Νέα

Με συνδρομή 42 από τους 64 αγώνες του Mundial στον ΑΝΤ1+

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Ωρα ειναι να μου ζητησει και η γυναικα μου συνδρομη για να μου καθεται

Και αν την ρωτησω γιατι, θα μου πει "προοδος'
Χάρη θα σου κάνει, θα το παίζεις άφραγκος...:confused::confused::confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τώρα λες σαχλαμάρες, μιλάμε για δημόσια τηλεόραση.
Άσε που και αυτή την πληρώνουμε μέσω των λογαρισμών.
Και τα ιδιωτικα καναλια τα πληρωνουμε μεσω του κοστους των προιοντων που διαφημιζονται. Πού μας οδηγει αυτη η συζητηση? Στο "καλα κάνουνε"?
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.898
Like
1.780
Πόντοι
216
Η πειρατεία ειναι το πιο απλό, αλλά δεν είναι αναγκαίο. Αν θελεις απλα να δεις, κανεις ενα google search ή πας έξω. Διαφορετικά, πάρε ένα κατοπτρο και ενα δεκτη (οι περισσότερες τηλεοράσεις εχουν πλεον ενσωματωμένο DVB-S2). Μετά πήγαινε εδώ *** LJs LiveOnSat Football / Soccer Schedules on TV, βρες σε ποια καναλια παιζει ο αγώνας που θέλεις να δεις και συντονίσου αναλόγως. Τα περισσότερα κανάλια εκπέμπουν στις 09,13,19Ε ουτως ή άλλως.
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.979
Like
5.025
Πόντοι
1.106
Πρόοδος ειναι να πληρωνω κατι που καποτε το εβλεπα τσαμπα?
Σε τι δηλαδη ειναι "προοδος" αυτο?
Μου παρεχει κατι παραπάνω από ό,τι στο παρελθόν?

Μπορείς να φανταστείς να ειχε συνδρομή ο τελικος Ελλαδα-Σοβιετικη Ενωση το 1987 στο ευρωμπασκετ?
Έτσι ακριβώς
Οικονομική προοδος για την ιστορία είναι να απολαμβάνουν περισσοτεροι τα ίδια αγαθά ceteris paribus και όχι λιγοτεροι
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Και τα ιδιωτικα καναλια τα πληρωνουμε μεσω του κοστους των προιοντων που διαφημιζονται. Πού μας οδηγει αυτη η συζητηση? Στο "καλα κάνουνε"?
Ναι, καλά κάνουν, επιχειρήσεις είναι, το κέρδος είναι πάνω από όλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ναι, καλά κάνουν, επιχειρήσεις είναι, το κέρδος είναι πάνω από όλα.
Εγω ηξερα, οτι ενα ιδιωτικο καναλι, ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ, προσπαθει να προσελκυσει πολλους τηλεθεατες, με απωτερο σκοπο να εχει τηλεθεαση, αρα ο διαφημιστικος του χρονος να ειναι πιο ακριβος και να κονομάει ετσι απο τις διαφημισεις. Ετσι ηξερα εγω. Οτι ο θεατης πρεπει να προσελκυσθεί οπωσδηποτε, ωστε να ακριβυνει ο διαφημιστικος χρονος. Τωρα εχουμε νέες μόδες. Να πληρωνει ο τηλεθεατης για να βλεπει. Ειπαμε. Τα εχουμε κανει σκατα ολα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Πρόοδος ειναι να πληρωνω κατι που καποτε το εβλεπα τσαμπα?
Σε τι δηλαδη ειναι "προοδος" αυτο?
Μου παρεχει κατι παραπάνω από ό,τι στο παρελθόν?

Μπορείς να φανταστείς να ειχε συνδρομή ο τελικος Ελλαδα-Σοβιετικη Ενωση το 1987 στο ευρωμπασκετ?
Όντως έπρεπε να μείνουμε στα 3- 4 κανάλια που όταν έβρεχε ή φύσαγε η τηλεόραση είχε χιόνια..
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Εγω ηξερα, οτι ενα ιδιωτικο καναλι, ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ, προσπαθει να προσελκυσει πολλους τηλεθεατες, με απωτερο σκοπο να εχει τηλεθεαση, αρα ο διαφημιστικος του χρονος να ειναι πιο ακριβος και να κονομάει ετσι απο τις διαφημισεις. Ετσι ηξερα εγω. Οτι ο θεατης πρεπει να προσελκυσθεί οπωσδηποτε, ωστε να ακριβυνει ο διαφημιστικος χρονος. Τωρα εχουμε νέες μόδες. Να πληρωνει ο τηλεθεατης για να βλεπει. Ειπαμε. Τα εχουμε κανει σκατα ολα.
Αλλάζουν τα πράγματα...χρόνια τώρα αυτό γίνετε στο εξωτερικό, πληρώνεις μάλιστα ανά παιχνίδι ή πακέτο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Όντως έπρεπε να μείνουμε στα 3- 4 κανάλια που όταν έβρεχε ή φύσαγε η τηλεόραση είχε χιόνια..
Γιατι, τωρα που δεν εχει "χιονια", πληρωνω συνδρομη στα ιδιωτικα καναλια?
Ρε σοβαρευτειτε.
Τα καναλια πρέπει να πληρωνουν που καταλαμβανουν δημοσιες συχνοτητες, δηλαδη δημοσια περιουσια. Οχι εμεις να πληρωνουμε αυτα, για να χρησιμοποιουν την περιουσια μας. Συνελθετε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλλάζουν τα πράγματα...χρόνια τώρα αυτό γίνετε στο εξωτερικό, πληρώνεις μάλιστα ανά παιχνίδι ή πακέτο.
Κι επειδη γινεται στο εξωτερικο, χεστηκαμε ρε φιλε, με το συμπαθιο.
Το επιχειρημα "ετσι γινεται στο εξωτερικο" το θυμομαστε μονο οταν ειναι να μας τα παρουνε.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Εγω ηξερα, οτι ενα ιδιωτικο καναλι, ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ, προσπαθει να προσελκυσει πολλους τηλεθεατες, με απωτερο σκοπο να εχει τηλεθεαση, αρα ο διαφημιστικος του χρονος να ειναι πιο ακριβος και να κονομάει ετσι απο τις διαφημισεις. Ετσι ηξερα εγω. Οτι ο θεατης πρεπει να προσελκυσθεί οπωσδηποτε, ωστε να ακριβυνει ο διαφημιστικος χρονος. Τωρα εχουμε νέες μόδες. Να πληρωνει ο τηλεθεατης για να βλεπει. Ειπαμε. Τα εχουμε κανει σκατα ολα.
Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.. είναι μια εταιρεία που έχει τα δικαιώματα και μπορεί να τα δείξει από τα δύο κανάλια που έχει ή μπορεί αν πιάσει τους συνδρομητές να τα δείξει και από την πλατφόρμα.. γιατί τα ρίχνουμε στην εταιρεία και όχι στη ΦΙΦΑ; Η εταιρεία κοιτάει να προωθήσει την πλατφόρμα της..
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Κι επειδη γινεται στο εξωτερικο, χεστηκαμε ρε φιλε, με το συμπαθιο.
Το επιχειρημα "ετσι γινεται στο εξωτερικο" το θυμομαστε μονο οταν ειναι να μας τα παρουνε.
Έχεις πάθει Σύριζα....θα τα πούμε άλλη φορά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Γιατι τοσος φανατισμός μερικοι στο να γινουν ολα επι πληρωμη? Δεν το αντιλαμβανομαι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έχεις πάθει Σύριζα....θα τα πούμε άλλη φορά.
Συγνωμη αλλά δεν χαριζω στον Συριζα την κοινη λογικη. Να ανακαλεσεις αμεσως
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Γιατι, τωρα που δεν εχει "χιονια", πληρωνω συνδρομη στα ιδιωτικα καναλια?
Ρε σοβαρευτειτε.
Τα καναλια πρέπει να πληρωνουν που καταλαμβανουν δημοσιες συχνοτητες, δηλαδη δημοσια περιουσια. Οχι εμεις να πληρωνουμε αυτα, για να χρησιμοποιουν την περιουσια μας. Συνελθετε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Κι επειδη γινεται στο εξωτερικο, χεστηκαμε ρε φιλε, με το συμπαθιο.
Το επιχειρημα "ετσι γινεται στο εξωτερικο" το θυμομαστε μονο οταν ειναι να μας τα παρουνε.
Ωραία κανόνισε λοιπόν αφού έτσι θα έπρεπε κιόλας.. πότε να περάσω να πληρωθώ για τους αγώνες που θα δω;
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
383
Κριτικές
104
Like
573
Πόντοι
6.280
Φιλοι μου, ως γνωστον υπαρχει ο νομος της προσφορας και της ζητησης. Δυστυχως εμεις ως λαος δεν εχουμε καταναλωτικη συνειδηση και φαινεται ακομα και σε διαφορες αντιπαραθεσεις σε αυτο το σαιτ. Ο αντ1 εφτιαξε ενα προιον που δεν πουλαει και ριχνει στη μαχη το μουντιαλ για να τσιμπησουμε. Οπως εχουν γραψει και αλλοι νωριτερα , αν δεν το πουλησει ετσι θα το πουλησει μεσω του κανονικου προγραμματος. Απλα κανει μια αρχη με στοχο να πολλαπλασιασει τα εσοδα του απο τον κοσμακη. Οποιος θελει αγοραζει (καλο θαηταν βεβαια κατοπιν ωριμου σκεψεως)
Θυμαμαι οταν ξεκινησε η συνδρομητικη τηλεοραση ηταν χωρις διαφημισεις με καλυτερη ποιοτητα . Τωρα και διαφημισεις και ιδια ποιοτητα ...
Δεν την πληρωσα ποτε και ακομα πιστευω οτι δεν αξιζει !
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.141
Πόντοι
6.536
Πούτσα μας,θα δούμε τσαμπέ...
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
973
Κριτικές
18
Like
3.498
Πόντοι
5.585
Πειρατική IPTV για το μουντιάλ όπως κάνουμε για όλα τα αθλητικά και μη και μακάρι κλείσιμο στον Κυριακού τον ελικοπτεράτο σοφέρ του Μητσοτάκη εύχομαι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.904
Κριτικές
16
Like
14.783
Πόντοι
6.515
Κι επειδη γινεται στο εξωτερικο, χεστηκαμε ρε φιλε, με το συμπαθιο.
Το επιχειρημα "ετσι γινεται στο εξωτερικο" το θυμομαστε μονο οταν ειναι να μας τα παρουνε.

Στο εξωτερικό δεν έχει κάθε γειτονιά φροντιστήριο αγγλικών, στο παρεχει το κράτος
Δεν πληρωνεις τόσα μαυρα αν αρρωστήσεις
Δεν έχεις αυτές τις αστικές συγκοινωνίες
Κλπ κλπ
Να μην πληρωσει κανεις το μπουρδελο
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
973
Κριτικές
18
Like
3.498
Πόντοι
5.585
Στο εξωτερικο εν τω μεταξύ που λένε κάποιοι άσχετοι δεν ισχύει αυτό. Δεν ειναι ένα ενιαίο πράγμα το "εξωτερικο".

Στην Ιταλία πχ τζάμπα θα είναι το Μουντιαλ από την RAI.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom