Νέα

Κλασικός Μαραθώνιος - συμμετέχει κανείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgos.k
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 191
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Σας πειράζει που κλείνουν οι δρόμοι? Κατεβειτε ρε να τρέξετε ούτε 2 χιλιομετρ δε βγάζετε και θέλετε και μουνι! Καποοιοι σίγουρα βγάζουν λεφτά αλλά είναι κίνητρο για πολύ κόσμο να βγει να αθληθει οι αγώνες σου δίνουν κίνητρο. Τώρα η συμμετοχή κοστίζει όσο τα τσιγάρα 2 ημερών σιγα τα αυγά. Και παίρνεις και μπλουζάκι κάνεις και γνωριμίες σιγα
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.488
Like
21.848
Πόντοι
5.006
Σας πειράζει που κλείνουν οι δρόμοι? Κατεβειτε ρε να τρέξετε ούτε 2 χιλιομετρ δε βγάζετε και θέλετε και μουνι! Καποοιοι σίγουρα βγάζουν λεφτά αλλά είναι κίνητρο για πολύ κόσμο να βγει να αθληθει οι αγώνες σου δίνουν κίνητρο. Τώρα η συμμετοχή κοστίζει όσο τα τσιγάρα 2 ημερών σιγα τα αυγά. Και παίρνεις και μπλουζάκι κάνεις και γνωριμίες σιγα

πουτσες μπλε τυπε..ένα κοινωνικο ιβεντ είναι και τιποτα άλλο...σιγα μην ξερουν τι είναι αθλητισμος ολοι αυτοι που παμε και τρεχουν...364 μερες πριν τον μαραθωνιο ξυνουν τα καλαμπαλικια τους στον καναπε, παμε τρεχουν μια μερα και κοντευουν να εκραγουν, και μετα άλλες 364 μερες στον καναπε και στα τσιγαρα...

υγ: ενώ εγω παω με το σκουτερακι από διπλα και τις γκομενες μπανιζω και δεν κουράζομαι...εχω πρόγραμμα... :erection:
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
πουτσες μπλε τυπε..ένα κοινωνικο ιβεντ είναι και τιποτα άλλο...σιγα μην ξερουν τι είναι αθλητισμος ολοι αυτοι που παμε και τρεχουν...364 μερες πριν τον μαραθωνιο ξυνουν τα καλαμπαλικια τους στον καναπε, παμε τρεχουν μια μερα και κοντευουν να εκραγουν, και μετα άλλες 364 μερες στον καναπε και στα τσιγαρα...

υγ: ενώ εγω παω με το σκουτερακι από διπλα και τις γκομενες μπανιζω και δεν κουράζομαι...εχω πρόγραμμα... :erection:
καλα ένα μεγάλο ποσοστό έτσι είναι πάνε και περπατάνε αλλά είναι καλο που αφήνουν τον καναπέ.  Επίσης μιλάω με παλιούς που τρέχουν χρόνια και μου λενε ότι παλιά δεν πήγαινε κάνεις στο γηπεδο οπότε καλό είναι.  Έχουν γίνει όλες χοντροκωλες από τα σουβλακια
 

AmoKomA

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Νοε 2017
Μηνύματα
2.164
Κριτικές
77
Like
4.066
Πόντοι
11.396
Οποιοσδηποτε κανει μαραθωνιο απο 5 ωρες και κατω εχει ξοδεψει τουλαχιστον 7 με 10 ωρες απο τη ζωη του να κανει σωστη προετοιμασια...η συγκεκριμενη διαδρομη ειναι ιδιαιτερα τεχνικη και γινεται τα τελευταια 5 χρονια κατω απο ιδιαιτερα δυσκολες συνθηκες το οποιο εχει σαν συνεπακολουθω να μην μπορουν ολοι να πραγματοποιησουν το χρονο που επιθημουν...πρεπει λοιπον να σεβαμαστε ολους αυτους που αποφασησαν να συμεταχουν στο συγκεκριμενο αγωνισμα...

καποιος καποτε ειχε πει Στο αγωνισμα του Μαραθωνιου θεωρεισαι νικητης οταν νικησεις αυτο που σε κανει να θες να εγκαταλειψεις...Τον ιδιο σου τον εαυτο...
 

Martinos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
266
Like
4
Πόντοι
1
Σας πειράζει που κλείνουν οι δρόμοι? Κατεβειτε ρε να τρέξετε ούτε 2 χιλιομετρ δε βγάζετε και θέλετε και μουνι! Καποοιοι σίγουρα βγάζουν λεφτά αλλά είναι κίνητρο για πολύ κόσμο να βγει να αθληθει οι αγώνες σου δίνουν κίνητρο. Τώρα η συμμετοχή κοστίζει όσο τα τσιγάρα 2 ημερών σιγα τα αυγά. Και παίρνεις και μπλουζάκι κάνεις και γνωριμίες σιγα



Eλα ρε τύπε τώρα έλα. Δημόσιες σχέσεις είναι ο Μαραθώνιος και ευκαιρία για ψωλαρμένισμα.
Αν πιστεύεις ειλικρινά ότι η ταλαιπωρία στην οποία μπήκα και εγώ και χιλιάδες άλλοι για ακόμα μια φορά τα τελευταία χρόνια αξίζει ώστε να πάρεις μπλουζάκι και να κάνεις και γνωριμίες τότε χίλια μπράβο από μένα που είσαι τόσο κουλ στη ζωή σου.



Υγ. Φιλιά παντού χιλιοαγκαλιασμένε Σύριζα. Τσίπρα λατρεμένε, αγάπη στο σόι το γλυκοφιλημένο, στη μητέρα σου την πολυαγαπημένη, μαστίχα και ροδόσταμο στα χέρια κάθενός που θα ξαναψηφίσει Σύριζα.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Οποιοσδηποτε κανει μαραθωνιο απο 5 ωρες και κατω εχει ξοδεψει τουλαχιστον 7 με 10 ωρες απο τη ζωη του να κανει σωστη προετοιμασια...η συγκεκριμενη διαδρομη ειναι ιδιαιτερα τεχνικη και γινεται τα τελευταια 5 χρονια κατω απο ιδιαιτερα δυσκολες συνθηκες το οποιο εχει σαν συνεπακολουθω να μην μπορουν ολοι να πραγματοποιησουν το χρονο που επιθημουν...πρεπει λοιπον να σεβαμαστε ολους αυτους που αποφασησαν να συμεταχουν στο συγκεκριμενο αγωνισμα...

καποιος καποτε ειχε πει Στο αγωνισμα του Μαραθωνιου θεωρεισαι νικητης οταν νικησεις αυτο που σε κανει να θες να εγκαταλειψεις...Τον ιδιο σου τον εαυτο...
:S :S :S
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    11,9 KB · Εμφανίσεις: 57

AmoKomA

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Νοε 2017
Μηνύματα
2.164
Κριτικές
77
Like
4.066
Πόντοι
11.396
ο μπουμπυκος εκανε το δεκαρι και μαλιστα personal best!!!!
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.475
Κριτικές
171
Like
91.268
Πόντοι
46.423
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ήδη νήμα για τον Κλασσικό Μαραθώνιο της Αθήνας.

Με αφορμή την σημερινή ημέρα πιστεύω ότι αξίζει ένα τέτοιο νήμα για όσους αρέσει το τρέξιμο.

Προσωπικά το λατρεύω.

Πολλαπλά τα οφέλη του τρεξίματος και γενικά του αθλητισμού.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.475
Κριτικές
171
Like
91.268
Πόντοι
46.423
 

lemourios

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Νοε 2016
Μηνύματα
220
Κριτικές
19
Like
982
Πόντοι
1.011
Μια χαρά το τρέξιμο/περπάτημα και απαραιτήτως να μπει στη καθημερινότητα μας.βέβαια αυτό που με χαλάει σε τέτοιου είδους events (με ή χωρίς το υπόβαθρο του ιστορικού μαραθώνιου) είναι η συμμετοχή ίσα ίσα για τη σέλφι από ορισμένους
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.953
Πόντοι
8.236
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ήδη νήμα για τον Κλασσικό Μαραθώνιο της Αθήνας.

Με αφορμή την σημερινή ημέρα πιστεύω ότι αξίζει ένα τέτοιο νήμα για όσους αρέσει το τρέξιμο.

Προσωπικά το λατρεύω.

Πολλαπλά τα οφέλη του τρεξίματος και γενικά του αθλητισμού.
Ενδιαφερον νημα...
Η αληθεια ειναι οτι οποιαδηποτε μορφη αθλητισμου (περπατημα,τρεξιμο,ενασχοληση με καποιο αθλημα , βαρη κλπ) οντως προσφερει οντως πολλαπλα οφελη (η να το πουμε διαφορετικα δεν υπαρχει μεγαλυτερη αρρωστια τοσο σωματικα οσο και ψυχικα απο το να καθεσαι ολη μερα)
Απο εκει και περα (μιλωντας για τον εαυτο μου) δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια να σκεφτω να συμμετασχω σε μαραθωνιο αλλα το τρεξιμο μου αρεσει και το θεωρω απιστευτο εργαλειο εκτονωσης και χαλαρωσης και ειναι γενικα ενα οπλο για να καθαριζει το μυαλο απο διαφορες σκοτουρες της καθημερινοτητας
:hi:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Λίγοι σχετικά νεκροί από ανακοπή φέτος.
 

Συνημμένα

  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-3.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-3.jpg
    52,6 KB · Εμφανίσεις: 49
  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-1.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-1.jpg
    71,2 KB · Εμφανίσεις: 53
  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-4.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-4.jpg
    164,9 KB · Εμφανίσεις: 50
  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-2.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-2.jpg
    194 KB · Εμφανίσεις: 55
  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-5.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-5.jpg
    156 KB · Εμφανίσεις: 54
  • oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-6.jpg
    oi-nekroi-tou-39ou-marathoniou-6.jpg
    223,8 KB · Εμφανίσεις: 54

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
Ενδιαφερον νημα...
Η αληθεια ειναι οτι οποιαδηποτε μορφη αθλητισμου (περπατημα,τρεξιμο,ενασχοληση με καποιο αθλημα , βαρη κλπ) οντως προσφερει οντως πολλαπλα οφελη (η να το πουμε διαφορετικα δεν υπαρχει μεγαλυτερη αρρωστια τοσο σωματικα οσο και ψυχικα απο το να καθεσαι ολη μερα)
Απο εκει και περα (μιλωντας για τον εαυτο μου) δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια να σκεφτω να συμμετασχω σε μαραθωνιο αλλα το τρεξιμο μου αρεσει και το θεωρω απιστευτο εργαλειο εκτονωσης και χαλαρωσης και ειναι γενικα ενα οπλο για να καθαριζει το μυαλο απο διαφορες σκοτουρες της καθημερινοτητας
:hi:
Αυτό ισχύει κυρίως για αστούς που είναι και καθιστικά εργαζόμενοι και επιπλέον δεν περπατάνε ούτε για να πάνε στο περίπτερο η στο γυραδικο.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το μόνο που τους σώζει από το να σαπίσουν εκεί που κάθονται είναι ο αθλητισμός.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.475
Κριτικές
171
Like
91.268
Πόντοι
46.423
Υπάρχει ένας απίστευτος σεβασμός μεταξύ όλων των μαραθωνοδρόμων.

Ασφαλώς και υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των αθλητών αλλά και ταυτόχρονα αναγνώριση και αμοιβαίος σεβασμός μεταξύ τους.

Respect για όλους του μαραθωνοδρόμους ανεξαρτήτου ηλικίας, φύλλου και χρόνου.

 
Τελευταία τροποποίηση:

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.830
Κριτικές
21
Like
10.924
Πόντοι
3.346
Αυτό ισχύει κυρίως για αστούς που είναι και καθιστικά εργαζόμενοι και επιπλέον δεν περπατάνε ούτε για να πάνε στο περίπτερο η στο γυραδικο.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το μόνο που τους σώζει από το να σαπίσουν εκεί που κάθονται είναι ο αθλητισμός.
Προσωπικά δεν είμαι φαν του τρεξίματος, αλλά έχω φτιάξει το πρόγραμμά μου με τέτοιο τρόπο ώστε να πηγαίνω 3-4 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο και 1-2 φορές για περπάτημα (γρήγορο όχι χαλαρό σα να βγαίνεις με την κοπέλα σου για καφέ).
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.953
Πόντοι
8.236
Αυτό ισχύει κυρίως για αστούς που είναι και καθιστικά εργαζόμενοι και επιπλέον δεν περπατάνε ούτε για να πάνε στο περίπτερο η στο γυραδικο.
Σε τέτοιες περιπτώσεις το μόνο που τους σώζει από το να σαπίσουν εκεί που κάθονται είναι ο αθλητισμός.
Λαθος κανεις, η εισαι η δεν εισαι δραστηριος.. βαριεμαι να το αναλυσω....
Ας περιοριστουμε στο οτι το τρεξιμο ειναι καλο να το κανεις γενικα
:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom