Νέα

Μασάζ Λαγουμιτζή 23 και Λεωφ. Συγγρού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ZeroTolerance
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

chicharito

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.742
Κριτικές
24
Like
3.526
Πόντοι
2.846
Σήμερα ενημερώθηκα ότι έπαιζε στο ίδρυμα και μια 25χρονη Κολομβίανα , πέρασε μήπως κάποιος να τσεκαρει τι έλεγε η νέα Κωλομπιανα ?
 

iliasiliasilias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2013
Μηνύματα
84
Κριτικές
15
Like
607
Πόντοι
290
Πέρασμα σήμερα, διαθέσιμες μόνο 2 κοπέλες. Ενημερώθηκα για αυξήσεις. Δεν πέρασα. Δεν θεωρώ οτι οι αυξήσεις αντικατοπτρίζουν και την ποιότητα των υπηρεσιών. 80 ευρώ θυμάμαι ήταν κάποτε το 45λεπτο παντού αλλά πέρναγες και έπαιρνες κοπέλα με κλειστά τα μάτια χωρίς να έχεις στο μυαλό σου μη φάς φόλα. Μου είπε η κ. Σοφία πως αυξήσεις θα γίνουν σε όλα τα μαγαζιά. Εγώ μέχρι να γίνουν θα πηγαίνω σε αυτά που κρατούν τις τιμές στα 60.
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.174
Κριτικές
37
Like
21.701
Πόντοι
4.646
Πέρασμα σήμερα, διαθέσιμες μόνο 2 κοπέλες. Ενημερώθηκα για αυξήσεις. Δεν πέρασα. Δεν θεωρώ οτι οι αυξήσεις αντικατοπτρίζουν και την ποιότητα των υπηρεσιών. 80 ευρώ θυμάμαι ήταν κάποτε το 45λεπτο παντού αλλά πέρναγες και έπαιρνες κοπέλα με κλειστά τα μάτια χωρίς να έχεις στο μυαλό σου μη φάς φόλα. Μου είπε η κ. Σοφία πως αυξήσεις θα γίνουν σε όλα τα μαγαζιά. Εγώ μέχρι να γίνουν θα πηγαίνω σε αυτά που κρατούν τις τιμές στα 60.
Διαθέσιμες μόνο 2 καί 100αρικο δεν θά είναι ανταγωνιστικό τό 23 απλά πράγματα.
Στό συγκεκριμένο ήταν 80 ή ώρα, άλλου ναι τά 45' στα 80.
 

Pilotos13

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2016
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
1
Απο εμένα πλέον μαύρο άμα έρθει κάτι καινούργιο αξιόλογο το βλέπουμε οβερ εντ αουτ!
 

taper

Μέγας
Εγγρ.
10 Φεβ 2008
Μηνύματα
276
Κριτικές
19
Like
478
Πόντοι
4.440
Εντομεταξυ περικοπές και στο κέρασμα πήγα την Κυριακή (για μια τελευταία επίσκεψη με το 60ρι) και δεν υπάρχουν πλέων οινοπνευματώδη,τώρα το κέρασμα ειναι πορτοκαλάδα και λεμονάδα ....
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.101
Κριτικές
2
Like
8.882
Πόντοι
2.456
Εντομεταξυ περικοπές και στο κέρασμα πήγα την Κυριακή (για μια τελευταία επίσκεψη με το 60ρι) και δεν υπάρχουν πλέων οινοπνευματώδη,τώρα το κέρασμα ειναι πορτοκαλάδα και λεμονάδα ....
Με +20 το ποτό θα συνοδεύεται με προσούτο..
:coffee:
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
210
Like
4.683
Πόντοι
9.035
Εντομεταξυ περικοπές και στο κέρασμα πήγα την Κυριακή (για μια τελευταία επίσκεψη με το 60ρι) και δεν υπάρχουν πλέων οινοπνευματώδη,τώρα το κέρασμα ειναι πορτοκαλάδα και λεμονάδα ....
Δηλαδή τώρα μετά την αύξηση +20€ θα επανέλθουν και τα κανονικά κεράσματα;

Όχι ότι με ενδιαφέρει προσωπικά, αλλά απλά λέω...
Εγώ πάντα απλό νεράκι παίρνω σε αυτά τα μαγαζιά...
Ευτυχώς το νερό δεν έχει κόστος και το προσφέρουν όλα!

Πάντως παιδιά πέρα από το δίκαιο της γκρίνιας μας, θα το συνηθίσουμε το νέο εισιτήριο, θέμα χρόνου είναι να το χωνέψουμε.

Προσωπικά το μόνο που συστήνω σε όλους μας είναι να είμαστε πιο "επιλεκτικοί" και να τα δίνουμε εκεί που περνούμε κάτι με αντίστοιχη αξία. Τουτέστιν, οι γνωστές φακλάνες, οι χοντρές, οι ξαδέρφες του Τράμπ και του Μπάιντεν, και όλο το συνάφι τους πρέπει σιγά-σιγά να βγουν από την αγορά... δια της αποχής μας προς τις υπηρεσίες τους.

Ίσως η τρέχουσα αύξηση να είναι μια ευκαιρία να γίνει ένα ξεκαθάρισμα. Αν συνεχίζουμε να δίνουμε 100άρικα για κάτι τέτοιες απαράδεκτες, τότε ο θεός μας κάνει μεγάλη χάρη που δεν έχει ακόμα ρίξει κεραυνό να μας κάψει...
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
931
Κριτικές
6
Like
1.217
Πόντοι
366
Πάντως βλέπω μερικοί κάθε αύξηση την καταπίνετε στο χαλαρό,λες και τα 20ευρα τα βρίσκετε στον δρόμο. Βέβαια ίσως έχετε χρήμα γι'αυτό δεν σας επηρεάζει η κάθε αύξηση.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.911
Κριτικές
18
Like
17.424
Πόντοι
4.546
Πότε δεν πήρα κάτι παραπάνω από νερό ή αναψυκτικό στα αδελφά μαγαζιά(προσφέρουν και σε άλλα; Δεν έχω ιδέα, δεν ζήτησα ποτέ) . Και μου έλεγε η κυρία Σοφία ότι μερικοί αρχίζουν από τις 11 με βότκα και ουίσκι. Έλεος.

Δεν μπορώ να κατηγορήσω καμία εργαζόμενη ότι δεν δικαιούται αύξησης, καθε άλλο.
Επίσης λογικό ότι τα λειτουργικά έξοδα του μαγαζιού έχουν ανέβει.

Η ακρίβεια όμως είναι πλέον πολύ μεγάλη για την πλειοψηφία, ακόμα και με τις παλιές τιμές.
Προέχουν σημαντικότερα πράγματα, έκτακτα έξοδα παντός είδους, διατροφή και διασκέδαση γενικότερη, πράγματα που πολλοί δεν θα θυσιάσουν για μια ώρα υπηρεσιών ή απλά, θα πάνε σπανιότερα.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
210
Like
4.683
Πόντοι
9.035
Αδερφέ "kaki" μας αδικείς... δεν είναι "χαλαρότητα" να αποδεχόμαστε την νέα κατάσταση. Απλά έτσι είναι η ζωή και οι νόμοι της οικονομίας. Οι παλαιές τιμές ήταν σταθερές για τουλάχιστον μια 10ετία, άρα έπρεπε κάποια στιγμή να αλλάξουν. Ο επίσημος "Εναρμονισμένος Δείκτης Τιμών Καταναλωτή" (υπάρχει στο διαδίκτυο επίσημα, ψάξε το) από το 2015 μέχρι σήμερα στην Ελλάδα είναι από +16% έως +28% ανάλογα την κατηγορία. Εντωμεταξύ, η γενική εντύπωση (πχ στα κανάλια) είναι πολύ χειρότερη, όλοι φωνάζουν για την ακρίβεια. Εντάξει στα μαγαζιά έκαναν αύξηση 60->80 (+33%) και 80->100 (+25%). Λίγο το παράκαναν, αλλά το βήμα εδώ είναι το 10ρικο... δεν είμαστε σε σούπερ μάρκετ.

Αν κάποιος φίλος έχει άλλες ανάγκες και προτεραιότητες, τότε καλώς να βάλει αυτές πρώτες. Και μάλλον καθ' υπερβολή μέχρι σήμερα "τα ξόδευε στις πουτάνες", αν δεν του έφταναν για την καθημερινότητά του.

Προσωπικά δεν έχω δανειστεί 1€ στην ζωή μου. Ο πατέρας μου δεν μου άφησε πρακτικά τίποτα αξίας όταν έφυγε. Όμως μου έδωσε τα ουσιαστικά σε αξία: με σπούδασε και με συμβούλευσε αυστηρά να μην απλώσω ποτέ το χέρι μου πέρα από όσο φτάνω από μόνος μου. Δόξα το θεό δεν μου έτυχε και κάτι "στραβό/άτυχο" μέχρι τώρα και ανάλογα τι βγάζω έτσι πορεύομαι. Όπως ήδη είπε και ο "easy" πιο πάνω: αν υπάρχουν άλλες σημαντικότερες ανάγκες τότε απλά τα κορίτσια θα πάνε πιο αραιά ή στην ανάγκη και καθόλου...

Η ουσία παιδιά είναι να μην κάνουμε τα δευτερεύοντα πρωτεύοντα!
Αυτά από μένα και με το θέμα των τιμών δεν ξανα-ασχολούμε.
Σας ευχαριστώ και να με συμπαθάτε αν σας κούρασα...
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.174
Κριτικές
37
Like
21.701
Πόντοι
4.646
Τά πλούσια κεράσματα είχαν κοπεί εδώ και καιρό, βλέπε παλιά αν επέλεγε κάποιος ένα αναψυκτικό νά τού προσφέρουν τό έδιναν σέ μπουκάλι γυάλινο αλλά μέχρι πρότινος σέ ποτήρι από μπουκάλι τού ενάμιση λίτρου, όπως και τό νερό σέ ποτήρι όχι σέ μπουκαλάκι πλαστικό.
Θυμάμαι παλιότερα πίσω από τόν πάγκο τής υποδοχής υπήρχε ολόκληρη κάβα από ποτά και πάντα γεμάτη όπως και στο 42. Τώρα είναι ποίο περιορισμένα.
Όχι ότι έχει καμία μεγάλη σημασία τό κέρασμα αλλά μίας και αναφέρθηκε.
 

tenten956

Μέγας
Εγγρ.
6 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
67
Like
3.832
Πόντοι
4.130
Αδερφέ "kaki" μας αδικείς... δεν είναι "χαλαρότητα" να αποδεχόμαστε την νέα κατάσταση. Απλά έτσι είναι η ζωή και οι νόμοι της οικονομίας. Οι παλαιές τιμές ήταν σταθερές για τουλάχιστον μια 10ετία, άρα έπρεπε κάποια στιγμή να αλλάξουν. Ο επίσημος "Εναρμονισμένος Δείκτης Τιμών Καταναλωτή" (υπάρχει στο διαδίκτυο επίσημα, ψάξε το) από το 2015 μέχρι σήμερα στην Ελλάδα είναι από +16% έως +28% ανάλογα την κατηγορία. Εντωμεταξύ, η γενική εντύπωση (πχ στα κανάλια) είναι πολύ χειρότερη, όλοι φωνάζουν για την ακρίβεια. Εντάξει στα μαγαζιά έκαναν αύξηση 60->80 (+33%) και 80->100 (+25%). Λίγο το παράκαναν, αλλά το βήμα εδώ είναι το 10ρικο... δεν είμαστε σε σούπερ μάρκετ.

Αν κάποιος φίλος έχει άλλες ανάγκες και προτεραιότητες, τότε καλώς να βάλει αυτές πρώτες. Και μάλλον καθ' υπερβολή μέχρι σήμερα "τα ξόδευε στις πουτάνες", αν δεν του έφταναν για την καθημερινότητά του.

Προσωπικά δεν έχω δανειστεί 1€ στην ζωή μου. Ο πατέρας μου δεν μου άφησε πρακτικά τίποτα αξίας όταν έφυγε. Όμως μου έδωσε τα ουσιαστικά σε αξία: με σπούδασε και με συμβούλευσε αυστηρά να μην απλώσω ποτέ το χέρι μου πέρα από όσο φτάνω από μόνος μου. Δόξα το θεό δεν μου έτυχε και κάτι "στραβό/άτυχο" μέχρι τώρα και ανάλογα τι βγάζω έτσι πορεύομαι. Όπως ήδη είπε και ο "easy" πιο πάνω: αν υπάρχουν άλλες σημαντικότερες ανάγκες τότε απλά τα κορίτσια θα πάνε πιο αραιά ή στην ανάγκη και καθόλου...

Η ουσία παιδιά είναι να μην κάνουμε τα δευτερεύοντα πρωτεύοντα!
Αυτά από μένα και με το θέμα των τιμών δεν ξανα-ασχολούμε.
Σας ευχαριστώ και να με συμπαθάτε αν σας κούρασα...
Ξεχνάς φιλε μου ότι εδώ είναι ολα ΜΑΥΡΑ! Οι δείκτες και ολα τα σχετικά της αγοράς δεν αναφέρονται σε τετοια. ΜΑΥΡΑ παίρνουν ΜΑΥΡΑ πληρώνουν. Αύξησαν τιμές γιατί τους έπαιρνε.....και τώρα κάποιοι θα πηγαίνουν πιο αραιά μέχρι να εξισοροποιηθει η κατασταση και ολα καλά!
 

JOSSS

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2007
Μηνύματα
242
Κριτικές
25
Like
844
Πόντοι
311
Η Βαλεντίνα δεν ξαναγυρίζει.
Είναι καλά εκεί που είναι τώρα.
Ίσως Κάτια κ Ρίτα λόγω της αύξησης , έφυγαν γτ τα λεφτά ήταν λίγα.
Η αύξηση πάει στα αφεντικά η μοιράζεται με τις κοπέλες? Από αυτό εξαρτάται αν θα έχουμε πιο πολλές επιλογές σε κοπέλες στο μέλλον.
 

Jack Bing

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
606
Like
1.018
Πόντοι
86
Ξεχνάς φιλε μου ότι εδώ είναι ολα ΜΑΥΡΑ! Οι δείκτες και ολα τα σχετικά της αγοράς δεν αναφέρονται σε τετοια. ΜΑΥΡΑ παίρνουν ΜΑΥΡΑ πληρώνουν. Αύξησαν τιμές γιατί τους έπαιρνε.....και τώρα κάποιοι θα πηγαίνουν πιο αραιά μέχρι να εξισοροποιηθει η κατασταση και ολα καλά!
Σωστός. Έκανες ένα βήμα παραπέρα. Θα κάνω εγώ ένα ακόμα βήμα πιο κει.

Υποτίθεται τα μαύρα έχουνε περιοριστεί. Έτσι δεν λένε;
Άσχετα με αυτό, πρέπει και ο πελάτης να έχει μαύρα. Εάν δεν έχει πέφτουμε στην κατηγορία των δεκτών που λες. Οπότε δεν περισσεύουν λεφτά καθώς τα τρώνε όλα οι λογαριασμοί και τα τρόφιμα. Οπότε αραιά έως καθόλου ανεξαιρέτως σε όλα αυτά τα μαγαζιά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom