Νέα

Η Πέρδικα ζητά την υποστήριξη της κοινότητας!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Δεν ξέρω,δεν μπορώ να σου πω.Πάντως έχει κάποιες εξαιρετικές.Ο διαγωνισμός είναι πολύ δύσκολος.Οι ψήφοι του κοινού προσμετρούν μόνο στο 10% του αποτελέσματος.Το αλλο 90% θα είναι από την εκτίμηση τριμελούς επιτροπής φωτογράφων.
Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση πάντως.Δυστυχώς τον διαγωνισμό τον "ανακάλυψα" προχθές ενώ τρέχει από την 1/5 και οι ψήφοι του κοινού μετράνε από τις 10/5.Όσους περισσότερους συγκεντρώσω,τόσο καλύτερα!
κανε κανενα ποστ καθημερινα να μας το θυμιζεις να μπαινουμε να ψηφιζουμε.


(κάνα φραγκο θα βγαλουμε ??)  :)
 

Επισκέπτης
κανε κανενα ποστ καθημερινα να μας το θυμιζεις να μπαινουμε να ψηφιζουμε.


(κάνα φραγκο θα βγαλουμε ??)  :)

Μακάρι φίλε να έβγαζα!Το πρώτο βραβείο είναι μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή DSLR,το δεύτερο μια compact και το τρίτο μια ψηφιακή κορνίζα.Λεφτά δεν προβλέπονται!
Για εμένα εκτός από τα βραβεία σημαντική είναι η καλή κατάταξη της φωτογραφίας μου.Μηχανή έχω και κάνω τη δουλειά μου.Η καλή κατάταξη είναι σημαντική.Πιστεύω ότι έβγαλα μια καλή φωτογραφία σε ένα δύσκολο θέμα και υπό δύσκολες συνθήκες.Είχε συνεφιά,και άνοιξε ο ουρανός για 5 λεπτά.Σε αυτά τα 5 λεπτά είχα τον ήλιο πίσω,αλλαξα τον ευρυγώνιο με τον τηλεφακό και η πέρδικα μου πόζαρε!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Πιστεύω ότι έβγαλα μια καλή φωτογραφία σε ένα δύσκολο θέμα και υπό δύσκολες συνθήκες.Είχε συνεφιά,και άνοιξε ο ουρανός για 5 λεπτά.Σε αυτά τα 5 λεπτά είχα τον ήλιο πίσω,αλλαξα τον ευρυγώνιο με τον τηλεφακό και η πέρδικα μου πόζαρε!
εισαι κωλοφαρδος δηλαδη..  :)



(καλη επιτυχία μπρε !!)
 

Tulip

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Οκτ 2005
Μηνύματα
145
Like
0
Πόντοι
1
5 αστέρια και από εμένα!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Μακάρι να μας έχει ο Θεός καλά να μπορούμε να ανεβαίνουμε στις κορυφές με τα σκυλιά μας, να τις συναντάμε μέχρι τα βαθιά γεράματα.

 Σωστο

 Κατ'εμε σωστοτερο θα ηταν :

 "Μακάρι να μας έχει ο Θεός καλά να μπορούμε να ανεβαίνουμε στις κορυφές με τα σκυλιά μας, να
  τις συναντάμε,και να τις κυνηγαμε οπως τους αξιζει(το βασικοτερο....)"

 Γιατι μεχρι πριν 4-5 χρονια που τις κυνηγουσα οπως μου εμαθε ο παππους,ειδα πολλα τζιποειδη
 να ερχονται στο βουνο λιγο πριν ξημερωσει,να τις ακουνε,να κυνηγανε γυρω γυρω απο το αμαξι
 και στις 12.00 για τσιπουρα στην πλατεια του χωριου....

 Σιχαθηκα....

 Για αρχη,προτιμησα να αντιδρασω βγαινοντας για να τις κυνηγησω,αφου ειχαν φυγει οι καφροι...
 Αλλα τα πουλια ηταν τοσο ανεμισμενα που δεν ειχε νοημα να παρω εστω και μια καλη φερμα,μια
 "καλη φαση" οπως λεω εγω,πραμα που ειναι το πλεον βασικο για μενα στο κυνηγι της...

 Και την παρατησα
 Ετσι και αλλιως,ανεβαινω στο βουνο και το καλοκαιρι που παω χωριο,και τις ακουω και
 ευφραινομαι...Τους αμολαω και κανα τσουβαλακι καλαμποκι γυρω γυρω,να εχουν να πορευονται...Προτιμησα να πιστεψω οτι
  τα βουνα ψηλωσανε για μενα,παρα να δεχτω οτι δεν τις
 ξανακυνηγησα γιατι σιχαθηκα τους...αλλους που θελουν ενα βουνο για παρτη τους....
 Τεσπα.σπαμαρω και το θρεντ του φιλου....

 Ιματζ ευχομαι καλη τυχη ρε συ....
 Αν θες σε παρακαλω στειλε την φωτο σε πληρη αναλυση σε π.μ.,να την κανω wallpaper
 Θενκς προκ....
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
 Λοιπον παπα μου,σαφως και ειναι φαγωσιμη και νοστιμοτατη....

 Την εχω φαει με ολους τους τροπους,θα σου πω ομως τον καλυτερο,ετσι οπως μας τις ετοιμασε ενας Γερος,εκει ψηλα στα Τζουμερκα....


 Αφου καθαρισεις το πουλι απο το κολαντερο του-αλατιζεις -πιπερωνεις εις τον πρωκτον,το ξαπλωνεις σε ενα κεραμιδι απο εκεινα τα παλια τα λουκια......Μετα την καλυπτεις με λασπη που φτιαχνεις (ενταξ ο Γερος ειχε ευκαιρη μπολικη λασπη διπλα στο καλυβι του εκει ψηλα που μας φιλοξενουσε..)και την "παρκαρεις" στον ετοιμο φουρνο με τα ξυλα,που καιει απο νωρις....


 Μετα απο 2 ωριτσες,την βγαζεις και τα πουπουλα ειναι κολλημενα στην ξεραμενη απο την φωτια λασπη της επικαλυψης,και το πουλι ειναι ετομο και χιονατο....

 Εαν εχεις προσβαση σε αργιλολασπη,και υλικα (κεραμιδια και φουρνοι και τα ρεστα..) ειναι ΑΠΑΙΧΤΑΜΠΛ!!!!!!
να σημειωσω εδω οτι με τον ιδιο τροπο ψηνεις πεντανοστιμο ψαρι απλα πρωτα το καλυπτεις με χοντρο αλατι.μετα το ψησιμο τα λεπια εχουν κολλησει στην λασπη,και καλα τσίπουρα
 

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
Μετά το πρώτο, άντε και δεύτερο ΣΚ, ησυχάζουν τα βουνά και μένουμε οι λίγοι που αντέχουμε τα δύσκολα. Τότε τα πράγματα καλυτερεύουν.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
να σημειωσω εδω οτι με τον ιδιο τροπο ψηνεις πεντανοστιμο ψαρι απλα πρωτα το καλυπτεις με χοντρο αλατι.μετα το ψησιμο τα λεπια εχουν κολλησει στην λασπη,και καλα τσίπουρα
σταματηστε ρε μαλακες και καθομαι και τα διαβαζω ο μαλακας..


ειναι νωρις λεμεεεε....
 

Επισκέπτης
Με αφορμή το ποστ του gabadoo όσοι θέλουν τη φωτογραφία να την κάνουν wallpaper για τον Η/Υ ή να την τυπώσουν για ιδία χρήση και οχι κερδοσκοπικά,ας την κατεβάσουν ελεύθερα.Ελπίζω να μην πειράζει η υπογραφή μου!

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Μπράβω ΙΜΑΤΣΙΝΑ εκτός από καλά γυμνά τραβας και πέρδικες καυλοτικές

Ειναι μεδημέρι ακόμα για να πιώ ακόμα

υγ. 5 και από εμένα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Με αφορμή το ποστ του gabadoo όσοι θέλουν τη φωτογραφία να την κάνουν wallpaper για τον Η/Υ ή να την τυπώσουν για ιδία χρήση και οχι κερδοσκοπικά,ας την κατεβάσουν ελεύθερα.Ελπίζω να μην πειράζει η υπογραφή μου!



 Ηδη μπηκε στην οθονη μου...
 Η ατιμη,τι ματαρα εχει!!!!!!

 Θενκς φιλε
 

Επισκέπτης
trikardos καλώς την πέρδικα δε λέμε στις γκόμενες;Οπότε πέρδικα=γκόμενα και γκόμενα=πέρδικα  :2funny:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Αν και το σαιτ που γινεται ο διαγωνισμος εχει μεγαλο ανταγωνισμο και "δυνατες" φωτογραφιες, εμεις στηριζουμε τον συναγωνιστη μας  ;)

5 αστερες και απο μενα
 

Επισκέπτης
Ο διαγωνισμός είναι πράγματι δύσκολος,αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Έχω δώσει 2 από διαφορετικές IPs, αλλά αν είσαι σίγουρος ότι δε θα έχεις πρόβλημα να σου ακυρώσουν τη συμμετοχή αν πέφτουν οι ψήφοι με proxy - στείλε PM να ζμπρώξουμε κι άλλο. :grin: :rockon:
 

Επισκέπτης
Αν και δεν γράφουν κάτι τέτοιο οι όροι,καλύτερα να αποφύγουμε τις υπερβολές με proxy κλπ  ;)

Προτιμότερο είναι να δουν τη φωτογραφία και φίλοι σας και αν θέλουν ας την ψηφίσουν.Προωθήστε τη στα άτομα που ξέρετε και ότι είναι να γίνει ας γίνει
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
10 θεσεις και καμια 100 ψηφοι πισω απο τον πρωτο εισαι.. κρατα ψηλα το τοπικ και σε κανα δυο μερες θα βγεις μπροστα.   ;)

(2ο 5αρι απο μενα)
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Αν και δεν γράφουν κάτι τέτοιο οι όροι,καλύτερα να αποφύγουμε τις υπερβολές με proxy κλπ  ;)
Cool - no worries. Μήπως θα είχες περισσότερες πιθανότητες να κράταγε την πέρδικα η Τζούλια ξώβυζη? :grin: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom