Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 211K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Γαμω την κλιματακιη κριση και τις μαλακιες σας



Η Τζορτζία Μελόνι που απαγόρευσε τα φωτοβολταϊκά σε καλλιεργήσιμες εκτάσεις στην Ιταλία έχει αρχίδια.

Οι δικοί μας όχι μόνο από αρχίδια δεν, είναι που δεν έχουν ούτε καν μυαλό.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
Η Τζορτζία Μελόνι που απαγόρευσε τα φωτοβολταϊκά σε καλλιεργήσιμες εκτάσεις στην Ιταλία έχει αρχίδια.

Οι δικοί μας όχι μόνο από αρχίδια δεν, είναι που δεν έχουν ούτε καν μυαλό.
Οι δικοί μας είναι είτε κρυφόπουστες είτε φανερόπουστες. Ποιά αρχίδια ψάχνεις να έχουν;
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Θα μας πουν μάλλον πάλι για τις επόμενες ανατιμήσεις, ότι φταίνε οι ...Χούθι.


Νέες επιθέσεις σε πλοία, νέες αυξήσεις σε ασφάλιστρα και ναύλα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Ψιλοσχετικό με το θέμα: "νοικοκυρές" εκδίδονται για μερικά €υρώ:


Το χωριό όμως δεν σας αρέσει κι οι χωρικοί μυρίζουν ιδρώτα...
Ε καθίστε στις τσιμεντουπόλεις να ψωμολυσσάτε και να σας πηδάει ο καθένας...
Εξαφανιζόλ, χτυπάω και μια Fanta αφού ελέησε η Ντόιτσλαντ χθες :headbang2:
Η Πάτρα παραμένει ροζουλι κάστρο...ας έχουν και τις γυναίκες τους σε καθεστώς κοινοκτημοσύνης για να μάθουν να ζουν σε παραδείσους ροζ πολιτικών χρωμάτων.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
Θα μας πουν μάλλον πάλι για τις επόμενες ανατιμήσεις, ότι φταίνε οι ...Χούθι.


Νέες επιθέσεις σε πλοία, νέες αυξήσεις σε ασφάλιστρα και ναύλα.
Οι Χούθι φταίνε για το 28%.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746
448491878_450126304435829_7078402331228895759_n.jpg
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Οι Χούθι φταίνε για το 28%.
...σίγουρα δεν φταίνε για το 41 ΤΑΚΑΤΟ!
Πάντως η αλήθεια είναι ότι αυτοί οι καμηλογαμηδες φταίνε για την ακρίβεια γιατί αναγκάζονται όλα τα εμπορικά πλοία να κάνουν τον γύρο της Αφρικής και βλέπουμε το κόστος να μετακυλιεται στην ταλαίπωρη τσέπη μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
2.291
Πόντοι
456
οταν τα προβατα καταλαβουν τη δυναμη του εμπαργκο ,τοτε μονο θ φθηνηνουν τα τροφιμα.Ειμαστε σε πολεμο ,αυτοι με τη βοηθεια της κουλοκυβερνησης αισχροκερδουν ,εμεις? Λοιπον φετα στοπ , εχω να φαω σχδον 2 χρονια τυρι αγελαδινι με 4,5 εως 5,90 το κιλο .Οχι μονο δεν επαθα τιποτα αλλα το αγελαδινο τυρι δεν εχει και χοληστερινη ,αν το εκαναν οι μισοι αυτο σε 2 μηνες η φετα θα ειχ 6 ευρω, ντοματες με 75 λεπτα στη λακη εχω βρει με σαρκαωραιοτατες απο ενα παραγωγο , οι μεγαλες που εχουν πιθει σγουρα περισοτερο φαρμακο για αυτο καρδαμωσαν εχουν 1,50 εως 1,80 απο τον ιδθιιο ,αλλα εγω εχω ορισει πλαφον το 1 ςυρω.Παει διπλα μου η γιαγια και κλαιγεται πως Ιουνιο μηνα 2 ευρω τις ντοματες ,ε καλα σας κανουν αφου τις αγοραζετε .γιαουρτι στργγιστο εχουν ανωνυμα με 2,50 το κιλο ,εταιρια που το ειχε 2,80 ,τωρο λογω που πολεμησε στην ουκρανια το εχει λεει 4,60 α καλα γελασαμε .Ξαι πριν μπυ πειτε πως ε μονος σου δεν θα γινει τιποτυα, θα σας πω πως χεστηκα ,εγω δεν θα τους επιτρεψω να μου κλεψουν τα λεγτα μου νταβατζηδες δεν βαζω στο πορτοφολι μου.Αλωστε αυτο το μονο τι νακανω ειπαν 7 δις ανθρωποι και συνεχισαν τη ζωη τους ..ωραιο ειρωνικο σχολιο για το ραγιαδισμο παγκοσμιως
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
2.291
Πόντοι
456
επι εποχης Θατσερ μου φερνει ο πατερας μου ενα αποσπασμα απο τα Νεα .Λοιπον ελεγε πως επειδη ειχαν αδικιολογητα ανεβασει 20% τις τιμες στα κρεατα , τους ειπε ο αγγγλικος συνδεσμος καταναλωτων πως ειναι αισχοκερδια και να κανουν εμπαργκο.μετα απο 20 ημερες ξαναβγηκε και ειπε ενταξει οπως ειοδατε οι τιμες οχι απλως επεσαν ,αλλα κατρακυλησαν σε σημειο επικυνδινο να αρχισουν να μην σφαζουν η να εισγουν ,καλο ειναι να σταματησετε πλεον, το πηραν το μαθημα τους.Ποσοστο συμμετοχης 99% ναι δεν ειναι λαθος το νουμερο,αλλα αυτοι δεν περασαν τουρκοκρατια και το σφαξε με πασα μου να αγιασω δεν το ξερουν.Καληνυχτα Ελλας με τα τεκνα μπεεε που γεννας.Υ.Γ.Μου θελουν και απευθειας καταγωγη απο Μεγα Αλεξανδρους οι μπουχεσες κοιλιοδουλοι που δεν μπορουν να στερηθουν λιγο τη φετα η το επωνυμο ταδε προιον βρε ουστ απο εδω...
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

Πετάει το καρπούζι στο 1,80 το κιλό, οι πιπεριές στα 4,85 ευρώ - Βασιλικό γεύμα τα γεμιστά και τα φασολάκια για τα νοικοκυριά​



 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

Ακριβό το ρεύμα και τον Ιούλιο - Έρχονται και νέες αυξήσεις​


 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746
επι εποχης Θατσερ μου φερνει ο πατερας μου ενα αποσπασμα απο τα Νεα .Λοιπον ελεγε πως επειδη ειχαν αδικιολογητα ανεβασει 20% τις τιμες στα κρεατα , τους ειπε ο αγγγλικος συνδεσμος καταναλωτων πως ειναι αισχοκερδια και να κανουν εμπαργκο.μετα απο 20 ημερες ξαναβγηκε και ειπε ενταξει οπως ειοδατε οι τιμες οχι απλως επεσαν ,αλλα κατρακυλησαν σε σημειο επικυνδινο να αρχισουν να μην σφαζουν η να εισγουν ,καλο ειναι να σταματησετε πλεον, το πηραν το μαθημα τους.Ποσοστο συμμετοχης 99% ναι δεν ειναι λαθος το νουμερο,αλλα αυτοι δεν περασαν τουρκοκρατια και το σφαξε με πασα μου να αγιασω δεν το ξερουν.Καληνυχτα Ελλας με τα τεκνα μπεεε που γεννας.Υ.Γ.Μου θελουν και απευθειας καταγωγη απο Μεγα Αλεξανδρους οι μπουχεσες κοιλιοδουλοι που δεν μπορουν να στερηθουν λιγο τη φετα η το επωνυμο ταδε προιον βρε ουστ απο εδω...
Τυπε δεν ειναι μονο το κρεας η φετα εδω μιλαμε για Αρμαγεδδωνα απο κρεας ,λαχανικα , ελαια, γαλακτοκομικά, αναψυκτικα , ρευμα, καυσιμα ,ενοικια ,εφορια κλπ .
 
Τελευταία τροποποίηση:

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
2.291
Πόντοι
456
Τυπε δεν ειναι μονο το κρεας η φετα εδω μιλαμε για Αρμαγεδδωνα απο κρεας ,λαχανικα , ελαια, γαλακτοκομικά, αναψυκτικα , ρευμα, καυσιμα ,ενοικια ,εφορια κλπ .
ρευμα μολις εβαλα το μπλε τηε ΔΕΗ, με 12,5 αφου με το δωρο μειον 50 ευρω στο πρωτο λογαριασμο ειναι σαν να γλιτωνω 4,16 ανα μηνα απο τα 5 ευρω παγιο .σε ολα τα προιοντα υπαρχουν στο ιντερνετ τα φυλλαδια και τσεκαρεις τιμες , ενταξει βεβαια στυη πολη που ζω οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες .πχ πριν πανε στο πολεμο τα γιαουρτια 1 κιλου στραγγιστο ειχαν σε προσφορα κορυφαιες εταιριες , 2,20 πο 3,40 περιπου ,τωρα εχουν 4,80-5,40 αν ειναι δυνατον ,και σε προσφορες το λιγοτερο που ειδα στα 3,60 .Να τα φανε μονοι τους ,εγω πλεον αγοραζω στα 2,50 μαρκες δικες τους η οπως τωρα απο Δευτερα θα παω στα lidl και θα παρψ με 1,85β το 5% /Το φτιαχνεο ο κρι κρι αν θυμαμαι καλα.Σε ολα λοιπον τα προιοντα βαζουμε ανωτερη τιθμη σαν εμπαργκο , η διαφορετικα ,θα κλαιμε χωρις αποτελεσμα.Στην εφορια οκ δεν μπορουμε να κανουμε κατι, αλλα οταν ψηφιζουμς τι να πω ας μην ψηφιαζουμε μαλακιες ? ενοικια, εγω το πστρικο 65 τμ στην ΑΘΗΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ 2008, ΧΩΡΙς 15% ΟΜΩς ,ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ 360.Για εμενα εχει μειωθει κατα 60 ευρω ,τι να πω μαλλον θα ειμαι βλαξ ,και δεν το βαζω 700 ευρω που διαβαζω Τελος θα πω εδω , ενα ωραιο που ειχε πει ο Καζατζακης , να αγαπας την ευθυνη,να λες εγω , εγω μομς μου θα σωσω τη Χωρα ,και αν δεν σωθει εγω, μονο εγω φταθιω.ετσι σας λεω εγω θα κανω εμπαργκο συνεχως δεν με νοιαζει οι αλλοι ,εγω μονος μου θα σωσω τη τυσεπη μου απο τουτς ληστες ,καληνυχτα Ελλας με τα τεκνα που γεννας...
 

SailorGr

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.264
Κριτικές
26
Like
11.091
Πόντοι
3.466
Διαιτα, διοτι ο Ελληνας ειναι απο τους ποιο χοντρους παγκοσμιος. Και αφου ειναι χοντρος μετα τα δινει στα φαρμακα...

Σας σκεφτεται ο Κουλης....αχαριστοι :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom