Νέα

koutavoulias and friends collection (cult movies-cult music-cult everything)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Άχθος Αρούρης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 177K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.118
Πόντοι
10.411
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν ξέρω αν έχετε βάλει Bruce Campbell αλλά είναι το συνώνυμο του cult.
Ξεκίνησε το '78 με το Evil Dead στη συνέχεια Evil Dead II κλπ
Νομίζω κάπου στιις αρχές αλλά it's ok
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.842
Κριτικές
32
Like
15.005
Πόντοι
12.946
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Νομίζω κάπου στιις αρχές αλλά it's ok
Η τελευταία εμφάνιση του Campbell ήταν σε σειρά Ash vs evil dead με τη Lucy Lawless (πρώην Xena και μουνάρα)
 
OP
OP
Άχθος Αρούρης

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
Καλησπέρα


CINE-CULT-0000.jpg
καλησπερα manimal.
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Ανακοίνωση στα φιλαράκια* του παρόντος τόπικ


*τους οποίους συνηθίζω να αποκαλώ Κυρίους αλλά ειδικά για την περίσταση, συγχωρείστε μου τον όρο*

Διάγω εδώ και καιρό μια περίοδο ανασυγκρότησης - και κατά την οικοδόμηση χρειάζονται διαλείμματα, στα οποία με την σειρά τους χρειάζεται μουσικούλα και χαβαλές

σας ευχαριστώ για την αυθόρμητη όσο και ταιριαστή με τα γούστα μου, συνεισφορά στο παραπάνω

για λόγους προσωπικούς οι οποίοι σε εκρηκτικό συνδυασμό με την επικαιρότητα (αναφέρομαι βεβαίως στο τελευταίο επεισόδιο κοινωνικής ασυδοσίας, παρακμής, ατιμωρησίας στην κοινωνία μας) αποχωρώ πρόσκαιρα από αυτό το χαβαλετζίδικο νήμα καθότι στερούμαι της σχετικής ορέξεως, χωρίς να να κρίνω ή να μου πέφτει λόγος να κρίνω τις διεξόδους των υπολοίπων, διεξόδους άλλωστε θα συνεχίσω να έχω και γω, από συζητήσεις στο φόρουμ μέχρι άλλα ηδονικά/σαχλά μονοπάτια της καθημερινότητας

εύχομαι σε όλους και στον καθένα ξεχωριστά, υγεία, ευημερία, γέλιο και είθε η νέα γενιά να ζήσει σε μία χώρα λιγότερο μπουρδέλο. Πέραν των ευχολογίων, ας προσέχουμε και όλοι τι ψηφίζουμε και ακόμα περισσότερο ας προσέχουμε κάθε κινηση μας, ηρωϊκή ή μικρή στην ρουτίνα μας να σέβεται τους συμπολίτες μας και να συνεισφέρει σε έναν καλύτερο κόσμο. Μέχρι τότε, τις κατάρες μου στους θολοκουλτουριάρηδες, στους αριστερούς Κολωνακίου, στους δεξιούς των τηλεοπτικών εφέ, στα μεγάλα κεφάλια, στους ανθρωπιστές της πούτσας

και ας αναπαυθεί η ψυχούλα των θυμάτων αυτής της κατάστασης :)

υγ
προ πολλών ετών, ως έφηβος Βουλευτής συμμετείχα σε μία κατάμεστη συνεδρίαση με πύρινους λόγους. Στον προσωπικό χαιρετισμό που έλαβε χώρα από τον (κανονικό) πρωτοστατούντα βουλευτή προς εμάς, με ρώτησε με έκδηλη απορία "γιατί εγώ δεν ανέβηκα στο βήμα να μιλήσω αν και παρακολουθούσα και δεν χάζευα" - αφήνοντας με άφωνο αφού μιλάμε για τυπικό μπλα μπλα 100+ ατόμων επί ώρες και γω μια άσημη κουκίδα στο πλήθος. Μέχρι να απαντήσω κάτι, είχε εξαφανιστεί! Έκτοτε κατέληξα στην ατράνταχτη με τα χρόνια διαπίστωση-ορισμό ότι Πολιτικός είναι αυτός που εχει την όρεξη;διορατικότητα;χάρισμα; να διατυπώσει στην σωστή ερώτηση αλλά φευ! δεν έχει τον χρόνο να καθήσει να ακούσει και την απάντηση

-ο ίδιος πολιτικός χρόνια μετά βρέθηκε μπλεγμένος σε απίστευτα σοβαρά σκάνδαλα-

μια συμβουλή σας δίνω λοιπόν: μην φτιάξετε πολλές ερωτήσεις στην ζωή σας, μόνο αυτές που σκοπεύετε όντως να ψάξετε την απάντηση. Και το σημερινό ερώτημά μου είναι: άξιζαν τα λεφτά των φόρων μας σε ένα σωρό πίπες, αντί για μια νέα φυλακή, για να σαπίσουν αυτοί που μπαινοβγαίνουν; (μαζί με θεσμικές εγγυήσεις ότι δεν θα μπαινοβγαίνουν;)


Αυτά. Σας χαιρετώ αδερφοί (που λέει και μια ασπροπυργιώτικη ψυχή)

Με βαθιά εκτίμηση,
Μη επανδρωμένη Σέλφι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom