Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566

Οι υπάλληλοι του Δασαρχείου Ιστιαίας που βρίσκονταν τις μέρες που καιγόταν το δάσος;

Εδώ τους βλέπουμε μετά την δουλεία τους... πάντως σαν φυσιογνωμίες δεν νομίζω να έκοψαν τον κώλο τους στο σβήσιμο της φωτιάς.

Γενικά, θα ήθελα να γνωρίζαμε όταν καίγεται ένα δάσος τι κλιμα επικρατεί εντός ενός δασαρχείου;

Το... Δασαρχείο Ιστιαίας χαλαρώνει


Παρασκευή μεσημέρι και μετά από μια βδομάδα δουλειάς, όλοι χρειάζονται λίγο χρόνο ξεκούρασης και χαλάρωσης με τους συναδέλφους τους.
Έτσι και οι υπάλληλοι του Δασαρχείου της Ιστιαίας, «συνελήφθησαν» από τον φακό του ΔΙΑΥΛΟΥ να χαλαρώνουν αργά το μεσημέρι της Παρασκευής, μετά από μια εβδομάδα εργασίας και κούρασης.
Μεζές, τσίπουρο και κρασί μαζί με κουβέντα, είναι στο αίμα του Έλληνα άλλωστε!

1628856244893.png


 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ο Τσιπρας κανει σπεκουλα πανω στο αντικυβερνητικο μετωπο προσπαθωντας να το καπελωσει οπως προσπαθησε και εφαγε τα μουτρα του και στο αντιεμβολιαστικο κινημα.
Το ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΑΜΙΕΣΑΙ στους ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ανηκει
Επι της ουσιας τωρα στον αθλιο κουλη , απαντησε ενας χαροκαμμενος στην Ευβοια και πολλοι αλλοι που γλυτωσαν τα σπιτια τους μενωντας πισω Πυρόπληκτος ρώτησε αυτό που «καίει» όλους τους Έλληνες: «Αν γίνει ένοπλη σύρραξη τι θα κάνει ο Κ.Μητσοτάκης;»

Υπερ Βωμων και εστιων μαθανε να πεφτουν οι προγονοι μας μεχρι το επος του 1940 ειδαλλως θα ειμασταν στις σπηλιες με φεσια , καταλαβες αριστερουλη μου που μας το παιζεις δηθεν γραμματιζουμενος δεξιος πατριωτης.
Από πού κ ως πού το "Μητσοτάκη γαμιέσαι" ανήκει στους ακομμάτιστους;

Εγώ ξέρω ποιά ΖΑΙΑ νεαρής ηλικίας το επινόησε και το προώθεισαι, η οποία δραστηριοποιείται συντονιστικά στα social.
Το πέταξαν κάτι συριζόσκυλα, όλως τυχαίως το συριζοκάναλο πήρε συνέντευξη από μέλος του ΣΡΖ που το είπε πρώτος και έγινε hashtag.

Βέβαια η ίδια Ζαία έλεγε προ ημερών πως ήταν στεναχωρημένη που το hashtag "καπελώθηκε από τους δεξιούς" και για αυτό άρχισαν πάλι τα
"#μητσοτακη_παραιτησου", "μητσοτάκη_ξερεις_εσυ" και διάφορες παραλλαγές.

Την φωτογραφία με τους κώλους ξέρω και ποιός "ακομμάτιστος" content creator την επινόησε και την φωτογράφισε, όπως ξέρω και μερικούς "ακομμάτιστους" κώλους που φαίνονται στην φωτό.


Εγώ συμφωνώ πως οι εκκενώσεις ΙΣΩΣ έγιναν πιό εύκολα από όσο θα έπρεπε σε μερικές περιπτώσεις.

Πάντως όπως είπες οι πρόγονοί μας έπεφταν υπέρ εστιών. Θα μνημονεύαμε τώρα τους 300 της Εύβοιας που έπεσαν ηρωικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.932
Like
11.642
Πόντοι
3.656
Από πού κ ως πού το "Μητσοτάκη γαμιέσαι" ανήκει στους ακομμάτιστους;

Εγώ ξέρω ποιά ΖΑΙΑ νεαρής ηλικίας το επινόησε και το προώθεισαι, η οποία δραστηριοποιείται συντονιστικά στα social.
Το πέταξαν κάτι συριζόσκυλα, όλως τυχαίως το συριζοκάναλο πήρε συνέντευξη από μέλος του ΣΡΖ που το είπε πρώτος και έγινε hashtag.

Βέβαια η ίδια Ζαία έλεγε προ ημερών πως ήταν στεναχωρημένη που το hashtag "καπελώθηκε από τους δεξιούς" και για αυτό άρχισαν πάλι τα
"#μητσοτακη_παραιτησου", "μητσοτάκη_ξερεις_εσυ" και διάφορες παραλλαγές.

Εγώ συμφωνώ πως οι εκκενώσεις ΙΣΩΣ έγιναν πιό εύκολα από όσο θα έπρεπε σε μερικές περιπτώσεις.

Πάντως όπως είπες οι πρόγονοί μας έπεφταν υπέρ εστιών. Θα μνημονεύαμε τώρα τους 300 της Εύβοιας που έπεσαν ηρωικά.
κατσε να δεις που τωρα θα γινει τρεντ και το "μαξιμου ΑΕ" της φωφαρας...αν και με 5% τι τρεντ να κανεις.....
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Ο Καραμανλής έπεσε και για, ένα, σκάνδαλο (βατοπεδιο) που δεν υπήρξε ποτε όπως απέδειξαν και τα δικαστήρια που ακολουθησαν

Τώρα φορτωνουν δυσανάλογο βάρος στον Κουλη για να τον ρίξουν? Και ποιοι κινουν τα νηματα?
ποιο βατοπαιδι ρε τυπε?απλα ο Καραμανλης τολμησε να σκεφτει μια Ελλαδα ανεξαρτητη και οι Αμερικανοι με προσχημα ενα νεκρο μαλακιστηρι του καναν πορτοκαλι ανατροπη με εκτελεστες το πασοκικο παρακρατος και τον μισέλληνα Τζεφρι
Τον Κουλη που βλέπεις οτι πάνε να τον ριξουν?
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
εξι ατομα για το δασαρχειο της Ιστιαιας :2funny: η πλακα ειναι οτι τωρα που δεν εχει δαση η Ιστιαια οχι μονο θα παραμεινει η υπηρεσια αλλα θα αυξηθει και το προσωπικο της:rockon:
μα αν δεν υπηρχε το δημοσιο πως να μεινει καποιος στην Ιστιαία θα πει κάποιος?
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
εξι ατομα για το δασαρχειο της Ιστιαιας :2funny: η πλακα ειναι οτι τωρα που δεν εχει δαση η Ιστιαια οχι μονο θα παραμεινει η υπηρεσια αλλα θα αυξηθει και το προσωπικο της:rockon:
μα αν δεν υπηρχε το δημοσιο πως να μεινει καποιος στην Ιστιαία θα πει κάποιος?

Τύπε είδες καλά τις φάτσες τους; άραγε που να βρίσκονταν την ώρα της φωτιάς;;; λες να πήραν άδεια και να είναι διακοπές;;;

Το ποιο πιθανό να είναι ντόπιοι, να απολυθούν αποκλείεται, οπότε μια μετάθεση προς Ορεστιαδα θα τους έκανε καλό, θα έβρισκαν νέες παρέες για τα τσίπουρα.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Τύπε είδες καλά τις φάτσες τους; άραγε που να βρίσκονταν την ώρα της φωτιάς;;; λες να πήραν άδεια και να είναι διακοπές;;;
τυπε μηπως ειχαν πεσει μεσα στις φωτιες και η φωτο με τα τσιπουρα ειναι μετα που πηγαν να ξαποστασουν και δε το ξερουμε εμεις και οι ντοπιοι που τους γιουχαρανε που ελεγε και ο άλλος ο τυπος εδω τις προάλλες? :boobies:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.907
Κριτικές
16
Like
14.794
Πόντοι
6.515
ποιο βατοπαιδι ρε τυπε?απλα ο Καραμανλης τολμησε να σκεφτει μια Ελλαδα ανεξαρτητη και οι Αμερικανοι με προσχημα ενα νεκρο μαλακιστηρι του καναν πορτοκαλι ανατροπη με εκτελεστες το πασοκικο παρακρατος και τον μισέλληνα Τζεφρι
Τον Κουλη που βλέπεις οτι πάνε να τον ριξουν?
Δεν διαφωνώ εγώ σου λέω την αφορμή όχι την αιτια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Το ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΑΜΙΕΣΑΙ στους ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ανηκει
Ασε μας ρε φασιστοειδές, συριζαυγιτη.
Συριζαια το εφτιαξε και ολοι οι φαιοκοκκινοι φασιστες το υιοθετησατε.
Αντε απο δω που θα μας κανεις και μαθηματα κομματισμού και δημοκρατιας, φασίστα.

Και δεν φτανουν και ολα τα υπολοιπα, ξεκινησες και εκστρατεια κατα των εμβολιων, ως γνησιος βλακας και εγκληματίας.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.186
Πόντοι
3.656
Για τα σουργελα, των σουργελων, τα σουργελα...
Ω, σουργελα! :tooth:

FB_IMG_1628861579193.jpg
Τύπε δεν υπάρχει χειρώτερο πράγμα από τη γενίκευση και την ισοπέδωση...

Ωραία είναι τα σχέδια εκκένωσης αρκή να μην καεί η δικιά σου περιουσία και ανακαλύψεις ότι χωρίς αυτήν δεν υπάρχει ζωή...εκτός αν μπορείς εσύ να ζήσεις με 0 ευρώ.

Επίσης καλά είναι να λέμε για αναρχικούς και κράτος αλλά το μπουρδέλο δεν το πληρώνουμε για να κάνει το 10% από αυτά που πρέπει...σιγά να μην πούμε και συγνώμη στους επιτελαχρηστους...

τελος καλές ειναι οι ανεμογεννητριες...αρκει να μην ξηλωνεις το 15% του πρασινου της Ελλαδας για τους ανοιξεις χωρο...

κοινος...τι σχεση εχουν οι αριστεροι, οι αναρχικοι και οι πολιτικες οταν μιλαμε για μια πραγματικη κατστροφη και τον χειρισμο του κρατους ως προς αυτην? Το κρατος δεν ειναι πρωτιστως κομμα αλλα θεσμος...ως εκ τουτου να μην το κρινουμε με το τι ψηφιζουμε αλλα με το τι μας προσφερει. Αντικειμενικα μας εκαψε τη γουνα...τι να κανουμε τωρα?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.389
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256

Οι υπάλληλοι του Δασαρχείου Ιστιαίας που βρίσκονταν τις μέρες που καιγόταν το δάσος;

Εδώ τους βλέπουμε μετά την δουλεία τους... πάντως σαν φυσιογνωμίες δεν νομίζω να έκοψαν τον κώλο τους στο σβήσιμο της φωτιάς.

Γενικά, θα ήθελα να γνωρίζαμε όταν καίγεται ένα δάσος τι κλιμα επικρατεί εντός ενός δασαρχείου;

Το... Δασαρχείο Ιστιαίας χαλαρώνει


Παρασκευή μεσημέρι και μετά από μια βδομάδα δουλειάς, όλοι χρειάζονται λίγο χρόνο ξεκούρασης και χαλάρωσης με τους συναδέλφους τους.
Έτσι και οι υπάλληλοι του Δασαρχείου της Ιστιαίας, «συνελήφθησαν» από τον φακό του ΔΙΑΥΛΟΥ να χαλαρώνουν αργά το μεσημέρι της Παρασκευής, μετά από μια εβδομάδα εργασίας και κούρασης.
Μεζές, τσίπουρο και κρασί μαζί με κουβέντα, είναι στο αίμα του Έλληνα άλλωστε!

1628856244893.png


Τυπικα κομματοσκυλλα, περιμενουν να πεσει το μηνιατικο και σε νεαρη ηλικια και η συνταξη,
Ειναι το κρατος που μας κληρονομησε το κλεφτοπασοκ και η αχρηστη νδ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom