Νέα

Ημι-παρακμιακά μπουζούκια σε Θεσ/νίκη και Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eye_she
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 101
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.330
Like
1.932
Πόντοι
216
Ανάκτορο club στήν αρχή Κένυα μετά, μάζευε πολλά ξεκολα, ψωφαγαν για πιστα και πάνω στο τραπέζι μετά.
Υπήρχε και ένα άλλο κωλαδικο με ζωντανή μουσική λουλούδια κλπ που ήταν και καλά... σέ στυλ μπουάτ στο τέρμα 3ης Σεπτεμβρίου έκανες λίγο αριστερά , ήταν σέ όροφο, έπαιζε πολύ παιχνίδι με μιλφ αν ήσουν μικρότερος.
Επίσης στήν ίδια περιοχή ωραίο στριπτιζαδικο τότε τό million dollar. Με ωραίες έκπληξης....
Ναι το θυμάμαι το Μίλλιον Ντόλλαρ και λίγο παρακάτω αλλά στην αντίθετη πλευρά της Τρίτης Σεπτεμβρίου ήτανε ένα μπαρ-κωλάδικο σε ισόγειο λίγο πριν την γωνία Αγίου Μελετίου και Τρίτης Σεπτεμβρίου ενώ επί της Αγίου Μελετίου λίγο πριν την συμβολή με την Τρίτης Σεπτεμβρίου (όπως ανεβαίνουνε προς Κυψέλη στο δεξί χέρι) ήτανε ένα μπαρ-αφτεράδικο (σε όροφο) το οποίο έκλεινε γύρω στις εννέα με δέκα το πρωϊ και εκεί γίνονταν συχνά φασαρίες...
Δυστυχώς,επειδή έχω να περάσω από αυτά τα σημεία πάνω από δέκα χρόνια,έχω ξεχάσει τα ονόματα...
 

Driver1981

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Απρ 2022
Μηνύματα
2.038
Like
6.614
Πόντοι
1.056
Άραγε το "Νταραβέρι" που ήτανε σε όροφο στην γωνία Πατησίων και Κορδιγκτώνος (δίπλα στον τωρινό Κωτσόβολο) να λειτουργεί και αυτήν την εποχή?
Πριν από χρόνια που το τσέκαρα απ' έξω ήτανε σίγουρα κωλάδικο με ζωντανή μουσική ή στην χειρότερη κωλάδικο με DJ όπως το παλιό Ανάκτορο Κλάμπ στο Περιστέρι...
Γιατί το ανάκτορο δεν υπάρχει πια?
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.330
Like
1.932
Πόντοι
216
Γιατί το ανάκτορο δεν υπάρχει πια?
Δεν ξέρω,έχω χρόνια να περάσω από εκεί.Θυμάμαι ότι κάποια χρονική περίοδο έκανε και ζωντανή μετάδοση του προγράμματος του κάθε Σάββατο...
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
Δεν είμαι η Μαντόνα εγώ είμαι η παλομα...πωωω,που την θυμήθηκες?
image_006_sss.jpg
 

Driver1981

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Απρ 2022
Μηνύματα
2.038
Like
6.614
Πόντοι
1.056
Δεν ξέρω,έχω χρόνια να περάσω από εκεί.Θυμάμαι ότι κάποια χρονική περίοδο έκανε και ζωντανή μετάδοση του προγράμματος του κάθε Σάββατο...
Μιλάμε γιαυτο που ήταν στο Περιστέρι έτσι?
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.249
Κριτικές
293
Like
9.840
Πόντοι
13.755

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Λ.Τ.=Λουκουμοσκονη Τρίπολης;

Αγορίνα, δεν ξεπουλιούνται όλοι, αυτό είναι αλήθεια, οι περισσότεροι όμως από αυτούς θα σε απογοητεύσουν στο μέλλον, ακόμα και οι περισσότεροι φίλοι. Μην με πιστεύεις και μην αλλάζεις κάτι αλλά κράτα μια πισινή και θα μας θυμηθείς, δυστυχώς. Αυτά γίνονταν πάντα, κι εμείς τα ίδια ζήσαμε, καρμπόν. btw respect για τον 12ο πίθηκο. Αλλά επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι μικρότερος σε ηλικία, θα σου πω να κρατήσεις τις αξίες σου αλλά μην απορρίπτεις τίποτα. Ζήσ' τα όλα. Μην αισθάνεσαι τύψεις αν δοκιμάσεις να την βρεις και με άλλα κόλπα. Παντού θα βρεις ωραίους ανθρώπους και μερακλήδες αλλά επίσης παντού θα βρεις και τους απαραίτητους καραγκιόζηδες, φιγουρατζήδες, αρπακτικά τα πάντα. Θα δεις και εντελώς διαφορετικούς κόσμους αλλά δες τους χωρίς προκατάληψη, νιώσε και σεβάσου πόσο διαφορετικός μπορεί να είσαι επιφανειακά πχ με μια γκόμενα που βγαίνει σε σκυλάδικα και θα εκπλαγείς τελικά από τις ομοιότητες που θα βρεις πιο βαθιά (στην ψυχή εννοώ). Ρεζουμέ, μην απορρίπτεις τίποτα και θα περάσεις καλά χωρίς να νιώθεις αδικημένος και προδομένος στο περιθώριο.

Στο θέμα μας, @al pacino και @DEWARSS δώσατε ρέστα! Αλ κοντά στα 15 χρόνια σε παρακολουθώ φίλε και έχω καταλάβει πόσο μερακλής και γνώστης είσαι. Τα σέβη μου. Και στα άλλα παιδιά φυσικά! Κάναμε καλό οδηγό από το πουθενά. Ειδικά η Θεσ/κη έχει σκαναριστεί σε καλό βαθμό. Θα ήταν καλό να αρχίσουμε να γράφουμε και ψιλοκριτικές όσοι βγούμε για κανα ποτό και φυσικά και οι Αθηναίοι φίλοι να συμμετέχουν.
Θες να πεις ότι μπορεί να χάσω και πολύ στενούς φίλους που δεν περίμενα ποτέ ότι θα χάσω? Κοίτα συμφώνων πολλοί καλλιτέχνες αλλάζουν με τον καιρό αλλά όσοι μένουν αυθεντικοί σ'αυτο που πρεσβεύουν έχουν μεγαλύτερη εκτίμηση στα μάτια μου. Ο 12ος και ο ΛΕΞ είναι 2 ράπερ που απέκτησαν τεράστια φήμη αλλά δεν άλλαξαν. Είναι ανάλογα το άτομο ξεκάθαρα. Εγώ όσο μπορώ να εκμεταλλευτώ καταστάσεις τις εκμεταλλεύομαι, ακόμα και αν δεν είναι του γουστου μου , η εμπειρία μετράει στο τέλος :)
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Θες να πεις ότι μπορεί να χάσω και πολύ στενούς φίλους που δεν περίμενα ποτέ ότι θα χάσω? Κοίτα συμφώνων πολλοί καλλιτέχνες αλλάζουν με τον καιρό αλλά όσοι μένουν αυθεντικοί σ'αυτο που πρεσβεύουν έχουν μεγαλύτερη εκτίμηση στα μάτια μου. Ο 12ος και ο ΛΕΞ είναι 2 ράπερ που απέκτησαν τεράστια φήμη αλλά δεν άλλαξαν. Είναι ανάλογα το άτομο ξεκάθαρα. Εγώ όσο μπορώ να εκμεταλλευτώ καταστάσεις τις εκμεταλλεύομαι, ακόμα και αν δεν είναι του γουστου μου , η εμπειρία μετράει στο τέλος :)
Σέβομαι απεριόριστα τον Λέξ λόγω άσπρων μαλλιών με τα οποία αυτοσαρκαζεται και γενικότερου επιπέδου.Επισης είναι και Βόρειος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χαχαχαχ αφού σου είπα δε θα πάω Τρίπολη :2funny:
Ευτυχώς..θα βαρουσες ένεση στο μάτι εκεί.
 

sabbag

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
20
Like
67
Πόντοι
0
καβουρια στην ιερα οδο , μπουζουκι, ντραμς , τραγουδι, δεκαετια 80
 

El Papacito

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
2.666
Like
8.009
Πόντοι
1.056
Ναι το θυμάμαι το Μίλλιον Ντόλλαρ και λίγο παρακάτω αλλά στην αντίθετη πλευρά της Τρίτης Σεπτεμβρίου ήτανε ένα μπαρ-κωλάδικο σε ισόγειο λίγο πριν την γωνία Αγίου Μελετίου και Τρίτης Σεπτεμβρίου ενώ επί της Αγίου Μελετίου λίγο πριν την συμβολή με την Τρίτης Σεπτεμβρίου (όπως ανεβαίνουνε προς Κυψέλη στο δεξί χέρι) ήτανε ένα μπαρ-αφτεράδικο (σε όροφο) το οποίο έκλεινε γύρω στις εννέα με δέκα το πρωϊ και εκεί γίνονταν συχνά φασαρίες...
Δυστυχώς,επειδή έχω να περάσω από αυτά τα σημεία πάνω από δέκα χρόνια,έχω ξεχάσει τα ονόματα...
Το ισόγειο μπαρ ήταν το "Λίλη" και το αφτεράδικο το "Cointreau", δεν υπάρχουν πια, όπως και τα περισσότερα στην περιοχή.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Σέβομαι απεριόριστα τον Λέξ λόγω άσπρων μαλλιών με τα οποία αυτοσαρκαζεται και γενικότερου επιπέδου.Επισης είναι και Βόρειος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ευτυχώς..θα βαρουσες ένεση στο μάτι εκεί.
Ναι ρε είναι ο μέσος ασυμβίβαστος αλήτης Σαλονικιός, ΛΕΞ και τα μυαλά στα κάγκελα. Φαντάσου πόσο χάλια είναι η Τρίπολη....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Ναι ρε είναι ο μέσος ασυμβίβαστος αλήτης Σαλονικιός, ΛΕΞ και τα μυαλά στα κάγκελα. Φαντάσου πόσο χάλια είναι η Τρίπολη....
Ούτε μια λέξη για ναρκωτικά και γκόμενες κτλ...ο τύπος έχει επίπεδο για αυτό τον γουστάρω.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Ούτε μια λέξη για ναρκωτικά και γκόμενες κτλ...ο τύπος έχει επίπεδο για αυτό τον γουστάρω.
Για ναρκωτικά λέει σίγουρα, απλά το λέει σαν εμπειρία, δεν φλεξαρει δηλαδή ότι παίρνει ναρκωτικά
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Έστω ...οι άλλοι οι Μάο -μαο τα λένε φόρα παρτίδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom