Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κατ αρχήν αν πρόσεξες στο ποστ μου δεν έβρισα τον πατέρα του.. μεταξύ μας κούκλα μου μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε για μας.. για τις οικογένειες όμως όχι...

αει γαμήσου ρε ξεφτίλα αγάμητε που κάνεις και καμάκι στα ενδιάμεσα των μπινελικιών.
Λιγούρη.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16

 Αυτα τα ευρωπαικα εθιμα δεν θα διαβρωσουν την ελληνικη κοινωνια και πολιτικη !!!

 Πισω στα εργα "καλλωπισμου" της παραλίας !! Δεν νομιζω οτι η Αθηνα θέλει αλλα εργα βιτρινας αλλα θελει εργα ουσιας . Δεν θέλει οικοδομες αλλα υποδομες !! Αν θελει σοσιαλισμο το ΠΑΣΟΚ ας κρατικοποιησει την Αττικη οδο !!!  Εμεις κανουμε σοσιαλισμο ιδιωτικοποιωντας δρομους και κρατικοποιωντας εταιρειες  :uglystupid: !! Το village που αναφερε καποιος (voltaire) πιο πανω  δεν ειναι βεβαια αν θα υπάρχει μετα απο 2 χρονια και δεν καταλαβαινω γιατι ο λαονος να πληρωνει ωστε το village να ειναι σε ομορφοτερη γειτονια!!!

 Επισης τα "ολυμπιακα" γηπεδα στον Βολο το Ηρακλειο και την Πατρα παραμενουν κλειστα επειδη το κοστος συντηρησης τους ειναι τεραστιο και δεν την αναλαμβανει κανενας (την συντηρηση).

  Τελος το "ευχαριστο" επι  ΝΔ ηταν οτι μπορουσαμε να πουμε ελευθερα την γνωμη μας στο φορουμ . Τωρα λεμε κατι και μας την "πεφτετε"!!

 
 

Επισκέπτης
κατ αρχήν αν πρόσεξες στο ποστ μου δεν έβρισα τον πατέρα του.. μεταξύ μας κούκλα μου μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε για μας.. για τις οικογένειες όμως όχι...
ρε τερας μας δουλευεις μου φαινεται η τα λες οπως θες στο πατερα του δεν αναφερεσαιαυτο δεν ειναι οικογενεια η οικογενεια θεωρεις μονο τα παιδια σου;
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ελα πανεπιστημιακέ με μεταπτυχιακό στην κλαψομουνίαση.....
απειλές κατά της ζωής στο νετ εσύ που τα ξέρεις καλά είναι ποινικό αδίκημα....

Εάν θες μαγκιές όχι δημοσίως.....Πι εμ υπάρχουν.
Ασε τους εντυπωσιασμούς.
Μια φορά κούνησες την κωλάρα σου στον πλέ δημοσίως και ακόμα κάνεις κωλοτούμπες αποφυγής.......

εγω δεν κρύβομαι πίσω από πμ και μαλακίες.. και αν είναι ποινικό αδίκημα η απειλή κατά ζωής είμαι έτοιμος να υποστώ τις συνέπειες...

και όσο για τον πλέζουρρα δεν τον αποφεύγω.. τον έχω εντοπίσει.. και θα τα πούεμ από κοντά με τον κύριο αυτόν..

και όπως σου είπα δεν ξαναμιλάω με ζώα σαν και σένα και τον πλέζουρα που συνενοείστε μόνο με γρυλισμούς./..

Αυτά και να μην ξαναναφερθείς στο πρόσωπο μου
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ρε τερας μας δουλευεις μου φαινεται η τα λες οπως θες στο πατερα του δεν αναφερεσαιαυτο δεν ειναι οικογενεια η οικογενεια θεωρεις μονο τα παιδια σου;

τι λες ρε... αναφέρομαι στο τι ειπε ο καημένος ο πατέρας του σε αυτόν.. τέλος πάντων δεν θα σας δώσω και λόγο εντάξει.. όποιος θέλει τον λόγο έρχεται να τον πάρει από κοντά...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
και όσο για τον πλέζουρρα δεν τον αποφεύγω.. τον έχω εντοπίσει.. και θα τα πούεμ από κοντά με τον κύριο αυτόν..

Φιλιά να δώσεις, περιμένω να τα ξανακάνει όλα πουτάνα  :boobies: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
τι λες ρε... αναφέρομαι στο τι ειπε ο καημένος ο πατέρας του σε αυτόν.. τέλος πάντων δεν θα σας δώσω και λόγο εντάξει.. όποιος θέλει τον λόγο έρχεται να τον πάρει από κοντά...
καλα μιλαμε εχεις φοβερα επιχειρηματα εσυ και νομιζεις οτι ολα θα τα λυσεις με μπουνιες!!!βεβαια δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο εσενα και ας εχεις 40 πτυχια οσο για το αν θα δωσεις λογο φυσικα και δεν θα δωσεις αλλα ρε τερας αν δεν σου αρεσουν αυτα που σου γραφουν σαλτα και γαμησου και μην μας ζαλιζεις τα αρχιδια με απειλες!!τραβα να γραφεις για την νταρια και ποσο σου αρεσει μιας και εισαι τοσο καλος οικογενειαρχης και μας ζαλιζεις τα αρχιδια για αρχες των πολιτικων !!!κοιτα τα μουτρα σου και μετα κανε κριτικη αλλα να μαθεις να δεχεσαι και κριτικη γιαυτα που γραφεις!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

συγγνώμη μωρή σουπιά.....
Ειμαστε στο δρόμο πλακώνομαι στις μάπες με έναν τυπά.....
Κάποιοι μας χωρίζουν η γκόμενα στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου μου λέει σταμάτα το δεν έχεις δίκιο και γω της λέω...
Ελα αγάπη μου περίμενε λιγάκι να τελειώσω τις μπάτσες και θα πάμε για καφέ.

Είναι νορμάλ αυτό;
Ελεος δλδ.
Χίλιες φορές ζώο και πλέ ρε......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
καλα μιλαμε εχεις φοβερα επιχειρηματα εσυ και νομιζεις οτι ολα θα τα λυσεις με μπουνιες!!!βεβαια δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο εσενα και ας εχεις 40 πτυχια οσο για το αν θα δωσεις λογο φυσικα και δεν θα δωσεις αλλα ρε τερας αν δεν σου αρεσουν αυτα που σου γραφουν σαλτα και γαμησου και μην μας ζαλιζεις τα αρχιδια με απειλες!!τραβα να γραφεις για την νταρια και ποσο σου αρεσει μιας και εισαι τοσο καλος οικογενειαρχης και μας ζαλιζεις τα αρχιδια για αρχες των πολιτικων !!!κοιτα τα μουτρα σου και μετα κανε κριτικη αλλα να μαθεις να δεχεσαι και κριτικη γιαυτα που γραφεις!!

ρε μην ασχολείσαι....
Ο πλέ του είπε στείλε πι εμ να σου πω που μένω να έρθεις να μου τα πεις από κοντά και η κότα η λυράτη απάντησε....

ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΨΑΞΩ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

οι άντρες με τις μπουνιές τις σιδερένιες......
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.478
Κριτικές
61
Like
42.716
Πόντοι
22.785
Ο κόσμος όταν όλα καταρρέουν έχει ανάγκη να πιστέψει ότι υπάρχει ελπίδα, από εκεί αντλεί δύναμη να συνεχίσει.
Αυτό οι βολεμένοι μικροαστοί της Ν.Δ. δεν μπορούν να το καταλάβουν βέβαια μιας και έχουν λύσει τα βασικά προβλήματά τους.....................

Απο εκεί και πέρα, το ΠΑΣΟΚ ελέγχει τη ΓΣΕΕ, μπορεί ποιο εύκολα να περάσει τις μεταρρυθμίσεις που θα ήθελε να περάσει η Ν.Δ. :think: :think: :think:
και υποθέτω γιά αυτό τον στηρίζει και ο ΣΕΒ!!!!!!!!!!!!!!
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
 Πισω στα εργα "καλλωπισμου" της παραλίας !! Δεν νομιζω οτι η Αθηνα θέλει αλλα εργα βιτρινας αλλα θελει εργα ουσιας . Δεν θέλει οικοδομες αλλα υποδομες !! Αν θελει σοσιαλισμο το ΠΑΣΟΚ ας κρατικοποιησει την Αττικη οδο !!!  Εμεις κανουμε σοσιαλισμο ιδιωτικοποιωντας δρομους και κρατικοποιωντας εταιρειες  :uglystupid: !! Το village που αναφερε καποιος (voltaire) πιο πανω  δεν ειναι βεβαια αν θα υπάρχει μετα απο 2 χρονια και δεν καταλαβαινω γιατι ο λαονος να πληρωνει ωστε το village να ειναι σε ομορφοτερη γειτονια!!!

Σύνελθε.
Τα έργα πρασίνου δεν αποτελούν έργα υποδομής για κάθε μεγάλη σύγχρονη πόλη;;;; Καλό και αυτό.

Το μοντέλο της Βαρκελώνης, για το οποίο γίνεται τόση φασαρία, έχεις καταλάβει τι περιλαμβάνει και την σημασία του;;;;

Πριν από τους Ολυμπιακούς η Βαρκελώνη ήταν μία άλλη Ισπανική πόλη, μια άλλη Μεσογειακή πόλη, σημαντική μεν αλλά όχι τίποτε ιδιαίτερο (παρόλο που το Ramblas και η αρχιτεκτονική της κληρονομιά αποτελούσε πάντα πόλο έλξης). Όποιος έχει επισκεφθεί την Βαρκελώνη την δεκαετία του 80 ή και πιο νωρίς ξέρει (αλλά ας μην συγκρίνουμε με την Φρανκική περίοδο).

Μετά τους Ολυμπιακούς και ιδιαιτέρως μετά την ανάπλαση της παραλίας η Βαρκελώνη έχει γίνει διεθνής προορισμός που δέχεται πάνω από 6.000.000 τουρίστες τον χρόνο. Κατάλαβες το νούμερο;;;
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα.
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται η Αθήνα. Με τον Παρθενώνα και τα όλα της.

Καταλαβαίνεις ότι η Βαρκελώνη δέχεται την μισή σχεδόν τουριστική κίνηση που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα;
Και αυτό όταν το 1990 δέχονταν κάτω από 2 εκατομμύρια και το 2007 έφθασε τα 7 εκατομμύρια τουρίστες.

 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.478
Κριτικές
61
Like
42.716
Πόντοι
22.785
Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό και κοντός ψαλμός αλληλούια.
Οι επιλογές του Γιωργάκη δεν κρίνονται από τους επιλεγόμενους αλλά από την γενική πολιτική που θα ακολουθήσει...................
Σχολιασμό θέλει η Γεννηματά που κάποιος την έλεγε παλιά χαζοχαρούμενο και με έργο μηδέν στη Νομαρχία............................
Ίδιος ανεπαρκής και πολιτικάντης (Θεος σχωρέστονε) ο πατέρας της :huh: :huh: :huh:
Έφτιαξε ένα ΕΣΥ που, εκ του αποτελέσματος, απέτυχε στην εφαρμογή του διότι σήμερα η ιδιωτική ιατρική, το φακελλάκι και το ράντζο ανθεί στο μέγιστο!!!
Τώρα γιατί τον επαινούν ας πει κάποιος..
Όσο για την Μπιρμπίλη μια τουλάχιστον καλαισθησία δεν βλάπτει.....................
Καλή τύχη Ελλάδα... :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :rockon: :rockon: :rockon:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σύνελθε.
Τα έργα πρασίνου δεν αποτελούν έργα υποδομής για κάθε μεγάλη σύγχρονη πόλη;;;; Καλό και αυτό.

Το μοντέλο της Βαρκελώνης, για το οποίο γίνεται τόση φασαρία, έχεις καταλάβει τι περιλαμβάνει και την σημασία του;;;;

Πριν από τους Ολυμπιακούς η Βαρκελώνη ήταν μία άλλη Ισπανική πόλη, μια άλλη Μεσογειακή πόλη, σημαντική μεν αλλά όχι τίποτε ιδιαίτερο (παρόλο που το Ramblas και η αρχιτεκτονική της κληρονομιά αποτελούσε πάντα πόλο έλξης). Όποιος έχει επισκεφθεί την Βαρκελώνη την δεκαετία του 80 ή και πιο νωρίς ξέρει (αλλά ας μην συγκρίνουμε με την Φρανκική περίοδο).

Μετά τους Ολυμπιακούς και ιδιαιτέρως μετά την ανάπλαση της παραλίας η Βαρκελώνη έχει γίνει διεθνής προορισμός που δέχεται πάνω από 6.000.000 τουρίστες τον χρόνο. Κατάλαβες το νούμερο;;;
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα.
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται η Αθήνα. Με τον Παρθενώνα και τα όλα της.

Καταλαβαίνεις ότι η Βαρκελώνη δέχεται την μισή σχεδόν τουριστική κίνηση που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα;
Και αυτό όταν το 1990 δέχονταν κάτω από 2 εκατομμύρια και το 2007 έφθασε τα 7 εκατομμύρια τουρίστες.

σιγά τα ωά ρε σάβρα....
η κύπρος (το ελεύθερο κομμάτι) δέχεται κάθε καλοκαίρι 5 μύρια τουρίστες.

με τη Βαρκελώνη προσπαθείς να εξηγήσεις στον έλληνα το πρόβλημά του;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
Μετά τους Ολυμπιακούς και ιδιαιτέρως μετά την ανάπλαση της παραλίας η Βαρκελώνη έχει γίνει διεθνής προορισμός που δέχεται πάνω από 6.000.000 τουρίστες τον χρόνο. Κατάλαβες το νούμερο;;;
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα.
Κάνε μία σύγκριση με τον τουρισμό που δέχεται η Αθήνα. Με τον Παρθενώνα και τα όλα της.

Καταλαβαίνεις ότι η Βαρκελώνη δέχεται την μισή σχεδόν τουριστική κίνηση που δέχεται ΟΛΗ η Ελλάδα;
Και αυτό όταν το 1990 δέχονταν κάτω από 2 εκατομμύρια και το 2007 έφθασε τα 7 εκατομμύρια τουρίστες.

χθές (στα "Νέα" νομίζω) διαβαζα, πως η Βαρκελώνη πριν τους Ολυμπιακούς δεχόταν περίπου 500,000 τουριστες ετησίως (το δέ λιμάνι και η παραλιακή της ζώνη ήταν κακόφημη και βρώμικη).
Τώρα λέει έχεται πάνω απο 10,000,000 τουριστες ετησίως!

ΥΓ. μαλάκες αυτοί οι Ισπανοί...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom