Νέα

Κλήση για παράνομο παρκάρισμα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnnyv13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

johnnyv13

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2010
Μηνύματα
363
Like
100
Πόντοι
1
αν εφταιγες να την πληρωσεις .
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Να την πληρωσεις τυπε, να ενισχυσεις το κρατος που βρισκεται σε κρισιμο σταυροδρομι.
 

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Καλημέρα σε όλους!
Έφαγα μια κλήση για παρκάρισμα σε θέση με άδεια 80 ευρά! Αν δεν την πληρώσω τι γίνεται? Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν είναι από τροχαία ή από κάτι άλλο μίας και η δημοτική αστυνομία καταργήθηκε! Είχα ακούσει ότι τις κλήσεις τις δημοτικής αστυνομίας δεν χρειάζεται να της πληρώσεις λόγο του ότι δεν πάνε στην εφορία! Και έτσι έκανα με 4-5 κλήσεις τις οποίες έχω φάει πριν 3-4 χρόνια από την δημοτική αστυνομία, δεν τις πλήρωσα ποτέ! Δεν ξέρω όμως αν θα έχω πρόβλημα στο μέλλον!? Η συγκεκριμένη από τι είναι? Τροχαία ή κάτι άλλο? Να την πληρώσω ή όχι? Αν κάποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος, θα του ήμουν ευγνώμον αν με διαφώτιζε! Θα ανεβάσω και μια εικόνα της κλήσης!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Συνημμένα

  • DSC_0003.jpg
    DSC_0003.jpg
    375,7 KB · Εμφανίσεις: 38

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
αν εφταιγες να την πληρωσεις .
Δεν ειπα οτι δεν εφτεγα! Το θεμα ειναι οτι εχουμε και ενα οικονομικο προβλημα! Αν ειχα λεφτα σιγουρα θα το πληρωνα! Θα μου πεις γιατι δεν το σκεφτικα ποιο πριν!? Το σκεφτικα αλλα ηταν αναγκη να κατεβω κεντρο εκεινη την ημερα. Δεν βοηθανε παντα οι συγκοινωνίες ομως! Επειδη ειναι μπουρδελο το κρατος γιατι να την πληρωνουμε παντα εμεις?
 

nikbel2000

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2011
Μηνύματα
440
Κριτικές
2
Like
106
Πόντοι
1
80 ευρα γαμας τεσσερεις καλα μουνακια στης Φυλης ή οπου αλλου και ...............γραφεις στα ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ Νόμους και κρατος οπως αλλωστε κανουν μεχρι τωρα και αυτοι σε μας ..............
 

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
80 ευρα γαμας τεσσερεις καλα μουνακια στης Φυλης ή οπου αλλου και ...............γραφεις στα ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ Νόμους και κρατος οπως αλλωστε κανουν μεχρι τωρα και αυτοι σε μας ..............
Κανονικα εχεις δικιο τυπε μου, αλλα αν γραψω το κρατος στα αρχιδια μου, ισως μετα με παει πιπα κωλο χωρις σαλιο! Γαμησε τα, δεν ξερω τι να κανω! Ειμαι και στριμογμενος οικονομικα, ουτε πουτανες γαμαμε!
 
OP
OP
J

johnnyv13

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2010
Μηνύματα
363
Like
100
Πόντοι
1
οι συγκοινωνιες για το κεντρο παντα βολευουν. Αστα αυτα. Υπαρχουν και παρκινγκ που για λιγη ωρα δινεις 3-4 ΕΥΡΩ. Αλλα εχουμε μαθει να τριπλοπαρκαρουμε για να κανουμε τη δουλιτσα μας αδιαφορωντας για τους υπολοιπους. Φανταζομαι φιλε  ΟΥΤΕ αν κυκλοφορεις στο κεντρο ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΡΕς χαμπαρι ε?
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Δεν ειπα οτι δεν εφτεγα! Το θεμα ειναι οτι εχουμε και ενα οικονομικο προβλημα! Αν ειχα λεφτα σιγουρα θα το πληρωνα! Θα μου πεις γιατι δεν το σκεφτικα ποιο πριν!? Το σκεφτικα αλλα ηταν αναγκη να κατεβω κεντρο εκεινη την ημερα. Δεν βοηθανε παντα οι συγκοινωνίες ομως! Επειδη ειναι μπουρδελο το κρατος γιατι να την πληρωνουμε παντα εμεις?
Aπο δημοτικη ειναι.υπαρχει ακομα η δημοτικη και γραφουν αβερτα.Οχι με την προηγουμενη της μορφη ομως υπαρχει ακομα.Δυστυχως πρεπει να την πληρωσεις γιατι παει εφορια καποια στιγμη.
 

classic1

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
354
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Δεν ειπα οτι δεν εφτεγα! Το θεμα ειναι οτι εχουμε και ενα οικονομικο προβλημα! Αν ειχα λεφτα σιγουρα θα το πληρωνα! Θα μου πεις γιατι δεν το σκεφτικα ποιο πριν!? Το σκεφτικα αλλα ηταν αναγκη να κατεβω κεντρο εκεινη την ημερα. Δεν βοηθανε παντα οι συγκοινωνίες ομως! Επειδη ειναι μπουρδελο το κρατος γιατι να την πληρωνουμε παντα εμεις?
Καλά ρε τύπε τι σου φταίει το κράτος, επειδή δεν είχε πάρκινγκ για το αμάξι σου;  :jerking:
Για κάνε μια βόλτα στην Ευρώπη, Γερμανία, Αυστρία, Ελβετία, που παντού πληρώνεις για να σταθμεύσεις, και μετά πες κι ένα ευχαριστώ που εδώ ακόμα υπάρχουν μέρη μέσα στο κέντρο των πόλεων που παρκάρουμε τζάμπα.
Και άσε τις παπαριές που σου λένε πως δεν θα τις πληρώσεις, θα τις πληρώσεις και με τόκους στο τέλος.
Και πρόσεχε μην σε πάνε και κανά αυτόφωρο, γιατί αν έχεις δει τώρα όταν σε σταματάνε για έλεγχο τσεκάρουν με το κομπιούτερ που έχουν τι, πότε, που χρωστάς.
Πλήρωσέ την εκεί μην πας καμιά βόλτα και σε βρούνε σε καμιά ΓΑΔΑ.  

Και άντε όλοι που θέλετε να κατεβαίνετε με τα αμάξια σας στο κέντρο, μάθατε.
 

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
Aπο δημοτικη ειναι.υπαρχει ακομα η δημοτικη και γραφουν αβερτα.Οχι με την προηγουμενη της μορφη ομως υπαρχει ακομα.Δυστυχως πρεπει να την πληρωσεις γιατι παει εφορια καποια στιγμη.
Αν ειναι ετσι τυπε και πανε εφορια τοτε την γαμησα! Οπως ειπα εχω 4-5 απληρωτες τις οποιες τις εχω πριν απο 3-4 χρονια! Δεν τις πληρωσα γιατι πολλοι ελεγαν οτι δεν χρειαζεται να τις πληρωνω λογο του οτι δεν πανε εφορια! Απο τοτε εκοψα να κατεβαινω με αμαξι αλλα χτες κατεβηκα λογο αναγκης!
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.803
Πόντοι
2.646
Πάρε το τηλέφωνο που γράφει και ρώτα αν υπάρχει έκπτωση 50% αν την πληρώσεις εντός 10ημέρου.

Αν έχεις οικονομικό πρόβλημα, άστην απλήρωτη και πήγαινε μετά από καιρό στην εφορία να κάνεις διακανονισμό σε πολλές δόσεις.
 

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
οι συγκοινωνιες για το κεντρο παντα βολευουν. Αστα αυτα. Υπαρχουν και παρκινγκ που για λιγη ωρα δινεις 3-4 ΕΥΡΩ. Αλλα εχουμε μαθει να τριπλοπαρκαρουμε για να κανουμε τη δουλιτσα μας αδιαφορωντας για τους υπολοιπους. Φανταζομαι φιλε  ΟΥΤΕ αν κυκλοφορεις στο κεντρο ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΡΕς χαμπαρι ε?
3-4 ευρω για την πρωτη ωρα, για παραπανω ωρα απο 8 ευρω και πανω! Μπορει εσενα να σε βολευουν οι συγκοινωνιες αλλα δεν βολευουν ολους! Δεν τριπλοπαρκαρω ποτε, ουτε πανω σε πεζοδρομιο! Τις κλησεις τις εχω για παρκαρησμα σε θεση με αδεια!!!! Οποτε το ξαναλεω, επειδη το κρατος ειναι ενα μπουρδελο και μισο, θα την πληρωνουμε παντα εμεις????
 

captain mortimer 7

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2015
Μηνύματα
176
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
αν την πληρωσεις μεσα σ 10 μερες θα δωσεις 40 ευρω.. κ εγω εφαγα κληση προσφατα γι παρανομο παρκαρισμα επειδη υπηρχε μια πινακιδα κρυμμενη σ κατι δεντρα... την αφησα απληρωτη και ας μ ερθει καποτε με την εφορια..  :s&m_1:
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Εγώ ρε μάγκες της τροχαίας της πλήρωνα πάντα και της δημοτικής τους έγραφα στα αρχίδια μου.

Γενικότερα έχω φάει κλήσεις με το τσουβάλι.

Μια φορά όμως είχα φάει μια 220 ευρώ. και επειδή δεν είχα λεφτά την άφησα μαζί με άλλη μια κλήση αν θυμάμαι καλά.

Θυμάμαι μετά από λίγα χρόνια μου ήρθε μια κλήση των 400 ευρώ σύνολο. και ήταν μαζεμένες. Δε θυμάμαι από που ήταν το χαρτί. Τους έγραψα και εκεί γιατί πάλι δνε είχα λεφτά.

 

pokahonontas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2013
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
αν την πληρωσεις μεσα σ 10 μερες θα δωσεις 40 ευρω.. κ εγω εφαγα κληση προσφατα γι παρανομο παρκαρισμα επειδη υπηρχε μια πινακιδα κρυμμενη σ κατι δεντρα... την αφησα απληρωτη και ας μ ερθει καποτε με την εφορια..  :s&m_1:
Αυτη την στιγμη ειμαι οντως σε απογνωση γιατι εχω οντως οικονομικο προβλημα! Αν ημουν πιο ανετος οικονομικα θα την πληρωνα, εκανα μαλακια, το ξερω! Το θεμα ειναι οτι αν ειναι της τροχαιας πρεπει να την πληρωσω, αλλα αν ειναι απο αλλη υπηρεσια οπως δημοτικη αστυνομια, η οποια καταργηθηκε αλλα κατι παρομοιο δεν θα παω να την πληρωσω! Το θεμα ειναι αν αυτη η υπηρεσια ειναι κατι παρομοιο με την δημοτικη αστυνομια!? Ξερει κανεις που να ειναι 100% σιγουρος?
 

mixkor

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
22
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
αν δεν πληρωθει παει εφορια
αν πληρωθει εντος 10 ημερων εχει 50% εκπτωση οπως προαναφερθηκε
 

filippis(1)

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
να την πληρωσςις γιατι καποια στιγμη θα σου ερθει, οπως και οι αλλες μαζι, και τοτε θα τις πληρωσεις ολο το ποσο συν κατι παραπανω.
Δουλευω σε φωτοτυπειο και ολο μου φερνουν να βγαλω κατι χαρτια απο το δημο που τις εχει μαζεμενες και ας εχουν περασει χρονια.
 

Επισκέπτης
Απο δημοτικη εχω απληρωτες κλησεις πανω απο χιλιαρικο συνολο εδω και 6-7 χρονια. Προς το παρον δεν με εχουν ενοχλησει και οσους γνωστους εχω κανενας δεν πληρωνει δημοτικη και δεν ειχε θεμα. Ουτε εφορια πηγαν ουτε τιποτα. Τωρα τι να σου πω κανε οτι καταλαβαινεις..... Αν σου περισσευουν δωστα. Αμα δεν παιζει μια, γραψτους στα αρχιδια σου
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
τυπε αν πας στη δημο να την πληρωσεις μην πας με κερματα γτ παιρνουν μεχρι 20 κομματια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom