε μία για τα γούστα σου, η ερώτηση νομίζω αγγίζει όλους μας ως προς το τι θα έκαναν σε μια αντίστοιχη διλημματική περίπτωση...
Δεν νομίζω εν τέλει ότι υπάρχει σωστή απάντηση, τη λιγότερο λάθος αναζητώ...
Όσο διαστημικό και να είναι ένα μουνί, όσα φράγκα και να έχει, άλλος μεγάλος πιθανός παράγοντας ευνουχισμού, αν δεν είστε στην ίδια σελίδα απλά φεύγεις σαν Κύριος και για σένα αλλά και για εκείνη!
Απλά πράγματα.
Εγώ αυτό έκανα!
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
570
Like
662
Πόντοι
86
Πηδάω εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο ένα διαστημικό μουνί, ετών 34, με το οποίο κάνω διαστημικά γαμ*σια!
Τον τελευταίο καιρό μου έχει αρχίσει το τροπάριο θέλω παιδί / γάμο.

Η προφανής λύση, εάν κανείς δεν θέλει παιδί / γάμο, είναι να αποχωρήσει από το σχήμα... Άλλοι, ωστόσο, θα έλεγαν γάμα όσο μπορείς και τάξε γάμους / παιδιά και τον ουρανό με τ' άστρα και όταν φτάσεις στο μη περαιτέρω... φύγε...

Η επιστημονική ομάδα του BOU πως τοποθετείται σχετικά;
Πες της οτι κι εσυ θελεις πολυ μια Μαζερατι και μολις την αποκτησεις θα την παντρευτεις και θα της κανεις και παιδι
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.503
Κριτικές
1
Like
7.534
Πόντοι
2.306
Τυπε εχει προικα?
Διαμερισματα, οικοπεδα, χτηματα, υποστατικα, καταθεσεις?
Αν ναι παντρεψου τη.
Αντε και με το γιο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom