Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πως τυχαίνει το μεγαλύτερο ποσοστό των φασιστοειδών, να είναι ανορθόγραφοι; Λες ο κάλος στον εγκέφαλο να προέρχεται από την μηδαμινή λήψη παιδείας;

Τί να έχουν γίνει άραγε εκείνα τα πενηντάρια και τα εξηντάρια της ΔΑΠ μεταξύ 1990-2000;

:think:  :think:

 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Πως τυχαίνει το μεγαλύτερο ποσοστό των φασιστοειδών, να είναι ανορθόγραφοι; Λες ο κάλος στον εγκέφαλο να προέρχεται από την μηδαμινή λήψη παιδείας;

τουλάχιστον κάποιοι ακομη γράφουν ελληνικά, η παιδεία σας βλέπεις δημιούργησε εκτός από ανορθόγραφους, άτονους και greeklish οπότε μην παραπονιέσαι για τους μονόφθαλμους όταν τυφλώσατε τόσο κόσμο...
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
τουλάχιστον κάποιοι ακομη γράφουν ελληνικά, η παιδεία σας βλέπεις δημιούργησε εκτός από ανορθόγραφους, άτονους και greeklish οπότε μην παραπονιέσαι για τους μονόφθαλμους όταν τυφλώσατε τόσο κόσμο...
Πρώτον ποιοί είμαστε εμείς και ποιά η παιδεία μας; Μην γενικεύουμε. Είμαι εναντίον κάθε μορφής κατακρεούργησης της Ελληνικής γλώσσας. Τρως κολλήματα ώρες ώρες χωρίς αιτία.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δεν είσαι ανήξερος, και αδικείσαι όταν τον παριστάνεις...
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Δεν είσαι ανήξερος, και αδικείσαι όταν τον παριστάνεις...
Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν μ'αρέσει να με βάζεις σε καλούπια. Το οτι δεν είμαι εθνικιστής δεν σημαίνει ότι ψηφίζω ΣΥΝ ούτε ότι μισώ το κάθε τι Ελληνικό κλπ κλπ. Αυτό με ενοχλεί
 

Επισκέπτης
Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν μ'αρέσει να με βάζεις σε καλούπια. Το οτι δεν είμαι εθνικιστής δεν σημαίνει ότι ψηφίζω ΣΥΝ ούτε ότι μισώ το κάθε τι Ελληνικό κλπ κλπ. Αυτό με ενοχλεί

Καλά σιγά μην τους πείσεις τώρα!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
από ποτε η καλλιέργεια και η παιδεία έχουν κομματικό και ιδεολογικό ταμπελάκι?

Οι παρωπίδες δεν τιμούν όσους τις φορούν.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν μ'αρέσει να με βάζεις σε καλούπια. Το οτι δεν είμαι εθνικιστής δεν σημαίνει ότι ψηφίζω ΣΥΝ ούτε ότι μισώ το κάθε τι Ελληνικό κλπ κλπ. Αυτό με ενοχλεί

Αντίστοιχα, το ότι δεν θέλω περιοχές της πρωτεύουσας της χώρας να θυμίζουν κατεχόμενα ή προσφυγικό καταυλισμό, δεν σημαίνει ότι είμαι μέλος της χρυσής αυγής ούτε και ότι μισώ όποιον έχει πιο σκούρα επιδερμίδα από εμένα...
Ωστόσο, η ταμπελίτσα κολλάει με χαρακτηριστική ευκολία...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
από ποτε η καλλιέργεια και η παιδεία έχουν κομματικό και ιδεολογικό ταμπελάκι?

Οι παρωπίδες δεν τιμούν όσους τις φορούν.

Όταν κάποιοι ταυτίζουν τους ιδεολογικούς τους αντιπάλους με ακαλλιέργητους και ανορθόγραφους, τί ακριβώς κάνουν φίλε Ένφο;

Και εμένα με ενοχλεί η ανορθογραφία αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή κάποιος γράφει με σωστή ορθογραφία (υπάρχει και ο ορθογράφος του word στην τελική) είναι ντε και καλά καλλιεργημένος...
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Αντίστοιχα, το ότι δεν θέλω περιοχές της πρωτεύουσας της χώρας να θυμίζουν κατεχόμενα ή προσφυγικό καταυλισμό, δεν σημαίνει ότι είμαι μέλος της χρυσής αυγής ούτε και ότι μισώ όποιον έχει πιο σκούρα επιδερμίδα από εμένα...
Ωστόσο, η ταμπελίτσα κολλάει με χαρακτηριστική ευκολία...
Σίγουρα όχι. Είναι σίγουρα ο τρόπος που εκφράζεσαι όμως (οχι εσυ) που σε χαρακτηρίζει. Όταν πχ λες "ρίξτε τους στη θάλασσα την επόμενη φορά που θα έρθουν" δεν είναι και οτι πιο δημοκρατικό. Να μην ξεχάσω βέβαια και το οτι η μητέρα φύση αυτοπροστατεύεται από  τους μαύρους, στέλνοντας αρρώστιες στη Αφρική. Ανεπανάληπτο


Όταν κάποιοι ταυτίζουν τους ιδεολογικούς τους αντιπάλους με ακαλλιέργητους και ανορθόγραφους, τί ακριβώς κάνουν φίλε Ένφο;
Και εμένα με ενοχλεί η ανορθογραφία αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή κάποιος γράφει με σωστή ορθογραφία (υπάρχει και ο ορθογράφος του word στην τελική) είναι ντε και καλά καλλιεργημένος...
Πες μου οτι δεν έχεις προσέξει οτι τα περισσότερα εθνίκια εδω μέσα είναι ανορθόγραφα; Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δικαιούμαι υποτροφία στο Χάρβαρντ.  :grin:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.405
Κριτικές
61
Like
42.517
Πόντοι
22.785
:cool2: :cool2:
αγαπιτι μου φιλι........
Ο ορθογράφος του word είναι ακόμη ένα εργαλείο για να δείχνει κάποιος καλλιεργημένος. Η καλλιέργεια δεν φαίνεται στο πως γράφεις, αλλά στο φέρεσθε.

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν.
:smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
 

Επισκέπτης
Όταν κάποιοι ταυτίζουν τους ιδεολογικούς τους αντιπάλους με ακαλλιέργητους και ανορθόγραφους, τί ακριβώς κάνουν φίλε Ένφο;
Ακολουθει μικρο,μικροτατο δειγματακι...Η ανορθογραφια κοκινισμενη οπως εκανε η Δασκαλα στο Δημοτικο-εαν εχει παει ο δικος σου στο Δημοτικο,πραγμα αμφιβολο...
Η αλοίωση της Ελλάδας ειναι ανευ προηγουμένου. Οτι πετύχαμε τους τελευταίους 2 αιώνες, να δημιουργήσουμε μια Ελληνικη πατριδα για εμας ανατρέπεται σημερα απο τους εθνοπροδότες πολιτικους της δημοκρατείας. Βγδελυρο πολίτευμα. Κύριοι χανουμε την πατρίδα μας και θα εγερθούν αξιώσεις και απαιτήσεις τα επόμενα χρόνια.
Αφου τα εχουμε πει παλια...Ανορθογραφια,αμαθεια και παραφρων ξερολια=Εθνικοφρων μελος στο μπου...Ενταξει εσυ Str8,εξαιρεισαι,απο το πρωτο τουλαχιστον.
τουλάχιστον κάποιοι ακομη γράφουν ελληνικά
Το"βγδελυρο"σε ποιο ακριβως λεξικο της ελληνικης το απανταει κανεις?
 

Επισκέπτης
Είσαι Χριστιανός..;
Θα σου απαντήσω. Εγώ ναι είμαι και δεν έχω λόγο να το κρύψω.
Και λεω,ενταξει παιδι ειναι αλλα κατι δεν παει καλα ρε γμτ....Ετσι ντε...

Παντως εγω ξερω κατι πολυ Χριστιανους,ξερεις απο αυτους που παιρνουν παρτουζα καθε μερα τα εικονισματα,που βγαζουν αφρους με τα Πακια...και γαμω τους Χριστιανους λεμε.
 

Επισκέπτης
Ο.Κ.το Βγδελυρος δεν ειναι και εντελως λαθος,να πουμε και του εθνικοφρονα το δικιο...αλλα Βδελυρος ειναι πιο σωστο στην δημοτικη,απο οσο γνωριζω-οι φιλολογοι ας με διορθωσουν,παρακαλω.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ακολουθει μικρο,μικροτατο δειγματακι...Η ανορθογραφια κοκινισμενη οπως εκανε η Δασκαλα στο Δημοτικο-εαν εχει παει ο δικος σου στο Δημοτικο,πραγμα αμφιβολο...Αφου τα εχουμε πει παλια...Ανορθογραφια,αμαθεια και παραφρων ξερολια=Εθνικοφρων μελος στο μπου...Ενταξει εσυ εξαιρεισαι,απο το πρωτο τουλαχιστον.Το"βγδελυρο"σε ποιο ακριβως λεξικο της ελληνικης το απανταει κανεις?

Καταρχήν ο Ιπτάμενος είναι "δικός" μου όσο είσαι και εσύ...
ΔΕν ξέρω αν βλέπεις παντού φατρίες, φράξιες, γκρουπούσκουλα, συνιστώσες και τάσεις αλλά εδώ εγώ γράφω για την πάρτη μου και μόνο...
Όπου συμφωνώ με κάποιον το λέω, όπου διαφωνώ πάλι το λέω, όποτε βαριέμαι να γράψω δεν γράφω...

Το ότι ο Ιπτάμενος "έχασε" μια λέξη ή του ξέφυγε η ορθογραφία δεν σημαίνει για εμένα απολύτως τίποτα...
Εδώ δεν είναι διαγωνισμός γραμματικών γνώσεων...
Αν πάλι θέλει κανείς να συγκρίνουμε ακαδημαϊκές περγαμηνές, πολύ ευχαρίστως...
Αλλά σε τούτο εδώ το site οι ακαδημαϊκές περγαμηνές είναι οι επισκέψεις σε μπουρδέλα, στούντιο, μασατζίδικα, στριπτιτζάδικα, ct, cg...
Για αυτό και λέγεται bourdela.tv και όχι harvard.edu oxford.com...

Για αυτό ας ξεκολλήσουμε από το αν ο Ιπταμενος έγραψε λάθος μια λέξη ή έκανε έναν αναγραμματισμό στο βδεγλυρός...
Και ας σταματήσουν ορισμένοι να λένε "κοίτα τί μορφωμένοι είμαστε εμείς και πόσο πιθήκια είναι οι άλλοι"...

Είναι και ρατσιστικό και γελοίο...


Υ/γραφο: Τα παραπάνω δεν σημαίνουν ότι δεν πρέπει να προσέχουμε την ορθογραφία μας, κάθε άλλο καθότι δείχνει σεβασμό στο συνομιλητή και στο χώρο...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το"βγδελυρο"σε ποιο ακριβως λεξικο της ελληνικης το απανταει κανεις?

Δεν νομίζω ότι θα βρεθεί σε κανένα λεξικό αλλά πρόσεξε:
είναι ίσως η μόνη λέξη που έχει τέσσερα συνεχόμενα γράμματα της αλφαβήτου: β-γ-δ-ε.

Οπότε θα πάω εγώ και θα κοτσάρω μπροστά το στερητικό α- και θα έχω το copyright στην μόνη λέξη της ελληνικής γλώσσας με 5 συνεχόμενα γράμματα:
αβγδελυρός.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Και ας σταματήσουν ορισμένοι να λένε "κοίτα τί μορφωμένοι είμαστε εμείς και πόσο πιθήκια είναι οι άλλοι"...
Είναι και ρατσιστικό και γελοίο...
Προς του πιθήκους εννοείς φαντάζομαι
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ααααα, και είπαμε:

Welcome to the bourela.tv club of the Orthography Nazis.
Proud to be a member.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom