Νέα

Γνωριμίες-σεξάκι μέσω internet (Facebook, dating sites κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alan7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

gari10

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
4.424
Κριτικές
10
Like
2.301
Πόντοι
1.720
Παίδες , θέλω να ρωτήσω πως στο facebook  μπορείς να βρεις επιλεκτικά συγκεκριμένες γκόμενες.Π.χ. Κινέζα στην Αθήνα ή Ρωσσίδα κτλπ.Ποιος είναι ο τρόπος .Όπως το έψαξα δεν έχει τέτοιoυ είδους φίλτρο όπως στις ιστοσελίδες γνωριμιών.Αλλά πάλι δεν έιμαι καλός σε αυτά.Υπάρχει τρόπος; :huh:
Γιατι δεν κάνεις εγγραφή στο vk.com ? Όλα τα Ρωσίδια της Ελλάδας μέσα ειναι
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.435
Like
787
Πόντοι
96
Ευχαριστώ για την πληροφορία.Θα το κοιτάξω. :) Αλλά για το Facebook δεν υπάρχει τρόπος να φιλτράρεις καταγωγές , φύλο διαμονή κτλπ;  :think:
 
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
8
Like
8
Πόντοι
0
Ευχαριστώ για την πληροφορία.Θα το κοιτάξω. :) Αλλά για το Facebook δεν υπάρχει τρόπος να φιλτράρεις καταγωγές , φύλο διαμονή κτλπ;  :think:

Επειδη παρα πολλοι βαζουν ψευτικα στοιχεια ειναι λιγο δυσκολο. Αν ψαξεις ενα ονομα μπορεις να φιλτραρεις με βαση τον τοπο διαμονης και το σχολειο πχ και να δεις ατομα που πηγαν σχολειο ουκρανια και ζουν ελλαδα
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.435
Like
787
Πόντοι
96
Ευχαριστώ , αλλά αν θέλω π.χ. να βρω κινεζα που κατοικεί Αθήνα  γίνεται έτσι ή όχι;  :huh:
 

nikolakos

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
229
Κριτικές
2
Like
55
Πόντοι
1
με το τιντερ ομως βρισκει η αλλη το προφιλ στο φβ?? αυτο ειναι το ερωτημα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Το vk τι είναι ρε παιδιά;
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Μαγκες τελικα στο τιντερ παιζει αρκετο γαμησι. Εμενα πλεον με ξερουν ολες μαλλον και οτι ηταν να γαμησω απο εκει το γαμησα. Καλα ηταν. Δεν εχω πια ματσαρισματα γμτ.
ποσο καιρο το χρησιμοποιείς ρε φίλε? με 3 έχω πιάσει κουβεντα αλλα τιποτα αλλα 5 ταιριασματα και δεν απαντησαν χασιμο χρονου για μενα
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Οντως...εχω ξεσκιστει απο τιντερ..και καλα κομματια..λιγο cool να εισαι και χτυπας αβερτα..η τυχη μου σε αυτο ειναι πως βρισκω φοιτητριες συνιθως που μενουν μονεσ τους..απο Θεσσαλονικη ,πατρα κτλ.
Πόσο χρόνων είσαι φίλε μου ; Είσαι εμφανίσιμος ; Σε ρωτάω γιατί αυτά παίζουν ρόλο στην επιτυχία.
 
Εγγρ.
11 Μαρ 2017
Μηνύματα
191
Like
3
Πόντοι
1
και  το twoo καλο ειναι .. απλα οιπιο πολλες εχουν ψυχολογικα θεματα .. και ειναι μονο για μια  η  δυο φορες ..
 

propiosalic

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2008
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
1
Το badoo είναι απάτη για να σου τρώνε τα λεφτά. Εγω προσωπικά απο bar και πέσιμο στο δρόμο βρήκα γκομενακια και είμαι λαλακας που δεν το έκανα νωρίτερα. Απλά ρίξτε τα στανταρ σας. Αν την πέσετε σε μουνάρες θα φάτε χυλόπιτα γιατί αυτές κοιτάνε και αν έχεις και φράγκα ακόμα και αν είσαι ωραίος.

Α και όχι άγχος. Έπρεπε να μεγαλώσω αρκετά για να το καταλάβω. Χωθείτε άφοβα, η ζωη είναι μια.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.179
Like
1.688
Πόντοι
216
Το badoo είναι απάτη για να σου τρώνε τα λεφτά. Εγω προσωπικά απο bar και πέσιμο στο δρόμο βρήκα γκομενακια και είμαι λαλακας που δεν το έκανα νωρίτερα. Απλά ρίξτε τα στανταρ σας. Αν την πέσετε σε μουνάρες θα φάτε χυλόπιτα γιατί αυτές κοιτάνε και αν έχεις και φράγκα ακόμα και αν είσαι ωραίος.

Α και όχι άγχος. Έπρεπε να μεγαλώσω αρκετά για να το καταλάβω. Χωθείτε άφοβα, η ζωη είναι μια.
Πάνω σ' αυτό που λες, είναι η αποθέωση του θύματος/κορόιδου το site.
Σου λέει ότι για να μιλήσεις ή και να στείλεις emoticon (!!!) σε κάποια που και καλά είναι περιζήτητη ή έχει υπερδυνάμεις (άλλη μαλακία αυτή) πρέπει να βάλεις μονάδες. Πετάς τα λεφτά.
Απορώ ποιος μαλάκας θα έβαζε μονάδες για να είναι στην κορυφή των αναζητήσεων ή για να στείλει μύνημα/καρδούλα/σκατούλα και να κανονίσει συνάντηση με μια ερασιτέχνισα Πενταγιώτισσα που της στέλνουν όλοι οι αγάμητοι μυνήματα και τελικά δε μιλάει με κανέναν.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.289
Like
398
Πόντοι
36
ποσο καιρο το χρησιμοποιείς ρε φίλε? με 3 έχω πιάσει κουβεντα αλλα τιποτα αλλα 5 ταιριασματα και δεν απαντησαν χασιμο χρονου για μενα
αμα βαλεις φωτο απο ταξιδια απο εξωτερικο τσιμπανε πολυ ευκολα φιλε
 

Trapshooter

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Οκτ 2015
Μηνύματα
857
Κριτικές
12
Like
9.873
Πόντοι
1.336
για το fuckbook κάποια γνώμη ??
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
okcupid.com
Oχι απλα γαμας αλλα γαμας κ πανευκολα.
Προειδοποιηση:ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΚΑΝ να σκεφτειτε πως μπορει να γινει σχεση με καποια απο αυτες.
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ παιρνει αντικαταθλιπτικα..Δεν υπαρχει εκει μεσα γυναικα διχως ΣΟΒΑΡΑ ψυχολογικα ή ψυχιατρικα θεματα..

Μια περιπτωση που γνωρισα που ηταν πραγματικα για λυπηση:μια κοπελα 32 ετων απο επαρχια.
Εργαζεται στο δημοσιο(σε δημο).
Μετα την δουλεια κλεινεται στο σπιτι και ολη την ημερα την περναει στο συγκεκριμενο σαιτ.
Οι γονεις της της αγορασαν σπιτι για να μενει μονη με την ελπιδα πως θα βρει τον δρομο της..Αλλα αυτη την ιδια δουλεια.
Ψαρεμα ανδρων απο το σαιτ.
Της πηγαινουν φαγητο στο σπιτι σε ταπερακια,δεν εχει βρασει ουτε μισο αβγο και δεν ξερει καν πως πχ φτιαχνουν μακαροναδα.
Αν δεν της πανε ταπερακι,δεν μπορει ουτε καν ντελιβερι να παρει.Τοσο αναξια..
Μεσα σε 15 ημερες συνομιλιων της εκαναν golden shower.Σε 1 μηνα ο αλλος κοπρολαγνεια..
Σε συζητησεις λεει πως "ειναι ατυχη" και ψαχνει καποιον "να την σωσει"..
Να φυγει απο την επαρχια κ να παει αθηνα η θεσσαλονικη,να της μαγειρευει ο ανδρας,να δουλευει αυτος και να τη ζει κλπ γνωστες παπαριες των ελλεεινιδων..
Ο ψυχιατρος της αλλαζει καθε τοσο χαπια αλλα απο οτι φαινεται ειναι δυσκολο η κοπελα να σταματησει αυτο το χαλι..
Δεν στο λεει απο την αρχη πως εχει ψυχιατρικο θεμα...

Το παραδοξο:βλεπεται(7ρακι) και απο παρουσιαστικο δειχνει σιγανοπαπαδια..
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.435
Like
787
Πόντοι
96
Για το okcupid  διαφωνώ με τον φίλο.Οι εμφανίσημες Ελληνίδες δεν χτυπιόνται γιατί δέχονται εκατοντάδες μηνύματα και έχουν τουπέ.Αυτές που έχεις ελπίδα να βγεις είναι οι ξένες που είναι εδώ.Αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα γαμήσεις.Τελευταία βάζουν και τραβεστί  στην ιστοσελίδα. :-
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου για τα dating sites ως άτομο σε μακροχρόνια σχέση που κάνει και κάποιου τύπου παιχνίδι στο διαδίκτυο. Να πω ότι είμαι σχετικά εμφανίσιμος (7/10) και κοντούλης.

Εγώ για ευνόητους λόγους κάνω παιχνίδι με ψεύτικες φωτογραφίες όμως προσοχή: πραγματικών ανθρώπων οι οποίοι είναι το ίδιο εμφανίσιμοι με μένα περίπου. Δηλαδή δεν θα βάλω κάποιον του 8, ούτε θα βάλω κάποιον του 5. Επίσης έχω εξαιρετικές ικανότητες στο τσατάρισμα, μπαίνω με πολλή φόρα και πείθω ένα ποσοστό να μιλήσει μαζί μου.

Αρκετές κοπέλες στα τσατς σίγουρα έχουν κάποιο θέμα. Πολλές έχουν πρόβλημα με το βάρος τους, άλλες με την εμφάνισή τους, άλλες με τη γαμημένη τους ψυχολογία, όμως αυτό που έχω προσέξει είναι ότι τουλάχιστον σε πρώτο επίπεδο θέλουν να διατηρούν την "αξιοπρέπειά" τους. Σου λένε "εγώ ψάχνω για σχέση δεν ψάχνω να κάνω σεξ μάταια χωρίς σχέση". Δεν βρήκα καμιά κάτω των 45 που να μου πει ότι θέλει να παιχτεί φάση κλπ. Αυτό που πρέπει να κάνουμε όσοι ασχολούμαστε με το άθλημα είναι να επιδοκιμάζουμε αυτή τους την "αξιοπρεπή" στάση: "Ναι έχεις δίκαιο, δεν καταλαβαίνω όλους αυτούς που βγαίνουν απλά για το σεξ κλπ κλπ". Τα υπόλοιπα θα τα κανονίσεις όταν συναντηθείτε. Εκεί θα εδραιωθεί ο "κώδικας επικοινωνίας" σας. Όσοι μιλάνε για σεξ μέσα στα τσατ συνήθως μένουν με το πουλί στο χέρι. Αν της πεις μια καλή κουβέντα για τη δουλειά της, ή αν είναι άνεργη της ευχηθείς να βρει μια καλή δουλειά -της μιλήσεις δηλαδή με κατανόηση και θετικότητα για θέματα που την αφορούν- έχεις μεγάλες πιθανότητες να ανοίξουν οι θύρες για το τηλέφωνο. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είσαι άγνωστος και οι γυναίκες έχουν τον αντανακλαστικό φόβο του βιασμού, της κακοποίησης κλπ. Από τη στιγμή που θα σε αντιληφθεί ως πιθανό "pervert" τότε και ο Ντι Κάπριο να είσαι τέλειωσες.

Εγώ γενικά έχω μια συμπάθεια για τις κοπέλες στα τσατ. Πολλές προσέχω ότι δυσκολεύονται γενικά στη ζωή τους, είναι άνεργες ή μαρτυρούν σε άθλιες χαμηλόμισθες δουλειές, ζουν με τους γονείς τους, έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση κλπ. Δεν είναι τυχαίο που μπαίνουν σε dating sites. Και ναι δικαιούνται ένα μερίδιο από την πίτα της αυτοπεποίθησης. Γιατί να μην νιώθουν οι άνθρωποι πιο ευτυχισμένοι; Τι μας στοιχίζει εμάς; Αν είναι κανένα 6ράκι μπορεί να κάνουμε και καλό σεξ. 

Τώρα όσο αφορά τις άνω των 40-45 αυτές θέλουν προσεκτική προσέγγιση, θετικότητα και υπομονή... αν αποκτήσεις την εμπιστοσύνη τους μπορεί να γαμάς και για μήνες.

Οι μικρούλες που είναι μουνάρες συνήθως ψάχνονται μόνο για αυτοεπιβεβαίωση. Έχω προσέξει ότι αρκετές είναι τεμπέλες του κερατά.         

Όσο αφορά την αποκάλυψη των φωτογραφιών μου... π.χ. με μια 35άρα που έφαγα πρόσφατα έγινε το εξής: Είχαμε τρομερή χημεία, μου έστελνε μηνύματα ξανά και ξανά στις 2 το πρωί, με γύρευε κλπ. Της πήδηξα το μυαλό κανονικά. Μια μέρα που μου έστειλε "Τι κάνεις; Χάθηκες σήμερα;" της απάντησα με μια κανονική φωτογραφία μου. Της λέω "αυτός είμαι και στέλνω τη φωτογραφία μου. Ξέρεις χώρισα πρόσφατα και δεν θα ήθελα η πρώην μου να λέει ότι ψάχνομαι κλπ κλπ". Μου λέει "Σοβαρά;" κλπ κλπ. Μετά από λίγο πήρα τηλέφωνο και το επόμενο βράδυ ήμουνα μέσα για 1,5 ώρα. 
 

prostixos2000

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
533
Like
190
Πόντοι
6
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου για τα dating sites ως άτομο σε μακροχρόνια σχέση που κάνει και κάποιου τύπου παιχνίδι στο διαδίκτυο. Να πω ότι είμαι σχετικά εμφανίσιμος (7/10) και κοντούλης.

Εγώ για ευνόητους λόγους κάνω παιχνίδι με ψεύτικες φωτογραφίες όμως προσοχή: πραγματικών ανθρώπων οι οποίοι είναι το ίδιο εμφανίσιμοι με μένα περίπου. Δηλαδή δεν θα βάλω κάποιον του 8, ούτε θα βάλω κάποιον του 5. Επίσης έχω εξαιρετικές ικανότητες στο τσατάρισμα, μπαίνω με πολλή φόρα και πείθω ένα ποσοστό να μιλήσει μαζί μου.

Αρκετές κοπέλες στα τσατς σίγουρα έχουν κάποιο θέμα. Πολλές έχουν πρόβλημα με το βάρος τους, άλλες με την εμφάνισή τους, άλλες με τη γαμημένη τους ψυχολογία, όμως αυτό που έχω προσέξει είναι ότι τουλάχιστον σε πρώτο επίπεδο θέλουν να διατηρούν την "αξιοπρέπειά" τους. Σου λένε "εγώ ψάχνω για σχέση δεν ψάχνω να κάνω σεξ μάταια χωρίς σχέση". Δεν βρήκα καμιά κάτω των 45 που να μου πει ότι θέλει να παιχτεί φάση κλπ. Αυτό που πρέπει να κάνουμε όσοι ασχολούμαστε με το άθλημα είναι να επιδοκιμάζουμε αυτή τους την "αξιοπρεπή" στάση: "Ναι έχεις δίκαιο, δεν καταλαβαίνω όλους αυτούς που βγαίνουν απλά για το σεξ κλπ κλπ". Τα υπόλοιπα θα τα κανονίσεις όταν συναντηθείτε. Εκεί θα εδραιωθεί ο "κώδικας επικοινωνίας" σας. Όσοι μιλάνε για σεξ μέσα στα τσατ συνήθως μένουν με το πουλί στο χέρι. Αν της πεις μια καλή κουβέντα για τη δουλειά της, ή αν είναι άνεργη της ευχηθείς να βρει μια καλή δουλειά -της μιλήσεις δηλαδή με κατανόηση και θετικότητα για θέματα που την αφορούν- έχεις μεγάλες πιθανότητες να ανοίξουν οι θύρες για το τηλέφωνο. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είσαι άγνωστος και οι γυναίκες έχουν τον αντανακλαστικό φόβο του βιασμού, της κακοποίησης κλπ. Από τη στιγμή που θα σε αντιληφθεί ως πιθανό "pervert" τότε και ο Ντι Κάπριο να είσαι τέλειωσες.

Εγώ γενικά έχω μια συμπάθεια για τις κοπέλες στα τσατ. Πολλές προσέχω ότι δυσκολεύονται γενικά στη ζωή τους, είναι άνεργες ή μαρτυρούν σε άθλιες χαμηλόμισθες δουλειές, ζουν με τους γονείς τους, έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση κλπ. Δεν είναι τυχαίο που μπαίνουν σε dating sites. Και ναι δικαιούνται ένα μερίδιο από την πίτα της αυτοπεποίθησης. Γιατί να μην νιώθουν οι άνθρωποι πιο ευτυχισμένοι; Τι μας στοιχίζει εμάς; Αν είναι κανένα 6ράκι μπορεί να κάνουμε και καλό σεξ. 

Τώρα όσο αφορά τις άνω των 40-45 αυτές θέλουν προσεκτική προσέγγιση, θετικότητα και υπομονή... αν αποκτήσεις την εμπιστοσύνη τους μπορεί να γαμάς και για μήνες.

Οι μικρούλες που είναι μουνάρες συνήθως ψάχνονται μόνο για αυτοεπιβεβαίωση. Έχω προσέξει ότι αρκετές είναι τεμπέλες του κερατά.         

Όσο αφορά την αποκάλυψη των φωτογραφιών μου... π.χ. με μια 35άρα που έφαγα πρόσφατα έγινε το εξής: Είχαμε τρομερή χημεία, μου έστελνε μηνύματα ξανά και ξανά στις 2 το πρωί, με γύρευε κλπ. Της πήδηξα το μυαλό κανονικά. Μια μέρα που μου έστειλε "Τι κάνεις; Χάθηκες σήμερα;" της απάντησα με μια κανονική φωτογραφία μου. Της λέω "αυτός είμαι και στέλνω τη φωτογραφία μου. Ξέρεις χώρισα πρόσφατα και δεν θα ήθελα η πρώην μου να λέει ότι ψάχνομαι κλπ κλπ". Μου λέει "Σοβαρά;" κλπ κλπ. Μετά από λίγο πήρα τηλέφωνο και το επόμενο βράδυ ήμουνα μέσα για 1,5 ώρα. 
Με κάλυψες μπορώ να πω στο98% . Απο τα καλυτερα post. Έτσι ακριβώς. Να σημειώσω μόνο οτι μπορεί να πέσεις και σε κολλημένος καταστάσεις του τύπου να αρχίσει να σε ψάχνει ως εκει που δεν παει. Για παράδειγμα μια τελευταία μου περιπέτεια η έν λόγο κυρία με έψαξε ως εκει που δεν παει και βρήκε τα τηλέφωνα των γονιών μου και άρχισε να τους κράζει για την ανατροφή του γιου της. Απλα έγινε μόνο μια φορα σεξ και είναι γνώση της οτι είχα σχέση. Όλες και ολοι μπαίνουν για πηδηχτουν η να πηδήξουν. Απλα όπως είπες τύπε μου το παν ειναι να της πηδήξεις το μυαλό , μετά ολα τα αλλα ειναι φυσικά επακόλουθα. Respect φιλε μου!
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Με κάλυψες μπορώ να πω στο98% . Απο τα καλυτερα post. Έτσι ακριβώς. Να σημειώσω μόνο οτι μπορεί να πέσεις και σε κολλημένος καταστάσεις του τύπου να αρχίσει να σε ψάχνει ως εκει που δεν παει. Για παράδειγμα μια τελευταία μου περιπέτεια η έν λόγο κυρία με έψαξε ως εκει που δεν παει και βρήκε τα τηλέφωνα των γονιών μου και άρχισε να τους κράζει για την ανατροφή του γιου της. Απλα έγινε μόνο μια φορα σεξ και είναι γνώση της οτι είχα σχέση. Όλες και ολοι μπαίνουν για πηδηχτουν η να πηδήξουν. Απλα όπως είπες τύπε μου το παν ειναι να της πηδήξεις το μυαλό , μετά ολα τα αλλα ειναι φυσικά επακόλουθα. Respect φιλε μου!

:hi:

 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Να δώσω και τα δικά μου tips σχετικά με την επιτυχή προσέγγιση στα dating sites μέσα από την εμπειρία μου. Σκοπός είναι να αυξηθεί το ποσοστό επιτυχίας όσων ασχολούνται.

Αν θες να κάνεις επιτυχές παιχνίδι στο ίντερνετ πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να μην φαίνεσαι needy "που λεν και στου χουργιό μου", να μην καταλήγεις στην εκζήτηση. Για την γυναίκα άνθρωπος που επιδιώκει την εκζήτηση = αποτυχημένος = ξεκάβλωμα.

Αναλυτικά:

1) Ποτέ μην κάνεις double text. Δηλαδή αν μιλάς με κάποια και π.χ. δεν σου απάντησε εδώ και 4 ώρες στο μήνυμα, μην της γράψεις ξανά. Αυτό δείχνει ότι την έχεις ανάγκη, ότι δεν μιλάς με άλλες, άρα είσαι needy, άρα δεν είσαι το "ανεξάρτητο" αρσενικό που επιθυμεί. Μην της γράψεις και μην ανησυχείς θα απαντήσει. Η λιτότητα στα μηνύματα ερμηνεύεται ως χαρακτηριστικό επιτυχημένου αρσενικού άρα ως υποψήφιου γαμιά. Το αντίθετο ερμηνεύεται ως χαρακτηριστικό αποτυχημένου άρα ξεκάβλωμα.

2) Όταν καθυστερήσει να απαντήσει, μην της απαντήσεις αμέσως και κυρίως ΜΗΝ βάλεις φατσούλα με χαμόγελο. Αυτό θα προδώσει την αναμονή σου για ανταπόκριση. Άρα πάλι είσαι needy. Απάντα μετά από μερικές ώρες ή την επομένη λέγοντας "έλα έπεσε πολλή δουλειά κλπ κλπ" ή "ήμουν έξω με φίλους" ή "πήγαμε εκδρομή με την παρέα" με σχετικά ουδέτερο τρόπο και μετά ρώτα "Πώς πάμε; Όλα καλά;". Το γεγονός ότι θα σε φανταστεί σε παρέα, δραστήριο κλπ ενεργοποιεί την επιθυμία για πούτσα. Αν στο μυαλό της φαντάζεις "τεμπελχανάς", "σκλάβος του ίντερνετ" κλπ τότε ξέχνα το γαμήσι. Στο γυναικείο μυαλό άντρας που "είναι πάντα εκεί", "απαντά αμέσως" κλπ = τεμπελχανάς = αδιάφορος = ντεκαβλέ.      

3) Ποτέ μη ζητάς τον λόγο γιατί άργησε να απαντήσει στο μήνυμά σου. Ποτέ. Όπως και στην προηγούμενη περίπτωση θα έρθει από μόνη της. Μην ανησυχείς και το μουνί πάντα τον πούτσο έχει στο μυαλό του. Όμως ο πούτσος του "ανεξάρτητου" και "μυστήριου" αρσενικού στο μυαλό της γυναίκας φαντάζει σκληρός και ανηλεής ενώ ο πούτσος του "ζήτουλα" και "αποτυχημένου" φαντάζει βρώμικος και στραγαλάκι.

4) Όταν μιλάς με κάποια σε καλό κλίμα και υπάρχει μια σχετική ατμόσφαιρα συμπάθειας κάνε την κίνηση ματ: Βάλε στο μυαλό της την ιδέα ότι μπορεί και να 'χατε σχέση τώρα. Με πολλή προσοχή και χιούμορ. Δηλαδή, όταν σου πει κάτι αστείο ή όταν έχετε μια ελαφριά κουβέντα μπορείς να της ρίξεις το χαρτί που κάνει το μυαλό να δουλεύει διαφορετικά. Π.χ. "ενοχλείσαι" και λες "Γιατί δεν το πες πιο γρήγορα να ξέρω μη σε παντρευτώ" ή "Χμ, νομίζω ότι αυτός είναι λόγος για να σε χωρίσω." ή "Άντε μάζεψ' τα πράγματά σου απ' το σπίτι και άντε στο καλό" ή κάτι άλλο τελοσπάντων που ταιριάζει εκείνη τη στιγμή.  Αυτή θα πάρει το αστείο, και ταυτόχρονα το μυαλό θα κινηθεί σε ερωτικά επίπεδα. 100% θα σου πει κάτι σαν "Κάλλιο αργά παρά ποτέ, χωρίζουμε, θέλω την ανεξαρτησία μου" και θα προσθέτει emojis και θα γελά ή θα σου πει "Γιατί μου το κάνεις αυτό;" κλπ κλπ και θα κάνει ότι λυπάται. Δεν λέω ότι θα σκεφθεί το γαμήσι κλπ, αλλά θα υπάρξει μια ερωτική ενεργοποίηση σε πρώτο επίπεδο. Δηλαδή θα την κάνει να σε σκεφτεί σαν πιθανό γαμιά.

5) Μην σχολιάζεις φωτογραφίες της αν πρώτα δεν είπατε 2 άλλες κουβέντες σχετικά με τα ενδιαφέροντα σας. Ο σχολιασμός φωτογραφιών από αγνώστους ερμηνεύεται ως εκζήτηση, άρα ξεκάβλωμα. Η γυναίκα λέει "κοίτα τον αποτυχημένο που θα με σχολιάσει κιόλας". Ο σχολιασμός φωτογραφιών καλύτερα να γίνεται στη δεύτερη ιντερνετική συζήτηση. Αφού μιλήσατε, είπατε κανά δυο λόγια, βρεθήκατε ξανά και πάνω στην κουβέντα θα πρέπει να της πεις κάτι συγκεκριμένο το οποίο δεν υποδηλώνει εκζήτηση αλλά ανεξάρτητη κρίση. Π.χ. "Πολύ ωραία αυτή η φωτογραφία που τα έχεις σγουρά, νομίζω σου πάνε περισσότερο". Αυτή σίγουρα θα σου απαντήσει "Ναι; Πιστεύεις; κλπ κλπ". Μετά γυρίζεις την κουβέντα αλλού. Ενεργοποίησες τον ναρκισσισμό της, μην κάνεις κατάχρηση όμως γιατί υπάρχει πιθανότητα να σε θεωρήσει ζήτουλα κλπ. Είπες αυτό το πράγμα για την εμφάνισή της, φτάνει. Άλλαξε θέμα. Ήδη ο πούτσος άρχισε να γυροφέρνει στο μυαλό της. Μην της τον ξεκαβλώσεις.

* Αυτή η μέθοδος πέτυχε στο καλύτερο μουνάκι που γάμησα μέσω νετ, ένα 8αράκι 22 χρονών φρεσκοχωρισμένο και σε αναζήτηση "εμπειριών".

6) Να λες συχνά ότι κάνεις φυσικές δραστηριότητες. Ότι πας γυμναστήριο, ότι κάνεις μαστορέματα στο σπίτι, ότι πας ποδηλασία κλπ. Η αναφορά σε φυσικές δραστηριότητες ενεργοποιεί τον καβλωμένο φαλλό στο μυαλό της. Αντίθετα, αν της λες ότι ενδιαφέρεσαι μόνο να βλέπεις ταινίες, να διαβάζεις, να πηγαίνεις για καφέ κλπ τότε αυτό ποτέ δεν θα ενεργοποιηθεί. Τα καθιστικά ενδιαφέροντα συνδέονται με την οκνηρία και την αποτυχία. Θα πεις εννοείται ότι διαβάζεις αλλά και ότι γυμνάζεσαι και ότι έφτιαξες τα υδραυλικά του σπιτιού χτες ή ακόμα καλύτερα μπορείς να πεις: "Έφτιαξα τα ηλεκτρικά ή βοήθησα στη μετακόμιση μιας καλής μου φίλης". Στο μυαλό της θα φαντάζεις και κοινωνικός και πιθανός δραστήριος γαμιάς.      

*Σημείωση: Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί τα "καλά παιδιά" συνήθως καταλήγουν στο friendzone; Είναι απλό: Γιατί ποτέ δεν αναφέρονται στο σώμα τους, υποτίθεται είναι ψαγμένοι και καταγίνονται με πνευματικά πράγματα και πρήζουν τις κοπελιές για μουσικές, για τους Pink Floyd, στέλνουν στίχους τραγουδιών κλπ. Και οι κοπέλες τα διαβάζουν ενώ καβαλικεύουν ένα τύπο που τις εξίταρε γιατί είναι "σωματικά δραστήριος". Γάμα τη χούφτα σου τότε άμπαλε "καλό παιδί".  



 

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom