Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Εχεις ακομα κανα 2μηνο να τελειωσει η σεζον.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Για όποιον έχει δει τα επισόδια του τετάρτου κύκλου που έχουν παιχτεί μέχρι τώρα είναι αυτή η ερώτηση:

Αξίζει να τον δώ;;;
Η αλήθεια είναι ότι έχω φρικάρει λίγο με τα αμέτρητα ερωτιματικά και θέλω απαντησεις. Αν είναι να μην πάρω καμία απάντηση και να έχω κι άλλες απορίες τότε θα τους κάνω μήνυση για ψυχική οδίνη.
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Θα σου πω εγω λοιπον..
Αξιζει..
1 Γιατι το χεις ηδη ξεκινησει
2 γιατι τα επεισοδια ειναι απο καλα εως πολυ καλα
3 διοτι αρχιζεις να περνεις απαντησεις και να πηγαινει η σειρα σε ενα συγκεκριμενο δρομο ως προς το τι θα γινει
4 τωρα που μας βαζει στο ζουμι θα το σταματησεις????η θεωρια συνομοσιας φιλαρακι αρχιζει και ξεδιπλωνεται μπροστα μας(δε λεω τιποτα αλλο μη το καψω...)

Α εχει και
5. θα χασεις το καλυτερο ισως επεισοδιο του Lost ever???δε σου λεω ποιο ειναι..
 

tesla82

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουν 2007
Μηνύματα
588
Κριτικές
14
Like
25
Πόντοι
1.997
οπως ανακοινώθηκε επισήμς θα ακολουθηθεί το εξής πρόγραμμα για το LOST από εδω και μπρος:

Episode 4.09 - 24th April 10pm-11pm
Episode 4.10 - 1st May 10pm-11pm
Episode 4.11 - 8th May 10pm-11pm
Episode 4.12 - 15th May (Finale Part 1) 10pm-11pm
Episode 4.13 - 29th May (Finale Part 2 and 3) 9pm-11pm

Οπως βλέπετε το finale θα είναι 3ΩΡΟ!!!!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Για όποιον έχει δει τα επισόδια του τετάρτου κύκλου που έχουν παιχτεί μέχρι τώρα είναι αυτή η ερώτηση:

Αξίζει να τον δώ;;;
Η αλήθεια είναι ότι έχω φρικάρει λίγο με τα αμέτρητα ερωτιματικά και θέλω απαντησεις. Αν είναι να μην πάρω καμία απάντηση και να έχω κι άλλες απορίες τότε θα τους κάνω μήνυση για ψυχική οδίνη.
Ρε φιλε εδω παρακαλαμε να μην τελειωσει ποτε το λοστ και εσυ το σκεφτεσαι να το συνεχισεις?
Ξερω πως μερικοι ειναι ανυπομονοι και οντως το λοστ εκανε 4+ σεζον να σου δωσει απαντησεις
αλλα σκεψου τι θα υπαρξει μετα απο αυτη τη σειρα.
Η μετριοτητα του πριζον μπρεηκ?
Στις μεγαλες σειρες οπως το λοστ (friends,arrested development,la femme nikita,married with children,frasier και αλλες ακομη)
που κρατησαν μερικες και 10 σεζον
εγινε λαικη επανασταση οταν ανακοινωθηκαν τα τελευταια επεισοδια.
Προσωπικα και 10 σεζον να κραταγε δε με χαλαγε καθολου,αρκει να κραταγε το σασπενς που στο τελος καθε επεισοδιου σε κανει να λες "πω ρε αλλες 7 μερες ακομα..".
Παντως απο το 4χ06 και μετα θα ξερεις ΣΙΓΟΥΡΑ αν αξιζει να τη συνεχισεις η οχι..
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ρε φιλε εδω παρακαλαμε να μην τελειωσει ποτε το λοστ και εσυ το σκεφτεσαι να το συνεχισεις?
Ξερω πως μερικοι ειναι ανυπομονοι και οντως το λοστ εκανε 4+ σεζον να σου δωσει απαντησεις
αλλα σκεψου τι θα υπαρξει μετα απο αυτη τη σειρα.
Η μετριοτητα του πριζον μπρεηκ?
Στις μεγαλες σειρες οπως το λοστ (friends,arrested development,la femme nikita,married with children,frasier και αλλες ακομη)
που κρατησαν μερικες και 10 σεζον
εγινε λαικη επανασταση οταν ανακοινωθηκαν τα τελευταια επεισοδια.
Προσωπικα και 10 σεζον να κραταγε δε με χαλαγε καθολου,αρκει να κραταγε το σασπενς που στο τελος καθε επεισοδιου σε κανει να λες "πω ρε αλλες 7 μερες ακομα..".
Παντως απο το 4χ06 και μετα θα ξερεις ΣΙΓΟΥΡΑ αν αξιζει να τη συνεχισεις η οχι..


Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου.

Όμως το Lost θα κατοχυρωθεί όντως ως κορυφαία σειρά αν όλα τα ερωτηματικά έχουν κάποια λογική ή έστω λογικοφανή εξήγηση.

Γιατί αν οι απαντήσεις είναι του τύπου εξωγήινοι και άλλες μεταφυσικές μαλακίες ο περισσότερος κόσμος θα ξενερώσει.
 

radiohead72

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
201
Like
157
Πόντοι
1
παίδες μια βοήθεια....
προσπαθώ να κατεβασω LOST SEASON 4 από greek-fun.com ή από ellinadiko.com με rapidshare γιατι δεν ξερω το τροπο να κατεβαζω torrents.
όταν ξεζιπάρω το rar αρχειο μου βγαζει μηνυματα για χαλασμένα αρχεία ή ότι εχει Broken liks κλπ.
κανω κατι λάθος;;;;
ξερει κανεις τι ειναι καλύτερο;;;; εννοω torrents ¨η rapidshare;;;
 

destro

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
225
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
11
Καλημέρα αδέρφια losties !

Το λοιπόν ! Όσα επεισόδια κατέβασα απο rapidshare ( για μένα ό,τι καλύτερο για ταχύτητα ), τα βρήκα από λινκς στο Φίλε radiohead αν δεν βαριέσαι κάνε ενα κόπο και ψάξε λινκς απο εκεί. Αν σου βγάζει μυνήματα για χαλασμένα αρχεία, μήπως είχε και κάποιο  password και δεν το είδες ;;
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου.

Όμως το Lost θα κατοχυρωθεί όντως ως κορυφαία σειρά αν όλα τα ερωτηματικά έχουν κάποια λογική ή έστω λογικοφανή εξήγηση.

Γιατί αν οι απαντήσεις είναι του τύπου εξωγήινοι και άλλες μεταφυσικές μαλακίες ο περισσότερος κόσμος θα ξενερώσει.

Νομίζω απαντάς μόνός σου. Λογικοφανής. Σε μία σειρά που αν μη τι άλλο σπάει τα δεσμά του φαίνεσθαι και του "λογικού" όπως μας το πλασάρανε αιώνες τώρα. Δηλαδή τι λογικοφανές περιμένεις? Μήπως ότι τελικά το βλέπουνε στον ύπνό τους? Και αυτό είναι λογικοφανές ενώ η Αρχαία Τεχνολογία είναι "μεταφυσική μαλακία"? Μα όλο το πρότζεκτ βασίζεται στις μετα-φυσικές ανησυχίες εκατομυρίων κόσμου που ψάχνει απαντήσεις και το σύστημα τις αρνείται και τις κρύβει. Οι έξω-γήινοι μπορεί να μην έιναι και τόσο έξω από τη γαία τελικά.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Ρε παιδια τι "μεταφυσικο" περιμενετε?
Αφου κατα 80% οσοι εχουν δει μεχρι και το τελευταιο επεισοδιο της 4ης
ξερουν τι παιζει στο νησι.
Το αλλο 20% δε νομιζω να μη μπορει καποιος να το προβλεψει εστω και λιγο,απο μονος του.
Ειδικα απο τα ff καταλαβαινεις ανετα προς τα που κινειται η σειρα αυτη.
Εξαλλου οι παραγωγοι διαβασα σε φορουμ οτι μεχρι το φιναλε του λοστ ολα τα ερωτηματα
θα εχουν απαντηθει.
Το λοστ ΕΙΝΑΙ η μοναδικη σειρα που εχει προβληθει ποτε και εχει αναγκασει
τους τηλεθεατες της σε νευρικο παροξυσμο,σε μια σχεση αγαπης-μισους 4 χρονια τωρα!
Απο την πρωτη σεζον οποιος δει τα πρωτα επεισοδια μπορει να καταλαβει οτι σαν αυτη τη σειρα
πολυ δυσκολα θα ξαναδουμε.
Τουλαχιστον σε σασπενς,μυστηριο,καστινγκ,τοποθεσιες.
Θα θελα να ξερω αν η σειρα τελειωνε την 1η σεζον σε 24 επεισοδια,θα ηταν καλυτερη?
Οσοι βλεπουν τουλαχιστον σειρες ξερουν οτι κατα μεσο ορο ολες οι πετυχημενες σειρες κρατανε
3-5 χρονια στανταρ,
παραυτα διαβαζω απο την 2η σεζον οτι το λοστ "¨κουρασε"
οτι "κανει κοιλια" η "κατανταει βαρετο".
Ελεος ανθρωποι!!!
Τv series,τι ειναι τοσο δυσκολο απο αυτες τις 2 λεξεις να καταλαβαιτε?
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
There are more than meets the eye...
Κβαντική μηχανική, χωροχρόνος, αναδίπλωση, μποζόνια, αιθερικό σύμπαν, αντικατοπτρισμός πραγματικότητας(αλλοίωση), μαγνητικά πεδία, 6 degrees of separation, time loops, wormholes, Alice in Wonderland, Lord of the Flies, memes, Jacob's Ladder, multidimensional theories, Κarma, dharma(signifies the underlying order in nature and life-human or other-), fate, the butterfly effect, others(αυτόχθονες), The Valenzetti Equation(4,8,15,16,23,42)...

Και είναι μόνο ένα ψήγμα από όσα αιωρούνται και υπαινίσσονται σε αυτή την "απλή τηλεοπτική σειρά"....
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Λοιπον αυτη τη βδομαδα ειχαμε επιτελους ενα ΓΑΜΑΤΟ επεισοδιο Λοστ!
Δε νομιζω να εχει κανενας αντιθετη αποψη,περι αυτου.
Οπως καταλαβατε απο την τελευταια σκηνη εχει πολυ...ζουμι ακομα! :rockon:

BTW απο την πρωτη σκηνη που εδειξε την Ευαγγελινα να τεντωνεται ετσι,
ειπα μεσα μου.."χαλαλι τοσες βδομαδες η αναμονη!"

Παντως αν τυχον και τη γαμησει ο Τζακ, :headbang:
(αυτο το παιχνιδακι πολυ με χαλαει που παιζεται)
σκιζω τα δικτατορικα μου και τις πολυετεις διατριβες στις αμερικανικες σειρες πλεον!
Θα αρχισω να βλεπω "Ερωτα"καθε απογευμα!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Tα πανω κατω στο 4χ10!!!! :huh:
Ολα γινανε πουτανα τελικα τη στιγμη που ειδα το ρομαντζο τζακ-κειτ να λαμβανει χωρα σε ff σκηνη! :huh:
Ελεος! :helpplea:
Ποσο πουτανακι τελικα μπορει να ειναι μια γυναικα??? >:cheesy:
Αγανακτισμενος απο τα πρωτα λεπτα εκατσα να παρακολουθησω το υπολοιπο επεισοδιο
μη θελωντας να πιστεψω οτι το πουτανακι αφησε το Σωγερ για το φλωρογιατρο!

Παραυτα το επεισοδιο κυλισε στα νορμαλ επιπεδα χωρις ιδιαιτερες εκπληξεις!
Βεβαια για να ειμαι αντικειμενικος ειχε περισσοτερη Εβαγγελινα αυτη τη φορα
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! :bounce:

Δηλωνω λοιπον οτι θα αρχισω να παρακολουθω τον "Ερωτα" και οτι αλλη σαπουνοπερα υπαρχει
στην ελληνικη τηλεοραση για να μπορεσω να ξεπερασω αυτο που ειδα! :blowup:

Τον τζακ να παιρνει στα ορθια την Κειτ και να την πηγαινει σηκωτη για πισωκολλητα! :knockinb: :humpleg: :smitten: :sperm: :crazy:
Γιατι θεε μου, γιατι?????? :hammer: :hammer: :hammer:

ps.Τελικα ρε παιδες τι στο πουτσο?
Παιρνει τηλ ο Σωγερ απο το νησι??? :think:
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Μα καλα,ολοκληρο lost στο πουτσο που τρωει η Κειτ κολλησες εσυ?
Τζακ γερα παρτης τα βρακια!!~!! :dancing: :dancing:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Δεν εχω κανενα προβλημα να της τον καρφωνει ο Σωγερ! :dancing:
Αλλα ειναι αδιανοητο ο πιο γαματος ηρωας του λοστ,να τρωει ακυρο απο ενα
γιατρουδακο! :headbang:
Δεν δεχομαι ακομα και στις Tv-series να δειχνουν την πλουτοκρατια να γαμαει τα καλα μουνια! :helpplea:
Ειναι θεμα με βαθιες επεκτασεις στο κοινωνικοπολιτικο μας συστημα!!! *P
 

NikosATH

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
79
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
για τους φανατικους της σειρας εχει τωρα ζωντανη εκπομπη για το lost στον sport-fm με τον καρπετοπουλο
 

eeeeee_20000

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
μαλακες παιζει να ναι και η καλυτερη σειρα που εχει βγει ποτε στον κοσμο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom