Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
κανεις πλακα!!!!
ειδικα οι νοικοκυρες επειδη τις παρακολουθω ειναι εντελως τραγικες!
στην αρχη ηταν καλο, αλλα μετα εγινε εντελως σαπουνοπερα!
αμνησιες, φωτιες και του κοοοοσμου οι μαλακιες!  :jerking:

εμενα το λοστ δεν μου αρεσε(στην αρχη ηταν οκ αλλα μετα...)
εγω προσωπικα θελω να κατσω να δω κατι να γελασω και να χαλαρωσω(νοικοκυρες)
η κατι να ψαχτω να βρω λυσεις σε φονους(bones,csi) οχι να πονοκεφαλιασω.

καλος ο σογιερ αλλα δεν θα κανω ενα κεφαλι [size=14pt]ΝΑ[/size] για να τον δω κιολας. ;)
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
εμενα το λοστ δεν μου αρεσε(στην αρχη ηταν οκ αλλα μετα...)
εγω προσωπικα θελω να κατσω να δω κατι να γελασω και να χαλαρωσω(νοικοκυρες)
η κατι να ψαχτω να βρω λυσεις σε φονους(bones,csi) οχι να πονοκεφαλιασω.

καλος ο σογιερ αλλα δεν θα κανω ενα κεφαλι [size=14pt]ΝΑ[/size] για να τον δω κιολας. ;)

δεν νομιζω το λοστ να χει κανει αυτη τη τρελη επιτυχια λογω Σογιερ
ναι οκ καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσει το λοστ απλα η διαφωνια μου ηταν για τις νοικοκυρες οι οποιες εχουν καταντησει τραγικα γελοιες!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
δεν νομιζω το λοστ να χει κανει αυτη τη τρελη επιτυχια λογω Σογιερ
ναι οκ καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσει το λοστ απλα η διαφωνια μου ηταν για τις νοικοκυρες οι οποιες εχουν καταντησει τραγικα γελοιες!

περι ορεξεως... ;)
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
οι νοικοκυρες με εχουν κουρασει. Ολο νεοι γειτονες, νεα μυστικα, σκοτεινο παρελθον και τα ιδια. Το βλεπω για χαρη της συζυγου και μονο
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Το Λοστ το βλεπω μανιωδως...Στο Νοβα, 6οκυκλο. Αλλα μου φαινεται θα μεινω με ΟΛΕΣ τις αποριες. Τα χιλιαδες ερωτηματα που εχω, αντι να απαντιουνται, προσθετονται και αλλα, και αλλα...Τωρα βλεπω τον καπνο, εναν Τζων ΛΟκ διπλο, νεους Αλλους με τον κινεζο, ξανα οπτασιες/οραματα/προσωπα που εξαφανιζονται....αμαν. Ακομα να μας απαντησουν αυτα που γινοταν στην 1η σεζον.
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
οι νοικοκυρες με εχουν κουρασει. Ολο νεοι γειτονες, νεα μυστικα, σκοτεινο παρελθον και τα ιδια. Το βλεπω για χαρη της συζυγου και μονο


κι εμενα! χαλι! ποσες φωτιες, αμνησιες, καρξινος,τυφλοι, συνεχεια νεοι δολοφονοι! εντελως ΦΟΣΚΟΛΟς!
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
Το Λοστ το βλεπω μανιωδως...Στο Νοβα, 6οκυκλο. Αλλα μου φαινεται θα μεινω με ΟΛΕΣ τις αποριες. Τα χιλιαδες ερωτηματα που εχω, αντι να απαντιουνται, προσθετονται και αλλα, και αλλα...Τωρα βλεπω τον καπνο, εναν Τζων ΛΟκ διπλο, νεους Αλλους με τον κινεζο, ξανα οπτασιες/οραματα/προσωπα που εξαφανιζονται....αμαν. Ακομα να μας απαντησουν αυτα που γινοταν στην 1η σεζον.

ο διπλος Τζον ειναι ξεκαθαρος
ο ενας ειναι σε αλλη πραγματικοτητα και ο αλλος δν ειναι ο Τζον αλλα ο καπνος
για τον ναο ειχαμε ακουσει πολυ παλιοτερα οταν ο Μπεν εστειλε εκει τη κορη του με τη Ρουσω και τον Καρλ λεγοντας τους "θα σας περιμενουν κι αλλοι εκει. ειναι το μονο ασφαλες μερος πλεον"
Η μολυνση για την οποια μιλανε ειναι μαλλον η ιδια μολυνση για την οποια μιλαγε και η Ρουσω που την εκανε να σκοτωσει ολους τους φιλους της.
Επισης γνωριζουμε οτι εξ'αιτιας του Τζεικομπ βρισκονται ολοι εκει γιατι ψαχνει καποιον αντικαταστατη και οτι ο καπνος δεν προστατευει το νησι οπως νομιζαμε.
Μια χαρα ικανοποιημενη ειμαι μ οσα εχω δει τωρα
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
ο διπλος Τζον ειναι ξεκαθαρος
ο ενας ειναι σε αλλη πραγματικοτητα και ο αλλος δν ειναι ο Τζον αλλα ο καπνος
ενδιαφεροντα πραγματα...και σεβαστα...εντελει τι ειναι ο καπνος? τι ειναι το τερας? φυσικως και βιολογικως εννοω...ο τζεικομπ τι σχεση εχει με δαυτους και προς τι η επιλογη τους? ειλικρινα αν εχεις αποψη με χαρα να σε διαβασω.
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
και κατι ακομα....τον γιο του Τζακ τον εχουν ξαναναφερει? νομιζω οχι...ειχε χωρισει με εκεινη που γιατρεψε....αυτα εννοω, αντι να παμε μπρος, βαζουμε και αλλα πισω! με εκτιμηση
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
ενδιαφεροντα πραγματα...και σεβαστα...εντελει τι ειναι ο καπνος? τι ειναι το τερας? φυσικως και βιολογικως εννοω...ο τζεικομπ τι σχεση εχει με δαυτους και προς τι η επιλογη τους? ειλικρινα αν εχεις αποψη με χαρα να σε διαβασω.

το τι ειναι ο καπνος και πως ο τυπος με τα μαυρα εγινε καπνος δεν εχω ιδεα! υποθετω ο Τζεικομπ ειχε τη δυναμη να τον κανει ετσι οπως εκανε και τον Ριτσαρτντ αθανατο.
Ο Τζεικομπ για μενα ειναι παραλληλισμος με τον Χριστο
προστατευει το νησι, αγαπαει τους ανθρωπους σε αντιθεση με τον αλλον τον μαυρο και ψαχνει τον διδαδοχο του που θα προστατευει το νησι, ειδικα τωρα που πεθανε.
Γιατι υποτιθεται ειναι ενα ιδιαιτερο νησι και δν πρεπει να πεσει στα χερια του καθενος.
Στη τελικη ολοι αυτοι ειναι υποψηφιοι για κατι, ισως αυτο που ανεφερα πιο πανω
και τυγχανει στον καθενα τους να αντιστοιχουν αυτα τα σημαντικα νουμερα
Το τι ακριβως παιζει θα το δουμε στη πορεια τωρα μονο θεωριες μπορουμε να λεμε
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
και κατι ακομα....τον γιο του Τζακ τον εχουν ξαναναφερει? νομιζω οχι...ειχε χωρισει με εκεινη που γιατρεψε....αυτα εννοω, αντι να παμε μπρος, βαζουμε και αλλα πισω! με εκτιμηση

Δεν τον ειχανε ξαναφερει στη πραγματικοτητα που βλεπαμε εμεις ολα αυτα τα 5 χρονια
Στη νεα πραγματικοτητα που δημηουργηθηκε μετα τη βομβα απ οτι φαινεται εχει γιο, οπως και ο Λοκθα παντρεφτει την Ελεν, οπως και ο Μπεν ειναι καθηγητης ιστοριας! ολα αυτα ειναι διαφορετικα στη παραλληλη πραγματικοτητα
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
...εντελει τι ειναι ο καπνος? τι ειναι το τερας? φυσικως και βιολογικως εννοω...ο τζεικομπ τι σχεση εχει με δαυτους και προς τι η επιλογη τους? ειλικρινα αν εχεις αποψη με χαρα να σε διαβασω.

Ο "καπνός" είναι εκείνος ο τύπος που (στην αρχή του τελευταίου επεισοδίου της 5ης σαιζόν) ήρθε και συνάντησε τον Jacob στην παραλία, καθώς αγνάντευε το Black Rock (το ιστιοφόρο), και του είχε πει "ξέρεις πόσο θα ήθελα να σε σκοτώσω; Μία από αυτές τις μέρες θα βρώ τον τρόπο" (υπονοώντας ότι δεν μπορούσε για κάποιο -κουφό- λόγο να το κάνει ο ίδιος).

Και βγήκε τον τρόπο, παίρνοντας τη μορφή του -νεκρού πια- Locke.

Είναι το "αντίπαλο δέος" του Jacob  στο νησί, πιθανόν ο "κακός" της ιστορίας.
Η δε επιλογή ξεκάθαρα αφορά τη διαδοχή/αντικατάσταση του ίδιου του Jacob.

και κατι ακομα....τον γιο του Τζακ τον εχουν ξαναναφερει? νομιζω οχι...ειχε χωρισει με εκεινη που γιατρεψε....αυτα εννοω, αντι να παμε μπρος, βαζουμε και αλλα πισω! με εκτιμηση

Όχι, ο Jack ουδέποτε είχε γιο, όπως ούτε και ο Locke φάνηκε ποτέ να πήγαινε για γάμο.

Προφανώς, η έκρηξη της βόμβας στο εργοτάξιο του "Κύκνου" άλλαξε τον ρου των γεγονότων και τα πράγματα εξελίχθηκαν διαφορετικά (άρα, ο Φάραντεΰ είχε άδικο που πίστευε ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το μέλλον).
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
παιδια σας ακουω με δεος....ειναι τοσες εξαλλου οι ρμαδες οι λεπτομερειες που για να τις θυμαται κανεις πρεπει να ειναι μαγος ή να τα δει 5 φορες...Παντως αμα το "πανε" σε τοσο μεταφυσικο και "ανωτερες δυναμεις" δεν ξερω αν θα πεισουν...βεβαια εδω που φερανε, μονο κατι τετοιο τους σωζει...ωστοσο ειναι χιλιαδες αλλα αναπαντητα...τα πηγαινε-ελα του Ντεσμοντ? τα ταξιδια στον χωροχρονο? ο πατερας του Τζακ και ο ρολος του? οι εμφανισεις ανθρωπων στο δασος (οπως του μικρου μαυρακου)....ειναι τοσα πια, που τα εχω χασει...θενκς παντως για την διαφωτιση.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
GFE όχι και δέος! Όποιος βγάζει άκρη με τα CT, το Lost το έχει παιχνιδάκι! :p
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
...σωστο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom