Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 367K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.011
Πόντοι
2.306
Φίλε, αγνόησε τους συναγωνιστές που σε έχουν φοβήσει. Απλά πες αν θες, μια ομάδα ατόμων Μπου, κομάντα, να έρθουν για παρέα.
YL3GPOiDcNraIJOVDCZsoOBoDy.jpg
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.059
Like
1.766
Πόντοι
216
Πριν μερικά χρόνια είχαν κλέψει το διπλανό διαμέρισμα.Ειχα δει το αυτοκίνητο διαφυγής τους και πήγα και το κατέθεσα στην αστυνομία. τους πιάσανε, Ρομα ηταν ..Το θέμα είναι ότι στην Ασφάλεια μου είχαν πει ότι προφανώς θα είναι στη δικογραφία η καταθεση μου αλλά δε θα χρειαστεί να παραστώ στο δικαστήριο.
Τώρα μου ήρθε κλήση να παρουσιαστώ ως μάρτυρας στο Εφετείο.
Προβληματίζομαι, αλλά απ' ότι είδα δεν πάω έχει αρκετά μεγάλο πρόστιμο.
Εν τω μεταξύ, δε ξέρω πρέπει να πάω και σε δικηγόρο, έχει τύχει σε κανέναν να καταθέσει ως μάρτυρας σε δικαστήριο για κακούργημα;
Πήγαινε κανονικά, πες την αλήθεια για ότι είδες, αν σου γίνουν ερωτήσεις απάντα κανονικά σε ότι ξέρεις, και μετά γύρνα σπίτι σου... Μάρτυρας είσαι, δεν τρέχει τίποτα ούτε χρειάζονται δικηγόροι. Το πρόβλημα είναι ότι σπανίως γίνονται οι δίκες χωρίς 1-2 αναβολές οπότε μάλλον θα χρειαστεί να ξαναπάς και να ξαναπάς
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.129
Κριτικές
166
Like
26.946
Πόντοι
34.538
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
Γεμισαμε Φινλανδους.

...Συγκεκριμένα, μεταξύ 3:30 και 4 το μεσημέρι, από μπαλκόνι του 3ου ορόφου της παθολογικής κλινικής του νοσοκομείου έπεσαν τρεις πυροβολισμοί στον αέρα......

καμία, καμία, ΜΑ ΚΑΜΙΑ λεπτομέρεια. Ποιο άτομο Νοσηλευόταν εκεί; όνομα; Εθνικότητα; Γιατί το άτομο που έκανε το ρεπορτάζ δεν μας δίνει πληροφορίες;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.011
Πόντοι
2.306

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.129
Κριτικές
166
Like
26.946
Πόντοι
34.538
Συνέχεια του ρεπορτάζ από το πριγκιπάτο του Αιγίου.
Λέτε να συνδέονται τα δύο περιστατικά;
Μπα...δεν εχω δει γιουφτο να παιζει μπιλιαρδο.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Γεμισαμε Φινλανδους.


Συνέχεια του ρεπορτάζ από το πριγκιπάτο του Αιγίου.
Λέτε να συνδέονται τα δύο περιστατικά;
Μην είναι και αυτοί Ταρίφες, και έπαιξαν πιστολίδια σε κλινικές και μπιλιαρδάδικα;
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
378
Like
662
Πόντοι
21
...Συγκεκριμένα, μεταξύ 3:30 και 4 το μεσημέρι, από μπαλκόνι του 3ου ορόφου της παθολογικής κλινικής του νοσοκομείου έπεσαν τρεις πυροβολισμοί στον αέρα......

καμία, καμία, ΜΑ ΚΑΜΙΑ λεπτομέρεια. Ποιο άτομο Νοσηλευόταν εκεί; όνομα; Εθνικότητα; Γιατί το άτομο που έκανε το ρεπορτάζ δεν μας δίνει πληροφορίες;
για κατι τετοιους επινοηθηκε η λεξη πουτανας γιος. Το ατομο ξερει πληροφοριες αλλα κανει τον κινεζο, λες και δεν θα αναρωτηθουμε οπως πολυ σωστα εκανες εσυ
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Σχετικά με την έκθεση της ΕΛ.ΑΣ.. Μπήκα χτες στο Reddit και γι' ακόμη μια φορά επικράτησαν τα ροζ συννεφάκια. Για να μη γίνω υπερβολικός θα πω ότι το 50% των σχολίων ήταν τα εξής:

1. Η Αστυνομία είναι αναξιόπιστη άρα και η έκθεση.
2. Η έκθεση αφορά τους συλληφθέντες άρα αυτοί που δεν έχουν πιαστεί δεν ξέρουμε τι εθνικότητας είναι.
3. Υπάρχει κοινωνικός ρατσισμός που δεν τους αφήνει να ενσωματωθούν.

Και φυσικά όποιος τολμούσε να ψελλίσει κάτι τον ρωτούσαν αν έχει στοιχεία για τις κατηγορίες που εξαπολύει.

Ορισμένες φορές θα ήθελα να είχα την υπερδύναμη να στείλω τέτοια άτομα και γενικά όσους ζουν σε ροζ συννεφάκια στα μέρη που θεωρούν ότι είναι ΟΚ. Πχ τους συγκεκριμένους στο Ζεφύρι. Με όλη τους την περιουσία. Αμάξια, σπίτια, κοσμήματα κτλ. Να δούμε πόσα "απίδια πιάνει ο σάκος".

Ζω σε περιοχή με γύφτους και τους έχω νοιώσει καλά στο πετσί μου. Ευτυχώς εδώ σταματάνε στην φτηνή πρέζα και τις κλοπές. Δεν έχουμε τα "χοντρά" με δολοφονίες κτλ. Μας σώζει που είμαστε σχεδόν χωριό χωρίς χρήμα. Εννοώ ότι δεν έχουμε βιομηχανίες και πολύ χρήμα για να τραβήξουν "κεφάλια". Έχω ζήσει για χρόνια στην Πάτρα και ξέρω από τα μέρη της Κάτω Αχαΐας το "καλό" ποιόν τους. Αντίστοιχα κολλητός φίλος είναι στη Θήβα και τα λέμε συχνά πυκνά.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.153
Like
34.426
Πόντοι
9.931
Σχετικά με την έκθεση της ΕΛ.ΑΣ.. Μπήκα χτες στο Reddit και γι' ακόμη μια φορά επικράτησαν τα ροζ συννεφάκια. Για να μη γίνω υπερβολικός θα πω ότι το 50% των σχολίων ήταν τα εξής:

1. Η Αστυνομία είναι αναξιόπιστη άρα και η έκθεση.
2. Η έκθεση αφορά τους συλληφθέντες άρα αυτοί που δεν έχουν πιαστεί δεν ξέρουμε τι εθνικότητας είναι.
3. Υπάρχει κοινωνικός ρατσισμός που δεν τους αφήνει να ενσωματωθούν.

Και φυσικά όποιος τολμούσε να ψελλίσει κάτι τον ρωτούσαν αν έχει στοιχεία για τις κατηγορίες που εξαπολύει.

Ορισμένες φορές θα ήθελα να είχα την υπερδύναμη να στείλω τέτοια άτομα και γενικά όσους ζουν σε ροζ συννεφάκια στα μέρη που θεωρούν ότι είναι ΟΚ. Πχ τους συγκεκριμένους στο Ζεφύρι. Με όλη τους την περιουσία. Αμάξια, σπίτια, κοσμήματα κτλ. Να δούμε πόσα "απίδια πιάνει ο σάκος".

Ζω σε περιοχή με γύφτους και τους έχω νοιώσει καλά στο πετσί μου. Ευτυχώς εδώ σταματάνε στην φτηνή πρέζα και τις κλοπές. Δεν έχουμε τα "χοντρά" με δολοφονίες κτλ. Μας σώζει που είμαστε σχεδόν χωριό χωρίς χρήμα. Εννοώ ότι δεν έχουμε βιομηχανίες και πολύ χρήμα για να τραβήξουν "κεφάλια". Έχω ζήσει για χρόνια στην Πάτρα και ξέρω από τα μέρη της Κάτω Αχαΐας το "καλό" ποιόν τους. Αντίστοιχα κολλητός φίλος είναι στη Θήβα και τα λέμε συχνά πυκνά.
Γαμησετα τυπε ο κοσμος εχει αποβλακωθεί εντελώς, ειλικρινά ωρες-ωρες πιστεύω οτι καποια απο τα χημικά που βαζουν για να διατηρούνται τα τρόφιμα μας εχει φερει σε μια μορφη πνευματικής καθυστερησεις.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.129
Κριτικές
166
Like
26.946
Πόντοι
34.538

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Η κυβερνησάρα μας, σε αγαστή συνεργασία με τους γυφταίους Βασιλιάδες, θα ξεκινήσει εκστρατεία ενημέρωσης σε όλους τους Γιούφτους, για την σημασία των παιδικών καθισμάτων και ορθής χρήσης αυτών. Επιπλέον διαπαιδαγώγιση για χρήση ζωνών από τους Γιούφτους.
Μην κοιτάτε που εσάς θα σας γράφει για τον καφέ που πίνετε, οι Γιούφτοι θα μας βάλουν όλο τα γυαλιά, ως υποδείγματα ανθρώπων που τηρούν τον Κ.Ο.Κ.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546

Χαμός στα δικαστήρια με τους Ρομά​

Έγκλημα στον Ασπρόπυργο– Ξεσπά η αδελφή του 54χρονου δολοφονημένου φύλακα: «Να σαπίσουν στη φυλακή»
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.129
Κριτικές
166
Like
26.946
Πόντοι
34.538

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Σε αυτήν δεν θα δώσουν Πανικ Μπάτον; Με τον δικηγόρο και τη γυναίκα του έγινε μέγα θέμα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.638
Like
7.586
Πόντοι
1.056

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom