Νέα

Ημι-παρακμιακά μπουζούκια σε Θεσ/νίκη και Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eye_she
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 101
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.626
Πόντοι
3.796
δηλαδη τι παιζει?? χαχαχα:smiling-face-with-heart-eyes:

δεν υπαρχει εστω μια μπαρα,οπου να σερβιρουν ποτα?
Κανονικά τα πάντα σερβίρουν ,έχουν και πίστα είναι πολύ ρετρό καταστάσεις .
Κάποτε ήταν αθώα μαγαζιά τώρα έχουν βάλει και κάνα δυο του μαγαζιού να ψαρεύουν ποτά .
Έχει πολύ κέφι αφού οι μιλφ και οι παππούδες τα δίνουν όλα στην πίστα .
Εμείς πηγαίναμε πριν πολλά χρόνια είχε 5 ευρώ ποτάκι συνοδευόμενο από φριγανια και πιπεριτσα πράσινη .
Το ουίσκι σε νεροποτηρο..τώρα σίγουρα λίγο θα εξελίχθηκαν και αυτά .οι αθώες εποχές πέρασαν
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.626
Πόντοι
3.796
το ακουω χρονια γαμω την τρελα μου,κανεις δεν ηταν αρκετα τολμηρος να με ακολουθησει.

αν σκασω μυτη μονος,θα με περασουν για ζιγκολο οι θειτσες?:rockon:
Δεν θα φας θειτσα εύκολα εκεί .
Ψάχνουν γαμπρό οι περισσότερες και οι παππούδες που πάνε έχουν χοντρά πορτοφόλια το δικό σου μπάτζετ δεν σηκώνει..
Είναι στέκι οπότε δύσκολα θα ριψοκινδυνεψει κάποια να κάνει παιχνίδι μαζί σου γιατί θα εκτεθει.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.626
Πόντοι
3.796
Στο στενό δίπλα στο απρόοπτο είχε παλιά παρακμιακό μπουζούκι! Όνομα σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ! Πήγαμε πριν 15 χρόνια με ένα φιλαράκι ,πρώτο τραπέζι πίστα ,5 ευρώ το ποτό ..το μαγαζί σχεδόν άδειο αφού ήμασταν 3 παρέες και στην πίστα η Τζένη Βάνου!
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
@Jimmy Gang @Sub-Zero :alivedick:

ψηθειτε :rockon: :rockon: :rockon:

Δεν θα φας θειτσα εύκολα εκεί .
Ψάχνουν γαμπρό οι περισσότερες και οι παππούδες που πάνε έχουν χοντρά πορτοφόλια το δικό σου μπάτζετ δεν σηκώνει..
Είναι στέκι οπότε δύσκολα θα ριψοκινδυνεψει κάποια να κάνει παιχνίδι μαζί σου γιατί θα εκτεθει.

θα παω για τη φαση τυπε μου :tooth: :tooth: :tooth:

ενας σωστος γυπας ποτε δεν κανει το μουνι αυτοσκοπο!

αν και πιστευω πως οι θειτσες μ' ενα βλεμμα θα μπουν στο νοημα :smiling-face-with-heart-eyes:
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.249
Κριτικές
293
Like
9.840
Πόντοι
13.755
το καλυτερο νημα :rockon:

@al pacino :hi: @DEWARSS :hi: δωστε info για Κεφια και Απροοπτο.

το Απροοπτο σε ποιο υψος της Γιαννιτσων βρισκεται? μηπως ειναι μια στοα απεναντι απο το Shell?

στην Κασσανδρου ουδεποτε φανταζομουν την ..υπαρξη ξενυχταδικου!:think: φοιτηταριο μαζευουν τα Κεφια?

εγω ενιοτε τιμω το πρωην Αβανταζ στα Λαδαδικα ,οπου εμφανιζεται τωρα η Φαιη Ρουμπινη.

δεν το λες και παρακμιακο,αλλα σιγουρα πιο γνησιο απο τα συγχρονα μπουζουκοκλαμπ.

αρκετες καλτ φιγουρες και ακομα περισσοτερα αλογα ελευθερας βοσκης :wanker:
Το απρόοπτο είναι απέναντι από τη Shell στον όροφο που λέει και ο Dewars και όπως είπα δεν είναι παραδοσιακά σκυλαδικο απλώς φέτος κάθε Παρασκευή έχει Live

Το άλλο που λέει στο στενό πίσω από το Μεταξύ μας είναι το Επαφή το οποίο επίσης έχει μια μικρή πίστα και κάποιες φορές έχει live

Τα Κέφια είναι Κασσάνδρου με Ευριπίδου γωνία, κάνει έναν στενό πεζόδρομο εκεί κάθετο στην Κασσάνδρου και εκεί είναι το μαγαζί.Μαζευει μεγάλη ηλικίας κόσμο και καλό κόσμο θα έλεγα

Το πρώην Αβαντάζ, πρώην Caramelo και νυν Act one δε το συμπεριέλαβα στα σκυλάδικα γιατί πλέον θεωρείται πιο κυριλέ ας πούμε... δουλεύει με φίρμες, πάει πιο νεαροκοσμος και έχει αλλάξει ύφος γενικά.Ηταν και μένα στέκι μου έχω περάσει άπειρες βραδιές εκεί μέσα, έχω τσιμπήσει γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας με το κλείσιμο γιατί είχε παράδοση το μαγαζί
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.249
Κριτικές
293
Like
9.840
Πόντοι
13.755
Στο στενό δίπλα στο απρόοπτο είχε παλιά παρακμιακό μπουζούκι! Όνομα σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ! Πήγαμε πριν 15 χρόνια με ένα φιλαράκι ,πρώτο τραπέζι πίστα ,5 ευρώ το ποτό ..το μαγαζί σχεδόν άδειο αφού ήμασταν 3 παρέες και στην πίστα η Τζένη Βάνου!
Δύο είχε το Dolce Vita και ο Ζορμπάς
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
το ακουω χρονια γαμω την τρελα μου,κανεις δεν ηταν αρκετα τολμηρος να με ακολουθησει.

αν σκασω μυτη μονος,θα με περασουν για ζιγκολο οι θειτσες?:rockon:
Ίσα ίσα θα δώσεις την εντύπωση ότι ενδιαφέρεσαι σοβαρά και ότι δεν πας για χαβαλε...
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Το απρόοπτο είναι απέναντι από τη Shell στον όροφο που λέει και ο Dewars και όπως είπα δεν είναι παραδοσιακά σκυλαδικο απλώς φέτος κάθε Παρασκευή έχει Live

Το άλλο που λέει στο στενό πίσω από το Μεταξύ μας είναι το Επαφή το οποίο επίσης έχει μια μικρή πίστα και κάποιες φορές έχει live

Τα Κέφια είναι Κασσάνδρου με Ευριπίδου γωνία, κάνει έναν στενό πεζόδρομο εκεί κάθετο στην Κασσάνδρου και εκεί είναι το μαγαζί.Μαζευει μεγάλη ηλικίας κόσμο και καλό κόσμο θα έλεγα

Το πρώην Αβαντάζ, πρώην Caramelo και νυν Act one δε το συμπεριέλαβα στα σκυλάδικα γιατί πλέον θεωρείται πιο κυριλέ ας πούμε... δουλεύει με φίρμες, πάει πιο νεαροκοσμος και έχει αλλάξει ύφος γενικά.Ηταν και μένα στέκι μου έχω περάσει άπειρες βραδιές εκεί μέσα, έχω τσιμπήσει γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας με το κλείσιμο γιατί είχε παράδοση το μαγαζί


:hi: :hi: :hi:
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Δυστυχώς φίλε μου,η νέα γενιά έχει μάθει μόνο κάτι Light και κάτι σκοτάδια ...τρέχουν για τραπερ και τάπερ .
Οι ύμνοι της νύχτας τείνουν να εξαφανιστούν κυριολεκτικά.
δεν ισχυει αυτο πολλοι ακουνε σκυλαδικα στη γενια μου, κατι Οικονομοπουλους και κατι Φουρειρες, προσωπικα ομως θεωρω οτι η ραπ (αυθεντικη ραπ οχι τραπ) ειναι πολυ καλυτερη απο τα λαικα, οι περισσοτεροι ακουμε ραπ οχι τραπ, οσοι ξερουμε απο καλο ραπ ακουμε λιγο τραπ.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Τουλάχιστον δεν χρειάστηκε να έρθουν ασθενοφόρα όπως σε άλλες παρόμοιες συναυλίες...
στο θεατρο πετρας εγινε η συναυλια, μιλαμε χαμος, σε μια φαση δε μπορουσαμε να δουμε απ'τα καπνογονα, σε καθε μερια του θεατρου ειχαν αναμμενα και ολη την ωρα φωναζαμε πορωμενοι (ενταξει οχι ολοι αλλα το 80% του κοινου), γηπεδικη ατμοσφαιρα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
δεν ισχυει αυτο πολλοι ακουνε σκυλαδικα στη γενια μου, κατι Οικονομοπουλους και κατι Φουρειρες, προσωπικα ομως θεωρω οτι η ραπ (αυθεντικη ραπ οχι τραπ) ειναι πολυ καλυτερη απο τα λαικα, οι περισσοτεροι ακουμε ραπ οχι τραπ, οσοι ξερουμε απο καλο ραπ ακουμε λιγο τραπ.
Θα κάνω εμετό από την πολύ πχιοτητα....πάντως πάνω από όλα πρέπει να μην έχει παραβατική συμπεριφορά οποίος η οποία ακούει τέτοια "μουσική" και να μην κάνει κωλομαγκιες του τύπου"ορμαμε δέκα σε έναν".Η βία δεν υιοθετείται....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Η ΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ
ΑΛΛΑ Η ΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΣΣΗ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.936
Πόντοι
9.297
Ξέρεις την Λία Βίσση Jimmy;
Είναι η πιο ταλαντούχα αλλά η λιγότερο προβεβλημμένη αδερφή της Άννας Βίσση.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Αν και δεν το λες καταγωγή ή εντελώς παρακμιακό, καμπάνα, στα κάτω πατήσια, σίγουρα πιο old school, παλιακή αλητεία

Θα συμφωνήσω & μαζί με το La Red (που πέφτουν πιστολίδια) είναι από τα ελάχιστα εναπομείναντα με κάποια αίσθηση αύρας των παλαιών original σκυλάδικων στο νομό Αττικής.
 
Εγγρ.
10 Ιουν 2017
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
138
Πόντοι
0
Το απρόοπτο είναι απέναντι από τη Shell στον όροφο που λέει και ο Dewars και όπως είπα δεν είναι παραδοσιακά σκυλαδικο απλώς φέτος κάθε Παρασκευή έχει Live

Το άλλο που λέει στο στενό πίσω από το Μεταξύ μας είναι το Επαφή το οποίο επίσης έχει μια μικρή πίστα και κάποιες φορές έχει live

Τα Κέφια είναι Κασσάνδρου με Ευριπίδου γωνία, κάνει έναν στενό πεζόδρομο εκεί κάθετο στην Κασσάνδρου και εκεί είναι το μαγαζί.Μαζευει μεγάλη ηλικίας κόσμο και καλό κόσμο θα έλεγα

Το πρώην Αβαντάζ, πρώην Caramelo και νυν Act one δε το συμπεριέλαβα στα σκυλάδικα γιατί πλέον θεωρείται πιο κυριλέ ας πούμε... δουλεύει με φίρμες, πάει πιο νεαροκοσμος και έχει αλλάξει ύφος γενικά.Ηταν και μένα στέκι μου έχω περάσει άπειρες βραδιές εκεί μέσα, έχω τσιμπήσει γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας με το κλείσιμο γιατί είχε παράδοση το μαγαζί
..εχω φυγει για τα κεφια λεμε!!!
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Θα κάνω εμετό από την πολύ πχιοτητα....πάντως πάνω από όλα πρέπει να μην έχει παραβατική συμπεριφορά οποίος η οποία ακούει τέτοια "μουσική" και να μην κάνει κωλομαγκιες του τύπου"ορμαμε δέκα σε έναν".Η βία δεν υιοθετείται....
Αυτά τα κάνουν μόνο όσοι ακούνε φανατικά Σνικ και λάιτ, οι υπόλοιποι που ακούμε γνήσιο ραπ είμαστε ενωμένοι και ενάντια στο σύστημα, λάμδα ταφ λάμδα ταφ λάμδα ταφ!!!!
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.626
Πόντοι
3.796
Αυτά τα κάνουν μόνο όσοι ακούνε φανατικά Σνικ και λάιτ, οι υπόλοιποι που ακούμε γνήσιο ραπ είμαστε ενωμένοι και ενάντια στο σύστημα, λάμδα ταφ λάμδα ταφ λάμδα ταφ!!!!
Δυστυχώς φίλε μου και εμείς όταν ήμασταν πιτσιρικάδες έτσι πιστεύαμε ,αλλά το χρήμα είναι γλυκό ..και τότε υπήρχαν οι "γνήσιοι" όπως λες αλλά μόλις πέσει χρήμα ακολουθαν και αυτοί τον δρόμο .
Μην πορωνεσαι τόσο πολύ ,πάρε παράδειγμα υποχθόνιο και αυτός κάποτε έτσι έλεγε ...
Δεν υπάρχει αγώνας ενάντια στο σύστημα,μόλις πέσει χρήμα και δόξα όλοι τα ξεχνάνε και μένεις εσύ με την παρέα σου να τους ακούς στα πάρκα σε κανένα σαμπ γουφερ..
Οπότε πάρε γνώσεις πάνε πιες κανενα ουισκακι στα όμορφα μαγαζιά και αυτό που θα σου μείνει θα είναι τα γαμησια και οι καταστάσεις που έβγαλες νέος ..
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Δυστυχώς φίλε μου και εμείς όταν ήμασταν πιτσιρικάδες έτσι πιστεύαμε ,αλλά το χρήμα είναι γλυκό ..και τότε υπήρχαν οι "γνήσιοι" όπως λες αλλά μόλις πέσει χρήμα ακολουθαν και αυτοί τον δρόμο .
Μην πορωνεσαι τόσο πολύ ,πάρε παράδειγμα υποχθόνιο και αυτός κάποτε έτσι έλεγε ...
Δεν υπάρχει αγώνας ενάντια στο σύστημα,μόλις πέσει χρήμα και δόξα όλοι τα ξεχνάνε και μένεις εσύ με την παρέα σου να τους ακούς στα πάρκα σε κανένα σαμπ γουφερ..
Οπότε πάρε γνώσεις πάνε πιες κανενα ουισκακι στα όμορφα μαγαζιά και αυτό που θα σου μείνει θα είναι τα γαμησια και οι καταστάσεις που έβγαλες νέος ..
Κάνεις λάθος δεν ξεπουλήθηκαν όλοι, πάρε παράδειγμα τον ΛΕΞ, παραμένει ο ίδιος από τότε που άρχισε, 12ος πίθηκος επίσης , τάκι Τσαν, bloody hawk αν ξέρεις από πιο καινούργιους, δεν ξεπουλήθηκαν όλοι, πολλοί είναι αυτοί που έμειναν αυθεντικοί.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.626
Πόντοι
3.796
Κάνεις λάθος δεν ξεπουλήθηκαν όλοι, πάρε παράδειγμα τον ΛΕΞ, παραμένει ο ίδιος από τότε που άρχισε, 12ος πίθηκος επίσης , τάκι Τσαν, bloody hawk αν ξέρεις από πιο καινούργιους, δεν ξεπουλήθηκαν όλοι, πολλοί είναι αυτοί που έμειναν αυθεντικοί.
Τέλος πάντων ...δεν είναι το θέμα μας ,ούτε ασχολούμαι .
Παρασκευή βάλε ένα πουκάμισο και πάνε χτυπά ένα ποτάκι θα με θυμηθείς ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom