Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Άλλος γνώστης απο δω

Συνεχιστε, παω να δω "γιατρο"
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.885
Κριτικές
184
Like
44.182
Πόντοι
21.896
Εγω όποτε παω, εξυπηρετουμαι μια χαρα, αρα δουλευουν.
Εσυ τι ακριβως θελεις να κάνουν για να θεωρησεις οτι "δουλευουν"?
Επειδή σου έβαλαν μια γαμοσφραγιδα εννοείς δουλεύουν;;;; Μάλιστα

Δασαρχείο φίλε σημαίνει ότι τρέχει τους δασικούς αναπτυξιακούς νόμους
Ότι τρέχει τους δασικούς χάρτες
Ότι κάνει μελέτες στην περιοχή του για αναδασώσεις αλλά κ προγράμματα δασωσεων γεωργικών γαιών
Ότι κάνει μελέτες κατά τόπους για αντιπυρικες ζώνες κ δασικούς περιπάτους
Ότι κυνηγάει τον κάθε παράνομη υλοτόμηση ή τις αυθαιρεσίες
Κ πολλά άλλα
Τώρα αν εξυπηρέτησαν εσένα για δύο γαμοσφραγιδες τότε δεκτον
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.885
Κριτικές
184
Like
44.182
Πόντοι
21.896
σωθηκε ένα
08cff99b6c45ab11cfc1eef733bed70d-500x280.jpg
Το νημα αυτό ξεπερνάει σε φιδιες ακόμα κ το .... Νήμα φωτογραφίες από τις κοπέλες μας :confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.389
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256
Αν το πιστεύεις κ ισχύει αυτό που γράφεις εγώ δεν είμαι αυτός που θα το αμφισβητήσει

Κ βλέπεις δλδ εσύ στα δασαρχεία που μπαίνεις ότι δουλεύουν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
φανηκε οτι δουλευουν,
ενα μυριο στρεμματα καηκαν, 45 φορεις για δασοπροστασια,
μονο για τους λαθρο κανουν γρηγορα οι αδελφες της νδ
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.489
Κριτικές
2
Like
19.311
Πόντοι
3.656
Το νημα αυτό ξεπερνάει σε διεθνές ακόμα κ το .... Νήμα φωτογραφίες από τις κοπέλες μας :confused:
α καλά !!! γέλιο εγγυημένο !!
περιμένω φωτο αγαπούλη με χοντρή σφηνωμένους στο ασανσερ:2funny:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.489
Κριτικές
2
Like
19.311
Πόντοι
3.656
φανηκε οτι δουλευουν,
ενα μυριο στρεμματα καηκαν, 45 φορεις για δασοπροστασια,
μονο για τους λαθρο κανουν γρηγορα οι αδελφες της νδ
+ κλέφτες ληστές τους κράζει ο αστυνόμος μπέκας :confused:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Τύπε δεν υπάρχει χειρώτερο πράγμα από τη γενίκευση και την ισοπέδωση...
Για τα ψέκια? Προφανώς ισοπέδωση! Λες κι έχουν βάλει κασέτα, λένε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια.

Ωραία είναι τα σχέδια εκκένωσης αρκή να μην καεί η δικιά σου περιουσία και ανακαλύψεις ότι χωρίς αυτήν δεν υπάρχει ζωή...εκτός αν μπορείς εσύ να ζήσεις με 0 ευρώ.
Χωρίς ζωή όμως δεν υπάρχει ζωή ούτως ή άλλως! Από τα πιο βλακώδη επιχειρήματα που ακούω.

Επίσης καλά είναι να λέμε για αναρχικούς και κράτος αλλά το μπουρδέλο δεν το πληρώνουμε για να κάνει το 10% από αυτά που πρέπει...σιγά να μην πούμε και συγνώμη στους επιτελαχρηστους...
Απλά οι αναρχοάπλυτοι δεν δικαιούνται να ομιλούν. Αυτοί θέλουν μπάχαλο ούτως ή άλλως.

τελος καλές ειναι οι ανεμογεννητριες...αρκει να μην ξηλωνεις το 15% του πρασινου της Ελλαδας για τους ανοιξεις χωρο...
Καλή παραμύθα και αυτή. Βαριέμαι να σου εξηγώ. Διάβασε μόνος σου να δεις ότι η εγκατάσταση ανεμογεννητριών δεν χρειάζεται να ξηλώσεις το 15% της Ελλάδος. Επίσης, μιας και έγραψες συγκεκριμένο νούμερο (15%) πες μου από που βγήκε αυτό. Αν βγήκε από το κεφάλι σου, μην μου πεις καν :)

κοινος...τι σχεση εχουν οι αριστεροι, οι αναρχικοι και οι πολιτικες οταν μιλαμε για μια πραγματικη κατστροφη και τον χειρισμο του κρατους ως προς αυτην? Το κρατος δεν ειναι πρωτιστως κομμα αλλα θεσμος...ως εκ τουτου να μην το κρινουμε με το τι ψηφιζουμε αλλα με το τι μας προσφερει. Αντικειμενικα μας εκαψε τη γουνα...
Αντικειμενικά, οι φωτιές ήταν γύρω στις 500 αν θυμάμαι καλά. Με την ίδια λογική μάλλον θα πρέπει να ξηλωθεί και η Ιταλική κυβένρηση, η κυβέρνηση των ΗΠΑ και διαφόρων άλλων κρατών που κάηκε η γούνα τους. Σωστά τα λέω?

τι να κανουμε τωρα?
Απλό: ΜΗΝ ψηφίζετε :)
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.389
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256
καλως τον σκωληκα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Ναι εγω το αμφισβητω.
Λογω της εργασιας μου, εχω επαφη συχνη με δασαρχεια.
Εσυ απο πού αντλείς αντιθετη αποψη?

Σε δασαρχείο της Αχαΐας για μια αυτοψία σε κτήμα 10 στρεμμάτων με ελιες, πήρα ραντεβού για 9 μήνες μετά. Θα με καλέσει υπάλληλος για να συνεννοηθούμε για να πάω με το ΙΧ μου να τον πάρω....
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
καλως τον σκωληκα
Καλώς τον αρχιμαλάκα που:

1. Είναι τόσο πουστάκι κότα που ούτε αντιπαράθεση δεν τολμάει να κάνει.
2. Δεν απαντάει με ΤΙΠΟΤΑ στο αν κάνει κάποια δουλειά ή αν εργάζεται.
3. Είναι κυριολεκτικά 24/7 στο bou και ανεβάζει ότι παπάρα βρίσκει για να κάνει αντυπωλείτεφσοι.
4. Το πιο φοβερό: ΨΗΦΙΖΕΙ ΝΔ, αυτούς που κράζει!!! :tooth:
5. Είναι εδώ από το 2007 με 14μιση χιλιάδες μηνύματα και ΜΙΑ κριτική από CG όπου είχε 20% στύση και έχυσε στο 5λεπτο :confused:

Μιλάμε για το πιο μεγάλο κάψιμο.... μόνο ο χώνας τον ξεπερνούσε! Ε, τώρα που δεν έχουμε χώνα, έχουμε αυτόν τον αρχιμαλάκα να γελάμε :)
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: kinks

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.168
Κριτικές
2
Like
9.091
Πόντοι
2.456
Επειδή σου έβαλαν μια γαμοσφραγιδα εννοείς δουλεύουν;;;; Μάλιστα

Δασαρχείο φίλε σημαίνει ότι τρέχει τους δασικούς αναπτυξιακούς νόμους
Ότι τρέχει τους δασικούς χάρτες
Ότι κάνει μελέτες στην περιοχή του για αναδασώσεις αλλά κ προγράμματα δασωσεων γεωργικών γαιών
Ότι κάνει μελέτες κατά τόπους για αντιπυρικες ζώνες κ δασικούς περιπάτους
Ότι κυνηγάει τον κάθε παράνομη υλοτόμηση ή τις αυθαιρεσίες
Κ πολλά άλλα
Τώρα αν εξυπηρέτησαν εσένα για δύο γαμοσφραγιδες τότε δεκτον
Δεν ξέρεις εσύ..
:confused::confused::confused:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Σε δασαρχείο της Αχαΐας για μια αυτοψία σε κτήμα 10 στρεμμάτων με ελιες, πήρα ραντεβού για 9 μήνες μετά. Θα με καλέσει υπάλληλος για να συνεννοηθούμε για να πάω με το ΙΧ μου να τον πάρω....
Είναι επειδή είναι υποστελεχωμένο το συγκεκριμένο και "πεθαίνει" στο ξύσιμεεεεεεεχμ στη δουλειά ο υπάλληλος

Εν τω μεταξύ, είπες 10 στρέμματα ... θα τον πεθάνεις στην κούραση εκείνη τη μέρα και δεν θα ξαναπάει στο γραφείο του

Θα τον πας και θα τον φέρεις γιατί η υπηρεσία έχει ελλείψεις σε οχήματα, βέβαια τα εκτός γραφείου μια χαρά θα τα τσεπώσει ... πως πάντως λόγω της βαρεμάρας του ρισκάρει να μπει και να να οδηγάει άλλος άγνωστος αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Στα δικαστήρια έχει κάτι λαμόγια ,κάτι παλιούς ,κάτι μαντούμαδορους που είναι χρόνια και τα έχουνε μάθει όλα ,ανακατεύουν φακέλους, σβήνουν υποθέσεις ,πιανουν δικαστές , οι δικηγόροι δεν πιάνουν μία μπροστά τους, μιλάμε βέβαια για βαθειά δημόσιους υπάλληλους που συνήθως μπαίνουν σαν κηπουροί ή καθαρίστριες αλλά άπαξ και τρουπωσουν ανεβαίνουν:wink:
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Είναι επειδή είναι υποστελεχωμένο το συγκεκριμένο και "πεθαίνει" στο ξύσιμεεεεεεεχμ στη δουλειά ο υπάλληλος

Εν τω μεταξύ, είπες 10 στρέμματα ... θα τον πεθάνεις στην κούραση εκείνη τη μέρα και δεν θα ξαναπάει στο γραφείο του

Θα τον πας και θα τον φέρεις γιατί η υπηρεσία έχει ελλείψεις σε οχήματα, βέβαια τα εκτός γραφείου μια χαρά θα τα τσεπώσει ... πως πάντως λόγω της βαρεμάρας του ρισκάρει να μπει και να να οδηγάει άλλος άγνωστος αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ

Δεν θα πάρει τίποτα τύπε... η διαφορά μου είναι 150 τμ από τα 10 στρεμματα φαίνονται ως δασική εκταση σε χάρτες του 1947.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.489
Κριτικές
2
Like
19.311
Πόντοι
3.656
Σε δασαρχείο της Αχαΐας για μια αυτοψία σε κτήμα 10 στρεμμάτων με ελιες, πήρα ραντεβού για 9 μήνες μετά. Θα με καλέσει υπάλληλος για να συνεννοηθούμε για να πάω με το ΙΧ μου να τον πάρω....
στην αν.αττική τα ίδια, η "προτεραιότητα¨στοίχησε 600 , στρέμμα και κατοστάρικο..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Επειδή και ο πολίτης έχει την ευθύνη του εγώ το παραδέχομαι τα έχω χώσει σε δασαρχη και μου είπε μάλιστα και ποιο φάρμακο να ρίξω για να τα ξερανω όλα.
Δασαρχείο Άμφισσας.
Απλη περιέργεια. Ποιο;
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
στην αν.αττική τα ίδια, η "προτεραιότητα¨στοίχησε 600 , στρέμμα και κατοστάρικο..

Φίλε μου λες να κάνει αρνητική εισήγηση στην έκθεση αυτοψίας και να χάσω κάπου 150 τμ από τα 10 στρέμματα και να θεωρηθούν τελεσιδικα δασική έκταση;

Πάντως δεν πρόκειται να "λαδώσω" ....
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.706
Πόντοι
3.936
Απλη περιέργεια. Ποιο;
Που να θυμάμαι, σε χαρτάκι το γραψε, το έδωσα σε γεωπόνο-φυτώριο και το έφερε (Αλβανό έκανε την χειρωνακτική εργασία), τον δασάρχη μου τον σύστησε ο πρώην κοινοτάρχης που ανέλαβε μετά και την εργολαβία, ρολόι δουλεύει το σύστημα ...:confused::confused::confused:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.489
Κριτικές
2
Like
19.311
Πόντοι
3.656
Φίλε μου λες να κάνει αρνητική εισήγηση στην έκθεση αυτοψίας και να χάσω κάπου 150 τμ από τα 10 στρέμματα και να θεωρηθούν τελεσιδικα δασική έκταση;

Πάντως δεν πρόκειται να "λαδώσω" ....
είναι η γνωστή μέθοδος, ο τρόπος,
για να τα στάξεις...
Εαν στη περίπτωση σου είναι μονο 150 τ.μ. φυσικά δεν υποκύπτεις στον εκβιασμό.
Έχε υπόψιν σου όμως,
ότι μπορεί σε "νέο" έλεγχο απο άλλον και καλά μανιαμούνια υπάλληλο,
να σου βγάλουν παραπάνω έκταση σαν δασική...για να τα στάξεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom