Νέα

Η Πέρδικα ζητά την υποστήριξη της κοινότητας!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Λαμβάνω μέρος σε έναν διαγωνισμό φωτογραφίας με την παρακάτω Πέρδικα.Όποιος θέλει ας ψηφίσει στη σελίδα,το link της οποίας παραθέτω στο τέλος,τη φωτογραφία μου

H Φωτογραφία
2358.jpg




Το link για την ψήφο (απλώς επιλέγεται αστεράκια-κατά προτίμηση 5  :grin:)
]
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
η περδικα ειναι φαγώσιμη ?? και αν ναι, ποιός ειναι ο καλλιτερος τροπος μαγειρεματος ????
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
5 αστερια και απο μενα



 αει χεσε ρε ιματζ,με πιασαν οι αναμνησεις μου σε βουνοκορφες,νωρις το ξημερωμα για να τις
 ακουωωωωωω.....,αλλα τα βουνα ψηλωσανε τωρα για μενα

 Ωραια φωτο οντως.....που την πετυχες;
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
5 αστερια και απο εμενα. :) πως λειτουργει το θεμα? δευτερη φορα πχ δεν μπορεις να ψηφισεις?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
η περδικα ειναι φαγώσιμη ?? και αν ναι, ποιός ειναι ο καλλιτερος τροπος μαγειρεματος ????

 Λοιπον παπα μου,σαφως και ειναι φαγωσιμη και νοστιμοτατη....

 Την εχω φαει με ολους τους τροπους,θα σου πω ομως τον καλυτερο,ετσι οπως μας τις ετοιμασε ενας Γερος,εκει ψηλα στα Τζουμερκα....


 Αφου καθαρισεις το πουλι απο το κολαντερο του-αλατιζεις -πιπερωνεις εις τον πρωκτον,το ξαπλωνεις σε ενα κεραμιδι απο εκεινα τα παλια τα λουκια......Μετα την καλυπτεις με λασπη που φτιαχνεις (ενταξ ο Γερος ειχε ευκαιρη μπολικη λασπη διπλα στο καλυβι του εκει ψηλα που μας φιλοξενουσε..)και την "παρκαρεις" στον ετοιμο φουρνο με τα ξυλα,που καιει απο νωρις....


 Μετα απο 2 ωριτσες,την βγαζεις και τα πουπουλα ειναι κολλημενα στην ξεραμενη απο την φωτια λασπη της επικαλυψης,και το πουλι ειναι ετομο και χιονατο....

 Εαν εχεις προσβαση σε αργιλολασπη,και υλικα (κεραμιδια και φουρνοι και τα ρεστα..) ειναι ΑΠΑΙΧΤΑΜΠΛ!!!!!!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
μου κόλλησες το στομαχι στην πλατη και ειναι και νωρις ακομη για μενα..
 

Επισκέπτης
5 αστερια και απο μενα



 αει χεσε ρε ιματζ,με πιασαν οι αναμνησεις μου σε βουνοκορφες,νωρις το ξημερωμα για να τις
 ακουωωωωωω.....,αλλα τα βουνα ψηλωσανε τωρα για μενα

 Ωραια φωτο οντως.....που την πετυχες;

Στο Σούνιο,στο πάρκινγκ του Αρχαιολογικού χώρου,όπως περίμενα να ανοίξει να δω το ναό,είδα τις πέρδικες!
Ωραία πουλιά τα άτιμα αλλά θέλουν σκύλο να αντέχει!Εγώ δεν έχω σκύλο γι'αυτό προτιμώ τις τσίχλες!
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Στο Σούνιο,στο πάρκινγκ του Αρχαιολογικού χώρου,όπως περίμενα να ανοίξει να δω το ναό,είδα τις πέρδικες!
Ωραία πουλιά τα άτιμα αλλά θέλουν σκύλο να αντέχει!Εγώ δεν έχω σκύλο γι'αυτό προτιμώ τις τσίχλες!
Πολύ νόστιμη η τσίχλα, τηγανητή ή στα κάρβουνα φοβερή γεύση
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Μπορείς να ψηφίσεις αν καθαρίσεις τα cookies και αλλάξεις ip κλείνοντας και ανοίγοντας το modem!Ή από άλλο Η/Υ!
εκανα μια μαγκια και μπηκα σε αλλο δικτιο ασυρματο και τσιμπησες αλλα 5 απο εμενα  ;)
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Κάνοντας μια περιήγηση στις φωτο, μερικές από αυτές φαίνονται πολύ ψευτικές, παίζεται κάτι?
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
5 κι από μένα!
177.gif
 

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
Πολύ όμορφη φωτογραφία.

Της έδωσα 5 αστέρια κι εγώ.

Μακάρι να μας έχει ο Θεός καλά να μπορούμε να ανεβαίνουμε στις κορυφές με τα σκυλιά μας, να τις συναντάμε μέχρι τα βαθιά γεράματα.
 

Επισκέπτης
Κάνοντας μια περιήγηση στις φωτο, μερικές από αυτές φαίνονται πολύ ψευτικές, παίζεται κάτι?

Δεν ξέρω,δεν μπορώ να σου πω.Πάντως έχει κάποιες εξαιρετικές.Ο διαγωνισμός είναι πολύ δύσκολος.Οι ψήφοι του κοινού προσμετρούν μόνο στο 10% του αποτελέσματος.Το αλλο 90% θα είναι από την εκτίμηση τριμελούς επιτροπής φωτογράφων.
Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση πάντως.Δυστυχώς τον διαγωνισμό τον "ανακάλυψα" προχθές ενώ τρέχει από την 1/5 και οι ψήφοι του κοινού μετράνε από τις 10/5.Όσους περισσότερους συγκεντρώσω,τόσο καλύτερα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom