Νέα

Μεγάλος περίπατος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Μια μεγάλη αστική παρέμβαση που χρειαζόταν η πόλη;

  • Ναι ήταν απαραίτητη

    Ψήφοι: 42 23,0%
  • Χρειαζόταν αλλά σε άλλο χρόνο / με άλλο δήμαρχο

    Ψήφοι: 10 5,5%
  • Δεν χρειαζόταν καθόλου, τζάμπα η ταλαιπωρία

    Ψήφοι: 47 25,7%
  • Η παραχώρηση μιας λωρίδας στην Πανεπιστημίου θα ήταν αρκετή

    Ψήφοι: 20 10,9%
  • Γίνεται υπερκοστολόγηση και σπατάλη δημοσίου χρήματος (δες παρακάτω)

    Ψήφοι: 64 35,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    183
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Θα κατουρανε οι πακηδες που φερνει η ξαδελφη τυπε

Εντωμεταξυ αυτο που δε μπορει να πιασει ο φωτογραφικος φακος και η καμερα των καναλιων οταν δειχνουν την αθηνα, ειναι ακριβως η μποχα της κατρουλιλας που ειναι διαχυτη περιξ της ομονοιας... οσο αυξανονται οι λαθρο, τοσο αυξανεται η κατρουλιλα. Και φυσικα δε βγαινει να το πει κανεις γιατι δεν ειναι politically correct να μιλαμε για τελειωμενους και μαστουρωμενους πακηδες που κατουρανε οπου βρουν.


 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.041
Like
13.077
Πόντοι
2.606
Να φανταστείτε πως τις προάλλες που άφησα το αναπηρικό σε διάβαση, βρήκα κλήση κομμένη από το Λιμενικό.

Όταν ολοκληρωθεί το έργο, θα κάθεσαι Αθηνάς κ Ευριπίδου για καφέ και θα νομίζεις ότι βρίσκεσαι στην Ιπανέμα. Όλες οι μαυρούκες πουτάνες, θα φοράνε μπραζίλιαν και θα χορεύουν σάμπα :)
θα παρατάς το αμάξι στη μέση και θα λες είναι στη ράδα
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.722
Κριτικές
90
Like
36.394
Πόντοι
25.467
θα παρατάς το αμάξι στη μέση και θα λες είναι στη ράδα

Εγώ πάντως αγόρασα από τώρα σωσίβια και φωτοβολίδες. Δεν θέλω να φάω κλήση σε κάναν αιφνιδιαστικό έλεγχο.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.306
Κριτικές
7
Like
38.235
Πόντοι
10.411
Εντωμεταξυ αυτο που δε μπορει να πιασει ο φωτογραφικος φακος και η καμερα των καναλιων οταν δειχνουν την αθηνα, ειναι ακριβως η μποχα της κατρουλιλας που ειναι διαχυτη περιξ της ομονοιας... οσο αυξανονται οι λαθρο, τοσο αυξανεται η κατρουλιλα. Και φυσικα δε βγαινει να το πει κανεις γιατι δεν ειναι politically correct να μιλαμε για τελειωμενους και μαστουρωμενους πακηδες που κατουρανε οπου βρουν.
Φίλε ειδικά 3ης Σεπτεμβρίου η κατάσταση είναι τραγική
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
συμφωνα με πληροφοριες τελος αυγουστου θα διαλυθει ο μεγαλος περιπατος ζαρτινιερες και ολα αυτα και θα μεινει μονο μια λωριδα για ποδηλατα



φαγανε τα λεφτα θα γελασει και ο καθε πικραμενος
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.722
Κριτικές
90
Like
36.394
Πόντοι
25.467
συμφωνα με πληροφοριες τελος αυγουστου θα διαλυθει ο μεγαλος περιπατος ζαρτινιερες και ολα αυτα και θα μεινει μονο μια λωριδα για ποδηλατα



φαγανε τα λεφτα θα γελασει και ο καθε πικραμενος

Και η εισαγωγή από κουβανές ρόλερς πούρων;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Φίλε ειδικά 3ης Σεπτεμβρίου η κατάσταση είναι τραγική

Γαμησε τα.

συμφωνα με πληροφοριες τελος αυγουστου θα διαλυθει ο μεγαλος περιπατος ζαρτινιερες και ολα αυτα και θα μεινει μονο μια λωριδα για ποδηλατα

φαγανε τα λεφτα θα γελασει και ο καθε πικραμενος

Πηγαν να "λυσουν" ενα προβλημα που δεν υφισταται. Να βολεψουν το μεγαλο ογκο ...περιπατητων που και καλα δε βολευονται στα ηδη τεραστια πεζοδρομια.

Εκτος αν το θεμα τους ειναι απλα να διωξουν τα αμαξια απ'το κεντρο και να τα στειλουν περιφερειακα, πραγμα που θελει επανασχεδιασμο σε τοσους αλλους δρομους.

Αν θελουν να κανουν το κεντρο μονο για ΜΜΜ και πεζους και οχι για αμαξια, αυτο θα εχει και επιπτωσεις στα δημογραφικα των επισκεπτων του κεντρου. Μετακινηση με τα ποδια και με ΜΜΜ, σχεδον πλειοψηφικα στο κεντρο γινεται απο λαθρο και με αμαξια απο ελληνες. Αν αφαιρεσεις τα αμαξια με τους ελληνες, τι μενει? Οι λαθρο  :wanker: :wanker: :wanker:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.977
Κριτικές
1
Like
2.698
Πόντοι
606
συμφωνα με πληροφοριες τελος αυγουστου θα διαλυθει ο μεγαλος περιπατος ζαρτινιερες και ολα αυτα και θα μεινει μονο μια λωριδα για ποδηλατα



φαγανε τα λεφτα θα γελασει και ο καθε πικραμενος
κανεις λαθος τυπε.
οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ο μπαιρακταρης θα πουλαει γιαουρτλου χταποδι και καλαμαρακι σε αλαδωτη τα οποια θα ψαρευει ο αμτζικ απο το βραχο της ακροπολης  :S
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.041
Like
13.077
Πόντοι
2.606
κανεις λαθος τυπε.
οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ο μπαιρακταρης θα πουλαει γιαουρτλου χταποδι και καλαμαρακι σε αλαδωτη τα οποια θα ψαρευει ο αμτζικ απο το βραχο της ακροπολης  :S
τυπε το μόνο που μένει είναι να δούμε που θα βάλουμε τον σταυρό της Πειραϊκής πεσόντων ναυτικών
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.306
Κριτικές
7
Like
38.235
Πόντοι
10.411
κανεις λαθος τυπε.
οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ο μπαιρακταρης θα πουλαει γιαουρτλου χταποδι και καλαμαρακι σε αλαδωτη τα οποια θα ψαρευει ο αμτζικ απο το βραχο της ακροπολης  :S
Ή και κέφαλους από τα γάργαρα νερά του Κηφισού
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Μας μπερδεύεις. Ο φιλελευθερισμός δεν είναι παραδοσιακή δεξιά. Δεξιά είναι πατρίς θρησκεία οικογένεια. Ακροδεξιά είναι αυτά + κατάργηση δημοκρατίας δηλ. αυταρχισμός. Ο φιλελευθερισμός είναι οικονομικός ατομισμός δηλ. καπιταλισμός. Κοινωνικά είναι αδιάφορος δεν είναι συντηρητικός.

Μη του λες τέτοια, θα βραχυκυκλωθεί.

Αυτός νομίζει ότι ο Κούλης, γόνος της πλεον κρατικοδίαιτης οικογένειας στην Ελλάδα, είναι αυτοδημιούργητος και φιλελεύθερος.

Νομίζει ότι το να χαρίζεις μύρια σε ΜΜΕ και ΚΕΚ γίνεται για το καλό της ελεύθερης αγοράς.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.164
Κριτικές
2
Like
9.075
Πόντοι
2.456
κανεις λαθος τυπε.
οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ο μπαιρακταρης θα πουλαει γιαουρτλου χταποδι και καλαμαρακι σε αλαδωτη τα οποια θα ψαρευει ο αμτζικ απο το βραχο της ακροπολης  :S
Εγκυρες πληροφορίες για Μπαϊρακτάρη, μόνο από Κωστάκη..  :heavymetalbig:
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.606
Κριτικές
31
Like
4.162
Πόντοι
5.595
Δηλώνω φιλελεύθερος Δεξιός.
Έχεις μπερδέψει το τι είναι ακροδεξιά. Κανείς από τους παραπάνω δεν είναι ακροδεξιός, ίσως ο μόνος που πάει προς τα εκεί είναι ο Τραμπ.
Κατά τα άλλα πες μου γιατί οι υπόλοιποι είναι ακροδεξιοί. Θέλουν ολοκληρωτικό καθεστώς? Όχι. Θέλουν τον διωγμό των λάθρο? Όχι. Σύμφωνα με το τσίριζα, όποιος δεν ήθελε την συμφωνία των Πρεσπών είναι ακροδεξιός και με αυτή την παραμύθα προχώρησαν εδώ και 40 χρόνια όλοι οι αριστεροί. Εγώ αυτή την παραμύθα δεν την πίστεψα ποτέ, sorry.
Για πες, τι το ακροδεξιό έχω πει?
Γιατί αν έχω πει εγώ κάτι ακροδεξιό, να μου πει κάποιος άλλος γιατί (για παράδειγμα) θα μου κλείσει εμένα τον δρόμο ένα τσούρμο επειδή έτσι κάβλωσε. Επίσης, να μου πει γιατί οι καλοί αριστεροί πέταγαν στα σκουπίδια τους συναδέλφους τους που ήθελα να δουλέψουν. Έχεις δει φαντάζομαι τα βίντεο.
Ποιος είναι ο χουντικός ο φασίστας? Για πες!

Ακροδεξιος δεν είναι μονο αυτος που ζηταει κρεματορια για τους Εβραιους. Και δεν χρειαζεται απαραιτητα ολοι οι ακροδεξιοι να είναι κατά των μεταναστων: εξαρταται από τους ανθρωπους που εξυπηρετουν. Αν τα αφεντικα τους ζητησουν παρανομους μεταναστες για φθηνα εργατικα χερια, θα φερουν παρανομους μεταναστες. Επισης ο Αδωνις τωρα που είναι υπουργος δεν μπορει να λεει αυτά που ελεγε στο ΛΑΟΣ.  Και ο Μεταξας φασιστας ηταν, αλλα ειπε το ΟΧΙ στους Ιταλους και τους Γερμανους που θαυμαζε, επειδη εξυπηρετουσε αλλα συμφεροντα εκεινη την εποχη (των Αγγλων).
  Τα εγραψα ξεκαθαρα: ο Αδωνις, ηταν στο ακροδεξιο κομμα του Καρατζαφερη, θαυμαστη Λεπεν, ο Βοριδης επισης, αλλα και πρωην στελεχος του κομματος του χουντικου Γ.Παπαδοπουλου. Μεχρι το 2012 δεν ηταν εκει αυτοι οι δυο;
Ο Μπαμπης Παπαδημητριου με το να ζηταει συνεργασια με σοβαρη Χρυση Αυγη, δηλαδη να ζηταει να μην τραμπουκιζουν τα «παιδια» σε παγκους μικροπωλητων, αλλα να κανουν καμια σοβαρη μπιζνα με τους νεοναζι, δεν είναι ακροδεξιος;
Γιατι δεν πας στα Καλαβρυτα, στο Διστομο και στις Λυγγιαδες Ιωαννινων να πεις στις οικογενειες των θυματων ότι θα μπορουσαν να συνεργαστουν με έναν σοβαρο Χιτλερ;
Διευκρινιζω ότι μονο σε αυτό το θρεντ βλεπω τι γραφεις. Από εδώ λοιπον, λεξουλες όπως : «κομμουνια», «συμμοριτοπολεμος», «λαθρο» χρησιμοποιουνται από την ακρα δεξιά. Το ότι δεν αναγνωριζεις τον Αδωνη και τον Βοριδη ως ακροδεξιο, επισης είναι λιγο προβληματικο.
Τωρα να αρχισουμε να βαζουμε ασχετα βιντεακια , σε τι αποσκοπει; Μηπως να μπαχαλεψεις τη συζητηση; Που κολλαει το βιντεο που εβαλες;
Και τι σχεση μπορει να εχουν αυτοι οι μπαρμπαδες που δειχνει,  με οση μαλακια κι αν τους δερνει, με φασισμο, μονο στο κεφαλι το δικο σου και του Αδωνη υπαρχουν (ο Βοριδης είναι λιγο σοβαροτερος σε αυτό το θεμα).
Γενικα είναι γνωστη τακτικη αυτή που κανεις, την εφερε ως τακτικη ο Αδωνις , το whataboutism : σου μιλαω για θεσμικους παραγοντες της χωρας που φλερταρουν με την ακροδεξια και το φασισμο και εσυ μου δειχνεις βιντεακια με κατι συνδικαλιστες μπαρμπαδες που πετανε σκουπιδια σε απεργοσπαστες , για να αποκαλεσεις αυτους φασιστες, και όχι τους νοσταλγους του Παπαδοπουλου. Είναι η τακτικη που εφαρμοστηκε μολις εμφανιστηκε η Χρυση Αυγη με την κριση  και αρχισε ο σκεπτομενος κοσμος να μιλαει για νεοναζι : ναι, αλλα ο Σταλιν…(what about Stalin).Και όχι, οποιος διαδηλωνει, δεν σου κλεινει το δρομο επειδη ετσι του καβλωσε και επομενως δεν μπορεις να τον πεις φασιστα. Και ο Μπακογιαννης σου κλεινει το δρομο παντως και σου λεει να κοψεις το λαιμο σου. Είναι πολύ χαρακτηρηστικο γνωρισμα των ακροδεξιων να εχουν μισος προς τους αδυναμους αλλα να κουνανε την ουρα στους ισχυρους: όταν κλεινει ο δρομος επειδη ο κοσμος απεργει και πειναει, είναι φασισμος. Όταν κλεινει ο δρομος για να περασει με τη λιμουζινα του ο Βαρδινογιαννης ή για να φτιάξει τον Μεγάλο Περίγελο ο  Μπακογιαννης, είναι Τρίτη απόγευμα.

Ναι όντως. Γιατί πιστεύω ότι η ιδεολογία της αριστεράς είναι καρκίνος. Κι αυτό έχει αποδειχθεί σε όλα τα υπόλοιπα κράτη, δεν τα λέω εγώ αυτά. Ούτε ηθικό πλεονέκτημα υπάρχει, ούτε τίποτα φίλε. Παραμύθια!! Τράβα Ουκρανία και λοιπές πρώην σοβιέτ χώρες να σου πούνε τι σημαίνει αριστερά και κομμουνισμός. Γι' αυτό και τις αποτίναξαν.
Λες για ιδεολογια της αριστερας ότι είναι καρκινος και μετα αρχιζεις παλι τα …αδωνιστικα (πηγαινε στην Ουκρανια κλπ).
Αφ’ενός η εξεγερση στην Ουκρανια υποκινηθηκε από ΕΕ και από ακρα δεξια, αλλωστε οι σημαιες που σηκωνονταν ειχαν ναζιστικα συμβολα. Από εκει και περα, θα μπορουσα να σου αραδιασω απειρες χωρες που εχουν καπιταλισμο αυτή τη στιγμη, και όχι κομμουνισμο, οπου θα μπορουσες να πας. Πηγαινε λοιπον στην Ινδια, που δεν είναι κομμουνιστικη. Πηγαινε στο Μπαγκλαντες. Πηγαινε στη Βραζιλια, καπιταλισμο δεν εχουν κι εκει; Μαλιστα εχουν και Προεδρο τον φιλελευθερο (ακροδεξιο κατά των υπολοιπο κοσμο) Μπολσοναρο.
Το σημαντικο όμως είναι άλλο, για να καταδειξω την πωρωση σου:
Δεν σου ειπα να αποδεχτεις τον κομμουνισμο, ουτε ξαφνικα να αλλαξεις ιδεολογια και να θες να ζησεις στη Σοβιετικη Ενωση. Σου ειπα να αποδεχτεις ότι καποια ΠΡΟΤΑΓΜΑΤΑ της αριστερας εχουν λογικη και είναι σωστα. Όπως καποια προταγματα του καπιταλισμου είναι αποδεκτα επισης από εμενα.
Πχ το ότι δουλευεις 8ωρο και όχι σαν σκλαβος 16 ωρες, τα επιδοματα, η συνταξη, η δωρεαν υγεια (που τωρα που χρειαστηκε δεχθηκε και το χειροκροτημα της Μαρεβας), αλλα εσυ ως φιλελευθερος την οραματιζεσαι ιδιωτικη και για τους λιγους.
Αληθεια, μιας και εισαι και Δεξιος, αρα πατριωτης, αν ο επισης δεξιος παππους στο ταδε κωλοχωρι της Ελλαδας δεν εχει να πληρωσει την ιδιωτικη σου υγεια, θα ψοφησει; Να ψοφησουν δηλαδη ολοι οι φτωχοι Ελληνες; Ή αν ο δεξιος παππους στο ταδε κωλοχωρι εμπιστευθει την συνταξη του στην ταδε Ασφαλιστικη εταιρεια, και αυτή βαρεσει κανονι, σαν τις εταιρειες του Κοκλωνη (μεγαλος επιχειρηματιας ετσι; Enterpreneur), να κοψει το λαιμο του ο παππους;
Μπορω να σου πω απειρα παραδειγματα της απανθρωπιας της φιλελευθερης ιδεολογιας , τα οποια δειχνουν το φλερτ με την ακρα δεξια : οι δυνατοι να ζησουν, οι αδυναμοι να πεθανουν, νομος της ζουγκλας κλπ αηδιες. Μονο που στο νομο της ζουγκλας, το λιονταρι δεν εχει μπραβους και μπατσους να το προστατευουν. Παλευει με τα αλλα λιονταρια στα ισα.
Εισαι λοιπον πωρωμενος, ειτε γιατι οικογενειακα ειχατε παρε δωσε με ακρα δεξια ειτε γιατι εισαι επιχειρηματιας, απασχολεις υπαλληλους και εχεις συμφερον να υποστηριζεις φιλελευθερισμο. Αλλιως δεν εχει καμια λογικη η πωρωση σου. Σου τονιζω ότι ένα πιο συμβιβαστικο συστημα θα ηταν να εχουμε το υπαρχον οικονομικο-πολιτικο μοντελο, δηλαδη και ιδιωτικες και κρατικες εταιρειες. Αυτό σημαινει να εφαρμοζονται και τα «καλα» του καπιταλισμου και του κομμουνισμου. Αυτό το συστημα είναι μια χαρα, αν σταματησουν τα κομματα να διοριζουν τους δικους τους στις κρατικες θεσεις ή να ευνοουν τους δικους τους ιδιωτες επιχειρηματιες. Το τελευταιο σκανδαλο με τα ΜΜΕ που φαγαν κρατικο χρημα δεν σε απασχολει φανταζομαι, ο κομμουνισμος φταιει κι εκει…

Δεν φταίει μόνο ο γυαλός φίλε, στραβά αρμενίζουμε κι εμείς. Δεν έχουμε μάθει να ΜΗΝ κατεβαίνουμε στο κέντρο με το αυτοκίνητο.... κάτι που είναι απαγορευτικό σε άλλες χώρες. Έχεις ζήσει πουθενά αλλού?
Όχι, δεν εχω ζησει, εχω ταξιδεψει όμως σε ολη την Ευρωπη, Αμερικη , Καναδα. Εσυ εχεις την τυχη να ζησεις εξω; Αν ναι, θα ηθελα ΕΣΥ να μου πεις : σε ποια από αυτές τις χωρες, μια μερα , ο δημαρχος κλεινει μια κεντρικη λεωφορο, χωρις καμια εκτροπη της κυκλοφοριας, χωρις να υπαρχει υποδομη για ποδηλατοδρομους οι οποιοι να καταληγουν στο νέο ποδηλατοδρομο και σε ποια χωρα της Ευρωπης τα πεζοδρομια είναι γεματα λακουβες, οι δρομοι είναι φονικες παγιδες, εξω από το Αστυνομικο τμημα του κεντρου ποιας χωρας της Ευρωπης γινεται διακινηση ναρκωτικων και πορνειας και δεν τρεχει καστανο;
Σε ποια χωρα της Ευρωπης ειπαν δηλαδη «παιδακια, αυριο θα κλεισουμε το δρομο, να μαθετε να παιρνετε λεωφορεια»; Μηπως στις χωρες που λες ότι εχεις ζησει τα μαθαινουν αυτά από το σχολειο;
Οσο για το μυθο ότι δεν παιρνουμε τα ΜΜΕ : τα ΜΜΕ είναι ΓΕΜΑΤΑ. Πιτα είναι ο κοσμος. Οι λογοι που παιρνει καποιος αμαξι, δεν είναι παντα επειδη είναι κακομαθημενος , βολεψακιας, επειδη ετσι σε συμφερει να το παρουσιαζεις εσυ και ο Μπακογιαννης.

Αυτό είναι πολύ μεγάλη υποκρισία που λες φίλε. Κι αυτό είναι που μου την δίνει στην αριστερή Ελλάδα. Δηλαδή ΟΚ τα μνημεία για τους "πεσόντες" της ΕΡΤ (εδώ γελάνε και τα κεραμύδια!) αλλά όχι ΟΚ να γίνει μουσείο το σπίτι κάποιου που έφαγαν τα αριστερά της 17Ν, έτσι? Λαϊκός ήρωας ο Φύσσας αλλά οι δύο χαυγίτες που έσφαξαν να καούν στην κόλαση (οι οποίοι νομίζω ουδεμία σχέση είχαν με την δολοφονία του Φύσσα). Φαντάζεσαι να είχαν πετάξει μολότοφ οι μπάτσοι μέσα σε μια κατάληψη και να έκαιγαν 3 του ΠΑΜΕ? Πες μου τι πιστεύεις ότι θα γινόταν και πες μου μετά γιατί δεν έγινε το ίδιο όταν έκαψαν τους 3 ανθρώπους της Μαρφίν. Άστο... σαπίλα.... που εγώ την βλέπω.

Αμα σε μια χωρα οπου : τον εμφυλιο πολεμο (και όχι συμμοριτοπολεμο, δεν εισαι ο Παπαδοπουλος) τον νικησαν οι δεξιοι, υπηρξαν ξερονησια, δικες και εκτελεσεις αριστερων επι «δημοκρατιας», υπηρξε χουντα επταετης, υπηρξε κυβερνηση ΝΔ για χρονια μαζι με το καπως πιο «σοσιαλιστικο» ΠΑΣΟΚ, εσυ βλεπεις Αριστερη Ελλαδα, οντως εχεις θεμα, παραληρεις και βλεπεις παντου «κομμουνια» και «εσωτερικους εχθρους». Χαρακτηριστικο γνωρισμα των ακροδεξιων αυτό να ξερεις, οι φαντασιωσεις για μυστικες συνωμοσιες, υπογειες συμφωνιες και μονιμη κομμουνιστικη απειλη.
Αν ηταν οι κομμουνιστες δυναμη στην Ελλαδα βρε χαζουλη, το ΚΚΕ δεν θα επαιρνε τα ευσημα από ολες τις δεξιες κυβερνησεις, ότι κανει ειρηνικες πορειες. Ακινδυνοι είναι, μια δεξια χωρα είναι η Ελλαδα , απλα επειδη εφαγε μια κριση συστημικη ο αγαπημενος σου καπιταλισμος (μαζι με τα ορνεα που μασησαν χρημα), αντι να πειτε ότι φταιει το οικονομικο σας μοντελο και τα golden boys σας, τα ριξατε στους μεταναστες, στους κομμουνιστες «που σαμποταρουν την παραγωγη» και στον αναδρομο Ερμη, και αναστησατε τη Χρυση Αυγη, για να εχετε τον κοσμο της δεξιας να ξεσπαει στον κάθε ασχετο .
Επισης, δεν θα βαζεις λογια σε μενα. Δεν ειπα να ΜΗΝ γινει το μουσειο του Μπακογιαννη. Ειπα ότι ο γιος του ζητησε 600.00 κονδυλι για να γινει. Λιγο υπερβολικο το ποσο, δε βρισκεις; Ένα σπιτι θα αναστηλωνε, το μουσειο της Ακροπολης θα εχτιζε;
Τελος, η αγαπημενη Μαρφιν, ερχεται σε κάθε συζητηση με δεξιο που γλυκοκοιταζει την ακροδεξια και αγαπαει το whatabaoutism (what about Marfin?).
Λοιπον, για τη Μαρφιν δεν εχει συλληφθει κανενας, δεν ξερουμε ποιος το εκανε. Όπως και για τους χρυσαυγιτες στο Ηρακλειο δεν ξερουμε ποιος το εκανε. Η αστυνομια δεν τσιμπαει οποτε θελει οποιαδηποτε οργανωση, πχ αναρχικων; Μαζιωτη,Ρουπα,17Ν.
Οι δολοφονοι του Γκιολια του δημοσιογραφου, επισης ασυλληπτοι, και ολως τυχαιως στη δολοφονια φερεται να μπλεκει και ο Μ.Σφακιανακης, της Διωξης Ηλεκτρονικου Εγκληματος.
Επομενως, πως ΕΣΥ, που δεν θες να ισοπεδωνεις και θες να εισαι «κυριος» κατηγορεις  την αριστερα για αυτές τις δολοφονιες, χωρις να εχουν αποκαλυφθει οι ενοχοι; Να φανταστω ότι για τη Νοβαρτις που βρωμαει σκανδαλο από εδώ ως τον πλανητη Κρονο, δεν εισαι το ιδιο αυστηρος ετσι;
Και αφου σε πιανει και ο πονος για τους νεοναζι που πεθαναν και θες να τους στησεις μνημειο, σε παραπεμπω ξανα στην συγχρονη ιστορια της Ελλαδας : θα μπορουσες να πας σε καποιο χωριο και να στησεις μνημειο και για τον αγνωστο ναζι στρατιωτη που σκοτωθηκε αδικα, μην εχοντας ριξει ουτε μια σφαιρα.
Τελος, δεν υπαρχουν καταληψεις του ΠΑΜΕ, το ΠΑΜΕ εχει επισημα γραφεια, και το ΚΚΕ γενικα εχει μισος με τους αναρχικους, τα εχεις μπερδεμενα τελειως, ισως πρεπει να αλλαξεις πηγές από τις οποιες ενημερωνεσαι.
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.912
Κριτικές
16
Like
14.766
Πόντοι
6.515
Εντωμεταξυ αυτο που δε μπορει να πιασει ο φωτογραφικος φακος και η καμερα των καναλιων οταν δειχνουν την αθηνα, ειναι ακριβως η μποχα της κατρουλιλας που ειναι διαχυτη περιξ της ομονοιας... οσο αυξανονται οι λαθρο, τοσο αυξανεται η κατρουλιλα. Και φυσικα δε βγαινει να το πει κανεις γιατι δεν ειναι politically correct να μιλαμε για τελειωμενους και μαστουρωμενους πακηδες που κατουρανε οπου βρουν.

Το χω γραψει κι εγω
Ο δημαρχος αντι για στογγυλα παγκακια επρεπε να φτιαξει κατουρητηρια  :S
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.974
Like
11.219
Πόντοι
2.606
:hi: μονο και μονο για την υπομονη που εδειξες στον στεκα-σεντρινο-μπαρμπαπηδουλα και εκατσες και τους εγραψες ολα αυτα! ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.....αλλα και παλι  :hi: για την υπομονη σου!
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.912
Κριτικές
16
Like
14.766
Πόντοι
6.515
συμφωνα με πληροφοριες τελος αυγουστου θα διαλυθει ο μεγαλος περιπατος ζαρτινιερες και ολα αυτα και θα μεινει μονο μια λωριδα για ποδηλατα



φαγανε τα λεφτα θα γελασει και ο καθε πικραμενος

Ολες οι δημοτικες παραταξεις πλην κασιδα συνεταιριστικαν στη μασα
Αυτη τη κανονικοτητα φτιαξαμε
:heavymetalbig:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Ακροδεξιος δεν είναι μονο αυτος που ζηταει κρεματορια για τους Εβραιους. Και δεν χρειαζεται απαραιτητα ολοι οι ακροδεξιοι να είναι κατά των μεταναστων: εξαρταται από τους ανθρωπους που εξυπηρετουν. Αν τα αφεντικα τους ζητησουν παρανομους μεταναστες για φθηνα εργατικα χερια, θα φερουν παρανομους μεταναστες. Επισης ο Αδωνις τωρα που είναι υπουργος δεν μπορει να λεει αυτά που ελεγε στο ΛΑΟΣ.  Και ο Μεταξας φασιστας ηταν, αλλα ειπε το ΟΧΙ στους Ιταλους και τους Γερμανους που θαυμαζε, επειδη εξυπηρετουσε αλλα συμφεροντα εκεινη την εποχη (των Αγγλων).
 Τα εγραψα ξεκαθαρα: ο Αδωνις, ηταν στο ακροδεξιο κομμα του Καρατζαφερη, θαυμαστη Λεπεν, ο Βοριδης επισης, αλλα και πρωην στελεχος του κομματος του χουντικου Γ.Παπαδοπουλου. Μεχρι το 2012 δεν ηταν εκει αυτοι οι δυο;
Ο Μπαμπης Παπαδημητριου με το να ζηταει συνεργασια με σοβαρη Χρυση Αυγη, δηλαδη να ζηταει να μην τραμπουκιζουν τα «παιδια» σε παγκους μικροπωλητων, αλλα να κανουν καμια σοβαρη μπιζνα με τους νεοναζι, δεν είναι ακροδεξιος;
Γιατι δεν πας στα Καλαβρυτα, στο Διστομο και στις Λυγγιαδες Ιωαννινων να πεις στις οικογενειες των θυματων ότι θα μπορουσαν να συνεργαστουν με έναν σοβαρο Χιτλερ;
Διευκρινιζω ότι μονο σε αυτό το θρεντ βλεπω τι γραφεις. Από εδώ λοιπον, λεξουλες όπως : «κομμουνια», «συμμοριτοπολεμος», «λαθρο» χρησιμοποιουνται από την ακρα δεξιά. Το ότι δεν αναγνωριζεις τον Αδωνη και τον Βοριδη ως ακροδεξιο, επισης είναι λιγο προβληματικο.
Τωρα να αρχισουμε να βαζουμε ασχετα βιντεακια , σε τι αποσκοπει; Μηπως να μπαχαλεψεις τη συζητηση; Που κολλαει το βιντεο που εβαλες;
Και τι σχεση μπορει να εχουν αυτοι οι μπαρμπαδες που δειχνει,  με οση μαλακια κι αν τους δερνει, με φασισμο, μονο στο κεφαλι το δικο σου και του Αδωνη υπαρχουν (ο Βοριδης είναι λιγο σοβαροτερος σε αυτό το θεμα).
Γενικα είναι γνωστη τακτικη αυτή που κανεις, την εφερε ως τακτικη ο Αδωνις , το whataboutism : σου μιλαω για θεσμικους παραγοντες της χωρας που φλερταρουν με την ακροδεξια και το φασισμο και εσυ μου δειχνεις βιντεακια με κατι συνδικαλιστες μπαρμπαδες που πετανε σκουπιδια σε απεργοσπαστες , για να αποκαλεσεις αυτους φασιστες, και όχι τους νοσταλγους του Παπαδοπουλου. Είναι η τακτικη που εφαρμοστηκε μολις εμφανιστηκε η Χρυση Αυγη με την κριση  και αρχισε ο σκεπτομενος κοσμος να μιλαει για νεοναζι : ναι, αλλα ο Σταλιν…(what about Stalin).Και όχι, οποιος διαδηλωνει, δεν σου κλεινει το δρομο επειδη ετσι του καβλωσε και επομενως δεν μπορεις να τον πεις φασιστα. Και ο Μπακογιαννης σου κλεινει το δρομο παντως και σου λεει να κοψεις το λαιμο σου. Είναι πολύ χαρακτηρηστικο γνωρισμα των ακροδεξιων να εχουν μισος προς τους αδυναμους αλλα να κουνανε την ουρα στους ισχυρους: όταν κλεινει ο δρομος επειδη ο κοσμος απεργει και πειναει, είναι φασισμος. Όταν κλεινει ο δρομος για να περασει με τη λιμουζινα του ο Βαρδινογιαννης ή για να φτιάξει τον Μεγάλο Περίγελο ο  Μπακογιαννης, είναι Τρίτη απόγευμα.
Λες για ιδεολογια της αριστερας ότι είναι καρκινος και μετα αρχιζεις παλι τα …αδωνιστικα (πηγαινε στην Ουκρανια κλπ).
Αφ’ενός η εξεγερση στην Ουκρανια υποκινηθηκε από ΕΕ και από ακρα δεξια, αλλωστε οι σημαιες που σηκωνονταν ειχαν ναζιστικα συμβολα. Από εκει και περα, θα μπορουσα να σου αραδιασω απειρες χωρες που εχουν καπιταλισμο αυτή τη στιγμη, και όχι κομμουνισμο, οπου θα μπορουσες να πας. Πηγαινε λοιπον στην Ινδια, που δεν είναι κομμουνιστικη. Πηγαινε στο Μπαγκλαντες. Πηγαινε στη Βραζιλια, καπιταλισμο δεν εχουν κι εκει; Μαλιστα εχουν και Προεδρο τον φιλελευθερο (ακροδεξιο κατά των υπολοιπο κοσμο) Μπολσοναρο.
Το σημαντικο όμως είναι άλλο, για να καταδειξω την πωρωση σου:
Δεν σου ειπα να αποδεχτεις τον κομμουνισμο, ουτε ξαφνικα να αλλαξεις ιδεολογια και να θες να ζησεις στη Σοβιετικη Ενωση. Σου ειπα να αποδεχτεις ότι καποια ΠΡΟΤΑΓΜΑΤΑ της αριστερας εχουν λογικη και είναι σωστα. Όπως καποια προταγματα του καπιταλισμου είναι αποδεκτα επισης από εμενα.
Πχ το ότι δουλευεις 8ωρο και όχι σαν σκλαβος 16 ωρες, τα επιδοματα, η συνταξη, η δωρεαν υγεια (που τωρα που χρειαστηκε δεχθηκε και το χειροκροτημα της Μαρεβας), αλλα εσυ ως φιλελευθερος την οραματιζεσαι ιδιωτικη και για τους λιγους.
Αληθεια, μιας και εισαι και Δεξιος, αρα πατριωτης, αν ο επισης δεξιος παππους στο ταδε κωλοχωρι της Ελλαδας δεν εχει να πληρωσει την ιδιωτικη σου υγεια, θα ψοφησει; Να ψοφησουν δηλαδη ολοι οι φτωχοι Ελληνες; Ή αν ο δεξιος παππους στο ταδε κωλοχωρι εμπιστευθει την συνταξη του στην ταδε Ασφαλιστικη εταιρεια, και αυτή βαρεσει κανονι, σαν τις εταιρειες του Κοκλωνη (μεγαλος επιχειρηματιας ετσι; Enterpreneur), να κοψει το λαιμο του ο παππους;
Μπορω να σου πω απειρα παραδειγματα της απανθρωπιας της φιλελευθερης ιδεολογιας , τα οποια δειχνουν το φλερτ με την ακρα δεξια : οι δυνατοι να ζησουν, οι αδυναμοι να πεθανουν, νομος της ζουγκλας κλπ αηδιες. Μονο που στο νομο της ζουγκλας, το λιονταρι δεν εχει μπραβους και μπατσους να το προστατευουν. Παλευει με τα αλλα λιονταρια στα ισα.
Εισαι λοιπον πωρωμενος, ειτε γιατι οικογενειακα ειχατε παρε δωσε με ακρα δεξια ειτε γιατι εισαι επιχειρηματιας, απασχολεις υπαλληλους και εχεις συμφερον να υποστηριζεις φιλελευθερισμο. Αλλιως δεν εχει καμια λογικη η πωρωση σου. Σου τονιζω ότι ένα πιο συμβιβαστικο συστημα θα ηταν να εχουμε το υπαρχον οικονομικο-πολιτικο μοντελο, δηλαδη και ιδιωτικες και κρατικες εταιρειες. Αυτό σημαινει να εφαρμοζονται και τα «καλα» του καπιταλισμου και του κομμουνισμου. Αυτό το συστημα είναι μια χαρα, αν σταματησουν τα κομματα να διοριζουν τους δικους τους στις κρατικες θεσεις ή να ευνοουν τους δικους τους ιδιωτες επιχειρηματιες. Το τελευταιο σκανδαλο με τα ΜΜΕ που φαγαν κρατικο χρημα δεν σε απασχολει φανταζομαι, ο κομμουνισμος φταιει κι εκει…
Όχι, δεν εχω ζησει, εχω ταξιδεψει όμως σε ολη την Ευρωπη, Αμερικη , Καναδα. Εσυ εχεις την τυχη να ζησεις εξω; Αν ναι, θα ηθελα ΕΣΥ να μου πεις : σε ποια από αυτές τις χωρες, μια μερα , ο δημαρχος κλεινει μια κεντρικη λεωφορο, χωρις καμια εκτροπη της κυκλοφοριας, χωρις να υπαρχει υποδομη για ποδηλατοδρομους οι οποιοι να καταληγουν στο νέο ποδηλατοδρομο και σε ποια χωρα της Ευρωπης τα πεζοδρομια είναι γεματα λακουβες, οι δρομοι είναι φονικες παγιδες, εξω από το Αστυνομικο τμημα του κεντρου ποιας χωρας της Ευρωπης γινεται διακινηση ναρκωτικων και πορνειας και δεν τρεχει καστανο;
Σε ποια χωρα της Ευρωπης ειπαν δηλαδη «παιδακια, αυριο θα κλεισουμε το δρομο, να μαθετε να παιρνετε λεωφορεια»; Μηπως στις χωρες που λες ότι εχεις ζησει τα μαθαινουν αυτά από το σχολειο;
Οσο για το μυθο ότι δεν παιρνουμε τα ΜΜΕ : τα ΜΜΕ είναι ΓΕΜΑΤΑ. Πιτα είναι ο κοσμος. Οι λογοι που παιρνει καποιος αμαξι, δεν είναι παντα επειδη είναι κακομαθημενος , βολεψακιας, επειδη ετσι σε συμφερει να το παρουσιαζεις εσυ και ο Μπακογιαννης.

Αμα σε μια χωρα οπου : τον εμφυλιο πολεμο (και όχι συμμοριτοπολεμο, δεν εισαι ο Παπαδοπουλος) τον νικησαν οι δεξιοι, υπηρξαν ξερονησια, δικες και εκτελεσεις αριστερων επι «δημοκρατιας», υπηρξε χουντα επταετης, υπηρξε κυβερνηση ΝΔ για χρονια μαζι με το καπως πιο «σοσιαλιστικο» ΠΑΣΟΚ, εσυ βλεπεις Αριστερη Ελλαδα, οντως εχεις θεμα, παραληρεις και βλεπεις παντου «κομμουνια» και «εσωτερικους εχθρους». Χαρακτηριστικο γνωρισμα των ακροδεξιων αυτό να ξερεις, οι φαντασιωσεις για μυστικες συνωμοσιες, υπογειες συμφωνιες και μονιμη κομμουνιστικη απειλη.
Αν ηταν οι κομμουνιστες δυναμη στην Ελλαδα βρε χαζουλη, το ΚΚΕ δεν θα επαιρνε τα ευσημα από ολες τις δεξιες κυβερνησεις, ότι κανει ειρηνικες πορειες. Ακινδυνοι είναι, μια δεξια χωρα είναι η Ελλαδα , απλα επειδη εφαγε μια κριση συστημικη ο αγαπημενος σου καπιταλισμος (μαζι με τα ορνεα που μασησαν χρημα), αντι να πειτε ότι φταιει το οικονομικο σας μοντελο και τα golden boys σας, τα ριξατε στους μεταναστες, στους κομμουνιστες «που σαμποταρουν την παραγωγη» και στον αναδρομο Ερμη, και αναστησατε τη Χρυση Αυγη, για να εχετε τον κοσμο της δεξιας να ξεσπαει στον κάθε ασχετο .
Επισης, δεν θα βαζεις λογια σε μενα. Δεν ειπα να ΜΗΝ γινει το μουσειο του Μπακογιαννη. Ειπα ότι ο γιος του ζητησε 600.00 κονδυλι για να γινει. Λιγο υπερβολικο το ποσο, δε βρισκεις; Ένα σπιτι θα αναστηλωνε, το μουσειο της Ακροπολης θα εχτιζε;
Τελος, η αγαπημενη Μαρφιν, ερχεται σε κάθε συζητηση με δεξιο που γλυκοκοιταζει την ακροδεξια και αγαπαει το whatabaoutism (what about Marfin?).
Λοιπον, για τη Μαρφιν δεν εχει συλληφθει κανενας, δεν ξερουμε ποιος το εκανε. Όπως και για τους χρυσαυγιτες στο Ηρακλειο δεν ξερουμε ποιος το εκανε. Η αστυνομια δεν τσιμπαει οποτε θελει οποιαδηποτε οργανωση, πχ αναρχικων; Μαζιωτη,Ρουπα,17Ν.
Οι δολοφονοι του Γκιολια του δημοσιογραφου, επισης ασυλληπτοι, και ολως τυχαιως στη δολοφονια φερεται να μπλεκει και ο Μ.Σφακιανακης, της Διωξης Ηλεκτρονικου Εγκληματος.
Επομενως, πως ΕΣΥ, που δεν θες να ισοπεδωνεις και θες να εισαι «κυριος» κατηγορεις  την αριστερα για αυτές τις δολοφονιες, χωρις να εχουν αποκαλυφθει οι ενοχοι; Να φανταστω ότι για τη Νοβαρτις που βρωμαει σκανδαλο από εδώ ως τον πλανητη Κρονο, δεν εισαι το ιδιο αυστηρος ετσι;
Και αφου σε πιανει και ο πονος για τους νεοναζι που πεθαναν και θες να τους στησεις μνημειο, σε παραπεμπω ξανα στην συγχρονη ιστορια της Ελλαδας : θα μπορουσες να πας σε καποιο χωριο και να στησεις μνημειο και για τον αγνωστο ναζι στρατιωτη που σκοτωθηκε αδικα, μην εχοντας ριξει ουτε μια σφαιρα.
Τελος, δεν υπαρχουν καταληψεις του ΠΑΜΕ, το ΠΑΜΕ εχει επισημα γραφεια, και το ΚΚΕ γενικα εχει μισος με τους αναρχικους, τα εχεις μπερδεμενα τελειως, ισως πρεπει να αλλαξεις πηγές από τις οποιες ενημερωνεσαι.

Φίλε δεν συμφωνώ με τίποτα από όσα λες. Στα έχουν πει αλλιώς, σε έχουν φουσκώσει ιστορίες και δεν είσαι ο μόνος. Δεν πειράζει. Γι' αυτό εδώ στην Ελλάδα εδω και χρόνια μπορείς να δηλώσεις περήφανος αριστερός ενώ ούτε καν απλά δεξιός. Όλα αυτά που μου λες ότι η ΕΕ υποκίνησε την εξέγερση στην Ουκρανία, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ μας τα λένε 50 χρόνια. Το ότι δεξιός=πλούσιος και αριστερός=φτωχός και πάλι μια παραμύθα (δες papadim, λιάνα, Φλωράκη με την συλλογή rolex και πούρων αβάνας, κτλ!). Επίσης, θεωρώ πολύ καλύτερο να μου κλείσει το δρόμο μια γλάστρα κι ένας πεζόδρομος, παρά να μου την κλείνουν 100-200 άτομα τα οποία θα κάνουν 3.000 απεργίες, μόνο στο 2019 (επίσημα στοιχεία). Όταν ο άλλος μου κλείνει το δρόμο και δεν με αφήνει να πάω στην δουλειά μου, ποιος είναι ο φασίστας? Εμποδίζω εγώ την πορεία σου? Όχι. Μην εμποδίζεις την δική μου. Και πολλά πολλά άλλα, θα σου απαντούσα σε όλα διότι διαφωνώ σε ΟΛΑ, αλλά δεν έχω τον χρόνο ούτε την όρεξη να σου πω την αλήθεια. Τα έχω ακούσει και τα έχοω αντικρούσει χιλιάδες φορές στη ζωή μου.

Εγώ λοιπόν ξέρω την δική σου πλευρά της ιστορίας, μιας και μας την ταΐζουν 40 χρόνια, αλλά ξέρω και την άλλη εκδοχή, της άλλη πλευράς. Δηλαδή για κάτι που εσύ δεν έχεις ιδέα. Οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε.

Για να το κλείσω λοιπόν, επειδή έχω διαβάσει both sides, επρόκειτο για ΣΥΜΜΟΡΙΤΟΠΟΛΕΜΟ και ουαί κι αλίμονό μας αν είχε επικρατήσει τότε η αριστερά. Ναι, θα ήσουν Ουκρανία, Ρουμανία, Βενεζουέλα, κτλ, κτλ. Εμένα αυτά τα καθεστώτα δεν μου αρέσουν γιατί είναι ολοκληρωτικά, όπως ακριβώς και τα ακροδεξιά του Χίλτερ και του Μουσολίνι. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα. Γι' αυτό και είμαι δεξιός.

Εσύ στο παραπάνω ποστ σου μου μίλησες ΜΟΝΟ για ακροδεξιά στοιχεία. Οπότε τι περιμένεις? Να συνεννοηθούμε? Κι εγώ θα πω ότι είσαι σταλινοφασίστας, επειδή... έτσι!!! Καλά τα λόγια και οι ταμπέλες που μπαίνουν πολύ εύκολα (π.χ. πες μου μια ακροδεξιά άποψη του ακροδεξιού Άδωνι!), αλλά πλέον νομίζω ότι ο κόσμος αρχίζει να καταλαβαίνει. Γι' αυτό και τσίριζα/θασοκ βυθίζονται.

Από εκεί και πέρα, η ιστορία θα δείξει αν είναι καλύτερα ή χειρότερα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
:hi: μονο και μονο για την υπομονη που εδειξες στον στεκα-σεντρινο-μπαρμπαπηδουλα και εκατσες και τους εγραψες ολα αυτα! ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.....αλλα και παλι  :hi: για την υπομονη σου!

Ψώφα φασιστάκι κι είναι το μοναδικό που έχω να σου πω, αφού πρώτα έκανα αναφορά.

Ψώφα λοιπόν (για άλλη μια φορά), προτιμώ να μιλάω με άτομα που μπορεί να διαφωνώ μεν, αλλά τουλάχιστον μιλάμε.

Ψόφησες? Όχι ακόμα?

Ψώφα.

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.974
Like
11.219
Πόντοι
2.606
Ψώφα φασιστάκι κι είναι το μοναδικό που έχω να σου πω, αφού πρώτα έκανα αναφορά.

Ψώφα λοιπόν (για άλλη μια φορά), προτιμώ να μιλάω με άτομα που μπορεί να διαφωνώ μεν, αλλά τουλάχιστον μιλάμε.

Ψόφησες? Όχι ακόμα?

Ψώφα.
....οταν εχεις ξεμεινει απο χαπια ,αλλα εχεις ακομα πληρωμενη συνδεση στο ιντερνετ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom