Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 367K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Θα θεωρεί μαλακα τον κάθε έναν που προσέχει τον εαυτό του και τους δίπλα του..μην χάνεις τα λόγια σου τζάμπα.
γελαω γιατι ενω γενικα δεν πολυ απαντανε, οταν το κανουν, τα επιχειρηματα ειναι επιπεδου δημοτικου και μαλιστα γαλαριας...

εγω δεν κανω προσωπικες επιθεσεις και ο μονος λογος που αμα δε βαριεμαι, γραφω, ειναι για να τα βλεπει κανενα νεο παιδι, πριν βαλει τα μυαλα του στο μπλεντερ και γινει ρατσιστης και μισανθρωπος.

στο μεταξυ, απο ρομα, εχω γνωση και ψιλο μπλεξιματα, αλλα ρε φιλε... βλεπεις τη φτωχια και την αμορφωσια να ξεχηλιζει! Τι να τους κανεις αλλο απο τα οσα εχουν?!?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
ηξερα τι εχω, εκανα το self test στο σπιτι και το ηξερα, επρεπε ομως, κατ εντολη της εταιριας να κανω σε δημοσιο φορεα, για να μου δωσει 5 μερες αδεια πληρωμενη, χωρις να χαλασω την αναρωτικη μου... Αν πηγαινα σε φαρμακειο (οπως εκανα) δεν το δεχονται, γιατι μερικα γατονια (δικοι μας, οχι ρομα) επαιρναν πετσινα τεστ για να γραφουν τσαμπα αδειες... Το προβλημα λοιπον ειναι οτι απο το φαρμακειο, πρεπειι να παω σε ΤΟΜΥ για να μου γραψει αδεια, οποτε μπαι μπαι το ελευθερας απο τον εργοδοτη!

ε... δεν υπηρχε σε κανενα ΤΟΜΥ ή Κεντρο υγειας τεστ! Δεν εχουν να αγορασουν τεστ που εγω τα παιρνω .80 το ενα!
Εχουν μασησει το χρημα και μεχρι και αυτα, γιοκ!

Αλλα του φταινε οι Ρομα του μαστορα!
Tελικα τι έβγαλε το τεστ;;;;
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
γελαω γιατι ενω γενικα δεν πολυ απαντανε, οταν το κανουν, τα επιχειρηματα ειναι επιπεδου δημοτικου και μαλιστα γαλαριας...

εγω δεν κανω προσωπικες επιθεσεις και ο μονος λογος που αμα δε βαριεμαι, γραφω, ειναι για να τα βλεπει κανενα νεο παιδι, πριν βαλει τα μυαλα του στο μπλεντερ και γινει ρατσιστης και μισανθρωπος.

στο μεταξυ, απο ρομα, εχω γνωση και ψιλο μπλεξιματα, αλλα ρε φιλε... βλεπεις τη φτωχια και την αμορφωσια να ξεχηλιζει! Τι να τους κανεις αλλο απο τα οσα εχουν?!?
Δεν εχεις ιδεα απο ρομα. Αν ειχες δεν θα ελεγες αυτες της μαλακιες. Ενας ακομα ψευτοευαισθητος εισαι
 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
669
Κριτικές
1
Like
1.296
Πόντοι
206
Οι Ρομά είναι γαλάζιοι ψηφοφόροι, εκλέγουν βουλευτές. όπως και το Γκιόργκο Παπαντρέου είχε κατεβάσει Πάκια στο Σύνταγμα για να πανηγυρίσουν.

 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
Τη εννοεις με αυτο που λες τη αλλο να τους κανεις απο αυτα που εχουν;για αρχη πως το βλεπεις να πληρωναν ρευμα κ νερο ας πουμε;
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
ετσι οπως κανετε, ειναι σα να σας εφαγε καποιος ρομα τη γυναικα!

αν επαιξε τετοιο καζο, να σας συμπονεσουμε!!

και εξηγουμαι, οπως εχω γραψει και παραπισω...

Αυτη τη στιγμη η χωρα ειναι νεκροταφειο ονειρων και νεων ανθρωπων, πρεπει να δουλευεις 2 δουλειες για να βγαλεις ενα βασικο μισθο!
Αν ρε μαγκες τα προβληματα σας ολα ειναι οι ρομα, ε τι να πω! Εμενα ομως κατι μου λεει οτι και αν χαθουν απο την ελλαδα αυριο το πρωι, ολοι οσοι σας ενοχλουν, παλι την ιδια μιζερια θα εχετε και θα ψαχνετε ποιος σας φταιει!

Cheers!
Δλδ επειδη δουλευουμε 2 δουλειες για να βγαλουμε εναν βασικο μισθο πρεπει οι ρομα να μην πληρωνουν τπτ , να τους αφηνουμε να μας κλεβουν βριζουν κ να μας λενε κ ρατσιστες;
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Tελικα τι έβγαλε το τεστ;;;;
τεζα ειμαι ρε συ... θετικοτατος! Απο την Παρασκευη, καπως ειμουν, Σαββατο λιγο πυρετο... Κυριακη θετικος! με 38αρια και πονο σε κοκαλα και κεφαλι..
και στο μαυρο μου το χαλι ετρεχα απο ΙΚΑ σε ΤΟΜΥ να βρω τα κλιμακια που κανουν τα τεστ, μεχρι που μου σφυριξε μια φιλη (δουλευει σε στον ΕΟΠΠΥ) οτι δεν εχουν ...τεστ!!!
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Τη εννοεις με αυτο που λες τη αλλο να τους κανεις απο αυτα που εχουν;για αρχη πως το βλεπεις να πληρωναν ρευμα κ νερο ας πουμε;
Φιλε μου, ζεις σε μια χωρα που ο υπουργος εργασιας ειχε ανασφαλιστους αλλοδαπους να του ξεσκατιζουν τη βιλλα...

ελα... πες μου τι εκανες και τι ειπες για αυτον που κανονιζει τι θα παρεις για συνταξη και για μισθο
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
Φιλε μου, ζεις σε μια χωρα που ο υπουργος εργασιας ειχε ανασφαλιστους αλλοδαπους να του ξεσκατιζουν τη βιλλα...

ελα... πες μου τι εκανες και τι ειπες για αυτον που κανονιζει τι θα παρεις για συνταξη και για μισθο
Πεσμου εσυ τη λες γι αυτους που δεν πληρωνουν ρευμα νερο εισπρατουν επιδοματα ,δεν εργαζονται ποτε, εκτος αν εμπεριεχονται πρεζες οπλα παρανομια γενικα κ μας λενε κ ρατσιστες.ελα..
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
αχαχαχαααα ρε ευλογημενε μου!
οτι και αν κανουν αυτοι ειναι ψιλα, κερματα... το καταλαβαινεις?

αυτοι που σε κλεβουν δεν εχουν μεσο προσδοκιμο ζωης 10-12 χρονια κατω απο το δικο σου!
Σε κλεβουν και τους πληρωνεις μεχρι να πεθανεις για να εχουν καλα γεραματα! Ξεκολα!

Ασχολεισαι με λαθος προβλημα.

Προβληματα ειναι και τα δυο, αλλα οι υπουργοι μας μπαινουν μεσα στο σπιτι μας ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και μας ΚΛΕΒΟΥΝ!
Οι Ρομα τουλαχιστο περιμενουν να λειπουμε μπας και αρπαξουν καμια τηλεοραση και κανα χρυσαφικο!
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
τεζα ειμαι ρε συ... θετικοτατος! Απο την Παρασκευη, καπως ειμουν, Σαββατο λιγο πυρετο... Κυριακη θετικος! με 38αρια και πονο σε κοκαλα και κεφαλι..
και στο μαυρο μου το χαλι ετρεχα απο ΙΚΑ σε ΤΟΜΥ να βρω τα κλιμακια που κανουν τα τεστ, μεχρι που μου σφυριξε μια φιλη (δουλευει σε στον ΕΟΠΠΥ) οτι δεν εχουν ...τεστ!!!
Περαστικά και γρήγορα πίσω στις μπουρδελοεπαλξεις.
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Αμα σου μετρησω τι εισφορες ειχαν οι γονεις μου και ποσα θα επρεπε να εχουν παρει ειτε σε εφ απαξ ειτε σε συνταξη και ποσα τελικα πηραν θα παθεις ζαλαδα!
Δεν πιστευω οτι τα καταλαβαινεις τα νουμερα αλλα να σου πω κατι... οι βουλευτες σου αναθεμα και αν πληρωνουν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ρευμα και νερο ρε φιλε!
Και αντε ο Ρομα, μεσα στη φτωχια και τη βρωμα ειναι, λεφτα δεν εχει και κλεβει!
Ο αλλος με 6-7000€ μισθο, γιατι κλεβει και γιατι τωρα... πριν λιγους μηνες, νομοθετησε να παρεις εσυ και γω 15-20% αυξηση και αυτος με ενα σκασμο αφορολογητα, κανονισε να παρει 45% αυξηση!
Να κατσω να σκασω για τα ψιλα των ρομα λες ε?
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
Ρε ευλογημενε εγω δεν εχω να μου κλεψουν οι υπουργοι παρα ελαχιστα. Αυτοι ομως μπαινουν καθε μερα σπιτι μου κ μου κλεβουν την τηλεοραση. Δεν τους φτανει μια, ξαναερχονται να δουν αν πηρα αλλη κ την ξαναπαιρνουν. Εσυ την τηλεοραση την βλεπεις λιγο εγω πολυ , εσυ την κλεψια του κρατους την βλεπεις πολυ εγω λιγο. Αλλα ειτε μεγαλης αξιας ειτε μικρης λεγεται κλεψια κ ο καθενας δινει βαρος εκει που θελει
 

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
63
Like
7.783
Πόντοι
4.766
αχαχαχαααα ρε ευλογημενε μου!
οτι και αν κανουν αυτοι ειναι ψιλα, κερματα... το καταλαβαινεις?

αυτοι που σε κλεβουν δεν εχουν μεσο προσδοκιμο ζωης 10-12 χρονια κατω απο το δικο σου!
Σε κλεβουν και τους πληρωνεις μεχρι να πεθανεις για να εχουν καλα γεραματα! Ξεκολα!

Ασχολεισαι με λαθος προβλημα.

Προβληματα ειναι και τα δυο, αλλα οι υπουργοι μας μπαινουν μεσα στο σπιτι μας ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και μας ΚΛΕΒΟΥΝ!
Οι Ρομα τουλαχιστο περιμενουν να λειπουμε μπας και αρπαξουν καμια τηλεοραση και κανα χρυσαφικο!
Εσύ αν δεν είσαι κουμμουνιστής εγώ είμαι ο Στάλιν σε μετεμψύχωση...τι αρλουμπες γράφεις βραδιάτικα και διαβάζει πόσος κόσμος
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
Ρε μην σκας με τπτ. Αλλα μην λες κ στους αλλους με τη να σκασουν κ με τη οχι
 

Remy_LeBeau#

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2016
Μηνύματα
10
Like
29
Πόντοι
0
Η λύση είναι μία μάγκες για να σωθούμε γτ αυτοί οι άνθρωποι δεν γουστάρουν να ενταχθούν στην κοινωνία. Στείρωση σε όσους είναι άνω των 16 και τα παιδιά έως 18 σε ιδρύματα. Έτσι υπάρχει η πιθανότητα να εξαλειφθεί αυτή η δικτατορία των γύφτων.
 

Cat82

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2021
Μηνύματα
69
Like
277
Πόντοι
20
Οι γονεις σου αδικημενοι ετσι; Πληρωναν εισφορες; Τα δεδουλευμενα;αυτοι ψηφιζαν αυτους τους βουλευτες με της 6-7000 μισθο με την ελπιδα να βολευτουν κ αυτοι, γαμα το ρε μεγαλε καλο βραδυ, συμφωνουμε οτι διαφωνουμε
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Ρε ευλογημενε εγω δεν εχω να μου κλεψουν οι υπουργοι παρα ελαχιστα. Αυτοι ομως μπαινουν καθε μερα σπιτι μου κ μου κλεβουν την τηλεοραση. Δεν τους φτανει μια, ξαναερχονται να δουν αν πηρα αλλη κ την ξαναπαιρνουν. Εσυ την τηλεοραση την βλεπεις λιγο εγω πολυ , εσυ την κλεψια του κρατους την βλεπεις πολυ εγω λιγο. Αλλα ειτε μεγαλης αξιας ειτε μικρης λεγεται κλεψια κ ο καθενας δινει βαρος εκει που θελει
ΟΚ, ασχολησου με αυτους και ασε τους γατους που σε κρατανε στη μιζερια... κατσε να βρεις τι θα γινει με το νερο στα γυφταϊκα!

Εσύ αν δεν είσαι κουμμουνιστής εγώ είμαι ο Στάλιν σε μετεμψύχωση...τι αρλουμπες γράφεις βραδιάτικα και διαβάζει πόσος κόσμος
α... εκει εχεις μεινει εσυ, οκ!
Εμπα γερα ρε καπιταλα που απο την πολυ επιτυχια ψαχνεις να βρεις τι σου φαγανε οι ρομα!!

Μπερδευεις την ιεραρχια των προβληματων.
Οταν πρεπει να δουλευουμε σε ενα σπιτι 3 ατομα full δουλειες για να βγαλουμε οτι εβγαζα μονος μου το 2004, οσο και να κοπανιεσαι οτι και να λες, οι ρομα, ΔΕΝ ειναι το προβλημα μου!

Επισης, οι κοινωνικες ομαδες αυτες, αν μη τι αλλο ειναι μια ακομα αποτυχια (που ομως βολευει) των κυβερνησεων.
Και Βολευει γιατι αντι να παρεις κανα καδρονι να τους κοπανας, καθεσαι και βγαζεις μισος για τους λιγο πιο κατω απο σενα...

Μαγκες... παω να την πεσω.
Βαστατε γερα
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.262
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
96
Οι γονεις σου αδικημενοι ετσι; Πληρωναν εισφορες; Τα δεδουλευμενα;αυτοι ψηφιζαν αυτους τους βουλευτες με της 6-7000 μισθο με την ελπιδα να βολευτουν κ αυτοι, γαμα το ρε μεγαλε καλο βραδυ, συμφωνουμε οτι διαφωνουμε
Ελευθεροι επαγγελματιες σε μικρη πολη με ΤΑ ΠΑΝΤΑ πληρωμενα.
ΜΗΔΕΝ βολεμα ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ της οικογενειας
Πριν τη συνταξη εδινε η μανα μου που θυμαμαι, σημερινα 750€ το μηνα σε εισφορες
Περαν του φορου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom