Νέα

«Γκομενο-Παγίδες». Ποιά είναι η «καλύτερη»;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 70Silencer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη γκομενο-παγίδα;

  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μηχανή

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σκάφος-Κότερο

    Ψήφοι: 2 16,7%
  • Εξοχικό-Villa (πισίνα, τζακούζι κλπ.)

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Ντύσιμο

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Επάγγελμα

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Πολλά "Ευρώπουλα"

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Σκύλος-Γάτα (ή άλλο κατοικίδιο)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Να είσαι ο εαυτός σου !!!!!

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Μια άλλη Γκόμενα !!!!!!!!!!!

    Ψήφοι: 1 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    12

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
μουνοπαγιδα δν υπαρχει.... το μουνι πλέον εχει αρχισει και σκέφτεται..

αν θελει να σου κατσει τοτε σου καθεται... μπορει να είσαι ο βλάκας του χωριού άμα θέλει θα σου κάτσει, αλλιώς ας είσαι και ο δήμαρχος... και ο πρωθυπουργός.

αυτό είναι το κακό με τις γυναίκες .... μπορούν να γαμηθούν με όποιον θέλουν ενώ εμείς οχι.


καταλήγω στο ότι αν συζητουσαμε για 15-20 χρόνια πριν θα βγάζαμε ακρη ενώ τώρα...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Kαι για την ακρίβεια, αν θέλει να σου κάτσει παίζει και να μη μπορείς να την ξεφορτωθείς με τίποτα...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
αυτό είναι το κακό με τις γυναίκες .... μπορούν να γαμηθούν με όποιον θέλουν ενώ εμείς οχi.
Δε το δέχομαι αυτό.Είναι αρκετά λάθος πιστεύω.Η θέωρία μου βασίζεται στο καμάκι.Με σωστά σχεδιασμένο καμάκι μπορείς να γαμήσεις ό π ο ι α θέλεις.Θετική στάση, γραψαρχιδισμός και σωστό καμάκι.Αυτά χρειάζονται!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Δε το δέχομαι αυτό.Είναι αρκετά λάθος πιστεύω.Η θέωρία μου βασίζεται στο καμάκι.Με σωστά σχεδιασμένο καμάκι μπορείς να γαμήσεις ό π ο ι α θέλεις.Θετική στάση, γραψαρχιδισμός και σωστό καμάκι.Αυτά χρειάζονται!

έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν περισσότεροι αγάμητοι άντρες απο τις τις αγάμητες γυναίκες.
"αν έχεις το γλυκό το τρώς και με τα χέρια... ενώ άμα έχεις το κουταλάκι μόνο... γλύφεις το κουταλάκι"
το γλυκο φυσικά ειναι το μ****

το ότι συμφωνείς ή διαφωνείς εσύ ή κάποιος άλλος είναι σχετικό.... τα πάντα με τις γυναίκες θυμίζουν έναν κύκλο(γυρίζουν γύρω γύρω χωρίς νόημα) και όχι τρύπα.... πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις , γι' αυτό το λόγο δν υπάρχει κανόνας. Αν ήταν έτσι τότε θα έβγαινε ένα βιβλίο και όσοι το διάβαζαν θα τις έριχναν όλες.

εγώ συμφωνώ με αυτό που λες για το καμάκι αλλα και πάλι μπορείς να παρεξηγηθείς από 50 και να σου κάτσουν 10 ή να σου κάτσουν όλες. όλα είναι αβέβαια.

το κλειδί σε όλη την υπόθεση είναι να ξέρεις τι ζητάει η άλλη... θες κυρά μου να πηδηχτείς εδώ είμαι εγω. θες να κάνεις οικογένεια και πάλι εδώ είμαι εγώ αλλά το παν είναι να την ψυχολογήσεις. το γνωστό άσμα λέει "της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος" και δεν έχει και άδικο.

πάντως για το καμάκι που λες εγώ θα σου πω ότι ψήφησα "να είσαι ο εαυτός σου" που ανάγεται σε στο καμάκι... αν δεν είσαι ο εαυτός σου και σε πάρει χαμπάρι η άλλη την έβαψες.

φυσικά σε όλα αυτά που λέω δεν έχω δίκιο γτ κάτι διαφορετικό θα προκύψει να αναιρέσει όλα αυτα που έχουν υποθεί
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
εγώ συμφωνώ με αυτό που λες για το καμάκι αλλα και πάλι μπορείς να παρεξηγηθείς από 50 και να σου κάτσουν 10 ή να σου κάτσουν όλες. όλα είναι αβέβαια.
Ε και λοιπόν;;; Και τι έγινε;;;;
Ο γραψαρχιδισμός που γράφω παραπάνω υπάρχει γιάυτόν ακριβώς το λόγο.
Αν συνειδητοποιούσες έστω για μια στιγμή πόσες υποψήφιες γυναίκες υπάρχουν γύρω σου για να κάνεις καμάκι, θα γελούσες με αυτό που έγραψες.
 

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
700
Like
481
Πόντοι
26
αυτό είναι το κακό με τις γυναίκες .... μπορούν να γαμηθούν με όποιον θέλουν ενώ εμείς οχι.

Αυτό να το λέγαμε πρίν 10 χρόνια..  όχι τώρα..!!!!  ρε παιδιά ,πιστεύω ότι είναι πολύ ευκολα τα πράγματα.. θάρρος-θράσος-και σνομπάρισμα απο την αρχή... τα λιγούρια δέν γαμάνε...ειναι κανόνας αυτό . τέλος.
 

litle cat boy

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2006
Μηνύματα
94
Like
1
Πόντοι
0
Αυτό να το λέγαμε πρίν 10 χρόνια..  όχι τώρα..!!!!  ρε παιδιά ,πιστεύω ότι είναι πολύ ευκολα τα πράγματα.. θάρρος-θράσος-και σνομπάρισμα απο την αρχή... τα λιγούρια δέν γαμάνε...ειναι κανόνας αυτό . τέλος.


Ακριβώς 
 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
40
Πόντοι
6.765

αυτό είναι το κακό με τις γυναίκες .... μπορούν να γαμηθούν με όποιον θέλουν ενώ εμείς οχι.
Eδω θα διαφωνισω μαζι σου
Οι γυναικεσ ειναι περισσοτερες απο τους αντρες
Αν βγαλεις και τους ομοφυλοφιλους θα δεις οτι η αναλογια ειναι κατα πολυ υπερ μας.
Εχω πολλες φιλες που δεν βρισκουν αντρα να γαμηθουν και ειναι εμφανισημες αλλα τις προσεγγιζουν αυτοι που δεν τους αρεσουν η κανουν λαθος προσεγγιση.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Eδω θα διαφωνισω μαζι σου
Οι γυναικεσ ειναι περισσοτερες απο τους αντρες
Αν βγαλεις και τους ομοφυλοφιλους θα δεις οτι η αναλογια ειναι κατα πολυ υπερ μας.
Εχω πολλες φιλες που δεν βρισκουν αντρα να γαμηθουν και ειναι εμφανισημες αλλα τις προσεγγιζουν αυτοι που δεν τους αρεσουν η κανουν λαθος προσεγγιση.

Ακριβώς αυτό λέει ο τσολιάς...
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
θάρρος-θράσος-και σνομπάρισμα απο την αρχή... τα λιγούρια δέν γαμάνε...ειναι κανόνας αυτό . τέλος.

Η λιγούρα είναι ένας φαύλος κύκλος.ΆΜα μπεις δε ξεφεύγεις με τίποτα λέμε...Ή πάρα πολύ δύσκολα και με τύχη...Εγώ κι όταν πάω στα μπουρδέλα και γαμάω μετά είμαι ακόμα περισσότερο λιγούρης.

έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν περισσότεροι αγάμητοι άντρες απο τις τις αγάμητες γυναίκες.

Συμφωνώ.Η διαφορά είναι πως οι αγάμητες γυναίκες είναι έτσι από επιλογή τους (υπερβολικές απαιτήσεις , κόμπλεξ).
 

litle cat boy

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2006
Μηνύματα
94
Like
1
Πόντοι
0
Πάντως είναι πολλές  παράμετροι 
Το πιο  σημαντικό είναι η μούρη και το τι σκέφτονται οι γύρο σου για σένα άμα
Δηλαδή  έχεις πολύ σεβασμό στον κύκλο σου τότε και γαμάς πολύ άμα όμως έχεις την ατυχία να θεωρείσαι κάτι άλλο εκτός από αυτό τα πράγματα δυσκολεύουν ……… μούρη και ψέματα πάνω από όλα

 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Πάντως είναι πολλές  παράμετροι 
Το πιο  σημαντικό είναι η μούρη και το τι σκέφτονται οι γύρο σου για σένα άμα
Δηλαδή  έχεις πολύ σεβασμό στον κύκλο σου τότε και γαμάς πολύ άμα όμως έχεις την ατυχία να θεωρείσαι κάτι άλλο εκτός από αυτό τα πράγματα δυσκολεύουν ……… μούρη και ψέματα πάνω από όλα

Υπαρχει μια δοση αληθειας σε αυτο, αλλα εγω πιστευω ( και γνωριζω ) πως οσοι πανε με τη μουρη και τα ψεμματα, παιρνουν κατι που ειναι ΜΟΝΟ για μουρη, και ειναι και ψεμμα. Και πολυ μεγαλο μαλιστα.
 

litle cat boy

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2006
Μηνύματα
94
Like
1
Πόντοι
0
Υπαρχει μια δοση αληθειας σε αυτο, αλλα εγω πιστευω ( και γνωριζω ) πως οσοι πανε με τη μουρη και τα ψεμματα, παιρνουν κατι που ειναι ΜΟΝΟ για μουρη, και ειναι και ψεμμα. Και πολυ μεγαλο μαλιστα.



Όταν λέω ψέματα δεν  εννοώ τίποτα τρελές ψεματάρες…..   μικρά ψεματάκια
Που να ταιριάζουν στον χαραχτήρα της κάθε κοπέλας(λεφτά συνήθως )  αλλά να μην ξεφεύγουν και σε   παρά πολύ μεγάλο βαθμό από το αληθινό εγώ σου .
Και όταν μιλάω για μούρη εννοώ τον τρόπο  του να καταφέρνεις να γίνεσαι όχι μόνο αποδεχτός αλλά και   δημοφιλής στο κοινωνικό σου περίγυρο  με λίγα ψέματα (δεν μιλάω για στενούς φίλους)

 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Έθιξες την έννοια του social proof που θαμπώνει ιδιαίτερα τις γυναίκες.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
το βαζω για να δουμε τι πιστευουν οι αντρες για το συγκεκριμενο ζητημα που πολλες φορεσ εχει παρεξηγηθει σε ατακες τυπου "ε αυτος για να την γα...ει ειναι φραγκατος΄΄ και τετοια


 

Επισκέπτης
το βαζω για να δουμε τι πιστευουν οι αντρες για το συγκεκριμενο ζητημα που πολλες φορεσ εχει παρεξηγηθει σε ατακες τυπου "ε αυτος για να την γα...ει ειναι φραγκατος΄΄ και τετοια

Εχουν ανοικτει και αλλα αντιστοιχα thread ελεος πια.Ας γινει συχωνευσει με το thread "γαμος".Παντως σιγουρα λεφτα και μεγαλη ψωλη που οταν τις γαμαει να χυνουν θελουν.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
ρε φιλαρακι τςρα εγω ειμαι καινουριος εδω. αν εκανα κανενα λαθος ασ το συχωνεψει καποιος μοδαρατορ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom