Νέα

Κάποιος να μου εξηγήσει τη φάση swingers

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα protaris4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 83
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Μου κανει τοση εντυπωση το θεμα swingers,το λεω φιλικα και με αγαπη δεν προσβαλω κανεναν.δεν μπορω να διανοηθω να βλεπω καποιον να γαμα τη γκομενα μου.να τη χυσει και μετα εγω να τη φιλισω?να φιλισει τα παιδια μας?το βρισκω τοσο αντιθετο στο τροπο ζωης μας,προφανως δεν συγκρινω με ξενους πχ γερμανους. Ακουω και αλλα κουφα οτι εσυ πας σε swingers με τη γυναικα σου αλλα αλλοι εξυπνοι φερνουν εσκορτσ η σε αλλες περιπτωσεις πληρωνουν και μπαινουν απο τη πισω πορτα οταν αρχισει το παρτυ διχως να φερουν γυναικα κτλ. Και αν η γυναικα σου αρχισει αυτα θα σταματησει η μετα θα αρχισει να την πηδαει και ο συναδελφος της παντρεμενος?γιατι θα της αρεσει το φλερτ το ξενοπηδημα κτλ.στο τελος θα τη γαμησουν ολοι και εσυ θα εισαι ο κερατας της γειτονιας.. καποιος να μου το εξηγησει πρακτικα το πως το κανουν και πως ζουνε μετα ,οι σχεσεις τους τα ορια κτλ...και αν εχετε γνωστους που ειναι ακομη μαζι η χωρισαν.ειναι παντρεμενα ζευγαρια η απλα ο αλλος εχει μια γκομενα μερικους μηνες και το παιζει swinger?εχω τοσες ερωτησεις..
 

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.046
Κριτικές
63
Like
17.925
Πόντοι
17.785
Δηλααδη μας λες οτι η γκόμενα σου σου ειπε να πατε σε swinger κατασταση ή απλα ετσι ρωτας σε δουλιά να βρισκόμαστε?
 

professor x

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.534
Κριτικές
40
Like
24.674
Πόντοι
11.096
Τύπε..χτες έπρεπε να το ανεβάσεις.. δεν ξέρω ακριβώς τον λόγο.. θα σου το εξηγήσει ο

@professor x
Πανουλη ουδεμία σχέση έχει ό καθηγητής με αυτά.

Εξάλλου Δευτέρα σήμερα, τά κυριακάτικα στην ανάλογη ημέρα.
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.759
Κριτικές
13
Like
5.863
Πόντοι
1.446
Πανουλη ουδεμία σχέση έχει ό καθηγητής με αυτά.

Εξάλλου Δευτέρα σήμερα, τά κυριακάτικα στην ανάλογη ημέρα.
Αυτο εννοω καθηγητά.. να του εξηγησεις οτι χτες επρεπε να το ανεβάσει.. θα ζητούσα απο τον Μεντορα μου.. αλλα κοιμαται
 

professor x

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.534
Κριτικές
40
Like
24.674
Πόντοι
11.096
Αυτο εννοω καθηγητά.. να του εξηγησεις οτι χτες επρεπε να το ανεβάσει.. θα ζητούσα απο τον Μεντορα μου.. αλλα κοιμαται
Νά μήν κουράζουμε τόν μέντορα με ασήμαντα πράγματα, θά τόν ενοχλούμε μόνο για κάνα πιπινι εκ Ουκρανίας μεριά :tooth::tooth:

Καί μία φιλική γνώμη πανουλη μιας καί ό μέντορας σού είναι καλός φίλος.
Μήν απαντάς στό κάθε ναυάγιο εδώ πού σέ τρολαρει καί λέει την μαλακιά τού σέ εσένα, γραψτους στα αρχιδια σού καί μήν ασχολείσαι, όσο απαντάς αξια τούς δίνεις.
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
10
Like
1.491
Πόντοι
506
Μου κανει τοση εντυπωση το θεμα swingers,το λεω φιλικα και με αγαπη δεν προσβαλω κανεναν.δεν μπορω να διανοηθω να βλεπω καποιον να γαμα τη γκομενα μου.να τη χυσει και μετα εγω να τη φιλισω?να φιλισει τα παιδια μας?το βρισκω τοσο αντιθετο στο τροπο ζωης μας,προφανως δεν συγκρινω με ξενους πχ γερμανους. Ακουω και αλλα κουφα οτι εσυ πας σε swingers με τη γυναικα σου αλλα αλλοι εξυπνοι φερνουν εσκορτσ η σε αλλες περιπτωσεις πληρωνουν και μπαινουν απο τη πισω πορτα οταν αρχισει το παρτυ διχως να φερουν γυναικα κτλ. Και αν η γυναικα σου αρχισει αυτα θα σταματησει η μετα θα αρχισει να την πηδαει και ο συναδελφος της παντρεμενος?γιατι θα της αρεσει το φλερτ το ξενοπηδημα κτλ.στο τελος θα τη γαμησουν ολοι και εσυ θα εισαι ο κερατας της γειτονιας.. καποιος να μου το εξηγησει πρακτικα το πως το κανουν και πως ζουνε μετα ,οι σχεσεις τους τα ορια κτλ...και αν εχετε γνωστους που ειναι ακομη μαζι η χωρισαν.ειναι παντρεμενα ζευγαρια η απλα ο αλλος εχει μια γκομενα μερικους μηνες και το παιζει swinger?εχω τοσες ερωτησεις..
Σε ολα ναι και οχι,αν δεν το αντεχεις μην ασχοληθεις δεν ειναι για ολους μας διοτι πρεπει να αποδεχτεις οτι πεφτει κοροιδεμα αλλα μπορεις πολλες φορες να επιβεβαιωσεις αν ειναι ζευγαρια αληθινα.
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.759
Κριτικές
13
Like
5.863
Πόντοι
1.446
Νά μήν κουράζουμε τόν μέντορα με ασήμαντα πράγματα, θά τόν ενοχλούμε μόνο για κάνα πιπινι εκ Ουκρανίας μεριά :tooth::tooth:

Καί μία φιλική γνώμη πανουλη μιας καί ό μέντορας σού είναι καλός φίλος.
Μήν απαντάς στό κάθε ναυάγιο εδώ πού σέ τρολαρει καί λέει την μαλακιά τού σέ εσένα, γραψτους στα αρχιδια σού καί μήν ασχολείσαι, όσο απαντάς αξια τούς δίνεις.
Σε ευχαριστώ Καθηγητά.. θα το εφαρμόσω..
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.407
Κριτικές
1
Like
7.343
Πόντοι
2.306
τι να σου εξηγησουν κυριε νηματοθετα?
υπαρχει βιτσιο που να εξηγειται?
γουσταρει ο αλλος να τρεχει γυρω γυρω στα τεσσερα γαυγιζοντας με μια μπανανα στο κωλο…
πως να στο εξηγησει δηλαδη, βασει των νομων της θερμοδυναμικης?
Η να βρουμε τον ψυχιατρο που θα διερευνησει τα πρωτα 2 χρονια της ζωης καποιου για να δουμε ποια Τριτη απογευμα ηρθε το ψυχολογικο τραυμα που μετατρεπει σημερα το κατακριτεο σε ηδονη?
αυτοι που γουσταρουν τα κολπα που λες ,δεν νομιζω οτι ειναι σε θεση να εξηγησουν γιατι, αφου αν μπορουσαν να τα εξηγησουν θα μπορουσαν και να τα κοψουν.
η λαϊκη ρηση « αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου» δεν βγηκε για πλακα παντως.
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Δηλααδη μας λες οτι η γκόμενα σου σου ειπε να πατε σε swinger κατασταση ή απλα ετσι ρωτας σε δουλιά να βρισκόμαστε?
Φιλε αν μου τονελεγε θα ηξερα οτι ηδη εχω φαει κερατο.δεν μου ειπε ,ουτε εγω θελω απλα δεν μπορω να το καταλαβω.ρε πες οτινθελω να γαμησω μουνια εχει τοσες ουκρανες πιπινια εσκορτ.παω και κανω παρτουζα.γιατι να δωσω τη δικια μου να την πηδηξει αλλος αυτο δεν καταλαβαινω.εγω αννθελω να πηδηξω με μια δυο εσκορτ βγαζω γουστα.θελω τοσο να πηδηξω τη γκομενα του αλλου και την εβαλα στο ματι?σιγα θα βρω καλυτερες ρωσιδες.δεν βγαζω νοημα.εγω νομιζω οτι αυτοι που τα κανουν πιο πιθανον ειναι νεαρα ζευγαρια που δεν εχουν σοβαρη σχεση και γαμιουνται αριστερα δεξια.επισης πρεπει να πεφτει πολυ κοροιδεμα του τυπου "θα νοικιασω μια εσκορτ να το παιξει συζυγος και θα παω να γαμησω τις γκομενες των αλλων,οσο η δικια μου προσεχει τα παιδια μας σπιτι"
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.755
Κριτικές
2
Like
72.906
Πόντοι
12.056
Φιλε αν μου τονελεγε θα ηξερα οτι ηδη εχω φαει κερατο.δεν μου ειπε ,ουτε εγω θελω απλα δεν μπορω να το καταλαβω.ρε πες οτινθελω να γαμησω μουνια εχει τοσες ουκρανες πιπινια εσκορτ.παω και κανω παρτουζα.γιατι να δωσω τη δικια μου να την πηδηξει αλλος αυτο δεν καταλαβαινω.εγω αννθελω να πηδηξω με μια δυο εσκορτ βγαζω γουστα.θελω τοσο να πηδηξω τη γκομενα του αλλου και την εβαλα στο ματι?σιγα θα βρω καλυτερες ρωσιδες.δεν βγαζω νοημα.εγω νομιζω οτι αυτοι που τα κανουν πιο πιθανον ειναι νεαρα ζευγαρια που δεν εχουν σοβαρη σχεση και γαμιουνται αριστερα δεξια.επισης πρεπει να πεφτει πολυ κοροιδεμα του τυπου "θα νοικιασω μια εσκορτ να το παιξει συζυγος και θα παω να γαμησω τις γκομενες των αλλων,οσο η δικια μου προσεχει τα παιδια μας σπιτι"
αν δεν στο πει κατευθειαν κανε μια βολτα στην παρνηθα
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.759
Κριτικές
13
Like
5.863
Πόντοι
1.446
Φιλε αν μου τονελεγε θα ηξερα οτι ηδη εχω φαει κερατο.δεν μου ειπε ,ουτε εγω θελω απλα δεν μπορω να το καταλαβω.ρε πες οτινθελω να γαμησω μουνια εχει τοσες ουκρανες πιπινια εσκορτ.παω και κανω παρτουζα.γιατι να δωσω τη δικια μου να την πηδηξει αλλος αυτο δεν καταλαβαινω.εγω αννθελω να πηδηξω με μια δυο εσκορτ βγαζω γουστα.θελω τοσο να πηδηξω τη γκομενα του αλλου και την εβαλα στο ματι?σιγα θα βρω καλυτερες ρωσιδες.δεν βγαζω νοημα.εγω νομιζω οτι αυτοι που τα κανουν πιο πιθανον ειναι νεαρα ζευγαρια που δεν εχουν σοβαρη σχεση και γαμιουνται αριστερα δεξια.επισης πρεπει να πεφτει πολυ κοροιδεμα του τυπου "θα νοικιασω μια εσκορτ να το παιξει συζυγος και θα παω να γαμησω τις γκομενες των αλλων,οσο η δικια μου προσεχει τα παιδια μας σπιτι"
Απλά σου αρέσει κάτι που θεωρείς δικό σου να στο μαγαρίζουνε άλλοι. Με αυτό το τρόπο επιβεβαιώνεις οτι η επιλογή που έχεις κάνει με την συγκεκριμένη κοπέλα - μέσω της επιθυμίας άλλων αντρών να την πηδήξουνε - είναι σωστή.
 

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.893
Κριτικές
59
Like
24.039
Πόντοι
20.486
Αυτο εννοω καθηγητά.. να του εξηγησεις οτι χτες επρεπε να το ανεβάσει.. θα ζητούσα απο τον Μεντορα μου.. αλλα κοιμαται
Νά μήν κουράζουμε τόν μέντορα με ασήμαντα πράγματα, θά τόν ενοχλούμε μόνο για κάνα πιπινι εκ Ουκρανίας μεριά :tooth::tooth:

Καί μία φιλική γνώμη πανουλη μιας καί ό μέντορας σού είναι καλός φίλος.
Μήν απαντάς στό κάθε ναυάγιο εδώ πού σέ τρολαρει καί λέει την μαλακιά τού σέ εσένα, γραψτους στα αρχιδια σού καί μήν ασχολείσαι, όσο απαντάς αξια τούς δίνεις.

Έλα τί έγινε .
Μήπως γύρισε η Βικτώρια ? :confused:

Πανούλη τα έχουμε πει αυτά .
Θέματα Κυριακής δεν μπορούν να μας απασχολούν όλη την εβδομάδα .
Έχουμε και δουλειές .

Κυριακή 09:00 - 16:00
Για συμβουλές , τεχνικά θέματα , δοκιμές . :coffee:
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.759
Κριτικές
13
Like
5.863
Πόντοι
1.446
Έλα τί έγινε .
Μήπως γύρισε η Βικτώρια ? :confused:

Πανούλη τα έχουμε πει αυτά .
Θέματα Κυριακής δεν μπορούν να μας απασχολούν όλη την εβδομάδα .
Έχουμε και δουλειές .

Κυριακή 09:00 - 16:00
Για συμβουλές , τεχνικά θέματα , δοκιμές . :coffee:
Οκ Μεντορα..
 

xamenos xamenos

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2024
Μηνύματα
232
Like
502
Πόντοι
81
Μου κανει τοση εντυπωση το θεμα swingers,το λεω φιλικα και με αγαπη δεν προσβαλω κανεναν.δεν μπορω να διανοηθω να βλεπω καποιον να γαμα τη γκομενα μου.να τη χυσει και μετα εγω να τη φιλισω?να φιλισει τα παιδια μας?το βρισκω τοσο αντιθετο στο τροπο ζωης μας,προφανως δεν συγκρινω με ξενους πχ γερμανους. Ακουω και αλλα κουφα οτι εσυ πας σε swingers με τη γυναικα σου αλλα αλλοι εξυπνοι φερνουν εσκορτσ η σε αλλες περιπτωσεις πληρωνουν και μπαινουν απο τη πισω πορτα οταν αρχισει το παρτυ διχως να φερουν γυναικα κτλ. Και αν η γυναικα σου αρχισει αυτα θα σταματησει η μετα θα αρχισει να την πηδαει και ο συναδελφος της παντρεμενος?γιατι θα της αρεσει το φλερτ το ξενοπηδημα κτλ.στο τελος θα τη γαμησουν ολοι και εσυ θα εισαι ο κερατας της γειτονιας.. καποιος να μου το εξηγησει πρακτικα το πως το κανουν και πως ζουνε μετα ,οι σχεσεις τους τα ορια κτλ...και αν εχετε γνωστους που ειναι ακομη μαζι η χωρισαν.ειναι παντρεμενα ζευγαρια η απλα ο αλλος εχει μια γκομενα μερικους μηνες και το παιζει swinger?εχω τοσες ερωτησεις..
Φίλε το ωραίο είναι όταν το πουλάκι σου κάνει πλατς πλουτς στα λευκά υγρά που δεν ξέρεις αν είναι κολπικά, σπέρμα ή συνδυασμός τους.
 

nikosxp

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
157
Κριτικές
2
Like
127
Πόντοι
1
Ενταξει γενικα, ολοι οι παντρεμενοι καλο ειναι να επιλεξουν αν θα κανουν swinging ή θα πηδηχτεί (κυριολεκτικά ή μεταφορικά στο μυαλο της) στα κρυφα... Μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας... σε ένα τέτοιο μέρος
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Ενταξει γενικα, ολοι οι παντρεμενοι καλο ειναι να επιλεξουν αν θα κανουν swinging ή θα πηδηχτεί (κυριολεκτικά ή μεταφορικά στο μυαλο της) στα κρυφα... Μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας... σε ένα τέτοιο μέρος
Φιλε αν κανει swinging τοτε σιγουρα πηδιεται κνστα κρυφα.τι νομιζεις οτι εχει...κανονες?θα σου πει κατι του στυλ:"ωραιος ο γιαννης στο.γραφειο ε δεν εχει κοπελα για swinging θα του δωσω κωλο χωρις..." οταν την πιασεις
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φίλε το ωραίο είναι όταν το πουλάκι σου κάνει πλατς πλουτς στα λευκά υγρά που δεν ξέρεις αν είναι κολπικά, σπέρμα ή συνδυασμός τους.
Τα πολλα ασπρα ισως ειναι μυκητες
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Απλά σου αρέσει κάτι που θεωρείς δικό σου να στο μαγαρίζουνε άλλοι. Με αυτό το τρόπο επιβεβαιώνεις οτι η επιλογή που έχεις κάνει με την συγκεκριμένη κοπέλα - μέσω της επιθυμίας άλλων αντρών να την πηδήξουνε - είναι σωστή.
Αυτο που λες νομιζω ισχυει.εξηγει το γιατι καποιοι αντρες πχ δεν εχουν προβλημα η γκομενα τους να φορα κορδονι.να ειναι.topless κτλ στη παραλια.γουσταρουν οι αλλοι να βλεπουν τηνδικια τους γιατι νιωθουν οτι τον ζηλευουν.αλλα.φυσικα αλλο το ματι και αλλο η πουτσα
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.037
Κριτικές
9
Like
12.974
Πόντοι
3.836
@protaris4 συνέχεια επαναλαμβάνεις τη φράση "δε βγάζει νόημα". Και ποιος σου είπε ότι το swinging πρέπει να βγάζει νόημα;

Για την ακρίβεια εσύ δε βγάζεις νόημα. Η επιμονή σου να εξηγήσεις με τη λογική γιατί κάποιοι άνθρωποι εκφράζονται με το swinging ενω κανονικά δε βγάζει νόημα είναι παράλογη.

Υπάρχουν άντρες που θέλουν να τον παίρνουν από πίσω από γυναίκες με στραπόν ή από τρανς. Βγάζει νόημα; Γιατί να μην τους αρέσει να τον παίρνουν από άντρες; Βγάζει δε βγάζει νόημα σε αυτούς αρέσει και για αυτό το κάνουν. Πήγαινε εσύ και ρώτα τους αν βγάζει νόημα.

Επίσης ποιος σου είπε ότι το swinging βγάζει νόημα για όλους; Η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων (και μην ακούω μαλακίες οι Γερμανοί και οι Έλληνες, μάλλον δεν έχεις βγει από το χωριό σου για να τα λες αυτά) δε μπορεί να λειτουργήσει σαν swinger. Είναι κάτι που απευθύνεται σε λίγα ζευγάρια που έχουν καταλήξει μετά από ψάξιμο ότι έτσι καυλώνουν περισσότερο. Αν είσαι ζηλιάρης και δε θέλεις η γυναίκα σου να γουστάρει άλλους, εννοείται ότι δεν το κάνεις. Αντίστοιχα για τη γυναίκα. Αυτοί οι λίγοι που το κάνουν τακτικά το έχουν ψάξει και έχουν καταλήξει ότι γουστάρουν να ζουν έτσι.
Επίσης δε σημαίνει ότι όλη η ζωή του ανθρώπου είναι swinging. Μπορεί στην αρχή της σχέσης να είσαι τόσο ερωτευμένος που να είσαι κτητικός, μπορεί να είσαι σε μια σχέση swinger και με άλλη σχέση να είσαι μονογαμικός. Μπορεί να πειραματιστείς μια φορά και να μη σου αρέσει. Μπορεί να να το κάνεις για κάποιο διάστημα και μετά να βαρεθείς. Όσο για το ότι το κάνουν μόνο νέοι, είναι τελείως λάθος σας άποψη. Υπάρχουν και ζευγάρια >40 και >50, ίσως να είναι και η πλειοψηφία από ότι έχω καταλάβει.

Και στην τελική: Δεν εξηγούνται όλα με τη λογική. Μην την ψάχνεις. Και εγώ ερωτεύτηκα μία που γούσταρε άλλον, ήξερα ότι θα φάω τα μούτρα μου αλλά της την έπεσα και μετά έπινα όλο το βράδυ ακούγοντας Μητροπάνο. Βγάζει νόημα; Όχι. Συνέβη; Ναι.
 

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
398
Πόντοι
21
Μου κανει τοση εντυπωση το θεμα swingers,το λεω φιλικα και με αγαπη δεν προσβαλω κανεναν.δεν μπορω να διανοηθω να βλεπω καποιον να γαμα τη γκομενα μου.να τη χυσει και μετα εγω να τη φιλισω?να φιλισει τα παιδια μας?το βρισκω τοσο αντιθετο στο τροπο ζωης μας,προφανως δεν συγκρινω με ξενους πχ γερμανους. Ακουω και αλλα κουφα οτι εσυ πας σε swingers με τη γυναικα σου αλλα αλλοι εξυπνοι φερνουν εσκορτσ η σε αλλες περιπτωσεις πληρωνουν και μπαινουν απο τη πισω πορτα οταν αρχισει το παρτυ διχως να φερουν γυναικα κτλ. Και αν η γυναικα σου αρχισει αυτα θα σταματησει η μετα θα αρχισει να την πηδαει και ο συναδελφος της παντρεμενος?γιατι θα της αρεσει το φλερτ το ξενοπηδημα κτλ.στο τελος θα τη γαμησουν ολοι και εσυ θα εισαι ο κερατας της γειτονιας.. καποιος να μου το εξηγησει πρακτικα το πως το κανουν και πως ζουνε μετα ,οι σχεσεις τους τα ορια κτλ...και αν εχετε γνωστους που ειναι ακομη μαζι η χωρισαν.ειναι παντρεμενα ζευγαρια η απλα ο αλλος εχει μια γκομενα μερικους μηνες και το παιζει swinger?εχω τοσες ερωτησεις..
hqdefault.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom