Νέα

Γλυφάδα: 88χρονος πυροβόλησε τους ληστές που μπήκαν σπίτι του

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 221
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
οποιος δεν εχει δικαιωμα να υπερασπιστει τον εαυτο του μεσα στο σπιτι του,πρεπει να θεωρειται σκλαβος.κριμα που δεν τους τιναξε τα μυαλα,αλλα ακομη κι ετσι,να αγιασει το χερι του.αν μπει καποιος στο σπιτι μου και τον παρω χαμπαρι,τις πιστολιες δε θα τις γλιτωσει και ας κανουν ο,τι θελουν οι αρχες.
στο χωριο μου λενε "καλλια ειναι η μανα του φονια,παρα του σκοτωμενου".
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
ο κυρ Αποστολος παντως επελεξε.... :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
533
Like
648
Πόντοι
86
με τον άλλον τον παππου που πυροβόλησε απο το μπαλκόνι του και σκότωσε έναν ρομα γιατι πήγε να κλέψει το μαγαζί του απο κάτω τι έγινε? αθωώθηκε?
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
με τον άλλον τον παππου που πυροβόλησε απο το μπαλκόνι του και σκότωσε έναν ρομα γιατι πήγε να κλέψει το μαγαζί του απο κάτω τι έγινε? αθωώθηκε?
αυτος ειχε ξανασκοτωσει για τον ιδιο λογο.τωρα ,τι εγινε μ αυτον,δε γνωριζω.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
οποιος δεν εχει δικαιωμα να υπερασπιστει τον εαυτο του μεσα στο σπιτι του,πρεπει να θεωρειται σκλαβος.κριμα που δεν τους τιναξε τα μυαλα,αλλα ακομη κι ετσι,να αγιασει το χερι του.αν μπει καποιος στο σπιτι μου και τον παρω χαμπαρι,τις πιστολιες δε θα τις γλιτωσει και ας κανουν ο,τι θελουν οι αρχες.
στο χωριο μου λενε "καλλια ειναι η μανα του φονια,παρα του σκοτωμενου".

Στό δικό μου χωριό λέμε:  "...Καλύτερα στό σπίτι μου Χωροφύλακες παρά Παπάδες..."

Όταν τό Έλληνικό κράτος άγνοεί ΠΑΝΤΕΛΩΣ τήν άνάγκη παροχής άσφαλείας στούς πολίτες του, ό πολίτης πρέπει κάτι νά κάνει. Όπως είπα καί πρίν, τό δικαίωμα στήν αύτοάμυνα είναι τό πρωταρχικό άνθρώπινο δικαίωμα. Άν δέν τό έχεις αύτό, δέν έχεις κανένα άλλο...

Ζούμε σέ εύλογημένο τόπο καί πρέπει νά τόν χαιρώμαστε καί έμείς καί οί οίκογένειες μας καί ΟΛΟΙ άνεξεαιρέτως οί πολίτες...

Καί όσοι δέν τό καταλαβαίνουν αύτό καί πάντα δικαιολογούν αύτούς που διαπράττουν παράνομες πράξεις έχουν άκόμα μεγαλύτερο πρόβλημα...

Είμαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ καί ΟΧΙ σκλάβος, ραγιάς, γραικύλος κλπ κλπ...

 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
Στό δικό μου χωριό λέμε:  "...Καλύτερα στό σπίτι μου Χωροφύλακες παρά Παπάδες..."

Όταν τό Έλληνικό κράτος άγνοεί ΠΑΝΤΕΛΩΣ τήν άνάγκη παροχής άσφαλείας στούς πολίτες του, ό πολίτης πρέπει κάτι νά κάνει. Όπως είπα καί πρίν, τό δικαίωμα στήν αύτοάμυνα είναι τό πρωταρχικό άνθρώπινο δικαίωμα. Άν δέν τό έχεις αύτό, δέν έχεις κανένα άλλο...

Ζούμε σέ εύλογημένο τόπο καί πρέπει νά τόν χαιρώμαστε καί έμείς καί οί οίκογένειες μας καί ΟΛΟΙ άνεξεαιρέτως οί πολίτες...

Καί όσοι δέν τό καταλαβαίνουν αύτό καί πάντα δικαιολογούν αύτούς που διαπράττουν παράνομες πράξεις έχουν άκόμα μεγαλύτερο πρόβλημα...

Είμαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ καί ΟΧΙ σκλάβος, ραγιάς, γραικύλος κλπ κλπ...
πιστολιες και σε αυτους που δικαιολογουν τους εγκληματιες τυπε
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
τυπε που να το βρει το χρημα ο τυπος μπεκιαρης;  αφου δεν δουλευει    :S :S :S

Μπορεί νά μήν δουλεύει ό ΑΝΤΙΦΑ άλλά χρήμα έχει άπό άπαλωτρειώσεις μαγαζιών καί τήν σύνταξη τής γιαγιάς...
 

ser2000

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
1.213
Κριτικές
6
Like
1.204
Πόντοι
376
ΚΑΛΑ δεν τρεπονται λιγο του περασανε και χειροπεδες ?
τι φοβοντουσαν μη τους φυγει ?
ΜΠΡΑΒΟ !! Ολε ο ταυρος,
 

kon_ntinos

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
300
Κριτικές
1
Like
358
Πόντοι
21
Στην Αμερική μάγκες 8α τους κλάσουν τα αρχιδάκια σχετικά οπλοχρησίας/οπλοκατοχής.. Οταν μιλάει ένα λόμπυ σαν αυτό (περί όπλων) τουμπεκί! (οι γνώστες εδώ μέσα ξέρουν). Ας ξεκλιριστεί κ όλο το προαύλιο.
Τώρα όσο αφορά τον γείτονα γέροντα, επειδή το ψιλο-έψαξα, κατ'αρχήν λόγω ηλικίας τη φυλακή στη κυριολεξία τη ξεχνάμε.. κ το ότι ήταν παλιο-σειρά λιμενικός επίσης λόγος να φύγει από τη κύρια είσοδο (όχι τη πίσω πόρτα).
Τέλος, συμφωνώ με όσους είπαν ότι πρέπει κ στην Ελλαδίτσα να μπορούμε τουλάχιστον μέσα στο σπιτάκι μας να μπορούμε να το υπερασπιζόμαστε.

ΥΓ. Το ίδιο με τον 88χρονο 8α έκανα & 8α κάνω αν τύχαινε.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Θυμαμαι μια ειδηση,εχει καμια 10αρια χρονια....Πανω στα βουνα της Ηπειρου 50 Αλβανοι πηγαν να κλεψουν το κοπαδι ενος Ελληνα,ο οποιος βγηκε με την καραμπινα,και διελυσε το κεφαλι ενος απο αυτους...Τον αποκεφαλισε....

Τιμωρηθηκε τελικα με κατι απαγορευσεις εξοδου απο την χωρα,και να παρουσιαζεται 1 φορα τον μηνα στο τμημα...
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
και του μπαρμπα τωρα,τιποτα δε θα του κανουν.θα περασει απο αυτοφωρη διαδικασια και θα παει σπιτι του.κανονικα θα επρεπε να του γινουν συστασεις ωστε την επομενη φορα να πυροβλει στο κεφαλι.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Ο συριζα θα ζητησει να αποζημιωθει ο αλβανος?
Να του δωσουν σπιτι οπως κουνεβα?
Να τον κανουν ευρωβουλευτη?
:heavymetalbig:
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Στην Αμερική μάγκες 8α τους κλάσουν τα αρχιδάκια σχετικά οπλοχρησίας/οπλοκατοχής.. Οταν μιλάει ένα λόμπυ σαν αυτό (περί όπλων) τουμπεκί! (οι γνώστες εδώ μέσα ξέρουν). Ας ξεκλιριστεί κ όλο το προαύλιο.
Τώρα όσο αφορά τον γείτονα γέροντα, επειδή το ψιλο-έψαξα, κατ'αρχήν λόγω ηλικίας τη φυλακή στη κυριολεξία τη ξεχνάμε.. κ το ότι ήταν παλιο-σειρά λιμενικός επίσης λόγος να φύγει από τη κύρια είσοδο (όχι τη πίσω πόρτα).
Τέλος, συμφωνώ με όσους είπαν ότι πρέπει κ στην Ελλαδίτσα να μπορούμε τουλάχιστον μέσα στο σπιτάκι μας να μπορούμε να το υπερασπιζόμαστε.

ΥΓ. Το ίδιο με τον 88χρονο 8α έκανα & 8α κάνω αν τύχαινε.
Τυπε εκει η οπλοκατοχη προβλεπεται απο το Συνταγμα τους... Με τις υπογραφες απο κατω του Τζωρτζ Ουασινγκτον,και του Βενιαμιν Φραγκλινου...Σε οποιο δικαστηριο να παει ο νομος θα χασει... Εξυπνοι "πατερες" του Εθνους,καταλαβαν οτι αν εχει εξουσια μονο το κρατος μπορει να υπαρχει καταχρηση της... Ετσι εδωσαν στον λαο οπλα ωστε να υπαρχει μια ισοροπια...
 

nick9x

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.518
Κριτικές
14
Like
3.635
Πόντοι
6.495
Στην Αμερική μάγκες 8α τους κλάσουν τα αρχιδάκια σχετικά οπλοχρησίας/οπλοκατοχής.. Οταν μιλάει ένα λόμπυ σαν αυτό (περί όπλων) τουμπεκί! (οι γνώστες εδώ μέσα ξέρουν). Ας ξεκλιριστεί κ όλο το προαύλιο.
Τώρα όσο αφορά τον γείτονα γέροντα, επειδή το ψιλο-έψαξα, κατ'αρχήν λόγω ηλικίας τη φυλακή στη κυριολεξία τη ξεχνάμε.. κ το ότι ήταν παλιο-σειρά λιμενικός επίσης λόγος να φύγει από τη κύρια είσοδο (όχι τη πίσω πόρτα).
Τέλος, συμφωνώ με όσους είπαν ότι πρέπει κ στην Ελλαδίτσα να μπορούμε τουλάχιστον μέσα στο σπιτάκι μας να μπορούμε να το υπερασπιζόμαστε.

ΥΓ. Το ίδιο με τον 88χρονο 8α έκανα & 8α κάνω αν τύχαινε.
Μαζί σου...
Απλά τον έπιασαν γιατί τους τραυμάτισε μόνο και το έσκασαν. Αν τους σκότωνε και εξαφάνιζε τα πτώματα ποιός θα τους έψαχνε ? Κανένας.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
Ο συριζα θα ζητησει να αποζημιωθει ο αλβανος?
Να του δωσουν σπιτι οπως κουνεβα?
Να τον κανουν ευρωβουλευτη?
:heavymetalbig:
πιο παλια κινηθηκε δικαστικα ενας τετοιος εναντιον του ιδιοκτητη του σπιτιου επειδη μπηκε μεσα,τον γαμησαν τα σκυλακια αλλα ο ιδιοκτητης δεν ειχε προειδοποιητικη ταμπελα.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Να μπουνε στο σπιτι του εισαγγελεα δολοφονοι να δει τη γλυκα
οι εισαγγελεις εχουν δικαιωμα οπλοκατοχης και οπλοφοριας νομιζω.... Μαγκες ε?
Αυτοι καλα καβατζωθηκαν....και απαγγελουν κατηγοριες στον κοσμακη που θελει να προστατευσει τις οικογενειες του...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom