Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 212K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Δικαιο έχεις φίλε αλλά κάτι πρέπει και εμείς να κάνουμε να αντιδράσουμε, αν συνεχίσουν να αυξάνονται οι τιμές θα εξαθλιωθούμαι και εμείς στο τέλος!
Ναι στο 27 πήγαινε παραλία και όχι κάλπη
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.848
Πόντοι
8.346
Μα αυτό είναι ότι δεν γίνεται τίποτα.
Έγινε κάτι με το λάδι;όχι
Με τα καύσιμα ίσως;όχι
Με τα τυροκομικά; Οπωροκηπευτικά;
Τίποτα απολύτως...
Κάποτε λέγαμε μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι ο Έλληνας θα ξεσηκωθεί όταν αυξηθεί ο καφές. Τελικά ούτε με αυτό ξεκουνηθηκε ο κλασσικός ο μαλακας ο Έλληνας.
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
172
Like
401
Πόντοι
21
Κάποτε λέγαμε μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι ο Έλληνας θα ξεσηκωθεί όταν αυξηθεί ο καφές. Τελικά ούτε με αυτό ξεκουνηθηκε ο κλασσικός ο μαλακας ο Έλληνας.
θυμάμαι όταν είχε η πίτα γύρο 2 ευρώ και έβαζαν στα κοινωνικά δίκτυα κάτι χιουμοριστικές φώτο του τύπου ''ψηφίστε όσα μνημόνια θέλετε, βάλτε ένφια, κόψτε συντάξεις αλλά μην τολμήσετε να αυξήσετε το πιτόγυρο γιατί θα γίνει εμφύλιος''!!! Και τελικά τι έγινε? έφτασε 4,5 ευρώ το πιτόγυρο και το κατάπιαν και αυτό οι ραγιάδες και δεν έβγαλαν κίχ!!!
Opera Στιγμιότυπο_2024-07-15_021948_www.facebook.com.png
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.025
Like
72.070
Πόντοι
12.756
θυμάμαι όταν είχε η πίτα γύρο 2 ευρώ και έβαζαν στα κοινωνικά δίκτυα κάτι χιουμοριστικές φώτο του τύπου ''ψηφίστε όσα μνημόνια θέλετε, βάλτε ένφια, κόψτε συντάξεις αλλά μην τολμήσετε να αυξήσετε το πιτόγυρο γιατί θα γίνει εμφύλιος''!!! Και τελικά τι έγινε? έφτασε 4,5 ευρώ το πιτόγυρο και το κατάπιαν και αυτό οι ραγιάδες και δεν έβγαλαν κίχ!!!
Opera Στιγμιότυπο_2024-07-15_021948_www.facebook.com.png
ο πιο υποτακτικος λαος της γης ειναι .
Αλλα άμα του πειράξεις την ομάδα, ακυρώσεις κανα τελικό , διακοψεις κανα πρωταθλημα θα γινει της γαμιολας..
Εκει θα ξεσηκωθουν ολοι οι Ουγγανοι οργανωμένα
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.848
Πόντοι
8.346
ο πιο υποτακτικος λαος της γης ειναι .
Αλλα άμα του πειράξεις την ομάδα, ακυρώσεις κανα τελικό , διακοψεις κανα πρωταθλημα θα γινει της γαμιολας..
Εκει θα ξεσηκωθουν ολοι οι Ουγγανοι οργανωμένα
Πλεον κραταω τις επιφυλάξεις μου ακομα κ για αυτό..
Εδώ τους εβαλε 6ημερο εργασιες κ δν άνοιξε μύτη.
Γαμησι κ παλι γαμησι
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.691
Πόντοι
3.656
Εδώ τους εβαλε 6ημερο εργασιες
Προσωρινό είναι το 6μερο .

Ο τελικός στόχος είναι το 7μερο .

Κακό ψόφο να έχουν .
Κανένας οίκτος δεν τους αξίζει .
Να πάει κατώτατος 950€ και νοίκι στη λιοσσίων 900€ .
Να τρώνε σκατά.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.144
Κριτικές
1
Like
2.389
Πόντοι
456
Εικόνα «Κολομβίας» δίνει για Ελλάδα ο ΟΟΣΑ: Καρτέλ και μονοπώλια σε λιανεμπόριο, φάρμακα, σταθερή τηλεφωνία Ο ΟΟΣΑ με ερευνά του καταρρίπτει τα ψέματα Μητσοτάκη ότι για την αισχρή ακρίβεια φταίει ο Πούτιν, η κλιματικη αλλαγη, οι Χούτι, οι Ζουλού, κλπ κλπ αλλά οφείλεται στα καρτελ τροφίμων, καρτελ για οποιον δεν ξερει ειναι οταν συνεννοουνται όλες οι μεγάλες επιχειρήσεις να έχουν μια πολύ υψηλή τιμή προιοντος όλες, π.χ. κανουν μυστικη συμφωνια η ΦΑΓΕ, η ΔΕΛΤΑ, η ΜΕΒΓΑΛ, η ΟΛΥΜΠΟΣ, και αλλες 5-6 που ελέγχουν όλη την αγορά να πωλούν το τυρί φέτα 15 ευρω το κιλό, ενω τους κοστιζει 3 ευρω το κιλο και με 7 ευρω τιμη παλι θα ειχαν υπερκερδη, αλλα αυτοι βαζουν μια εξωφρενικη τιμη γιατι τον εχουν στο χερι τον καταναλωτη και δεν μπορει να μην αγορασει τροφιμα γιατι θα πεθανει απ την πεινα!!! Και τι μέτρα παιρνει το κράτος για να προστατευσει τον καταναλωτη? Απολυτως τίποτα!!! Γιατι έτσι βολευει τις πολυεθνικες επιχειρησεις που κανουν υπερκέρδη!
μα φυσικα εκτος απο τους πουλημενους πολιτικους και οσους εχουν μπουκωθει με λεφτα γαι να λενε οτι θελει η αγια κυβερνηση ,ολοι οι αλλοι το γνωριζουν πολυ καλα. και αφου το ξερουμε πως ειναι καρτελ ,γιατι αγοραζετε ναι καλα το εγραψα εσεις αγοραζετε φετα με αιχροκερδικη τιμη ,και οχι λευκο τυρι με 4,99 ωραιοτατο , ντοματες βιολογικες στη λαικη με 1 ευρω , εχει και με 1,5 και με 2, γιαουρτια κιλου 5% η !0% του κιλου οταν βγαζουν προσφορα , 1,85 ,εως 1,99 χωρις προσφορα 2,50,και αλλα που μπορειτε να βρειτε ,αν αντεχατε ,εγω το κανω 2 χρονια τωρα μια χαρα ειμαι ,α και το αγελαδινο τυρι δεν εχει και χοληστερινη , αν λοιπον αντεχατε κανα 3 μηνο ,τωρα οι τιμες θα ειχαν επιστρεψει παλι πισω που ηταν.Αλλα οταν πατε πχ και ψωνιζετε γιαουρτι κιλου στραγγιστο πο προ κρισης ειχς 2,70 και στις προσφορες το αγοραζα 2,20 φαγε ,τωρα λεει 4,80 ε τι να πω ειστε αξιοι της τυχης σας.Εγω παντως δεν θα αλαξω επειδη οι αλλοι ειναι ραγιαδες και δεν κανουν εμπαργκο επειδη δηθεν θα πεθανουν της πεινας ,εγω θα κανω το σωστο και οτι γινει , δεν θα μου φανε τα λεφτα μου οι κλεφτες εγω δεν τα εκλεψα τα δουλεψα Υ.Γ. σφαξε με πασα μου να αγιασω ενα πραγμα στην Ελλαδα ...
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
373
Like
790
Πόντοι
81
Μιλαω με 2 φιλους απο Ελλαδα. Ο ενας ειναι 60 χρονων, ειχε εμπορικο και το εκλεισε. Νεοδημοκρατης. Ο αλλος μαστορας πλακακια 43 χρονων. Αυτος εχει και παιδια. Και οι δυο θελουν να ερθουν Γερμανια. Κι ας πλενουν πιατα στα εστιατορια.
Μα τοσο χαλια ειναι η κατασταση τους ρωταω. Ο πλακατζης ολο για την ακριβεια κλαιγεται και για τα φεσια που τρωει. Κανω μια δουλεια και δεν ξερω ποτε κι αν θα πληρωθω ρε φιλε...
Κι αφου δεν μπορουν να επιβιωσουν οι Ελληνες πως σκατα επιβιωνουν τοσες χιλιαδες λαθρομεταναστες σε αυτη τη χωρα ?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
μα φυσικα εκτος απο τους πουλημενους πολιτικους και οσους εχουν μπουκωθει με λεφτα γαι να λενε οτι θελει η αγια κυβερνηση ,ολοι οι αλλοι το γνωριζουν πολυ καλα. και αφου το ξερουμε πως ειναι καρτελ ,γιατι αγοραζετε ναι καλα το εγραψα εσεις αγοραζετε φετα με αιχροκερδικη τιμη ,και οχι λευκο τυρι με 4,99 ωραιοτατο , ντοματες βιολογικες στη λαικη με 1 ευρω , εχει και με 1,5 και με 2, γιαουρτια κιλου 5% η !0% του κιλου οταν βγαζουν προσφορα , 1,85 ,εως 1,99 χωρις προσφορα 2,50,και αλλα που μπορειτε να βρειτε ,αν αντεχατε ,εγω το κανω 2 χρονια τωρα μια χαρα ειμαι ,α και το αγελαδινο τυρι δεν εχει και χοληστερινη , αν λοιπον αντεχατε κανα 3 μηνο ,τωρα οι τιμες θα ειχαν επιστρεψει παλι πισω που ηταν.Αλλα οταν πατε πχ και ψωνιζετε γιαουρτι κιλου στραγγιστο πο προ κρισης ειχς 2,70 και στις προσφορες το αγοραζα 2,20 φαγε ,τωρα λεει 4,80 ε τι να πω ειστε αξιοι της τυχης σας.Εγω παντως δεν θα αλαξω επειδη οι αλλοι ειναι ραγιαδες και δεν κανουν εμπαργκο επειδη δηθεν θα πεθανουν της πεινας ,εγω θα κανω το σωστο και οτι γινει , δεν θα μου φανε τα λεφτα μου οι κλεφτες εγω δεν τα εκλεψα τα δουλεψα Υ.Γ. σφαξε με πασα μου να αγιασω ενα πραγμα στην Ελλαδα ...
Aν συγκρίνεις το λευκό τυρί με ο,τιδηποτε άλλο ,μην το κουράζεις...πιες αριανι καλύτερα.
Πάντως υπάρχει και η λύση των τριμματων τυριου ,πιο ποιοτική λύση από τα λευκα ανοστα ξεπλυμματα που τρώγονται μόνο σε πίτα .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Μιλαω με 2 φιλους απο Ελλαδα. Ο ενας ειναι 60 χρονων, ειχε εμπορικο και το εκλεισε. Νεοδημοκρατης. Ο αλλος μαστορας πλακακια 43 χρονων. Αυτος εχει και παιδια. Και οι δυο θελουν να ερθουν Γερμανια. Κι ας πλενουν πιατα στα εστιατορια.
Μα τοσο χαλια ειναι η κατασταση τους ρωταω. Ο πλακατζης ολο για την ακριβεια κλαιγεται και για τα φεσια που τρωει. Κανω μια δουλεια και δεν ξερω ποτε κι αν θα πληρωθω ρε φιλε...
Κι αφου δεν μπορουν να επιβιωσουν οι Ελληνες πως σκατα επιβιωνουν τοσες χιλιαδες λαθρομεταναστες σε αυτη τη χωρα ?
Οι λαθρομετανάστες παίρνουν λεφτά από τις Μ.Κ.Ο...Μενουν σε σπίτια σόγια ολόκληρα που μοιράζονται τους λογαριασμούς και τους έρχεται τζάμπα....γαμιουνται μεταξύ τους άρα και σε αυτό οικονομία κάνουν.
Έχουν πολύ μεγαλύτερο διαθέσιμο εισόδημα από εμάς.
Είναι πλουσιοι μπροστα μας.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.144
Κριτικές
1
Like
2.389
Πόντοι
456
Aν συγκρίνεις το λευκό τυρί με ο,τιδηποτε άλλο ,μην το κουράζεις...πιες αριανι καλύτερα.
Πάντως υπάρχει και η λύση των τριμματων τυριου ,πιο ποιοτική λύση από τα λευκα ανοστα ξεπλυμματα που τρώγονται μόνο σε πίτα .
χα χαχαω ραγιας? να σαι καλα κατσε να σε κλεβουν ,δεν ειπα πως ειναι πιο νοστιμα ,αν αντεχαν 2-3 μηνεςμ ειπα ,αλλα βιαζεστε να την πειτε ,ρε μπας καιο ειστε μπραβοκουληδες ,,λοπον εχω και αλλες δουλειες πιο σοβαρες ,να τρωτε οτι θελετε και εμαθα πως εχουν προσφορα τα καβουροποδαρτα απο 580 σε μολις 400 να προλαβουμε παιδια και μη σπρωχνετε
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
χα χαχαω ραγιας? να σαι καλα κατσε να σε κλεβουν ,δεν ειπα πως ειναι πιο νοστιμα ,αν αντεχαν 2-3 μηνεςμ ειπα ,αλλα βιαζεστε να την πειτε ,ρε μπας καιο ειστε μπραβοκουληδες ,,λοπον εχω και αλλες δουλειες πιο σοβαρες ,να τρωτε οτι θελετε και εμαθα πως εχουν προσφορα τα καβουροποδαρτα απο 580 σε μολις 400 να προλαβουμε παιδια και μη σπρωχνετε
Δεν θα τρώω μαλακίες για να λέω ότι κάνω επανάσταση...όχι εγώ...άλλοι μπορει...μόλις κάνετε επανάσταση ,ορκισετε κυβέρνηση και κατέβουν οι τιμές κλείστε το κλιματιστικό και τσιμπηθειτε...μπορεί να τελειώσει το όνειρο τότε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Ναι αλλά δεν έχουν ελλεινιδες για γυναίκες..έχουν γυναίκα που δουλεύει και τόυς τα τα ακουμπάει.πολλες φορές παίζει και ξύλο και σεξ με το ζόρι.γεωργιανη άμα.ακουσεις τι της κάνουνε οι αντρες τους θα μείνεις καραφλος.μιλαμε για βιασμό και ξυλο
Αυτό είναι κτηνωδία...υπάρχει και η μέση κατάσταση ανάμεσα στην βλακεία της ελλεεινιδας και στα μαρτύρια της Γεωργιανής.
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
172
Like
401
Πόντοι
21
Μιλαω με 2 φιλους απο Ελλαδα. Ο ενας ειναι 60 χρονων, ειχε εμπορικο και το εκλεισε. Νεοδημοκρατης. Ο αλλος μαστορας πλακακια 43 χρονων. Αυτος εχει και παιδια. Και οι δυο θελουν να ερθουν Γερμανια. Κι ας πλενουν πιατα στα εστιατορια.
Μα τοσο χαλια ειναι η κατασταση τους ρωταω. Ο πλακατζης ολο για την ακριβεια κλαιγεται και για τα φεσια που τρωει. Κανω μια δουλεια και δεν ξερω ποτε κι αν θα πληρωθω ρε φιλε...
Κι αφου δεν μπορουν να επιβιωσουν οι Ελληνες πως σκατα επιβιωνουν τοσες χιλιαδες λαθρομεταναστες σε αυτη τη χωρα ?
Αυτος που έκλεισε το εμπορικό τι λέει τώρα?θα συνεχίσει να είναι νεοδημοκράτης τώρα που θα πάει για μεροκάματο στις φαβέλες της Γερμανίας??
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Μια γεωργιανή μου έλεγε ότι ο άντρας της τη γαμουσε με το ζόρι κάθε μέρα ακόμα και εφτά φορές τη μέρα!τα λεφτά από Ελλάδα φυσικά τα στέλνουν γεωργία στόν αντρα τους!φαντάζεστε ελλεινιδα να κάνει τέτοιο πράγμα?
Kαλος μαλακας και αυτός..δουλεύει η γυναίκα και τον στέλνει λεφτά για να τα πίνει και να τα τρώει...μέσα στην προκοπή το ναυάγιο...αφού βρήκε θύματα ,βρίσκει και κάνει .
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
373
Like
790
Πόντοι
81
Αυτος που έκλεισε το εμπορικό τι λέει τώρα?θα συνεχίσει να είναι νεοδημοκράτης τώρα που θα πάει για μεροκάματο στις φαβέλες της Γερμανίας??
Μπα, ουτε ν ακουσει δεν θελει για τον Μητσοτακη. Το 2015 το καλοκαιρι με Τσιπρα και capital control ειχε χεστει. Ειχα κι εγω ακομα μαγαζι τοτε στην Ελλαδα.
Τι θα γινει ρε θα κλεισουμε ολοι με το κουμουνι που βγαλατε. Ελεγε..... μαζι με αλλα. Τελικα εκλεισε το 2022. Σχεδον του εχω βρει δουλεια στις φαβελες. Γιατι οντως για φαβελες προκειτε. Ειτε ειναι ελλ. εστιατορια ή Amazon, DPD, DHL ή κατι παρακμιακα γεροκομεια. Αλλα τουλαχιστον πληρωνουν καλυτερα απο Ελλαδα.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.165
Κριτικές
26
Like
11.094
Πόντοι
4.746
452955289_474767215305071_6500602861628112672_n.jpg

Ναι ρε ξεχασες τα πονηρα κοριτσια
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.165
Κριτικές
26
Like
11.094
Πόντοι
4.746
Ελα βρεθηκε η λυση για την ακριβεια φατε ΣΑΒΟΥΡΑ για να επιβιωσετε

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.780
Like
7.778
Πόντοι
2.306
Ανεβασμένος ο τζίρος στα μαγαζιά στους περισσότερους κλάδους. Κυρίως λόγω των ανατιμήσεων.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom