Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Τύπε μην είμαστε αχάριστοι..
Η πλατεία λαθρολαγνου κ ο μεγάλος περιδρομος άφησαν ιστορία..
:confused: :confused: :confused:
Είσαι άδικος. Ξέχασες το γρασίδι που κιτρίνισε ΑΜΕΣΩΣ επειδή το έφαγε μια κάμπια!!!!!!!!!!!!!!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Τύπος είσαι βαρετός, έγραψες 5-6 μλκιες, κάνε τώρα την μαϊμού γιατί δεν γελάει κανένας..
μην ταίζεις το τρολ. Δεν είναι δυνατόν μετανάστης να γράφει αυτά τα Ελληνικά, δεν γνωρίζω ποια είναι η πραγματική του ατζέντα. Είναι σαφώς προβοκάτορας, μην ασχολείσαι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Δεν καταλαβα ρε μαγκες, οι κατοικοι των περιοχων που προανεφερα, νοικιασατε ολοι τα διαμερισματα σας σε αλλοδαπους και λαθρομεταναστες και διαμαρτυρεστε οτι εχει γινει η περιοχη Αθηναμπαντ? Αν δεν τους δινατε σπιτια δεν θα μενανε εκει. Αλλά οταν ειναι να παρετε φραγκα, ολα ειναι καλα. Αλλά σας φταιω εγω που μενω Μαρουσι, και δεν συμπονω το δραμα σας. Ειστε με τα καλα σας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Σ αυτες τις γειτονιες μενω εγω. Να μετακομισω λες; Οχι, δε προκειται. Αλλα γιατι να ειναι ετσι αυτες οι γειτονιες, ντε και καλα; Να κανει αυτο που πρεπει η κυβερνηση, δεν υπαρχει ως επιλογη; Μαλλον οχι. Δε θα υπαρχει ως επιλογη να ξαναψηφισουμε ΝΔ, με αυτες τις επιλογες που κανει.
Τα παραπονα σου στους συμπολιτες σου, που για να βγαλουν φραγκα νοικιασανε τα διαμερισματα τους στον καθε λαθρομεταναστη. Και μαύρα βεβαια. Η κυβερνηση τι θελεις να κανει δηλαδη? Να απαγορευσει την μισθωση ακινητων σε αλλοδαπους? Μονοι σας χαλάσατε τις γειτονιες σας, μην ριχνετε την ευθυνη αλλού. Ειναι πολυ ευκολο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Yπάρχει και η επιλογή να τις καθαρίσεις,κάνοντας μαζικές απελάσεις και κλειστά κέντρα κράτησης,
αλλά πάλι θα μας πεις ότι θα μας κάνει η Ευρώπη τα μούτρα κρέας...

Όπως τα έκανε σε Πολωνία,Τσεχία,Σλοβακία,Ουγγαρία...
Τους απείλησε με κυρώσεις και τελικά τους έκλασε τ'αρχίδια
Δεν μπορω να απανταω για 1000000η φορα στο παιδικο επιχειρημα "απελαστε τους ολους". Νισαφι πλεον. Αν θελετε να μιλαμε σοβαρα, οκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τιποτα αλλο. Ενταξει, να πω κι εγω, απελαστε τους ολους. Περιφημα. Πώς θα γινει αυτο δηλαδη? Θα στειλουμε τα swat να τους πιασουν ολους και θα τους πεταξουμε στη θαλασσα?
Επιπλεον με εχει κουρασει η συγκριση με τις χωρες του βιζεγκραντ. Κι εγω αν ημουν Ουγγαρια, που δεν ειναι χωρα εισοδου, μια χαρα θα το επαιζα μαγκας.
Σε μια χωρα με πεντε χιλιαδες νησια και θαλασσα γυρω γυρω, η συγκριση με Ουγγαρια ή Τσεχια ειναι για ακρατητα γελια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Χαιρομαι που οι γιουνάνιδες μπλέκονται όλο και λιγότερο στα πόδια μας. Βασικά μας είναι άχρηστοι και δεν προσφέρουν τίποτα. Το επιδομα να πέφτει και όλα καλά. Έχουμε τα μαγαζιά μας, τα σπίτια μας απο το κράτος και μια ολόκληρη οικονομιά μεταξύ μας και στέλνουμε και λεφτά στις χώρες μας.
Σιγά σιγά όλο και περισσότερες γειτονιές θα γίνονται δικές μας όσο εσείς μειώνεστε και εμείς πληθαίνουμε με κάθε τρόπο ραγδαία.
Τύπε το αντιλαμβανεσαι οτι το τρολαρισμα εχει πλακα μια δυο φορες αλλά μετα γινεται κουραστικο ε?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Τα παραπονα σου στους συμπολιτες σου, που για να βγαλουν φραγκα νοικιασανε τα διαμερισματα τους στον καθε λαθρομεταναστη. Και μαύρα βεβαια. Η κυβερνηση τι θελεις να κανει δηλαδη? Να απαγορευσει την μισθωση ακινητων σε αλλοδαπους? Μονοι σας χαλάσατε τις γειτονιες σας, μην ριχνετε την ευθυνη αλλού. Ειναι πολυ ευκολο.

Αν ενας κρατος αποφασισει να απελασει λαθρομεταναστες η να τους εχει σε κεντρο κρατησης με φασολαδα και νερο, η αν τους παει τσιφ κατευθειαν σε πολεις μεσα σε διαμερισματα και επιδοματα, η κυβερνηση ευθυνεται η οι πολιτες; Εγω νομιζα η κυβερνηση ασκει πολιτικη. Τωρα κυβερνουν οι πολιτες; Ο καθενας ο,τι θελει κανει;
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
524
Like
780
Πόντοι
86
Λέρος: Παλαιστίνιος βίασε 13χρονο από τη Συρία - 14 χρόνια κάθειρξη επέβαλε το δικαστήριο


Συνολική ποινή κάθειρξης 14 ετών επιβλήθηκε χθες από το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο Ρόδου σε 27χρονο Παλαιστίνιο ο οποίος κατηγορείται για τον βιασμό τουλάχιστον δύο φορές, ενός 15χρονου Σύριου.



Οι πράξεις τελέστηκαν πριν από δύο χρόνια στη Λέρο, όταν ο δράστης ήταν 25 ετών και το παιδί από τη Συρία στα 13 του.

Ωστόσο ο 27χρονος -σήμερα- αλλοδαπός κατηγορούμενος, αρνήθηκε όσα του καταλογίζονται και δήλωσε πως όλα έγιναν εξαιτίας οικονομικών διαφορών που είχε με συγγενικό πρόσωπο του ανηλίκου.




:wink:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

Αν ενας κρατος αποφασισει να απελασει λαθρομεταναστες η να τους εχει σε κεντρο κρατησης με φασολαδα και νερο, η αν τους παει τσιφ κατευθειαν σε πολεις μεσα σε διαμερισματα και επιδοματα, η κυβερνηση ευθυνεται η οι πολιτες; Εγω νομιζα η κυβερνηση ασκει πολιτικη. Τωρα κυβερνουν οι πολιτες; Ο καθενας ο,τι θελει κανει;
Oταν πηγε η κυβερνηση να φτιαξει κλειστα κεντρα κρτησης στα νησια με σκοπο τις απελασεις, καποιοι χαλασαν τον κοσμο. Προφανως επειδη χαλούσε τη συνταγή αφου οι αλλοδαποι αφηνουν πολυ χρημα στα μαγαζια. Ναι αγαπητε μου, ειναι τεραστια η ευθυνη των πολιτων. Αν δεν τους ηθελαν οι πολιτες, δεν θα υπηρχε κανενας. Εδω στην πολη μου, καποιοι εχουν πλουτισει νοικιαζοντας σπιτια σε ξενους. Και παρακαλανε να μην απελαθει κανενας. Το να αθωωνουμε τον κοσμο και να λεμε οτι φταιει αοριστως η Πολιτεια επειδη δεν τους εχει με φασολαδα και νερο μεχρι να τους διωξει (λες και δεν υπαρχουν διαδικασιες, νομοθεσιες και συμβασεις), ειναι παιδικο. Οι γειτονες σου γιατι νοικιαζουν διαμερισματα σε αλλοδαπους? Τους ζητησες ποτέ τον λογο? Η τοπικη κοινωνια εδειξε καποια αντανακλαστικα? ή απλως θα τους φταιει ο Τσιπρας και ο Κουλης και θα "καθαριζουν"?
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Δεν μπορω να απανταω για 1000000η φορα στο παιδικο επιχειρημα "απελαστε τους ολους". Νισαφι πλεον. Αν θελετε να μιλαμε σοβαρα, οκ. Αλλιως ας ασχοληθουμε με τιποτα αλλο. Ενταξει, να πω κι εγω, απελαστε τους ολους. Περιφημα. Πώς θα γινει αυτο δηλαδη? Θα στειλουμε τα swat να τους πιασουν ολους και θα τους πεταξουμε στη θαλασσα?
Επιπλεον με εχει κουρασει η συγκριση με τις χωρες του βιζεγκραντ. Κι εγω αν ημουν Ουγγαρια, που δεν ειναι χωρα εισοδου, μια χαρα θα το επαιζα μαγκας.
Σε μια χωρα με πεντε χιλιαδες νησια και θαλασσα γυρω γυρω, η συγκριση με Ουγγαρια ή Τσεχια ειναι για ακρατητα γελια.
Τυπε η Βουλγαρία είναι δίπλα και πιο κοντά στη κεντρική Ευρώπη
Δεν πάνε εκεί
Ο βουλγαρος Κουλης δεν τους βάζει σε χοτελ ουτε δίνει επιδόματα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τυπε η Βουλγαρία είναι δίπλα και πιο κοντά στη κεντρική Ευρώπη
Δεν πάνε εκεί
Ο βουλγαρος Κουλης δεν τους βάζει σε χοτελ ουτε δίνει επιδόματα
Το κρατος δεν δινει κανενα επιδομα. Τα εχουμε πει πεντακοσιες φορες.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Oταν πηγε η κυβερνηση να φτιαξει κλειστα κεντρα κρτησης στα νησια με σκοπο τις απελασεις, καποιοι χαλασαν τον κοσμο. Προφανως επειδη χαλούσε τη συνταγή αφου οι αλλοδαποι αφηνουν πολυ χρημα στα μαγαζια. Ναι αγαπητε μου, ειναι τεραστια η ευθυνη των πολιτων. Αν δεν τους ηθελαν οι πολιτες, δεν θα υπηρχε κανενας. Εδω στην πολη μου, καποιοι εχουν πλουτισει νοικιαζοντας σπιτια σε ξενους. Και παρακαλανε να μην απελαθει κανενας. Το να αθωωνουμε τον κοσμο και να λεμε οτι φταιει αοριστως η Πολιτεια επειδη δεν τους εχει με φασολαδα και νερο μεχρι να τους διωξει (λες και δεν υπαρχουν διαδικασιες, νομοθεσιες και συμβασεις), ειναι παιδικο. Οι γειτονες σου γιατι νοικιαζουν διαμερισματα σε αλλοδαπους? Τους ζητησες ποτέ τον λογο? Η τοπικη κοινωνια εδειξε καποια αντανακλαστικα? ή απλως θα τους φταιει ο Τσιπρας και ο Κουλης και θα "καθαριζουν"?
Δε καταλαβαινω τη συλλογιστικη αυτη. Ο ξενοδοχος και ο καθε επαγγελματιας και καθε ιδιοκτητης, οχι βγαζει χρηματα, πλουτιζει απο αυτη τη διαδικασια. Εγω επιμενω στη κατευθυνση που χαρασει το κρατος. Ομολογω οτι δε γνωριζα οτι υποχρεουται να παρεχει το ελληνικο κρατος σε καθε λαθρομεταναστη διαμερισμα στον αστικο ιστο, σιτιση, ενδυση, νοσοκομεια, σχολεια, τζαμι,ολα δωρεαν. Δε γνωριζω τοσο καλα τη νομοθεσια. Ξεκιναει ο αλλος απο τη Μικρα Ασια με πλοιαριο, φτανει στη Καλαματα!!! ανενοχλητος διασχιζοντας το Αιγαιο, και παραυτα το ελληνικο κρατος θα πρεπει να μεριμνησει με ολα τα προαναφερθεντα. Και μαλιστα εαν δεν ειναι προσφυγες. Αλλα τι προσφυγες; Ολοι αυτοι στην Αθηνα, προσφυγες ειναι;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Τυπε αραβοτουρκε με τους λοατκι τι θα κάνετε?
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Δεν καταλαβα ρε μαγκες, οι κατοικοι των περιοχων που προανεφερα, νοικιασατε ολοι τα διαμερισματα σας σε αλλοδαπους και λαθρομεταναστες και διαμαρτυρεστε οτι εχει γινει η περιοχη Αθηναμπαντ? Αν δεν τους δινατε σπιτια δεν θα μενανε εκει. Αλλά οταν ειναι να παρετε φραγκα, ολα ειναι καλα. Αλλά σας φταιω εγω που μενω Μαρουσι, και δεν συμπονω το δραμα σας. Ειστε με τα καλα σας?
Λαμόγια είναι Αλέκο..
Νοίκιασαν στους λάθρο κ αυτοί μένουν στα βόρεια προάστια..
:confused: :confused::confused:

2ο βραδινό στο καπάκι σήμερα..
Σε πάει εμπλοκή γ'βαρδια ο Νάσος..
:coffee:
 

ARAVOTOURKOS(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2020
Μηνύματα
919
Like
1.336
Πόντοι
206
Τυπε αραβοτουρκε με τους λοατκι τι θα κάνετε?
Μερχαμπα κουρασμένοι μου γιουνάνιδες απο το τρολάρισμα. Οι Λοατκι, γκει, ομοφυλόφιλοι, φεμινίστριες κτλ δεν έχουν καμία θέση και ελευθερία σε μια μουσουλμανική χώρα όπως η Ελλάδα σε μερικά χρόνια. Μας εκπλήσσει η τόσο θετική τους στάση απέναντί μας με το που έρθουμε. Διαφθείρουν και τους νέους μας προσφέροντας τους κάποια γρήγορα λεφτά που τα έχουν ανάγκη για να συμπληρώσουν τα επιδόματα. Μάλλον σκέφτονται με τη καύλα της στιγμής και τους παρασύρει το πάθος τους για να μην βλέπουν πως οι Μουσουλμάνοι θα τους εξαφανίσουμε. Οι επιλογές τους θα είναι ή να μεταναστευσουν σε καμιά Ουγγαρία που θα είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΑ για αυτούς ή να πάνε στη Ρωσία διότι στην μουσουλμανική Ευρώπη θα έχουν προβλήματα.
Μην σας κουράζω άλλο γιατί βλέπω πως δεν αντέχετε πολύ αλήθεια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom