Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 340K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
33
Πόντοι
16
:'(

 

Συνημμένα

  • FIRMAP.jpg
    FIRMAP.jpg
    465,7 KB · Εμφανίσεις: 26

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
Εχει μουρη και μιλαει και στην τηλεοραση...
οπως και οι υπολοιποι πολιτικοι που χουν βαλει την μασκα του πονεμενου και καλα

 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.023
Πόντοι
17.085
Μια προηγούμενη φωτό σε μεγαλύτερη ανάλυση...
sad-048.gif

 

guz4you

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2007
Μηνύματα
104
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Το θέμα είναι πως απο εδώ και πέρα τίποτα δε θα'ναι ιδιο...
Κατασταφηκε μια τεραστια περιοχή και περα από την οικολογική καταστροφή χάθηκαν και περιουσίες και ανθρώπινες ζωές
E ρε τι εχουμε να δούμε ακόμα
:'( :'( :'(
 

kondoras

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0
Έχω γυρίσει ΑΡΤΙΜΕΛΗΣ πριν λίγη ώρα...
ευχαριστώ το Θεό που δεν έπαθα κάτι πολύ σοβαρό...
ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...
από Αλεποχώρι,ήμουνα στη Νεάπολη Λακωνίας...
είδα την οργή και την αγανάκτηση όλου του κόσμου εκεί...
ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ...
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΝΟΗΜΟΥΣΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!
δεν θα κρατήσω τη ψυχραιμία μου...
ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ!!!!!!!
ΕΓΛΗΜΑΤΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΠΟΛΥΔΩΡΑ ΑΦΗΣΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ...
ΠΟΙΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΔΙΟΙΚΟΥΝ?
ΠΟΙΟΙ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΟΥΝ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΤΟΣΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ?
ολη η πελοπονησος θα λυντσαρει όποιον βρει στις εκλογές...
θα ζήσουμε στιγμές που δεν θα έχουν ξαναγίνει...
ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ....
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ...έφυγε άρον-άρον...με πουκαμισάκι πόλο εμφανίστηκε...το λαμόγιο του Κολωνακίου...πήγε και μίλαγε για τα αρχαία!!!!
ΡΕ ΣΤΑ ΠΑΠΡΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ...
ΚΑΗΚΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ???
ΟΙ ΟΧΙ????
ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ...
ΣΤΑ ΚΑΛΥΒΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΜΟΥ ΣΩΘΗΚΕ ΜΕ ΜΑΥΡΙΛΕΣ ΜΟΝΟ...
ΗΘΕΛΕ Ο ΘΕΟΣ...
πουθενά ένα πυροσβεστικό...
ΠΟΥΘΕΝΑ...
στα παπάρια τους...σε κατοικημένη περιοχή 25 χιλ από το κέντρο της Αθήνας...
ΣΩΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΑΕΡΑΣ...
ΚΑΝΕΙΣ ΨΗΦΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ...
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Έχω γυρίσει ΑΡΤΙΜΕΛΗΣ πριν λίγη ώρα...
ευχαριστώ το Θεό που δεν έπαθα κάτι πολύ σοβαρό...
ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...
από Αλεποχώρι,ήμουνα στη Νεάπολη Λακωνίας...
M'αρεσει φιλε , που μολις γυρνας απο τετοια περιπετεια που γλυτωσες τη ζωη σου στο τσακ, μπαινεις στο σαιτ!  :thumbsup:
 

ALEXIS4U

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Ρε μεγαλε για χαλρωσε λιγο ελεος πια .
Ειναι σαν να λες μαυρο στη ΝΔ και μπραβο στο ΠΑΣΟΚ που πληρωσε καποιους να καψουν ολη την χωρα μεσα σε 2 μερες.
Μεχρι πριν 3 ημερες που δεν φυσαγε καθολου γιατι δεν ειχαμε καθολου φωτιες?
Και ξαφνικα μεσα σε 1 ημερα τοσες πολλες φωτιες ταυτοχρονα...
Με διακοπτη ΟΝ/OFF πηραν ξαφνικα μπροστα ολες?
Απλη λογικη αλλα οποιο κομμα και να ηταν κυβερνηση δεν θα εκανε τιποτα διαφορετικο.
Εχεις δει τοσα χρονια καμμια διαφορα στην τσεπη σου?
Η οργη του κοσμου ειναι φυσιολογικη και εμενα η φωτια ηταν στο απεναντι βουνο απο το σπιτι μου στην Αναβυσσο.
Εθνικο πενθος λογικο και αυτο αλλα καθε δευτερα πρωι ακουμε ποσα ατομα σκοτωθηκαν στην εξοδο του καθε Σαββατοκυριακου.Αρα εμεις πρεπει να εχουμε καθε μερα Εθνικο πενθος γιατι πουθενα και τιποτα δεν παει καλα τοσα χρονια τωρα.
 

Greek Psycho

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Δεν συγχωρούν στον Καραμανλή τη συμφωνία με τον Πούτιν, το όχι στο σχέδιο Ανάν και την άρνησή του στη νέα τάξη πραγμάτων στο Κόσσοβο, στα Σκόπια και τους πυραύλους στην Ανατ. Ευρώπη
.
Του Ν. Νικολάου
.
ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ: Η Ελλάδα μέσα στο καλοκαίρι, είκοσι μέρες πριν τις εκλογές, καίγεται με πρωτοφανή ένταση, στην πραγματικότητα ευρίσκεται σε πρωτοφανή εμπόλεμη κατάσταση.
Δεν είναι ότι κάποιος προξένησε πυρκαγιά από την οξυγονοκόλληση, ούτε γιατί κάποια ηλικιωμένη κατά λάθος ήταν υπαίτιος να καεί ένα δάσος. Δεν πρόκειται για συνήθεις οικοπεδοφάγους, εμπρηστές, ούτε για αυταναφλέξεις. Μετά τα μεσάνυχτα της Παρασκευής, ενώ η Ελλάδα καιγόταν, εκδηλώθηκαν πάνω από δέκα νέες πυρκαγιές!!! Ποιος τις έβαλε;;;
Πρόκειται για οργανωμένο σχέδιο, που μόνο κάποια μεγάλη δύναμη, έξω από την χώρα, έχει εκπονήσει, οργανώσει και έχει θέση σε εφαρμογή, πρόκειται για καταστροφικό πόλεμο, με όπλο τη φωτιά, πρόκειται για ωμή παρέμβαση με προφανή στόχο την αλλαγή του πολιτικού χάρτη στη χώρα και τούτο γιατί δεν συγχωρούν στον Καραμανλή:
Τις συμφωνίες με τον Πούτιν για τους αγωγούς πετρελαίου και φυσικού αερίου.
Γιατί δεν στήριξε το σχέδιο Ανάν που παρέδιδε την Κύπρο στην τουρκοκυπριακή μειονότητα.
Γιατί δεν συναινεί στην ονομασία Μακεδονία για τα Σκόπια.
Γιατί δεν δέχεται τη νέα τάξη πραγμάτων που επιχειρείται στο Κόσσοβο.
Γιατί δεν είναι σύμφωνος με τους Αμερικάνικους πυραύλους στην ανατολική Ευρώπη.
Το θέμα δεν είναι πολιτικό, είναι Εθνικό. Το σχέδιο προβλέπει στις ηγεσίες των δύο μεγάλων κομμάτων δύο εύκολα διαχειρίσιμους πολιτικούς. Την διατήρηση του Γ. Παπανδρέου στην ηγεσία του Πασοκ και ανάληψη της ηγεσίας της Νέας Δημοκρατίας από την κ. Ντ. Μπακογιάννη.
Όμως εμπόδιο στα σχέδια της Ουάσιγκτων είναι η ψήφος του Έλληνα πολίτη…
Θα κάμψουν την αντίσταση του ή ο πολίτης, ο κάθε πολίτης χωριστά, με την ψήφο του, θα δώσει για άλλη μια φορά την απάντηση στους χωροφύλακες των λαών;;;
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Ρε μεγαλε για χαλρωσε λιγο ελεος πια .
Ειναι σαν να λες μαυρο στη ΝΔ και μπραβο στο ΠΑΣΟΚ που πληρωσε καποιους να καψουν ολη την χωρα μεσα σε 2 μερες.
Μεχρι πριν 3 ημερες που δεν φυσαγε καθολου γιατι δεν ειχαμε καθολου φωτιες?
Και ξαφνικα μεσα σε 1 ημερα τοσες πολλες φωτιες ταυτοχρονα...
Με διακοπτη ΟΝ/OFF πηραν ξαφνικα μπροστα ολες?
Απλη λογικη αλλα οποιο κομμα και να ηταν κυβερνηση δεν θα εκανε τιποτα διαφορετικο.
Εχεις δει τοσα χρονια καμμια διαφορα στην τσεπη σου?
Η οργη του κοσμου ειναι φυσιολογικη και εμενα η φωτια ηταν στο απεναντι βουνο απο το σπιτι μου στην Αναβυσσο.
Εθνικο πενθος λογικο και αυτο αλλα καθε δευτερα πρωι ακουμε ποσα ατομα σκοτωθηκαν στην εξοδο του καθε Σαββατοκυριακου.Αρα εμεις πρεπει να εχουμε καθε μερα Εθνικο πενθος γιατι πουθενα και τιποτα δεν παει καλα τοσα χρονια τωρα.
Kαμαρωστε τον Βυρωνα!!! φτου σου να μη σε ματιασουμε αγορι μου!!!! :uzi: :uzi: :uzi:
 

kondoras

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0
Ρε μεγαλε για χαλρωσε λιγο ελεος πια .
Ειναι σαν να λες μαυρο στη ΝΔ και μπραβο στο ΠΑΣΟΚ που πληρωσε καποιους να καψουν ολη την χωρα μεσα σε 2 μερες.
Μεχρι πριν 3 ημερες που δεν φυσαγε καθολου γιατι δεν ειχαμε καθολου φωτιες?
Και ξαφνικα μεσα σε 1 ημερα τοσες πολλες φωτιες ταυτοχρονα...
Με διακοπτη ΟΝ/OFF πηραν ξαφνικα μπροστα ολες?
Απλη λογικη αλλα οποιο κομμα και να ηταν κυβερνηση δεν θα εκανε τιποτα διαφορετικο.
Εχεις δει τοσα χρονια καμμια διαφορα στην τσεπη σου?
Η οργη του κοσμου ειναι φυσιολογικη και εμενα η φωτια ηταν στο απεναντι βουνο απο το σπιτι μου στην Αναβυσσο.
Εθνικο πενθος λογικο και αυτο αλλα καθε δευτερα πρωι ακουμε ποσα ατομα σκοτωθηκαν στην εξοδο του καθε Σαββατοκυριακου.Αρα εμεις πρεπει να εχουμε καθε μερα Εθνικο πενθος γιατι πουθενα και τιποτα δεν παει καλα τοσα χρονια τωρα.

να χαλαρώσω...
ΟΚ...
μάλλον όλα καλά πάνε...
νομίζω πως ήμουνα σαφής...
τα ίδια σκατά και οι 2 τους...
που είδες να δίνω μπράβο στο ΠΑΣΟΚ?
το γραψα κιόλας...
δηλαδή επειδή φυσάει ας καεί όλη η Ελλάδα...
να μην μείνει τίποτα...
και να καίγονται άνθρωποι σαν τα ζώα...
---------------------------------------------------------------------------------
Θα κάμψουν την αντίσταση του ή ο πολίτης, ο κάθε πολίτης χωριστά, με την ψήφο του, θα δώσει για άλλη μια φορά την απάντηση στους χωροφύλακες των λαών;;;
----------------------------------------------------------------------------------
μακάρι φίλε να δώσει απάντηση ο κάθε πολίτης χωριστά...
αλλά δε το βλέπω...
δυστυχώς...
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
....βλεπεις τις  φωτογραφιες της ΝΑΣΑ και ματωνει η καρδια σου...η πιο ομορφη χωρα στον κοσμο να αφανιζεται....ισως πρεπει να χασουμε κατι για να το εκτιμησουμε....λες και δεχομαστε επιθεση απο παντου....ελπιζω να σηκωθουμε ορθιοι μετα απο αυτο το χτυπημα...

ριξε μια ματια στο διπλα θρεντ (συγκριση...) και θα καταλαβεις γιατι δεν προκειται να σηκωθουμε ορθιοι ποτε..
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
[size=10pt]το φοβερο ειναι οτι του χρονου το καλοκαιρι θα γινει η αφη της ολ φλογας.διεθνες ρεζιλι[/size]

Δε πειράζει που κάηκε η Ολυμπία.

Ευτυχώς, τους επόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες τους έχει πάρει η Κίνα.

Πριν έρθουν να πάρουν τη φλόγα ("-Απόλλωνα!..." κλπ), θα μας στείλουν να φυτέψουμε πλαστικά δέντρα, και δε θα 'χουμε ανάγκη κανέναν!
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
επειδη καταντησε γραφικο κ μαλακια,προτεινω μεχρι να σβηστουν οι πυρκαγιεσ να μην ξαναγραφει ΤΠΤ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ,ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΕΝΘΟΥΣ Κ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑΣ,αντε γιατι το γαμησαμε  κ εγω μαζι την εκανα σφεντονα..τι λετε το κοβουμε ωσπου να σταματησει η λαιλαπα?
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Και ξερετε οτι απο τις 2 μεχρι τις 9 Σεπτεμβρη θα εχει καταρρακτωδεις βροχες ; Η ΕΜΥ το ειπε .Θα πλημμυρισουν οι καμμενες περιοχες.  :- Ερχονται τα χειροτερα!
 

COMMANDER

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
828
Like
24
Πόντοι
6
Αν ειναι ετσι, την βαψαμε.
ΑΛΛΑ στις 17/09, ελπιζω τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ για τα μπλε και πρασινα λαμογια, αν στην Βουλη καταφερουν να μπουν εκτος απο ΚΚΕ, Συνασπισμο, ΛΑΟΣ και τιποτα αλλοι περιθωριακοι και τους παρακαλανε για ψηφο εμπιστοσυνης.
Ο πολιτικος υποφερει μονον οταν ταπεινωνεται δημοσια.
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
286
Κριτικές
1
Like
672
Πόντοι
81
ΣΤΑ ΚΑΛΥΒΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΜΟΥ ΣΩΘΗΚΕ ΜΕ ΜΑΥΡΙΛΕΣ ΜΟΝΟ...
ΗΘΕΛΕ Ο ΘΕΟΣ...
πουθενά ένα πυροσβεστικό...
ΠΟΥΘΕΝΑ...
στα παπάρια τους...σε κατοικημένη περιοχή 25 χιλ από το κέντρο της Αθήνας...
ΣΩΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΑΕΡΑΣ...
ΚΑΝΕΙΣ ΨΗΦΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ...

στα καλύβια φίλε μου ημουν χτες με ενα φιλο μου και προσπαθουσαμε με φτυαρια και κλαδια να βοηθησουμε οσο μπορουμε.εχω να σου πω πως μεσα στη φωτια μονο εναν ακομη απο τα καλυβια γνωρισα και καεναν αλλο. αν εβλεπες ολους τους κατοικους ειχαν καθησει σε μια αλανα με τα καναλια και χαζευαν τα ζωα τη φωτια. σε ενα μπαλκονι ειδα πεντε γωμαρια να φωρουν μασκες και να τρωνε σουβλακια, αντι ολοι απο κει να πανε να βοηθησουν που αν δεν αλλαζε ο ανεμος θα καιγονταν ολα τα σπιτια, καθοντουσαν σαν μαλακες και περιμενανε τη πυροσβεστικη. και να σου πω και κατι, αν λες πως σωθηκε τελευταια στιγμη τοτε μαλλον ειναι αυτο που ημουν χτες και ειναι το τελευταιο στο βουνο, εχω να σου πω πως και πυροσβεστικη υπηρχε αλλα και απο εθελοντες και απο στρατιωετες μονοο απο κατοικους των καλυβιων δεν ειδα κατι και μενα ειναι ντροπη τους. ας κοιταξουμε και λιγο τι μπορουμε να κανουμε εμεις και μη τα περιμενουμε ολα απο τους αλλους
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
1: "Η στρατηγική σκέψη θολώνει τόσο περισσότερο, όσο εντονότερα την χρειάζεται ένα έθνος. Οπως ο βαριά άρρωστος δεν αναρωτιέται τι θα κάνει σε δέκα χρόνια αλλά αν θα βγάλει την νύχτα, έτσι ο ιστορικά ανίσχυρος χαρακτηρίζεται από έλλειψη μακρόπνοων συλλήψεων και την προσήλωση στα άμεσα δεδομένα, η διαφορά ανάμεσα σ'οποιον χαροπαλευει βιολογικά και σ όποιον αποσυντιθεται ιστορικά είναι βέβαια ότι η προσήλωση του πρώτου στα άμεσα δεδομένα εμφανίζεται ως προσπάθεια υπέρβασης ένος πόνου, ενώ του δευτέρου ως ΚΟΝΤΟΘΩΡΗ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΔΙΩΞΗ" Π.Κονδύλης Theorie Des Krieges. Clausewitz-Marx-Engels-Lenin
2: Αν ο πόλεμος είναι η συνέχεια της πολιτικής με άλλα μέσα, με ποιους πολιτικούς θα κάνουμε πόλεμο? Τον Κωστάκη τον Γιωργάκη, την Ντόρα ή την Φώφη?

Χωρίς να θέλω να κυνδυνολογώ είμαστε από τις τελευταίες γενιές ελλήνων...
Σταθήκαμε -μάλλον- όλοι κατώτεροι των περιστάσεων.
Και οπως είπε και ο ποιητής ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΓΕΝΝΗΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ...

Πιστευω ότι δεν υπάρχει αισχρότερο πράγμα να αφήνεις τις όποιες μάχες που έπρεπε να δώσεις ΕΣΥ για τα παιδιά ΣΟΥ...Και τέλος πιστεύω ότι είμαστε ένα έθνος στα τελευταία του, και θα "φύγουμε" και τελείως άδοξα...
Κάπνισμα, καθιστική ζωή, παχυσαρκία, καναπές και τιβί δεν θα φέρουν το έμφραγμα? Και να την γλιτώσουμε για πόσο θα'ναι?
Αλληγορικά αυτή είναι η Ελλάδα σήμερα...

Aλλαγή πολιτικού συστήματος ή αλλαγή πολιτικού σκηνικού.
Αλλά δεν είμαστε ώριμοι για τίποτε από τα δυο.
Αν συμβεί κάτι εξ'αυτών θα είναι μόνο εξ'αιτίας εθνικής καταστροφής.
Αν δεν συμβεί αυτή, θα σβήσουμε μάκαρες και ατάραχοι...

Μέχρι εκεί-απο εκεί και πέρα η φύση έκανε την επιλογή της και θα μας εξαφανίσει.

Η Ελλάδα δεν θα εξαφανιστεί, απλά θα αλλάξει μορφή.
Η ιστορία δεν είναι στατική, βάλαμε και εμείς το χεράκι μας και τώρα ας τα λουστούμε.
Προετοιμαστείτε γεμίζοντας αγάπη για την Ελλάδα τα παιδιά σας, όσα και όταν κανετε.
Αυτά που ξέραμε τελειώνουν, ούτε η πρώτη φορά είναι που μια γενιά έρχεται αντιμέτωπη με κοσμογονικές αλλαγές, ούτε η τελευταία.
Ψυχραιμία θέλει
Απλά τα επόμενα χρόνια θα περνάμε τις ωδίνες του τοκετού για το νέο που έρχεται

Η αλλαγή-όταν και αν έρθει- θα επιβληθεί απο πάνω προς τα κάτω και όχι το αντίστροφο.
Η μοναδική περίπτωση να συμβεί το αντίστροφο είναι είτε από μια "εθνική καταστροφή" είτε αν γίνουμε Αργεντινή.

Αν λεγόταν όπως λέγομε εγώ ή εσείς πιθανότατα θα ήθελε να μην τους είχε γνωρίσει ούτε το αφεντικό τους
Πιθανόν να είναι εντάξει άτομα, ωραίοι χαρακτήρες, γιατί όχι και με όραμα για την χώρα
Αλλά και μόνο το γεγονός ότι αναδείχτηκαν από και στηρίζονται σε μηχανισμούς εξουσίας ολότελα διεφθαρμένους τους κάνεις απεχθείς σε εμένα.
Αν στην Ελλάδα έχουμε μετριοκρατία αυτοί είναι οι αρχιμέτριοι.
Δεν θα στήριζα κανέναν από τους δυο σε καμμία περίπτωση εκτός και αν έδειχναν ότι έχουν στρατηγικό σχεδιασμό για την επιβίωση της ελλάδας τα επόμενα 50 χρόνια.
Την Ελλάδα των παιδιών μας και των εγγονιών μας

Η μη υπαρξη Κράτους δεν είναι ατομική εμπειρία.
Είναι συλλογική συναίσθηση κάθε Έλληνα.
Στο σημερινό Ελληνόφωνο, Αθηνοκεντρικό, Ανθελλληνικό ψευδεπίγραφα Ελληνικό ΜΗ Κράτος, κάθε σοβαρή φωνή καταλήγει κατά βάθος να μάχεται για την ύπαρξη Κράτους.

Αιωνίως και Αενάως την Ύβρι ακολουθεί η Νέμεσις.
Ότι υπερβολή κάνουμε και θα κανουμε θα την πληρώνουμε.
Κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει από αυτόν τον κοσμικό νόμο.

Δεν ξέρω αν η Πάρνηθα είναι έργο τούρκων ή άλλων, αλλά σίγουρα κάποιες παλιότερα ήταν και μάλλον θα είναι και στο μέλλον.
Τα πλεονεκτήματα πολλά για τέτοιες ενέργειες.
Αλλά αυτό δεν αλλάζει ΤΙΠΟΤΑ
Αφού σε λίγα χρόνια θα τα έχουμε κάνει όλα φλατ, θα είμαστε και επίσημα Φελλάχοι...
Τα καταφέραμε

[move]"Μόνο όπου βράζει νεανικό αίμα γεννιούνται ιδέες ικανές να κινητοποιήσουν μάζες"  Π.Κονδύλης[/move]

Όσο καθυστερούμε την αλλαγή τόσο δεν θα έρθει.
Όσο τα χρόνια περνούν και οι νεοέλληνες θα γερνούν ακόμη περισσότερο, τόσο ασφυκτικότερα θα στραγγαλίζουν σιγά-σιγά την νέα γενιά για την "συνταξούλα" τους.
Ανήμποροι να προκαλέσουν οποιαδήποτε αλλαγή παρέα με τον καθετήρα και τον ορό.

Το κράτος των συνταξιούχων καταρρέει
Με Γιωργάκη και Κωστάκη παραπαίει
Την νύφη θα την πληρώνουνε πάντα οι νέοι
Αιδώς ελληνοφωναίοι

[move][glow=red,2,300]Aν όχι εμείς ποιοι; Αν όχι τώρα πότε;[/glow] [/move]
 

Επισκέπτης
οι νεκροι θα μεταφερθουν στο νοσοκομειο του ριου οπου θα γινει η αναγνωριση των πτωματων απο τους συγγενεις τους!αυριο δευτερα θα αποφασιστει ποιοι θα αποτελεσουν το κλιμακιο των κοινωνικων λειτουργων που θα κατεβουν στην πελλοπονησο!αυτα ειναι τα νεωτερα μεχρι στιγμης!
 

gemata1

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
114
Like
10
Πόντοι
1
Μη γραφετε οι Νεοδημοκρατες μαλακιες. Εσεις κυβερνατε και εσεις εχετε την ευθυνη.Ισως περιμενετε τιποτε ρουσφετακια και βλεπετε οτι ταχανετε και προσπαθητε να σωσετε τα ασωστα.Επι ΝΔ καηκαν μεχρι τωρα 61 αν8ρωποι και καηκε οι μιση ελλαδα.Και το χειροτερο απο ολα οι υπουγροι  σας περα βρεχει...καηκαν λιγα δεντρα ειπε ο βουλγαρακης και ο ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ ηταν πολυ ικανοποιημενος.....ΝΤΡΟΠΗ σασς και μονο που γραφετε εδω μεσα.ΝΑ ζητησετε συγνωμη και να βρητε μια τρυπα να κρυφτητε....αλλα που να βρειτε την τσιπα να το κανετε θελει να εχεις αρχιδια να το κανεις αυτο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom