Νέα

Η Πέρδικα ζητά την υποστήριξη της κοινότητας!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Αυτού του είδους η φωτογράφιση είναι πολύ δύσκολη και απαιτεί και σοβαρό εξοπλισμό.Με φακό των 140€ δεν κάνεις τίποτα...

Kirk_King_Cobra_With_Canon_EF_500mm_f4L_IS_USM_Lens_IMG_0674.jpg


Ο σωστός φακός για τέτοιες δουλειές  :rockon:
 

Επισκέπτης
BlackHawk τη σωστή επιταγή για την απόκτησή του δεν μας έδειξες  :2funny:
Αν είναι 600mm  όπως τον βλέπω,κοστίζει  8,689.00EUR αν είναι ο f/4.Αν είναι 800MM F5.6 κοστίζει 12,189.00 EUR
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
BlackHawk τη σωστή επιταγή για την απόκτησή του δεν μας έδειξες  :2funny:
Αν είναι 600mm  όπως τον βλέπω,κοστίζει  8,689.00EUR αν είναι ο f/4.Αν είναι 800MM F5.6 κοστίζει 12,189.00 EUR

Το ξέρω φίλε :grin:
Απλά το ανέφερα για αυτούς που δεν ξέρουν τι εξοπλισμός χρειάζεται για αυτές τις εντυπωσιακές φωτογραφίες που βλέπουμε κατά καιρούς...
θες μια 20αρα το λιγότερο, απο θέμα φακών/μηχανης/τριποδων κλπ  ;)
 

Επισκέπτης
Λοιπόν μάγκες - μας κάνει πλακίτσα ο imaginas να πούμε. Μας έχει βάλει να ψηφίζουμε πέρδικες κλπ :grin: και δε λέει κουβέντα για τις μουνάρες που έχει στο site. :tits: :cum:

Αυτή μάλιστα - είναι άγρια φύση 10 αστέρων. :boobies: :2funny: :rockon:



Αδερφή της Ντούβλης??? :new_shocked: :tooth:

χαχααχα σου άρεσε;
Ένυ Βυθούλκα τη λένε!Δεν την ήξερα,εδώ μου την είπαν.Τούμπανο!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ε, είναι δύναμη - τι να λέμε. :happy: Σκάλωσα όσο νάναι... :grin:

Thanx για το όνομα - πρώτη φορά το ακούω... :dunno:
 

Επισκέπτης
Μαζί με την Eurovision ψηφίστε και πέρδικα,είναι δωρεάν  :2funny: :2funny:
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εγω βλεπω και πολλα κοτσυφακια στην Αθηνα, επειδη καηκαν τα δαση
 

Επισκέπτης
Η ψηφοφορία τελείωσε!
Ευχαριστώ όλα τα μέλη του φόρουμ για την υποστήριξη τους!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Είναι ψιλομαλακία πάντως αυτό που κάνετε!Τα ίδια έκανε και η annamaria...αλλά ειδικά εσύ που ασχολείσαι με κάτι πιο σοβαρό τι σε νοιάζει να πάρεις ψεύτικες ψήφους από κάποιους που πιθανότατα δεν ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο ανικείμενο?
 

Επισκέπτης
Ο νικητής του διαγωνισμού δεν προκύπτει από τις ψήφους του κοινού,αλλά από την τριμελή επιτροπή φωτογράφων,οπότε θα μάθουμε τις επόμενες ημέρες τα αποτελέσματα.Η ψήφος του κοσμου ήταν χρήσιμη διότι μπήκα στο 10% των φωτογραφιών που θα συμμετάσχουν στην τελική αξιολόγηση.Τον διαγωνισμό τον πληροφορήθηκα αργά,στις 23/5,οπότε σε σχέση με τους άλλους που από την αρχή του διαγωνισμού είχαν βάλει φωτογραφία,είχα μειονέκτημα.Όταν μπήκε η φωτογραφία μου έπρεπε να περάσω και φωτογραφίες που ήταν άσχετες με το θέμα του διαγωνισμού,όπως σκυλιά,γατιά,άλογα με καπιστράνα άρα οικόσιτα,τίγρεις και καμηλοπαρδάλεις από τον ζωολογικό κήπο,παπαγάλους κλπ.Οπότε η βοήθεια ήταν μονόδρομος.Κάτι που έκαναν και άλλοι φυσικά.Μπορεί να μην κερδίσω,μπορεί να μην είμαι καν στους 10 πρώτους,αλλά σημασία έχει ότι είμαι στην τελική επιλογή.Όποιος δεν ενδιαφερόταν,δεν ψήφιζε.Δεν υποχρέωσα κανέναν.Η φωτογραφία μου πιστεύω ότι είναι καλή,και άξιζε κάτι.Αν δεν ήταν δε θα συμμετείχα.Άλλωστε είναι ο πρώτος διαγωνισμός που συμμετέχω,διότι γι'αυτόν είχαν μια καλή φωτογραφία.

Ελπίζω να κάλυψα τις απορίες του gl και του Gatto
 

Επισκέπτης
Δυστυχώς η περδικούλα δεν κέρδισε.Μας "έφαγε" ο αργυροτσιχνιάς τα αιωρούμενα πτηνά και ένα κάργα επεξεργασμένο τοπίο.Δεν πειράζει όμως!
Ευχαριστώ όλους όσους μπήκαν στον κόπο να ψηφίσουν την πέρδικα!

Οι νικήτριες φωτογραφίες κατά σειρά είναι οι παρακάτω:

Ο πρώτος έχει φοβερό φακό που κοστίζει περί τα 1000€
Ο δεύτερος έχει εξαιρετικό σώμα που κοστίζει πάνω από τις 3000€ και ο φακός κάπου 800€
Ο τρίτος ξέρει πολύ καλό πρόγραμμα επεξεργασίας!


Δεν υποτιμώ τις συμμετοχές,και οι τρεις είναι εξαιρετικές.Ιδίως η δεύτερη και η τρίτη.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Φτιαξε τα λινκ ιματζινα.Δε δουλευουν.

Στα φρυδια σου. Next time.  ;)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ο πρώτος έχει φοβερό φακό που κοστίζει περί τα 1000€
Ο δεύτερος έχει εξαιρετικό σώμα που κοστίζει πάνω από τις 3000€ και ο φακός κάπου 800€
Ο τρίτος ξέρει πολύ καλό πρόγραμμα επεξεργασίας!


Δεν υποτιμώ τις συμμετοχές,και οι τρεις είναι εξαιρετικές.Ιδίως η δεύτερη και η τρίτη.

:think: δηλαδη αν υποτιμουσες τις συμμετοχες τι θα ελεγες? σκατα στα πεθαμενα τους?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom