Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
καμμια πρόταση για το πως θα μειωθει το λαθρεμπόριο έχουμε ??

(εγω έχω και θα την αναπτυξω)..

το πως θα παταχθει το λαθρεμποριο δεν ειναι κατι που μπορει ν'αναπτυξει ουτε ο πιθηκισιος, ουτε ο τραμουντανα διοτι δεν ειναι αυτη η δουλεια τους. ακομη και ν'αναπτυξεις τις προτασεις σου, μπορει να υπαρχουν υφαλοι τους οποιους δεν μπορεις να τους εχεις δει.
εδω ομως δεν μπορει να συνεχισει ενα αποτυχημενο μετρο επειδη ο πιθηκισιος δεν εχει ετοιμη αλλη λυση.
μην λεμε κι οτι θελουμε.
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
το πως θα παταχθει το λαθρεμποριο δεν ειναι κατι που μπορει ν'αναπτυξει ουτε ο πιθηκισιος, ουτε ο τραμουντανα διοτι δεν ειναι αυτη η δουλεια τους. ακομη και ν'αναπτυξεις τις προτασεις σου, μπορει να υπαρχουν υφαλοι τους οποιους δεν μπορεις να τους εχεις δει.
εδω ομως δεν μπορει να συνεχισει ενα αποτυχημενο μετρο επειδη ο πιθηκισιος δεν εχει ετοιμη αλλη λυση.
μην λεμε κι οτι θελουμε.
Δεν θέλουν να πατάξουν το λαθρεμπόριο.
Πολλά τα συμφέροντα ,όπως και τα χρήματα.

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
http://[URL unfurl="true"]www.real.gr/Files/Articles/Photo/550_334_196350.jpg[/img[/URL]]

:headbang3:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
το πως θα παταχθει το λαθρεμποριο δεν ειναι κατι που μπορει ν'αναπτυξει ουτε ο πιθηκισιος, ουτε ο τραμουντανα διοτι δεν ειναι αυτη η δουλεια τους. ακομη και ν'αναπτυξεις τις προτασεις σου, μπορει να υπαρχουν υφαλοι τους οποιους δεν μπορεις να τους εχεις δει.
εδω ομως δεν μπορει να συνεχισει ενα αποτυχημενο μετρο επειδη ο πιθηκισιος δεν εχει ετοιμη αλλη λυση.
μην λεμε κι οτι θελουμε.

δηλαδή αυτοι που θα δώσουν την λύση τους θεωρείς καλύτερους και εξυπνότερους από σενα ?

αν ναι τότε γιατί σκουζεις που "καλοπληρώνονται"?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ρε συ τραμ, σε φτιάχνει η αντίδραση... τι άσχετο είναι αυτό που λες;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε συ τραμ, σε φτιάχνει η αντίδραση... τι άσχετο είναι αυτό που λες;

από που και ως που είναι ασχετο ρε φίλε...??

από την μία παραδεχεσαι ότι είσαι ανίκανος να δώσεις λύση σε ένα πρόβλημα και από την άλλη διαμαρτύρεσαι διότι ο άνθρωπος τον οποίον καλεις να δώσει λύση παίρνει περισσότερα λεφτά από σενα...

λογικη του παραλόγου..
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
δηλαδή αυτοι που θα δώσουν την λύση τους θεωρείς καλύτερους και εξυπνότερους από σενα ?

αν ναι τότε γιατί σκουζεις που "καλοπληρώνονται"?

ρε σαχλοκωδων επειδη τα παιρνουν παχια παχια τα τουβλα να ψαξουν να βρουν λυσεις

ο κοσμακης δεν εχει καμμια υποχρεωση να βρουν λυσεις

αλλα απο εισοδηματιες των 6500 ε τι να περιμενει κανεις  :idiot: :uglystupid:
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
από που και ως που είναι ασχετο ρε φίλε...??

από την μία παραδεχεσαι ότι είσαι ανίκανος να δώσεις λύση σε ένα πρόβλημα και από την άλλη διαμαρτύρεσαι διότι ο άνθρωπος τον οποίον καλεις να δώσει λύση παίρνει περισσότερα λεφτά από σενα...

λογικη του παραλόγου..

ώπα, δεν είναι έτσι...
δεν είναι δουλειά του φόρουμ να δώσει λύσεις σε τέτοια θέματα, υπάρχουν άλλοι άνθρωποι σε θέσεις που χρειάζεται
ΑΛΛΑ αυτό δεν τους κάνει απαραίτητα ικανούς να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα...
ας το λύσουν ή έστω ας το περιορίσουν και τότε θα δούμε το θέμα της ικανότητας τους και το θέμα της αμιβής τους...
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
δηλαδή αυτοι που θα δώσουν την λύση τους θεωρείς καλύτερους και εξυπνότερους από σενα ?

αν ναι τότε γιατί σκουζεις που "καλοπληρώνονται"?

ποτε ακριβως εκουξα ειπαμε;

εντιτ και δεν τους θεωρω ουτε εξυπνοτερους ουτε καλλιτερους.
οτι ειναι δουλεια τους κι οχι δουλεια μου εγραψα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
εσυ κατι εχεις να μας πεις η θα συνεχισεις να βγάζες κραυγούλες ??
...........  Mισο λεπτακι να κατσω να γραψω 2-3 προχειρα μετρακια .........
α.κεφαλικος φορος
β.κεφαλικος φορος
γ.κεφαλικος φορος
.......αφηνουμε το "κεφαλαιο" στο απυροβλητο γιατι ως γνωστο αυτο φερνει την αναπτυξη
δ.κεφαλικος φορος
και τελος βαζουμε και εναν κεφαλικο φορο ,γιατι πολυ χαλαρους σας κοβω ολους(δεν αντιδρα κανεις-αρα νο προμπλεμ)....


  ΛΑΜΠΑΔΑ ΝΑ- ΘΑ ΑΝΑΒΩ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ -ταμα στον κλοτσοσκουφη,τον παπακωλοστηνου,τον μπενυ,τον νταγιαν ,τον πουρναρα,τον κλασοτακη και οοοολλληηηηηη την τρελοπαρεα ΠΟΥ ΓΑΜΕΙ ΑΣΑΛΙΩΤΑ-ΑΒΑΔΙΣΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΝΟΑ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΤΙΚΑ ΡΟΔΑΛΑ ΚΩΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(βαζω και την αφεντια μου μεσα)....
ΥΓ αντε παιχταραδες και αποψε εχει και "ΓΟΥΑΙΤ ΝΑΙΤ"-ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!!!!!!  :rockon: :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ώπα, δεν είναι έτσι...
δεν είναι δουλειά του φόρουμ να δώσει λύσεις σε τέτοια θέματα, υπάρχουν άλλοι άνθρωποι σε θέσεις που χρειάζεται
ΑΛΛΑ αυτό δεν τους κάνει απαραίτητα ικανούς να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα...
ας το λύσουν ή έστω ας το περιορίσουν και τότε θα δούμε το θέμα της ικανότητας τους και το θέμα της αμιβής τους...

λες εεε ???

εσυ αμα προσλάβεις εναν υπάλληλο του λες "ελα να δουλέψεις και άμα είσαι καλός θα σε πληρωσω" ??


δουλεια του φόρουμ και αντικείμενο μιας πολιτισμένης και εποικοδομητικής συζητησης δεν είναι το κλαψομούνιασμα και το μπινελίκι για το πόσο άχρηστοι είναι οι πολιτικοί που μας κυβερνάνε (που ΕΜΕΙΣ τους βάλαμε εκει που είναι και όχι κάποια θεία δυναμη) αλλά η ανταλλαγη απόψεων και προτάσεων ..

αμα θελετε κλαψομούνιασμα πες τε το καθαρά να μην συμμετασχω... αν θέλετε συζητηση σχετικά με το γιατί, πως, τι, ποτε ευχαριστως να συμμετάσχω..

η συμπεριφορα σας μου θυμίζει τις ελλεηνιδες που όπου και αν τις πάς δεν είναι ευχαριστημενες και αν τις ρωτήσεις τι θέλουν να κανετε σου απαντανε "δεν ξερω μωρό μου,αποφάσισε εσύ "
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
και εγω με ηλεκτρικο ρευμα παιδες.εχω βαλει σε ολο το σπιτι θερμοπομπους nobo νορβηγικους και μου κανουνε το σπιτι πιτα με κοντομανηκο ειμαι.Το τζακι το εχω για ματι αλλα θα το καταργησω γιατι ειναι μανουρα κ δεν δουλευει κ σωστα.
Και πόσο σου  έρχεται η ΔΕΗ τύπε; :huh:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
...........  Mισο λεπτακι να κατσω να γραψω 2-3 προχειρα μετρακια .........
α.κεφαλικος φορος
β.κεφαλικος φορος
γ.κεφαλικος φορος
.......αφηνουμε το "κεφαλαιο" στο απυροβλητο γιατι ως γνωστο αυτο φερνει την αναπτυξη
δ.κεφαλικος φορος
και τελος βαζουμε και εναν κεφαλικο φορο ,γιατι πολυ χαλαρους σας κοβω ολους(δεν αντιδρα κανεις-αρα νο προμπλεμ)....


  ΛΑΜΠΑΔΑ ΝΑ- ΘΑ ΑΝΑΒΩ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ -ταμα στον κλοτσοσκουφη,τον παπακωλοστηνου,τον μπενυ,τον νταγιαν ,τον πουρναρα,τον κλασοτακη και οοοολλληηηηηη την τρελοπαρεα ΠΟΥ ΓΑΜΕΙ ΑΣΑΛΙΩΤΑ-ΑΒΑΔΙΣΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΝΟΑ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΤΙΚΑ ΡΟΔΑΛΑ ΚΩΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(βαζω και την αφεντια μου μεσα)....
ΥΓ αντε παιχταραδες και αποψε εχει και "ΓΟΥΑΙΤ ΝΑΙΤ"-ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!!!!!!  :rockon: :rockon:
μπορείς επιτελους να προσδιορισεις ποιούς εννοείς κεφάλαιο..?/
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
...........  Mισο λεπτακι να κατσω να γραψω 2-3 προχειρα μετρακια .........
α.κεφαλικος φορος
β.κεφαλικος φορος
γ.κεφαλικος φορος
.......αφηνουμε το "κεφαλαιο" στο απυροβλητο γιατι ως γνωστο αυτο φερνει την αναπτυξη
δ.κεφαλικος φορος
και τελος βαζουμε και εναν κεφαλικο φορο ,γιατι πολυ χαλαρους σας κοβω ολους(δεν αντιδρα κανεις-αρα νο προμπλεμ)....


  ΛΑΜΠΑΔΑ ΝΑ- ΘΑ ΑΝΑΒΩ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ -ταμα στον κλοτσοσκουφη,τον παπακωλοστηνου,τον μπενυ,τον νταγιαν ,τον πουρναρα,τον κλασοτακη και οοοολλληηηηηη την τρελοπαρεα ΠΟΥ ΓΑΜΕΙ ΑΣΑΛΙΩΤΑ-ΑΒΑΔΙΣΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΝΟΑ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΤΙΚΑ ΡΟΔΑΛΑ ΚΩΛΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ(βαζω και την αφεντια μου μεσα)....
ΥΓ αντε παιχταραδες και αποψε εχει και "ΓΟΥΑΙΤ ΝΑΙΤ"-ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!!!!!!  :rockon: :rockon:

Καλα σας κανει να μαθει να ψηφιζετε
Τι αγαθο θελει ο Ελληνικος λαος? Θερμανση τον Χειμωνα ? Παρτε τα αρχιδια μου
Να ψοφησετε απο το κρυο και απο τα μαγκαλια ολοι και οι υπολοιποι να φατε στα μουτρα την αιθαλομιχλη απο τα ματερια που καιτε στα τζακια
Το επομενο μετρο θα ειναι να καταργηθουν τα τζακια οπως εγινε στο Λονδινο και να πατε στις θερμαινομενες πισινες να ζεσταθειτε

Εσυ ρε ΜΑΛΑΚΑ Τραμουντανα που μας εχεις ζαλισει τα αρχιδια με το λαθρεμποριο καυσιμων... ποιοι ειναι αυτοι οι λαθρεμποροι πετρελαιαδες τοσα χρονια δεν εχω δει κανεναν να βγει να τους καταγγειλει να τους μαθουμε και εμεις. Εγω μονο προστιματα ειδα να σβηνουν. Και πως γινεται η Ελλάδα να είναι ΕΞΑΓΩΓΟΣ χώρα πετρελαιοειδών ? Αλλα και να μην μου απαντησεις στα αρχιδια μου λουλουδια, οι υπολοιποι καλο ψοφο να εχετε και καλη χρονια !!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom