Νέα

Kwristen Stewart

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Panos 1978
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 41
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.645
Κριτικές
90
Like
35.970
Πόντοι
25.467
Της αγιας Μαριας της Μαγδαληνης της μυροφορου σημερα ρε τραγοπαπα!!!!

Tο παρακάτω, το πήρατε χαμπάρι; Ή χαζεύετε τις τζιβιτζιλούδες.
Ωραίο θέμα άνοιξες, τύπε μου. :thumbsup: Ας γράψω λοιπόν μια ιστορία, τώρα που είμαι αραχτός.

Όταν πήγα για σπουδές Θεσσαλονίκη, έκανα τα χαρτιά για φοιτητική εστία, αλλά αρχή εποχής Παπαντρέου το φοιτητικό κίνημα ήταν ισχυρό κι απαιτούσε να εξυπηρετηθούν περισσότεροι φοιτητές. Οι εστίες δεν έφταναν και μας πήγαν στο ξενοδοχείο Καψής στο Βαρδάρη. Μια μέρα στην Αριστοτέλους καμάκωσα μία φοιτήτρια που πούλαγε κουκλάκια που χόρευαν με τη μουσική, τα οποία κατασκεύαζε με τη βοήθεια δύο Αγγλίδων. Μπαίνω κι εγώ στη δουλειά και τα κουκλάκια έφευγαν σαν ψωμάκια. Από φτωχό αγροτόπαιδο να βρεθείς από τη μια μέρα στη άλλη σε γαμάτο ξενοδοχείο, να βγάζεις αβέρτα χρήμα και να γαμάς φοιτήτριες, αισθάνεσαι κάπως... Πήρε κλίση το μυαλό οριστικά προς την μεγάλη ζωή.

Ξεκινάω την επαγγελματική μου ζωή από Αθήνα. Μοναδική obsession να βρω τρόπο να τα οικονομήσω για να περνάω καλά, αλλά πώς να γίνει με ένα πτυχίο φιλολόγου; Σκέφτηκα ότι το χρήμα είναι στα βόρεια προάστεια κι άρχισα να βάζω χαρτάκια στα γραμματοκιβώτια της περιοχής για ιδιαίτερα, ώσπου μου χαμογέλασε η τύχη κάποια στιγμή, με σύστησαν και σε αλλους κι άρχισα να δικτυώνομαι, αλλά δεν έβγαζα όσα ήθελα.

Ένα βράδυ πάω με ένα φίλο μου ταξιτζή σε ένα μπουζουκομάγαζο και βλέπω να ανεβαίνει στη σκηνή ένας που μου φάνηκε ότι τον ήξερα. Πήρε το μικρόφωνο κι άρχισε να γκαρίζει.
«Ρε, μαλάκα, λέω στο φίλο μου, αυτός με πήρε κούρσα προχτές, τι σκατά κάνει εκεί πάνω, ο τύπος είναι δυσφήμιση για το μαγαζί, εγώ τραγουδάω καλύτερα.»
«Ταξιτζής είναι, ρε φίλε, αλλά φέρνει κόσμο. Αυτός το γεμίζει το μαγαζί, εσύ μπορείς;»
«Αν μπορεί αυτός ο χάλιας, μπορώ κι εγώ», του απάντησα και πήρα τη μεγάλη απόφαση.
Το χρήμα ήταν στο τραγούδι, εποχή παχειών αγελάδων, ο κόσμος είχε λεφτά και τα σκόρπαγε άνετα σε καραγκιόζηδες που γκάριζαν απλά για να ξεδώσει.

Γράφομαι στη σχολή λαικού τραγουδιού του Π.Χ. πλατεία Βάθης για να πάρω μαθήματα. Ο δάσκαλος μου λέει «έχεις καλή φωνή, θα πας μπροστά κι αν πεισθώ ότι θα μείνεις στο χώρο, θα σου γράψω τραγούδια και θα σε στείλω σε εταιρείες». Άρχισα να τραγουδάω και μετά από καιρό μου έδωσε τραγούδια για δύο χρόνια εκμετάλλευση, γιατί δεν ήταν σίγουρος. Το χρήμα έτρεχε, οι γκόμενες άφθονες, καλή ζωή αλλά ο χώρος πολύ σάπιος. Δεν υπήρχε περίπτωση να παραμείνω σε αυτό το άρρωστο περιβάλλον. Στην Ελλάδα δεν έβλεπα γενικώς μέλλον και μάζευα λεφτά να την κάνω για Γαλλία που μου άρεσε.

Καταθέτω πτυχίο σε πανεπιστήμια Γαλλίας και ψάχνω Παρίσι μήπως βρω και σαν τραγουδιστής, όποιο από τα δύο ερχότανε πρώτο, από κάπου έπρεπε να αρχίσω. Βρήκα στο Καρτιέ Λατέν, αλλά με καλέσανε και σε ένα πανεπιστήμιο στο Νότο και προτίμησα το δεύτερο, γιατί ήταν κοντά στην Κυανή Ακτή και πίστευα ότι θα πέρναγα καλύτερα από το βροχερό Παρίσι. Η σύμβαση όμως δεν ανανεώθηκε και τράβηξα για Μοντπελιέ γιατί έβλεπα μέλλον στα ακίνητα. Οι προβλέψεις μου επιβεβαιώθηκαν και τα πήγα αρκετά καλά.

Στην ελλ. κοινότητα είδα και μια φάτσα που κάτι μου θύμιζε από Ελλάδα. Ήταν ένας μπουζουξής που έπαιζε πότε πότε σε εκδηλώσεις της ελλ. κοινότητας. Κάπου αναφέραν το όνομά του και τον θυμήθηκα. Είκοσι χρόνια αργότερα, διάβαζα το φόρουμ σαν επισκέπτης και βλέπω το ίδιο ονοματεπώνυμο. Κάποιος είχε γράψει κάτι στα γαλλικά και ο τύπος του είπε ότι τα γαλλικά του δεν ήταν καλά.
Αργότερα όταν γράφτηκα και μόλις ανάφερα για πρώτη φορά Μοντπελιέ, βλέπω ο τύπος αλλάζει το όνομα σε κάτι ηχητικά παραπλήσιο. Κάπου να έρθει πιο ομαλά και να μην καρφωθεί από την απότομη αλλαγή. Ύποπτες συγκυρίες. Ο τύπος είναι στην ειρωνεία με πολλούς χρήστες και μάλιστα έκανε συνεχές μπούλιγκ σε ένα χρήστη που τελικά διαγράφηκε. Με μένα θα καλοπεράσει. Αν είναι αυτός και κρατάει ακόμα επαφές με Μοντπελιέ, νομίζοντας ότι λέω παπαριές, δεν έχει παρά να ρωτήσει για τον Έλληνα που παράτησε τα καθηγητηλίκια και το τραγούδι για να ασχοληθεί με ακίνητα.
Στα 2000 που αυτός ερχότανε για κάνα μεροκάματο στο Μοντπελιέ, εγώ είχα ήδη αγοράσει 4 γκαρσονιέρες και τις πούλησα 5 φορές επάνω, γιατί έβλεπα ότι το TGV θα αναβαθμίσει την περιοχή.

Έχει πιάσει στασίδι στην Ημερήσια Ενημέρωση για τα μπουρδέλα, γιατί όπως είναι, χάλιας και άφραγκος, δεν έχει κι άλλη διέξοδο. Αυτό το άτομο έρχεται και μου πουλάει μούρη, επειδή ασχολούμαι με μεντορέτες και δεν κοιτάει τα χάλια του. Και στην ελάχιστη πιθανότητα να μην είναι αυτός, δεν μπορείς να τη λες σε κάποιον που δεν τον ξέρεις και πόσο μάλλον να πουλάς ειρωνία συνέχεια σε άλλους χρήστες, αφού κι εσύ ο ίδιος δεν κατάφερες και πολλά στη ζωή σου και μπαίνεις στη σειρά με τα πάκια.

Ελπίζω να σας άρεσε η ιστορία. Βγαλμένη από τη ζωή. Βουνό με βουνό δεν σμίγει. :2funny:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.013
Κριτικές
9
Like
12.910
Πόντοι
3.836
γούστα είναι αυτά.... για μένα Κίρστεν Στιούαρτ πιο ντεκαβλέ και από Ελένη Λουκά.
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.422
Κριτικές
14
Like
4.369
Πόντοι
746
Καμενη τζιβιτζιλου πρεζακι. Δε με φτιαχνει μια

Kristen_Stewart___Dylan_Meyer_-_Night_Out_in_New_York_03122024_03.jpg


Καλα αυτές είναι πιο μουροχαβλες και από ελλεηνιδες Κνιτισσες ...

Μονο το ταγάρι τους λείπει... ;)))
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.214
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Είναι ένα παλικάρι εδώ στο σουβλατζίδικο , κόβει το γύρο. Μαυριδερός, με μούσια , ψηλός , 110 κιλά. Φέρνει σε γύφτο.

Περισσότερη θηλυκότητα από τη στραπονοφορουσα γκομενα της Στιούαρτ έχει.

Ίσο για Στιούαρτ , μόνο για άγριο BDSM με έντονο Εξευτιλισμό και υποταγή στην πατριαρχία θα το σκεφτόμουν και θα της έδινα ένα μπλου τικετ
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
22.944
Κριτικές
121
Like
50.481
Πόντοι
21.661
για τις πρώτες πειραματικές μαλακίες των χαζοαμερικανακιδων γυμνασιολυκειοπαιδων, καλή είναι.
μέχρι εκεί η κωριστεν... αυστηρά. :thumbsdown:
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.007
Κριτικές
10
Like
1.384
Πόντοι
506
Κριστεν θα την εκανα sugargirl μου
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.337
Κριτικές
11
Like
4.464
Πόντοι
746
100€ είναι καλά νομίζω
Εδώ ψιλομοιάζει φάτσα & μαλλί με την Αχτσιόγλου κι επειδή είμαι φασίστας δεν ΕΜΠ1 :confused:


Νηματοθέτη κάπου αλλού ρωτούσες πώς μπαίνουν smiles μέσω κινητού...
Δεν βλέπεις τις δύο screen captures?
Πέταξε το κινητό στον κουβά - όπως κι εγώ τα χθεσινά σουηδικά στοιχήματα - πουτάνα ΑΙΚ γαμώ τη Στοκχόλμη σου γαμιόλα...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20240723-001109.png
    Screenshot_20240723-001109.png
    251,9 KB · Εμφανίσεις: 18
  • Screenshot_20240723-001125.png
    Screenshot_20240723-001125.png
    531 KB · Εμφανίσεις: 16

Hawkeye Argill

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
590
Κριτικές
10
Like
2.703
Πόντοι
736
Προσωπικα,πιο αδιαφορη πεθαινεις.Δεν βρισκω τιποτα να με εξιταρει
 

pastelios

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.214
Κριτικές
14
Like
4.789
Πόντοι
1.446

KanyeEast

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
163
Like
256
Πόντοι
21
Δεν θα την αδικούσα την κοπέλα θα της έδινα το στάνταρ 150αρι μόνη και 300 για ντούο. Αν θέλανε να χρεώσουν ξεχωριστά το λεσβιακό θα σκεφτο-μουνα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.346
Κριτικές
1
Like
7.171
Πόντοι
2.306
Αυτη δεν ειχε μπλεξει με κατι βρυκολακους που δεν της πιναν το αιμα γιατι ηταν και καλα vegeterian και politically correct?
Μαθαινω οτι θα την παρουν στη κυβερνηση στη θεση του Μαρινακη, να προβαλλει το κυβερνητικο εργο:confused:
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
189
Like
338
Πόντοι
21
Υπαρχει παντα και η Natalie Portman(τουλαχιστον αυτη ομως ειναι υπεραξιογαμητη)
Η Νάταλι είναι αντιπαθητική;
Κάτι έχεις μπερδέψει γιατί έχει παίξει σε πόσα Star Wars και Thor και άλλους σοβαρούς ρόλους και είναι συμπαθεστατη και γλύκα.
 

Hawkeye Argill

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
590
Κριτικές
10
Like
2.703
Πόντοι
736
Η Νάταλι είναι αντιπαθητική;
Κάτι έχεις μπερδέψει γιατί έχει παίξει σε πόσα Star Wars και Thor και άλλους σοβαρούς ρόλους και είναι συμπαθεστατη και γλύκα.
Εννοω σε προσωπικο επιπεδο αντιπαθητικη.Και υπερψευτικη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom