Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Δεν μπορω να απανταω για 1000000η φορα στο παιδικο επιχειρημα "απελαστε τους ολους". Νισαφι πλεον. Αν θελετε να μιλαμε σοβαρα, οκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τιποτα αλλο. Ενταξει, να πω κι εγω, απελαστε τους ολους. Περιφημα. Πώς θα γινει αυτο δηλαδη? Θα στειλουμε τα swat να τους πιασουν ολους και θα τους πεταξουμε στη θαλασσα?
Επιπλεον με εχει κουρασει η συγκριση με τις χωρες του βιζεγκραντ. Κι εγω αν ημουν Ουγγαρια, που δεν ειναι χωρα εισοδου, μια χαρα θα το επαιζα μαγκας.
Σε μια χωρα με πεντε χιλιαδες νησια και θαλασσα γυρω γυρω, η συγκριση με Ουγγαρια ή Τσεχια ειναι για ακρατητα γελια.
Έγραψα ΜΑΖΙΚΕΣ απελάσεις,εσύ σαν καλός δικηγόρος μου βάζεις λόγια γράφοντας "απελαστε τους ολους".
Κατά γενική ομολογία όλων των εμπλεκομένων,η πλειοψηφία όσων έρχονται είναι απλά οικονομικοί μετανάστες,
οπότε τα επιχείρημά μου για ΜΑΖΙΚΕΣ απελάσεις,κάθε άλλο παρά παιδικό είναι...

Επίσης τόσο εγώ όσο και άλλοι,σου έχουμε γράψει πολλάκις,για την εποχή της Ιταλίας του Σαλβίνι,
όπου απέναντι σε ΠΟΛΥ πιο οργανωμένη διακίνηση μεταναστών,μιας και εκεί επιχειρούν
πλοία από ΜΚΟ,κατάφερε να μηδενίσει τις ροές,με επαναπροωθήσεις και απαγόρευση να πιάσουν λιμάνι
τα πλοία των ΜΚΟ.
Είναι δηλαδή αποτέλεσμα πολιτικής βούλησης,ο τρόπος υπάρχει.

Όσο για το Βίζενγραντ,τόσο εγώ όσο και άλλοι εδώ μέσα,στο έχουμε αναφέρει σαν παράδειγμα,
αναφορικά με τις δήθεν συνέπειες από την Ε.Ε.,που δεν ήρθαν ποτέ...

Υ.Γ.Σοβαρά τώρα,στην μπούρδα που έγραψες ότι δε σε νοιάζει τι συμβαίνει σε συγκεκριμένες συνοικίες,γιατί εσύ δεν πας ποτέ εκεί,
έγραψες το επιχείρημα να μην νοίκιαζαν οι κάτοικοι σε αλλοδαπούς;
Δηλαδή όλοι oι Έλληνες εκεί, είναι ιδιοκτήτες διαμερισμάτων που τα νοίκιασαν σε αλλοδαπούς;

Υ.Γ.2 Ξέρεις τι με εκνευρίζει σε εσένα;
Ότι γράφεις αδιανόητα πράγματα,όπως τα άνωθεν ή ότι άμα είναι ελεύθερη η οπλοφορία θα αρχίσουν οι δυσαρεστημένοι σύζυγοι να πυροβολούν τις συζύγους τους με το επιχείρημα ότι τους πέρασαν για.....διαρρήκτες,δεν ανασκευάζεις ΠΟΤΕ,
να πεις οκ παιδιά,
είπα και εγώ μια ΜΑΛΑΚΙΑ,μη βαράτε...
Αλλά αντίθετα,το παίζεις ειρωνεία και ανωτερότητα..
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
Η γνωστη νδ, δε φταιει ποτε
Η αθηνα εγινε πακισταν γιατι οι αθηναιοι νοικιασαν τα σπιτια τους σε λαθρο και πηγαν βπ

Ο λαθρολαγνος μας παραδεχεται οτι δεν υπαρχει κρατος να ελεγξει απολυτως τιποτα σε μια πολη και ετσι δε φταιει για τη μετατροπη της σε σκουπιδοτοπο.

Αξιος
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
Εχουμε και το Μηταράκη που ειναι κεφαλαιο για τη Χίο.

Τι τραβαμε ρε, απ τη μεγαλη μορφωση τα τραβαμε ολα στην ελλαδα
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Δεν καταλαβα ρε μαγκες, οι κατοικοι των περιοχων που προανεφερα, νοικιασατε ολοι τα διαμερισματα σας σε αλλοδαπους και λαθρομεταναστες και διαμαρτυρεστε οτι εχει γινει η περιοχη Αθηναμπαντ? Αν δεν τους δινατε σπιτια δεν θα μενανε εκει. Αλλά οταν ειναι να παρετε φραγκα, ολα ειναι καλα. Αλλά σας φταιω εγω που μενω Μαρουσι, και δεν συμπονω το δραμα σας. Ειστε με τα καλα σας?
Ότι πιο εμετικό ήταν το σχόλιο που έγραψες (σκατογειτονιές) και θα έπρεπε να το ανακαλέσεις. Κάποιοι νοίκιασαν και κάποιοι έφυγαν γιατί δεν άντεχαν άλλο την υποβάθμιση. Αλλά οι πιο πολλοί έμειναν εκεί, ίσως όχι από επιλογή. Τώρα το αν θέλεις να πατάξεις την παράνομη μετανάστευση υπάρχουν τρόποι. Πολιτικό και νομικό είναι το θέμα, όχι δημοσίας τάξεως, ούτε του λιμενικού. Αλλά όταν όλο το σόι του Κούλη λυμαίνεται αυτή την κατάσταση (και από κοντά και οι λοιποί λιμοκοντόροι, πολιτικοί, μκο, δικηγόροι που ασχολούνται με το μεταναστευτικό κοκ που ροκανίζουν τα ευρωπαϊκά κονδύλια) αυτή η κατάσταση θα διαιωνίζεται ...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Eν τω μεταξύ,κάποτε αυτή η χώρα έχοντας μάλιστα περάσει τουρκοκρατία,
είχε τόσο ανεπτυγμένο εθνικό φρόνημα,
που Κρητικοί συμμετείχαν στον Μακεδονικό Αγώνα,
που γόνοι μεγαλοαστών σαν τον Εμμανουήλ Παπά που θα μπορούσε
απλά να την αράξει Κολωνάκι και να γαμάει τις Τούνηδες της εποχής,
πήγε και σκοτώθηκε για την απελευθέρωση της πατρίδας..

Και τώρα,μετά από την αριστερή πλύση εγκεφάλου δεκαετιών,
εχουμε άτομα που δηλώνουν δεξιοί και σου λένε:
Εγώ κοιτάω τον κώλο μου μονάχα,τι με νοιάζει το κέντρο της Αθήνας,
άλλωστε δεν πάω ποτέ...
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
Και τώρα,μετά από την αριστερή πλύση εγκεφάλου δεκαετιών,
εχουμε άτομα που δηλώνουν δεξιοί και σου λένε:
Εγώ κοιτάω τον κώλο μου μονάχα,τι με νοιάζει το κέντρο της Αθήνας,
άλλωστε δεν πάω ποτέ...
Παρακμή,
Η σαπίλα των βολεμενων κομματοσκυλων, γλυφτες τεμπεληδες, πισω απ το κομμα
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Δεν μπορω να απανταω για 1000000η φορα στο παιδικο επιχειρημα "απελαστε τους ολους". Νισαφι πλεον. Αν θελετε να μιλαμε σοβαρα, οκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τιποτα αλλο. Ενταξει, να πω κι εγω, απελαστε τους ολους. Περιφημα. Πώς θα γινει αυτο δηλαδη? Θα στειλουμε τα swat να τους πιασουν ολους και θα τους πεταξουμε στη θαλασσα?
Επιπλεον με εχει κουρασει η συγκριση με τις χωρες του βιζεγκραντ. Κι εγω αν ημουν Ουγγαρια, που δεν ειναι χωρα εισοδου, μια χαρα θα το επαιζα μαγκας.
Σε μια χωρα με πεντε χιλιαδες νησια και θαλασσα γυρω γυρω, η συγκριση με Ουγγαρια ή Τσεχια ειναι για ακρατητα γελια.
Για 100000η φορα χανεις την αξιοπρεπεια σου...δυστυχως...
η απελαση μεταναστων ειναι θεμα πολιτικης βουλησης και ΜΟΝΟ
η Δανια απελαζει Συρους καθως δεν συντρεχουν λογοι παροχης ασυλου

Γιατι μπερδευεις την εισοδο μεταναστων με τις απελασεις????
Πως σχετιζεται η εισοδος ενος μαροκινου σημερα με τον αλγερινο που ειναι αθηνα εδω και δεκα χρονια χωρις να απελαζεται??????????????

Ο μονος συσχετισμος ειναι το κινητρο για νεες εισοδους αφου γνωριζουν οτι αντι για απελαση θα παρουν επιδομα




Στοιχηματιζω πως ο αλεξ δεν θα απαντησει σε αυτην την παραθεση
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Oταν πηγε η κυβερνηση να φτιαξει κλειστα κεντρα κρτησης στα νησια με σκοπο τις απελασεις, καποιοι χαλασαν τον κοσμο. Προφανως επειδη χαλούσε τη συνταγή αφου οι αλλοδαποι αφηνουν πολυ χρημα στα μαγαζια. Ναι αγαπητε μου, ειναι τεραστια η ευθυνη των πολιτων. Αν δεν τους ηθελαν οι πολιτες, δεν θα υπηρχε κανενας. Εδω στην πολη μου, καποιοι εχουν πλουτισει νοικιαζοντας σπιτια σε ξενους. Και παρακαλανε να μην απελαθει κανενας. Το να αθωωνουμε τον κοσμο και να λεμε οτι φταιει αοριστως η Πολιτεια επειδη δεν τους εχει με φασολαδα και νερο μεχρι να τους διωξει (λες και δεν υπαρχουν διαδικασιες, νομοθεσιες και συμβασεις), ειναι παιδικο. Οι γειτονες σου γιατι νοικιαζουν διαμερισματα σε αλλοδαπους? Τους ζητησες ποτέ τον λογο? Η τοπικη κοινωνια εδειξε καποια αντανακλαστικα? ή απλως θα τους φταιει ο Τσιπρας και ο Κουλης και θα "καθαριζουν"?
Μπορεις να αναφερεις EΝΑ κλειστο κεντρο κρατησης??????

στην λεσβο οι κατοικοι προτειναν την δημιουργια του κεντρου σε νησιδα λιγα μιλια απο τις ακτες
Δεν σας αρεσε ε?
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
524
Like
781
Πόντοι
86

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Έγραψα ΜΑΖΙΚΕΣ απελάσεις,εσύ σαν καλός δικηγόρος μου βάζεις λόγια γράφοντας "απελαστε τους ολους".
Κατά γενική ομολογία όλων των εμπλεκομένων,η πλειοψηφία όσων έρχονται είναι απλά οικονομικοί μετανάστες,
οπότε τα επιχείρημά μου για ΜΑΖΙΚΕΣ απελάσεις,κάθε άλλο παρά παιδικό είναι...

Επίσης τόσο εγώ όσο και άλλοι,σου έχουμε γράψει πολλάκις,για την εποχή της Ιταλίας του Σαλβίνι,
όπου απέναντι σε ΠΟΛΥ πιο οργανωμένη διακίνηση μεταναστών,μιας και εκεί επιχειρούν
πλοία από ΜΚΟ,κατάφερε να μηδενίσει τις ροές,με επαναπροωθήσεις και απαγόρευση να πιάσουν λιμάνι
τα πλοία των ΜΚΟ.
Είναι δηλαδή αποτέλεσμα πολιτικής βούλησης,ο τρόπος υπάρχει.

Όσο για το Βίζενγραντ,τόσο εγώ όσο και άλλοι εδώ μέσα,στο έχουμε αναφέρει σαν παράδειγμα,
αναφορικά με τις δήθεν συνέπειες από την Ε.Ε.,που δεν ήρθαν ποτέ...

Υ.Γ.Σοβαρά τώρα,στην μπούρδα που έγραψες ότι δε σε νοιάζει τι συμβαίνει σε συγκεκριμένες συνοικίες,γιατί εσύ δεν πας ποτέ εκεί,
έγραψες το επιχείρημα να μην νοίκιαζαν οι κάτοικοι σε αλλοδαπούς;
Δηλαδή όλοι oι Έλληνες εκεί, είναι ιδιοκτήτες διαμερισμάτων που τα νοίκιασαν σε αλλοδαπούς;

Υ.Γ.2 Ξέρεις τι με εκνευρίζει σε εσένα;
Ότι γράφεις αδιανόητα πράγματα,όπως τα άνωθεν ή ότι άμα είναι ελεύθερη η οπλοφορία θα αρχίσουν οι δυσαρεστημένοι σύζυγοι να πυροβολούν τις συζύγους τους με το επιχείρημα ότι τους πέρασαν για.....διαρρήκτες,δεν ανασκευάζεις ΠΟΤΕ,
να πεις οκ παιδιά,
είπα και εγώ μια ΜΑΛΑΚΙΑ,μη βαράτε...
Αλλά αντίθετα,το παίζεις ειρωνεία και ανωτερότητα..
Δεν ανακαλω τιποτα, εχω δικιο σε ολα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
εχουμε πεντε χιλιαδες νησια ,πως να τα προστατεψουμε, λογικο, μονο που οι λαθρο ερχονται στα 5,
μην παριστανεις το χαζο, δε σου παει .
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
524
Like
781
Πόντοι
86
Στη δημοσιότητα τα στοιχεία 34χρονου Πακιστανού που κατηγορείται για τέσσερις απόπειρες βιασμού στη Βούλα


Συνελήφθη από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Νοτιοανατολικής Αττικής​


Δίνονται στη δημοσιότητα, κατόπιν σχετικής Διάταξης της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών, τα στοιχεία ταυτότητας και οι φωτογραφίες αλλοδαπού, κατηγορούμενου για απόπειρα βιασμού, προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας, απείθεια, απλή σωματική βλάβη και παράνομη βία και ο οποίος συνελήφθη την 10-5-2021 από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Νοτιοανατολικής Αττικής (σχετικό το από 11-5-2021 Δελτίο Τύπου).




:wink:
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
εχουμε πεντε χιλιαδες νησια ,πως να τα προστατεψουμε, λογικο, μονο που οι λαθρο ερχονται στα 5,
μην παριστανεις το χαζο, δε σου παει .
Μην περιμενεις απαντησεις
προπαγανδιζει τις θεσεις του κομματος και φευγει
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Σ αυτες τις γειτονιες μενω εγω. Να μετακομισω λες; Οχι, δε προκειται. Αλλα γιατι να ειναι ετσι αυτες οι γειτονιες, ντε και καλα; Να κανει αυτο που πρεπει η κυβερνηση, δεν υπαρχει ως επιλογη; Μαλλον οχι. Δε θα υπαρχει ως επιλογη να ξαναψηφισουμε ΝΔ, με αυτες τις επιλογες που κανει.
Γειτονες ειμαστε.

Να βλεπεις τις γκομενες να μη φοβουνται την αλβανοφατσα σου πλεον, γιατι εχει γεμισει ο τοπος επενδυτες.

Πως αλλαζουν οι καιροι
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Στη δημοσιότητα τα στοιχεία 34χρονου Πακιστανού που κατηγορείται για τέσσερις απόπειρες βιασμού στη Βούλα


Συνελήφθη από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Νοτιοανατολικής Αττικής​


Δίνονται στη δημοσιότητα, κατόπιν σχετικής Διάταξης της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών, τα στοιχεία ταυτότητας και οι φωτογραφίες αλλοδαπού, κατηγορούμενου για απόπειρα βιασμού, προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας, απείθεια, απλή σωματική βλάβη και παράνομη βία και ο οποίος συνελήφθη την 10-5-2021 από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Νοτιοανατολικής Αττικής (σχετικό το από 11-5-2021 Δελτίο Τύπου).




:wink:


Να μπολιασει προσπαθησε ο ανθρωπος



EQ0E5rsWkAAboZD.jpg
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Λαμόγια είναι Αλέκο..
Νοίκιασαν στους λάθρο κ αυτοί μένουν στα βόρεια προάστια..
:confused: :confused::confused:

2ο βραδινό στο καπάκι σήμερα..
Σε πάει εμπλοκή γ'βαρδια ο Νάσος..
:coffee:
Ναι αυτο μαρεσει, που λεει οτι τους νοικιασατε σπιτια και φταιτε.

Πατησια μενουν οσοι εχουν τη μοναδικη τους κατοικια εκει. Υπαρχουν και πολλοι που εχουν πολυκατοικιες ολοκληρες και τις νοικιαζουν και μενουν Γλυφαδα και Βουλα.

Οσο για τα κεντρα και την ευθυνη των πολιτων που νοικιαζουν τα σπιτια τους, αναρωτιεμαι ποια ειναι η ευθυνη ολων των κυβερνησεων απο το 2004 και μετα που δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ μεταναστευτικη πολιτικη.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δεν έχει νόημα να είσαι «καλύτερος» ηθικά σε χώρες με τις οποίες δεν έχεις συμφέροντα.

το Πακιστάν (αν και το Ισλαμαμπάντ σχεδιάστηκε από Έλληνα) ήταν ανέκαθεν σύμμαχος της Τουρκίας. Ποιος ο λόγος να αποδεχόμαστε όλη τη μούργα που στέλνουν
Eιδικά τους Πακιστανούς τους έφερε ο Νιάρχος για τα ναυπηγεία αρχές δεκαετίας 1970. Επί χούντας. Υποτίθεται ότι υπήρξε διακρατική συμφωνία για 10.000 εργάτες, που έκαναν όλες τις χαμαλοδουλειές όπως τις αμμοβολές. Και όχι μόνον Πακιστανούς Έφερε και άλλες εθνότητες. Αυτοί οι πρώτοι Πακιστανοί έμειναν και όταν οι δουλειές στα ναυπηγεία άρχισαν να μην πηγαίνουν καλά και τελικά έφτιαξαν μια κοινότητα κοντά στις 30.000 που αυξομειώνεται, γιατί λειτουργεί και ως προσωρινή διαμονή στο πέρασμα προς την Ευρώπη.
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Γειτονες ειμαστε.

Να βλεπεις τις γκομενες να μη φοβουνται την αλβανοφατσα σου πλεον, γιατι εχει γεμισει ο τοπος επενδυτες.

Πως αλλαζουν οι καιροι
Εμένα έρχονται τα πιπινάκια και μου λένε πως μοιάζω με κάτι Τούρκους ηθοποιούς που βλέπουν στο Σκάι. Θα βρω ένα μπλουζάκι του σταθμού να κυκλοφορώ με αυτό.
Αλ τζαζίρα και μετά Σκαι! Οι δικοί μας σταθμοι.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Τι δουλεια εχω στην πλατεια αμερικης και στην βικτωρια?
Απο το Μαρουσι κατεβαινω, λεωφορο κυμης και φτανω γαλατσι, τουρκοβουνια και δικαστηρια.
Ναι, καθε ευρωπαικη πολη εχει και τις σκατογειτονιες.
Τωρα το εμαθες?
Αν σου ξινιζουν, να τις αποφευγεις.
να τον κοψουμε και τον καφε στην αριστοτελους?

ποτε εγιναν σκατογειτονιες τα πατησια και η πλατεια αμερικης??????

arisstot.JPG
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom