Νέα

Με συνδρομή 42 από τους 64 αγώνες του Mundial στον ΑΝΤ1+

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ρε κάτι νεύρα για το ποδόσφαιρο, εδώ αλλά κι άλλα δεν σε ενοχλούν που σου κοστίζουν 100 φορές περισσότερο...
Δεν εχει να κανει προφανως με τα 8 ευρω, τι δεν καταλαβαινεις?
Ειναι αυτη η μαλακισμενη νοοτροπια που δομείται παντου που μου την σπαει
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Ρε φιλε, ειτε δεν θελεις να καταλαβεις, ειτε με κοροιδευεις.
Εγω ειμαι 50 χρονων, και ξερω οτι το μουντιαλ το βλεπουμε παντοτε τσαμπα. Τελεία, παράγραφος.
Τωρα, αυτες τις θεωριες για πλατφορμες, συνδρομηττικα, url και ABC γιατι μού τις λες, τι με ενδιαφερουν?
Εγω ξερω οτι ενα καναλι που λεγεται ΑΝΤ1 (ναι, ο αντεννα ειναι, το οτι εφτιαξε και μια πλατφορμα για να τα παιρνει απο τους συνδρομητες δεν μου λεει τιποτα), πηρε το μουντιαλ και θα δειξει τσαμπα οσα ματς νομιζει, και τα άλλα (τα σημαντικοτερα προφανως) θα τα δειχνει επι πληρωμη.
Περαιτερω, τι διαφημισεις μού τσαμπουνάς? Εγω δεν θυμαμαι ποτέ να διακόπτεται ποδοσφαιρικος αγωνας για να δειξει διαφημισεις. Αν δειχνει πριν, μετα ή στο ημιχρονο, τι με νοιαζει εμενα? Και τι παει να πει "εχω αποκλειστικο προϊόν"? Αυτα τα κουλτουριαρικα που τα λενε κατι CEO της κακιας ωρας, ειναι απλως σκατα πασπαλισμενα με λεβαντα. Τις καλυτερες ποιοτητες αστο καλυτερα, ολα τα ειχε η μαριορή, το 4k μας μαρανε.
Σταματηστε με θεωριες να δικαιολογειτε τα τερατα που συμβαινουν.
Μουντιαλ σημαινει τσαμπα παιχνιδια, κατα κανονα απο το κρατικο καναλι. Κι αν οχι απο το κρατικο, παντως ΤΣΑΜΠΑ. Ετσι ξερουμε, ετσι μαθαμε, ετσι ειναι το σωστο. Τα υπολοιπα ειναι μοντερνισμοι του κωλου.
Ή αλλιως, οπως ξαναειπα, ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ ΟΛΑ ΠΛΕΟΝ.
Εννοείται βεβαια οτι οταν τα κανουμε σκατα, υπαρχουν και μπολικες θεωριες για να μην μας βρωμανε. Αλλά σόρυ φιλε, δεν μασαω. Ούτε το εξωτερικο με νοιαζει, ούτε ξερω τι γινεται εκει. Κι εκει αν ειναι ετσι, ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ.
Ελεος δηλαδη, που υπερασπιζεστε με τοση σοβαροτητα και επιχειρηματολογια το ανωμαλο και το ανορθοδοξο.

Αν ξεκινήσεις να συχνάζεις και Εξάρχεια, θα αρχίζω να ανησυχώ για τα καλά τύπε :confused: Αφήστε την υγιή επιχειρηματικότητα να ανθίσει επιτέλους :rockon:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Δεν εχει να κανει προφανως με τα 8 ευρω, τι δεν καταλαβαινεις?
Ειναι αυτη η μαλακισμενη νοοτροπια που δομείται παντου που μου την σπαει
Εγώ είμαι υπέρ των συνδρόμων...:confused::confused::confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγώ είμαι υπέρ των συνδρόμων...:confused::confused::confused:
Στοκχολμης?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν ξεκινήσεις να συχνάζεις και Εξάρχεια, θα αρχίζω να ανησυχώ για τα καλά τύπε :confused: Αφήστε την υγιή επιχειρηματικότητα να ανθίσει επιτέλους :rockon:
Εχω την εντυπωση οτι συχναζα στα Εξαρχεια πριν γεννηθεις τύπε
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.457
Πόντοι
8.345
Ρε φιλε, ειτε δεν θελεις να καταλαβεις, ειτε με κοροιδευεις.
Εγω ειμαι 50 χρονων, και ξερω οτι το μουντιαλ το βλεπουμε παντοτε τσαμπα. Τελεία, παράγραφος.
Τωρα, αυτες τις θεωριες για πλατφορμες, συνδρομηττικα, url και ABC γιατι μού τις λες, τι με ενδιαφερουν?
Εγω ξερω οτι ενα καναλι που λεγεται ΑΝΤ1 (ναι, ο αντεννα ειναι, το οτι εφτιαξε και μια πλατφορμα για να τα παιρνει απο τους συνδρομητες δεν μου λεει τιποτα), πηρε το μουντιαλ και θα δειξει τσαμπα οσα ματς νομιζει, και τα άλλα (τα σημαντικοτερα προφανως) θα τα δειχνει επι πληρωμη.
Περαιτερω, τι διαφημισεις μού τσαμπουνάς? Εγω δεν θυμαμαι ποτέ να διακόπτεται ποδοσφαιρικος αγωνας για να δειξει διαφημισεις. Αν δειχνει πριν, μετα ή στο ημιχρονο, τι με νοιαζει εμενα? Και τι παει να πει "εχω αποκλειστικο προϊόν"? Αυτα τα κουλτουριαρικα που τα λενε κατι CEO της κακιας ωρας, ειναι απλως σκατα πασπαλισμενα με λεβαντα. Τις καλυτερες ποιοτητες αστο καλυτερα, ολα τα ειχε η μαριορή, το 4k μας μαρανε.
Σταματηστε με θεωριες να δικαιολογειτε τα τερατα που συμβαινουν.
Μουντιαλ σημαινει τσαμπα παιχνιδια, κατα κανονα απο το κρατικο καναλι. Κι αν οχι απο το κρατικο, παντως ΤΣΑΜΠΑ. Ετσι ξερουμε, ετσι μαθαμε, ετσι ειναι το σωστο. Τα υπολοιπα ειναι μοντερνισμοι του κωλου.
Ή αλλιως, οπως ξαναειπα, ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ ΟΛΑ ΠΛΕΟΝ.
Εννοείται βεβαια οτι οταν τα κανουμε σκατα, υπαρχουν και μπολικες θεωριες για να μην μας βρωμανε. Αλλά σόρυ φιλε, δεν μασαω. Ούτε το εξωτερικο με νοιαζει, ούτε ξερω τι γινεται εκει. Κι εκει αν ειναι ετσι, ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ.
Ελεος δηλαδη, που υπερασπιζεστε με τοση σοβαροτητα και επιχειρηματολογια το ανωμαλο και το ανορθοδοξο.
Είναι λες και σου εχουν χακαρει το account δεν έχεις συνηθίσει σε παράλογα επιχειρήματα.
Καταρχην το "έχω μάθει", "τέλεια παράγραφος" κλπ δεν ειναι επιχειρήματα. Ειδικά από εσένα που η δουλειά σου βασίζεται σε επιχειρήματα . Εκτός και αν στο δικαστήριο λες εγώ έχω μάθει το εξής νόμος...όπως ξέρεις οι νόμοι αλλάζουν

Τώρα για τα περι ant1 σου ξαναλέω άλλο πράγμα το ant1+ άλλο το κανάλι. Δεν είναι δουλεια σου να αποφασίσεις που θα παίξουν τα παιχνίδια, είναι δουλεια της φιφα.
Disney+, espn+ και ABC είναι τέλειο παράδειγμα για ανήκουν στην Disney. Αντε πήγαινε να πεις ότι πρέπει να βλέπεις espn+ τσάμπα επειδή το ABC είναι κανάλι.

Το ποδόσφαιρο μπορεί να μην έχει διαφημισεις κατά την διάρκεια του αγώνα, αλλα έχουν οι σειρές, το μπάσκετ και οι ταινίες. Αυτά είναι χωρίς διαφημίσεις στα συνδρομητικα και ειναι σημαντικά για πολύ κόσμο. Και πάλι δεν αποφασίζεις εσύ πόσο την σπάει σε κάποιον να βλέπει διαφημίσεις. Μπορεί να είσαι οκ να βλέπεις 15 λεπτά διαφημίσεις κάθε μισή ώρα μιας ταινίας, εγώ δεν είμαι.

Τέλος για την ποιότητα που λες και πάλι άλλο 4k άλλο 570p που βλέπεις εσύ στα ελεύθερα και άλλη ποιότητα παραγωγής και σειρών στα συνδρομητικα και άλλη στα ελεύθερα.

Απλά εχουμε μάθει στο τσάμπα και στην πειρατεία σαν άλλοι μπαρμπαροσα.
Ποσοι απο εσάς που διαμαρτυρεστε πληρώνετε για software και μουσική πχ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Είναι λες και σου εχουν χακαρει το account δεν έχεις συνηθίσει σε παράλογα επιχειρήματα.
Καταρχην το "έχω μάθει", "τέλεια παράγραφος" κλπ δεν ειναι επιχειρήματα. Ειδικά από εσένα που η δουλειά σου βασίζεται σε επιχειρήματα . Εκτός και αν στο δικαστήριο λες εγώ έχω μάθει το εξής νόμος...όπως ξέρεις οι νόμοι αλλάζουν

Τώρα για τα περι ant1 σου ξαναλέω άλλο πράγμα το ant1+ άλλο το κανάλι. Δεν είναι δουλεια σου να αποφασίσεις που θα παίξουν τα παιχνίδια, είναι δουλεια της φιφα.
Disney+, espn+ και ABC είναι τέλειο παράδειγμα για ανήκουν στην Disney. Αντε πήγαινε να πεις ότι πρέπει να βλέπεις espn+ τσάμπα επειδή το ABC είναι κανάλι.

Το ποδόσφαιρο μπορεί να μην έχει διαφημισεις κατά την διάρκεια του αγώνα, αλλα έχουν οι σειρές, το μπάσκετ και οι ταινίες. Αυτά είναι χωρίς διαφημίσεις στα συνδρομητικα και ειναι σημαντικά για πολύ κόσμο. Και πάλι δεν αποφασίζεις εσύ πόσο την σπάει σε κάποιον να βλέπει διαφημίσεις. Μπορεί να είσαι οκ να βλέπεις 15 λεπτά διαφημίσεις κάθε μισή ώρα μιας ταινίας, εγώ δεν είμαι.

Τέλος για την ποιότητα που λες και πάλι άλλο 4k άλλο 570p που βλέπεις εσύ στα ελεύθερα και άλλη ποιότητα παραγωγής και σειρών στα συνδρομητικα και άλλη στα ελεύθερα.

Απλά εχουμε μάθει στο τσάμπα και στην πειρατεία σαν άλλοι μπαρμπαροσα.
Ποσοι απο εσάς που διαμαρτυρεστε πληρώνετε για software και μουσική πχ?
Με ενοχλεί ρε φιλε, με ενοχλεί.
Με ενοχλεί που τα πραγματα που ηξερα ως αυτονοητα απο μικρος, ξαφνικα για χαρη καποιας περιεργης "προοδου και εξελιξης" δεν ισχυουν πια. Και δεν καταλαβαινω και το γιατι. Μπορει να ειμαι κολλημενος αλλά με ενοχλεί. Και δεν το θεωρω προοδο, αλλά θλιβερη εξελιξη. Οπως και ενα σωρο άλλα πραγματα, που εχουν χασει την αισθητικη τους, την αυθεντία τους, το αυτονοητο τους. Ξαφνικά ολα ειναι συζητησιμα, γιατι ετσι. Ε δεν μ αρεσει, συγνωμη.

Υ.Γ. Οπως ας πουμε ποτέ δεν θεώρησα "εξελιξη" στο μπασκετ να σουτάρουν τριποντα τα πεντάρια.
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.457
Πόντοι
8.345
Με ενοχλεί ρε φιλε, με ενοχλεί.
Με ενοχλεί που τα πραγματα που ηξερα ως αυτονοητα απο μικρος, ξαφνικα για χαρη καποιας περιεργης "προοδου και εξελιξης" δεν ισχυουν πια. Και δεν καταλαβαινω και το γιατι. Μπορει να ειμαι κολλημενος αλλά με ενοχλεί. Και δεν το θεωρω προοδο, αλλά θλιβερη εξελιξη. Οπως και ενα σωρο άλλα πραγματα, που εχουν χασει την αισθητικη τους, την αυθεντία τους, το αυτονοητο τους. Ξαφνικά ολα ειναι συζητησιμα, γιατι ετσι. Ε δεν μ αρεσει, συγνωμη.

Υ.Γ. Οπως ας πουμε ποτέ δεν θεώρησα "εξελιξη" στο μπασκετ να σουτάρουν τριποντα τα πεντάρια.
Καλά ούτε και εγω, αηδία έχει γίνει το τρίποντο γενικά. 40 τριποντα ανά αγώνα και μπαίνουν τα 10 πολλές φορές.

Στην τεχνολογία όμως οι εξελίξεις είναι συνήθως καλοδχουμενες και το streaming είναι λίγο πολύ τεχνολογικό.
 

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
278
Like
762
Πόντοι
81
Τυποι,Άνοιξε κανά νήμα για το Μουντιάλ να δούμε ποιες εθνικές υποστηρίζουν οι τύποι στο μπου;
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.699
Κριτικές
99
Like
14.574
Πόντοι
25.186
Τι γινεται πως το βρισκουμε αυτο το καναλι???(δεν εννιοω σε ταμπλετ κινητο αλλα σε TV)

Εχω SMART τηλεοραση LG 3ετίας και δεν μπορω να το βρω,δεν το εχει προφανως.Δεν υπάρχει καν APP(????)

Αλήθεια, τι θα κάνουν οι περισσότεροι Ελληνες,κυριως μεγαλυτερης ηλικίας,με παλιοτερες τηλεορασεις κλπ??

Γνωριζει κανεις να απαντησει?
 

gkas1

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2022
Μηνύματα
89
Like
222
Πόντοι
20
μηπως υπαρχει κανενα free streaming channel
να δουμε τους αγωνες?
 

atapos21

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Νοε 2021
Μηνύματα
810
Like
6.168
Πόντοι
1.046
Firstrow μπες..έχει τα πάντα από αθλητικά...αλήθεια θα πληρώσει πολύς κόσμος συνδρομή Γ ένα μουντιάλ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: gkas1

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.131
Κριτικές
4
Like
9.180
Πόντοι
2.306
Τύποι ένα Μάτσ τη μέρα δείχνει ο κανονικός αντένα.
Για μένα ειναι αρκετό. Ούτε συνδρομές ούτε τίποτε.
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.699
Κριτικές
99
Like
14.574
Πόντοι
25.186
Επαναφερω το ερωτημα μπας και ξερει κανενας

Τι γινεται πως το βρισκουμε αυτο το καναλι???(δεν εννιοω σε ταμπλετ κινητο αλλα σε TV)

Εχω SMART τηλεοραση LG 3ετίας και δεν μπορω να το βρω,δεν το εχει προφανως.Δεν υπάρχει καν APP(????)

τι θα κάνουν οι περισσότεροι Ελληνες,κυριως μεγαλυτερης ηλικίας,με παλιοτερες τηλεορασεις κλπ??
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.351
Κριτικές
7
Like
38.320
Πόντοι
10.411
Ξεφτίλες. :jerking2:


Για πρώτη φορά στην ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης, οι αγώνες του Mundial θα μεταδοθούν κατά το μεγαλύτερο μέρος τους συνδρομητικά. Η πλατφόρμα ΑΝΤ1+ θα προβάλει τους 42 από τους 64 αγώνες έναντι συνδρομής, ενώ οι υπόλοιποι 22 θα μεταδοθούν ελεύθερα από τον ΑΝΤ1. Δεν έχει ακόμη διευκρινιστεί τι θα συμβεί όταν υπάρχουν αναμετρήσεις την ίδια ώρα.
Μέχρι πρότινος, η ΕΡΤ ήταν εκείνη που κατοχύρωνε τα δικαιώματα του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου και τα έδειχνε ζωντανά και ελεύθερα από τα τρία της κανάλια. Μάλιστα, στο Mundial της Ρωσίας το 2018 είχαν γίνει τα εγκαίνια της Υβριδικής ΕΡΤ, της υπηρεσίας που άνοιξε τον δρόμο για το ERTFlix.

Ελεεινά σιχάματα

HHClDRn.gif
 

Antidote

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.376
Κριτικές
35
Like
8.217
Πόντοι
6.246
Επαναφερω το ερωτημα μπας και ξερει κανενας

Τι γινεται πως το βρισκουμε αυτο το καναλι???(δεν εννιοω σε ταμπλετ κινητο αλλα σε TV)

Εχω SMART τηλεοραση LG 3ετίας και δεν μπορω να το βρω,δεν το εχει προφανως.Δεν υπάρχει καν APP(????)

τι θα κάνουν οι περισσότεροι Ελληνες,κυριως μεγαλυτερης ηλικίας,με παλιοτερες τηλεορασεις κλπ??
"Η πρόσβαση στο ΑΝΤ1+ είναι διαθέσιμη από όλες τις Smart TV, τα κινητά τηλέφωνα και tablet (Android & iOS) μέσω της εφαρμογής ΑΝ1+, καθώς και από υπολογιστή μέσα από τον ιστότοπο antennaplus.gr".
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.222
Κριτικές
166
Like
27.118
Πόντοι
34.538

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
6
Like
1.278
Πόντοι
486
"Η πρόσβαση στο ΑΝΤ1+ είναι διαθέσιμη από όλες τις Smart TV, τα κινητά τηλέφωνα και tablet (Android & iOS) μέσω της εφαρμογής ΑΝ1+, καθώς και από υπολογιστή μέσα από τον ιστότοπο antennaplus.gr".
Και εγώ έχω μια παλιά Σμαρτ 3ετιας και δεν βρίσκω την εφαρμογή. Αντίθετα σε νεότερη τηλεόραση σμαρτ μου την έχει. Εάν έχει σημασία LG είναι αμφότερες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom