Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 366K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
372
Like
787
Πόντοι
81
Δεν νομιζω οτι οι γυφτοι ασχολούνται με μηχανές.
Μην το λες, οτι εχει μεταλα τους ενδιαφερει. Εχω ακουσει περιπτωση που εκλεψαν απο καποιον ολους τους δισκους Heavy metal που ειχε και τους πηγαν για σκραπ. :confused:
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
2
Like
765
Πόντοι
96
ετσι οπως κανετε, ειναι σα να σας εφαγε καποιος ρομα τη γυναικα!

αν επαιξε τετοιο καζο, να σας συμπονεσουμε!!

και εξηγουμαι, οπως εχω γραψει και παραπισω...

Αυτη τη στιγμη η χωρα ειναι νεκροταφειο ονειρων και νεων ανθρωπων, πρεπει να δουλευεις 2 δουλειες για να βγαλεις ενα βασικο μισθο!
Αν ρε μαγκες τα προβληματα σας ολα ειναι οι ρομα, ε τι να πω! Εμενα ομως κατι μου λεει οτι και αν χαθουν απο την ελλαδα αυριο το πρωι, ολοι οσοι σας ενοχλουν, παλι την ιδια μιζερια θα εχετε και θα ψαχνετε ποιος σας φταιει!

Cheers!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.170
Κριτικές
18
Like
19.930
Πόντοι
4.546
Τόσο βλάκας αυτός ο υπάλληλος, δεν είδε ότι ήταν Γιούφτοι, πάνω από Νόμους και Σύνταγμα; Καλά τους έκαναν.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
Καλοτυχίζω τον εαυτό μου (και τους δικούς μου) που αφενός ως φοιτητής ήμουν φυτό κι έβγαινα ελάχιστα και αργότερα ως νέος με κοινωνική και ερωτική ζωή, ζούσα στην επαρχία που τα πράγματα ήταν λίγο πιο αθώα.
Δε θυμάμαι να μου συνέβη ποτέ κάτι ακραίο και βίαιο.
Εσείς που έχετε παιδιά στη νιότη, πρέπει να τρέμετε...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.781
Πόντοι
3.656

Δεν πιστευω να'ταν πάλι οργανωμένοι της Ρόμα; :grin:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.118
Κριτικές
166
Like
26.923
Πόντοι
34.538

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
63
Like
7.783
Πόντοι
4.766
ετσι οπως κανετε, ειναι σα να σας εφαγε καποιος ρομα τη γυναικα!

αν επαιξε τετοιο καζο, να σας συμπονεσουμε!!

και εξηγουμαι, οπως εχω γραψει και παραπισω...

Αυτη τη στιγμη η χωρα ειναι νεκροταφειο ονειρων και νεων ανθρωπων, πρεπει να δουλευεις 2 δουλειες για να βγαλεις ενα βασικο μισθο!
Αν ρε μαγκες τα προβληματα σας ολα ειναι οι ρομα, ε τι να πω! Εμενα ομως κατι μου λεει οτι και αν χαθουν απο την ελλαδα αυριο το πρωι, ολοι οσοι σας ενοχλουν, παλι την ιδια μιζερια θα εχετε και θα ψαχνετε ποιος σας φταιει!

Cheers!
Εσύ μάλλον τυπε θα μένεις στην Εκάλη και δεν έχεις ανάγκη...Οι υπόλοιποι που τρώμε κάθε μέρα στην μάπα όλους τους γύφτους μέρα νύχτα τι να κάνουμε...να κάνουμε τούμπες από ικανοποίηση ή να δείχνουμε απάθεια σε αυτά τα ανθρωποειδες... αμέσως να μας το παίξεις και καλός άνθρωπος και εμείς είμαστε οι κακοί που δεν συμπαθούμε κανέναν
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
2
Like
765
Πόντοι
96
Εσύ μάλλον τυπε θα μένεις στην Εκάλη και δεν έχεις ανάγκη...Οι υπόλοιποι που τρώμε κάθε μέρα στην μάπα όλους τους γύφτους μέρα νύχτα τι να κάνουμε...να κάνουμε τούμπες από ικανοποίηση ή να δείχνουμε απάθεια σε αυτά τα ανθρωποειδες... αμέσως να μας το παίξεις και καλός άνθρωπος και εμείς είμαστε οι κακοί που δεν συμπαθούμε κανέναν
μμμμ... δεν εισαι και πολυ κοντα στην πραγματικοτητα, ουτε στην αποπειρα "σκιαγραφισης" μου, ουτε στο γιατι τον πινουμε ολοι μαζι.
Κοιτα, δεν θα με ενοιαζε, αλλα ολος αυτος ο οχετος που νομιζεις οτι σε κανει φοβερο, αφηνει στην απεξω αυτους που τρωνε το φαϊ μας, κυριολεκτικα!

Σημερα πηγα να κανω τεστ για κοβιντ... Σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την πολη (δεν ειναι η Αθηνα) ειχαν τελειωσει τα υλικα και δεν υπηρχε δημοσια δομη να κανει το τεστ και να το ανεβασει! Αντιλαμβανεσαι οτι κανενας ρομα δεν προκειται ΟΣΑ και αν κλεψει σε ολη του τη ζωη να φαει αυτα που μας τρωνε σε ενα απογευμα 2 κουστουματοι και μερικες εταιριες που τους εχουν στην τσεπη!

Το εχω γραψει και πιο πισω... στο σπιτι μου, δεν ειναι να βγαλεις ουτε τον πυρετο σου απ εξω... στο 5λεπτο, αντε 10λεπτο τον εχουν κλεψει!

ομως οσα ποδηλατα και αν μου κλεψουν, το οτι δουλευουμε σε ενα σπιτι 3 ατομα και τα λεφτα που μας μενουν ειναι μηδεν, ειναι το πραγματικο μου προβλημα...

Εσεις καθιστε και ανεβαζετε που πανε και τουφεκιαζονται οι ρομα και οι πεθαμενοι! Νιωστε ξεχωριστοι γιατι ειστε μερικα € μακρια τους
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

ΓΙΩΡΓΟΣ1961

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2024
Μηνύματα
60
Like
109
Πόντοι
0
Φυσικά η αστυνομία και το παραδικαστικο του κουλή Κάνουν συστηματικά πλάτες στο γυφταριο και αρνούνται να εφαρμόσουν τον νόμο

Επιορκα κατακαθια
Ενώ οι προηγούμενοι τους είχαν στην ψειρου
 

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
63
Like
7.783
Πόντοι
4.766
μμμμ... δεν εισαι και πολυ κοντα στην πραγματικοτητα, ουτε στην αποπειρα "σκιαγραφισης" μου, ουτε στο γιατι τον πινουμε ολοι μαζι.
Κοιτα, δεν θα με ενοιαζε, αλλα ολος αυτος ο οχετος που νομιζεις οτι σε κανει φοβερο, αφηνει στην απεξω αυτους που τρωνε το φαϊ μας, κυριολεκτικα!

Σημερα πηγα να κανω τεστ για κοβιντ... Σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την πολη (δεν ειναι η Αθηνα) ειχαν τελειωσει τα υλικα και δεν υπηρχε δημοσια δομη να κανει το τεστ και να το ανεβασει! Αντιλαμβανεσαι οτι κανενας ρομα δεν προκειται ΟΣΑ και αν κλεψει σε ολη του τη ζωη να φαει αυτα που μας τρωνε σε ενα απογευμα 2 κουστουματοι και μερικες εταιριες που τους εχουν στην τσεπη!

Το εχω γραψει και πιο πισω... στο σπιτι μου, δεν ειναι να βγαλεις ουτε τον πυρετο σου απ εξω... στο 5λεπτο, αντε 10λεπτο τον εχουν κλεψει!

ομως οσα ποδηλατα και αν μου κλεψουν, το οτι δουλευουμε σε ενα σπιτι 3 ατομα και τα λεφτα που μας μενουν ειναι μηδεν, ειναι το πραγματικο μου προβλημα...

Εσεις καθιστε και ανεβαζετε που πανε και τουφεκιαζονται οι ρομα και οι πεθαμενοι! Νιωστε ξεχωριστοι γιατι ειστε μερικα € μακρια τους
Εν έτει 2024 μόνο που έγραψες ότι έκανες τεστ για κοροναιο όλοι κλείσανε την σελίδα..δεν χρειάζεται να βγάλουμε συμπερασμα τι παρατράγουδο είσαι και εσύ...στον επόμενο παρακαλώ
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
2
Like
765
Πόντοι
96
Εν έτει 2024 μόνο που έγραψες ότι έκανες τεστ για κοροναιο όλοι κλείσανε την σελίδα..δεν χρειάζεται να βγάλουμε συμπερασμα τι παρατράγουδο είσαι και εσύ...στον επόμενο παρακαλώ
ε ναι, βλεπεις εμεις εδω δουλευουμε και καπως πρεπει να παρουμε την αναρρωτικη, αλλα τι να σου λεω και σενα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.819
Πόντοι
9.297
Εν έτει 2024 μόνο που έγραψες ότι έκανες τεστ για κοροναιο όλοι κλείσανε την σελίδα..δεν χρειάζεται να βγάλουμε συμπερασμα τι παρατράγουδο είσαι και εσύ...στον επόμενο παρακαλώ
Hθελε να ξέρει τι έχει η τι δεν έχει...
Ενώ εσύ και να είχες κάτι πέρα βρέχει...δημόσιος κίνδυνος.
Να βλέπεις ότι υπάρχει και κάποιος που δεν τα γράφει όλα εκεί που δεν πιάνει μελάνι .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.819
Πόντοι
9.297
ε ναι, βλεπεις εμεις εδω δουλευουμε και καπως πρεπει να παρουμε την αναρρωτικη, αλλα τι να σου λεω και σενα!
Θα θεωρεί μαλακα τον κάθε έναν που προσέχει τον εαυτό του και τους δίπλα του..μην χάνεις τα λόγια σου τζάμπα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.819
Πόντοι
9.297
ε ναι, βλεπεις εμεις εδω δουλευουμε και καπως πρεπει να παρουμε την αναρρωτικη, αλλα τι να σου λεω και σενα!
Όλες οι λέξεις που χρησιμοποίησες μάλλον θα του είναι άγνωστες....
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
2
Like
765
Πόντοι
96
ηξερα τι εχω, εκανα το self test στο σπιτι και το ηξερα, επρεπε ομως, κατ εντολη της εταιριας να κανω σε δημοσιο φορεα, για να μου δωσει 5 μερες αδεια πληρωμενη, χωρις να χαλασω την αναρωτικη μου... Αν πηγαινα σε φαρμακειο (οπως εκανα) δεν το δεχονται, γιατι μερικα γατονια (δικοι μας, οχι ρομα) επαιρναν πετσινα τεστ για να γραφουν τσαμπα αδειες... Το προβλημα λοιπον ειναι οτι απο το φαρμακειο, πρεπειι να παω σε ΤΟΜΥ για να μου γραψει αδεια, οποτε μπαι μπαι το ελευθερας απο τον εργοδοτη!

ε... δεν υπηρχε σε κανενα ΤΟΜΥ ή Κεντρο υγειας τεστ! Δεν εχουν να αγορασουν τεστ που εγω τα παιρνω .80 το ενα!
Εχουν μασησει το χρημα και μεχρι και αυτα, γιοκ!

Αλλα του φταινε οι Ρομα του μαστορα!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.170
Κριτικές
18
Like
19.930
Πόντοι
4.546
Περιστέρι: «Πέστε όλοι κάτω» φώναξαν οι Ρομά πριν γαζώσουν το κλαμπ!

Πρέπει να ομολογήσω, τέτοια ευσυνειδησία από τους Γυφταραίους, μην τυχόν και σκοτωθεί κανένας αθώος από τα δικά τους όπλα, συγκινήθηκα.
 

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.036
Κριτικές
63
Like
7.783
Πόντοι
4.766
ε ναι, βλεπεις εμεις εδω δουλευουμε και καπως πρεπει να παρουμε την αναρρωτικη, αλλα τι να σου λεω και σενα!
Αυτό το και "κάπως" που έγραψες είναι σαν να εννοείς στα ψεύτικα πάντως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom