Νέα

Γνώμες για Ανδρέα Παπανδρέου. Κατέστρεψε την Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maniatis1983
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 114K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ανδρέας Παπανδρέου,λαοπλάνος-φίδι κολοβό ή ηγέτης;;;

  • λαοπλάνος-φίδι κολοβό

    Ψήφοι: 157 68,0%
  • ηγέτης,έδωσε ψωμάκι στον λαό

    Ψήφοι: 60 26,0%
  • λευκό

    Ψήφοι: 14 6,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    231

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
 
Ακριβώς!Ο Νεοέλληνας αποδείχτηκε, εκ των ενεργειών του, αυτοκαταστροφικός και αλλοτριωμένος σε συντριπτικό ποσοστό.
Και βλάκας μη σου πω!
Ας θυμηθούμε τους ανόητους πανηγυρισμούς με την ανάληψη των Ολυμπιακών αγώνων.
Κάποιες ενστάσεις μου είχα τολμήσει να διατυπώσω τότε και είχα χαρακτηρισθεί μίζερος έως και γραφικός.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Και βλάκας μη σου πω!
Ας θυμηθούμε τους ανόητους πανηγυρισμούς με την ανάληψη των Ολυμπιακών αγώνων.
Κάποιες ενστάσεις μου είχα τολμήσει να διατυπώσω τότε και είχα χαρακτηρισθεί μίζερος έως και γραφικός.

αν τους επαιρνε ο επιτιμος ομως εεεε θα τον κανατε  και αυτον εθναρχη
:idiot: :uglystupid:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Καλά, ας μην ήταν οι Ολυμπιακοί και ακόμη το Ελληνικό και τον μουτζούρη θα είχαμε.

Μιλάς σοβαρά ή είσαι άλλος ένας δημόσιος υπάλληλος που έφτιαξε τη ζωή του πάνω στα πτώματα των συνανθρώπων του;
Ποια χώρα 10 εκατομμυρίων κατοίκων και με τόσο τεράστιο χρέος το 2004, θα αναλάμβανε την διεξαγωγή τον Ολυμπιακών Αγώνων;
Πες μου μία!
Και σχετικά με το Ελληνικό το άφησαν οι κυβερνήσεις σου και έγινε ερείπιο και τα Σπάτα τα δώρισαν στους Γερμανούς ''που είναι φίλοι μας'' ...
Ρε δε ντρεπόμαστε λίγο!Μηδενική τσίπα και αξιοπρέπεια!
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Ολυμπιακοί αγώνες, το απόλυτο ξέπλυμα χρήματος, πλουτισμός στους έχοντες και προίκες για τους δανειστές. Και τη καταλάβαμε την ξευτίλα της ντόπας.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ολυμπιακοι αγωνες δυστυχως ειχαν την τυχη να τους διαχειριστουν ο κουρασμενος και η παρεα του

 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Ναι,σκατά στον τάφο του

:shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit: :shit:  :shit:
URL]]
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ΑΓΠ...

κοινωνικοποίησε την λαμογιά και έκανε διάχυση της απάτης στον λαό...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δικάστηκε, εν απουσία του ο Ανδρέας, αλλά δεν καταδικάστηκε ποτέ όσο ζούσε, από το σάπιο δικαστικό σύστημα που είχαν δημιουργήσει οι ίδιοι οι πολιτικοί, για να συντηρούν εις τους αιώνες των αιώνων την κλοπή του ''δημόσιου'' πλούτου.
Για εμένα φίλε μου το θέμα είναι πιο πολύπλοκο!Δεν μπορείς ξαφνικά να ανακαλύπτεις ως Νο1 υπεύθυνο τον Ανδρέα Παπανδρέου όταν ταυτόχρονα καταρρέουν τόσες χώρες!Μιλάμε για οικονομικό πόλεμο ο οποίος σε κάθε χώρα έχει τους Δούρειους ίππους του οι οποίοι στην χώρα μας είναι οι γνωστοί  "σωτήρες"!Και αντί να αναζητάμε σε αυτούς τις ευθύνες ξεθάβουμε τον Ανδρέα Παπανδρέου και τον Ελευθέριο Βενιζέλο!Τελείως αποπροσανατολιστικό για εμένα...
 

Επισκέπτης
Καλά, φάε εσύ αμάσητο ότι σου πασάρει η Αυγή και μη μιλάς. :jerking:

Δεν είμαι καν αριστερός, px75!
Εσύ τρως τις σάρκες των συνανθρώπων σου και γουστάρεις κιόλας!
Πάντως δεν απάντησες σε καμία από τις ερωτήσεις μου ''δημοκράτη''!!!
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
NAI.
Ένα από τα πολλά "έργα" του ήταν ο τριπλασιασμός των δημοσίων υπαλλήλων.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
το θεμα τωρα ειναι οτι αυτοι που μας φερανε εδω δειχνουν οι μονοι που εχουν καταλαβει οτι ειμαστε χρεοκοπημενοι με την βουλα.για συριζαιους και καμμενους  δεν χρειαζεται να ειπωθει τιποτα περαιτερω.μονο να φωναζουν ξερουν αλλωστε.ομως οι επιλογες ειναι 2 και γνωστες.η μενουμε ευρωπη η φευγουμε απο ευρω και μενουμε μονοι μας.δεν υπαρχει τριτη επιλογη.ο αλαβανος το κκε και η χρυσαυγιτες τουλαχιστον τασσονται ξεκαθαρα υπερ της εξοδου απο ευρωζωνη και ενδεχομενως απο ε.ε.οι αλλοι δυο απλως δημαγωγουν.

:rockon:
ετσι απλα
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Η κρίση στην Ελλάδα έχει συγκεκριμένο όνομα και επώνυμο: Ανδρέας Παπανδρέου. Για την καταστροφή του τόπου ευθύνονται οι επιλογές του ΠΑΣΟΚ, του Ανδρέα Παπανδρέου, σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή» τόνισε ο Μ. Βορίδης και πρόσθεσε ότι «πρέπει να υπερασπιστούμε τις αξίες της Δημοκρατίας, της Ελευθερίας, του Εθνους

Πηγή: Βορίδης: Ο Ανδρέας Παπανδρέου κατέστρεψε τη χώρα – Σάλος στο ΠΑΣΟΚ | iefimerida.gr
 

Επισκέπτης
Για εμένα φίλε μου το θέμα είναι πιο πολύπλοκο!Δεν μπορείς ξαφνικά να ανακαλύπτεις ως Νο1 υπεύθυνο τον Ανδρέα Παπανδρέου όταν ταυτόχρονα καταρρέουν τόσες χώρες!Μιλάμε για οικονομικό πόλεμο ο οποίος σε κάθε χώρα έχει τους Δούρειους ίππους του οι οποίοι στην χώρα μας είναι οι γνωστοί  "σωτήρες"!Και αντί να αναζητάμε σε αυτούς τις ευθύνες ξεθάβουμε τον Ανδρέα Παπανδρέου και τον Ελευθέριο Βενιζέλο!Τελείως αποπροσανατολιστικό για εμένα...

Αν είχε καταδικαστεί τότε, τα πράγματα στη χώρα μας θα ήταν διαφορετικά.
Και ναι καταρρέουν στην Ευρώπη οι χώρες του Νότου!Το θεωρείς τυχαίο;
Οι Βόρειες χώρες, ήταν και είναι αδιάφθορες;Δε νομίζω!Γιατί αυτές ευημερούν;
Μόνο ο Νότος ήταν διεφθαρμένος;
Στοχευμένος οικονομικός πόλεμος!
 

Επισκέπτης
Σιγά μην απαντήσω στις μαλακίες σου ρε καμένε. Γράψε μας τώρα τίποτα για τους Νεφελίμ να γελάσουμε.

:thumbsup:

Πάλι καμμιά απάντηση!
Αοριστίες και μαλακίες!
Άλλος ένας δημόσιος υπάλληλος με μηδενική προσφορά στην κοινωνία και παρασιτική νοοτροπία και αντίληψη!
 

young4mtr

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
147
Like
2
Πόντοι
1
Σεβασμο απεριοριστο εχω και στον Καραμανλη,που ηταν σαφως πιο μετρημενος και συγκροτημενος,σε σχεση με τον αντρεα που ηταν πιο ριψοκινδυνος αλλα με μεγαλυτερο πολιτικο ταλεντο

Ποδοσφαιρικό ταλέντο ξέρω τι είναι. Μουσικό ταλέντο επίσης. Το "πολιτικό ταλέντο" τι στο διάολο είναι; Εξήγησε το αν μπορείς γιατί μάλλον είμαι χαζός και δεν μπορώ να το συλλάβω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom