Νέα

koutavoulias and friends collection (cult movies-cult music-cult everything)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Άχθος Αρούρης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 177K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411

CINE-CULT-0000.jpg
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Πραγματικά μανιμαλ δεν επρεπε να το ξεχάσεις χαχα ίσως για μένα από τα καλύτερα κινούμενα σχέδια που είδα μικρός (γιατί τώρα γνώμη μου δεν είναι τόσο καλά ) στα 80σ .Ο σερίφης του διαστήματος όπως τον έλεγαν στα ελληνικά είχε την δύναμη της αρκούδας,την ακοη του λύκου,την ταχύτητα της πούμα ,μάτι γερακιού και τα χρησιμοποιούσε για να σώσει τον πλανήτη νέο Τέξας .Με την βοήθεια ενός αλόγου με ένα τουφέκι και του μέντορα του σαουμαν (αν θυμάμαι καλά ).Κακος της υπόθεσης ο χεξ .Εχω δει όλα τα επεισόδια θυμαμαι ένα επεισόδιο που λεγόταν fallen idol δηλαδή το έκπτωτο είδωλο πρέπει να είναι το 3 επεισόδιο της σειράς και το θεωρώ το καλύτερο γιατι σε αυτό ο σερίφης τα βάζει με τον παλιό εκπαιδευτη του στην σχολή που όμως τώρα έχει διαπράξει εγκλήματα .Παντοτε τα επεισόδια της φιλμεισον είχαν κάποιο ηθικό δίδαγμα (όπως θεωρώ κορυφαίο και το xe-man που προβλήθηκε στην ελληνική τηλεόραση ).Να είσαι καλα όπως και τα υπόλοιπα παιδιά που μας τα θυμίζεται .
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Συμφωνω μαζι σου φίλε ραοπαο ακόμα και η μουσική και η πλοκή και οι ήρωες καμία σχέση με τα κινούμενα σχέδια του σήμερα .Το saber rider άλλη μια αποδείξη σε αυτό (με τον κεραυνό ,την Απρίλια,τον σειμπερ και τον κολτ).Οντως η εισαγωγή τα σπάει !!!.Εγω θυμακαι φοβερή εισαγωγή και αγαπημενα κινούμενα σχέδια (τα ασημένια γεράκια ,οι μάσκες ,οι γάτες της θανντερα .).Να είσαι καλά .
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Αν μπορειτε ρε παιδιά να ανεβάσετε στο φόρουμ και την αγαπημένη μου σειρά που συνεχίζεται ακόμη και σήμερα !!!Φυσικα μιλαω για την σειρά του bbc τον δοκτορ χου (πολλοί ηθοποιοι ενσάρκωσαν τον ρόλο του δόκτορα αλλά ένας ήταν ο καλυτερος και φυσικά μιλαω για τον τομ Μπέικερ Που φορουσε το παράξενο καπέλο και το κασκόλ .Αν θυμάστε τα επεισόδια του που είναι και τα καλύτερα της σειράς τα έδειξε για πρώτη φορά η δημόσια τηλεόραση το 1987 και μετά τα πήρε το μεγκα στα μέσα του 90 .Ποιος δεν θυμάται τους νταλεκς και το καλύτερο επεισόδιο όλων των εποχών το genesis of the Daleks ,τους κάκους πολεμιστές σονταραν (αυτό που έχω στο προφίλ μου είναι ένας σονταραν ),τον νταβρος τον ηγέτη των νταλεκς που μόλις τον είχα δει είχα χεστει απανω μου και πολλούς άλλους ).Σας ευχαριστώ .
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Αν μπορειτε ρε παιδιά να ανεβάσετε στο φόρουμ και την αγαπημένη μου σειρά που συνεχίζεται ακόμη και σήμερα !!!Φυσικα μιλαω για την σειρά του bbc τον δοκτορ χου (πολλοί ηθοποιοι ενσάρκωσαν τον ρόλο του δόκτορα αλλά ένας ήταν ο καλυτερος και φυσικά μιλαω για τον τομ Μπέικερ Που φορουσε το παράξενο καπέλο και το κασκόλ .Αν θυμάστε τα επεισόδια του που είναι και τα καλύτερα της σειράς τα έδειξε για πρώτη φορά η δημόσια τηλεόραση το 1987 και μετά τα πήρε το μεγκα στα μέσα του 90 .Ποιος δεν θυμάται τους νταλεκς και το καλύτερο επεισόδιο όλων των εποχών το genesis of the Daleks ,τους κάκους πολεμιστές σονταραν (αυτό που έχω στο προφίλ μου είναι ένας σονταραν ),τον νταβρος τον ηγέτη των νταλεκς που μόλις τον είχα δει είχα χεστει απανω μου και πολλούς άλλους ).Σας ευχαριστώ .
Έχεις δίκιο και ευτυχώς που το θυμήθηκες.Άσε που ήμουν και φανατικός με την σειρά αυτή!

 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Μόλις είδα τομ μπεικερ φίλε μανιμαλ φτιάχτηκα χαχα και το τρέιλερ του απίστευτο !!Να φανταστείς ότι τα βλέπω ακόμα και τώρα (δεν τα βαριέμαι όσες φορές και να τα έχω δει ).Γενικα ο τομ Μπέικερ ήταν ο καλύτερος (έχω δει και τους άλλους δεν μπόρεσαν να τον φτάσουν στην ερμηνεία του ρόλου .Οταν μιλαμε για δοκτορ χου εννοούμε αυτόν ).Επισης και τα επεισόδια του τα καλύτερα (το genesis of the Daleks έχει ψηφιστεί από τους Εγγλέζους το νούμερο ένα όλων των εποχών και οντως είναι απίστευτο ,για μένα αγαπημένα μου μετά από αυτό το sontaran experiment ,το terror of the zygons που προσπαθούν να καταλαβουν την γη παίρνοντας την μορφή των ανθρώπων που αιχμαλωτιζουν αλλά και το city of death με τον πίνακα την μόνα λιζα και τον κακό εξωγήινο Τσαγκαροθ).Μετα από αυτόν απο τους καινούργιους πολύ καλός ο τεναντ αλλά και ένας πιο παλιός από τον Μπέικερ ο τζον περτγουει και δυο αυτοί έχουν πολύ καλά επεισόδια .Να είσαι Καλα .(δείτε τα και δεν θα χάσετε ).
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.842
Κριτικές
32
Like
15.005
Πόντοι
12.946
Πιστεύω πρέπει να γίνει ένα αφιέρωμα στην cult προσωπικότητα του Pai Mei στο νήμα,
άν δεν έχει γίνει μέχρι τώρα.
Μοναχός απο τους 5 γηραιότεους είχε εμπλακεί στην καταστροφή των Σαολίν απο τους Qing, θεωρείτο άτρωτος ακόμα και στα μπαλάκια :confused:
Τελευταία τον είχε αναβιώσει ο Ταραντίνο στο Kill Bill

Και αποσπάσματα απο τις ταινίες παραγωγής Hong Kong που πρωταγωνιστούσε ο Lo Lieh

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom