Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
καλά...πριν πάτε στα δύσκολα (ΣΔΙΤ κλπ για τις διάφορες αναπλάσεις, παραπλάσεις, σιγά μην κλάσεις), θέλω να δω επιτέλους κάποιον αρμόδιο/υπέυθυνο με αρχίδια (και όχι αρχίδια αρμόδιο) να κατεβεί και να σκίσει τα κωλαράκια από τους διάφορους που έχουν κάνει τον αιγιαλό παρανόμως ιδιοκτησία τους

ας κάνουν πρώτα αυτό που είναι πανεύκολο (μία καυλωμένη "ΜΟΜΑ" να βγάλεις, σε μία εβδομάδα επιβάλεις νομιμότητα) και μετά βλέπουμε για τα μεγάλα σχέδια
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
η αναλογια σου μπάζει λίγο
αυτό αποτελεί εκτίμηση δικη σου. Αν θυμάμαι ο ζορζ είχε πει φέρτε όλα τα ονόματα
Και μετά ο Κωστάκης έκλεισε τη βουλή.
το θυμάσαι αυτό?
μάλλον εγώ πρέπει να το πω αυτό σε σένα

εγώ θυμάμαι τον δικηγόρο του Χ να λέει "όποιος ζητήσει ονόματα, θα τα δώσουμε αμέσως"

πήγε λοιπόν μία επιστολή του Γιώργαρου και είπε...."πείτε μας ονόματα"

και εκεί άρχισε το τσίρκο medrano, κωλοτούμπες κλπ κλπ κλπ

τώρα...μπορεί όντως να έχουν παραγραφεί αδικήματα των ΠΑΣΟΚων, αλλά φαντάζεσαι π.χ. να είχες δήλωση του Χ ότι έχει λαδώσει καμιά δεκαριά φιντάνια του ΠΑΣΟΚ (με ονόματα)? 10%+...δεν θα έπαιρνε πάντως

με λίγα λόγια, καλό λαμόγιο είναι και ο Χ (προφανώς), μεγάλα λόγια από μικρούς άντρες
(αν και προσωπικά, έχω βάλει και στοίχημα ότι δεν θα εκδοθεί ο Χ)
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Δεν χρειάζεται ίσως ενιαίο μέτωπο σε όλη την παραλία αλλά ενότητες. Κάποιες υπερτοπικού και κάποιες τοπικού χαρακτήρα..
Λέγοντας Αθήνα βάζουμε μέσα και τον Πειραιά και ένα σωρό άλλες περιοχές βέβαια. Δυστυχώς (ή ευτυχώς ; ) δεν είναι μία πόλη με ενιαίο χαρακτήρα όπως η Μπάρτσα, άλλα ένα συνοθύλευμα από μικρότερες πόλεις που περιπλέκονται και που μόνο ο Ίταλο Καλβίνο στις Αόρατες Πόλεις θα μπορούσε να αποδόσει σωστά..!

Ένα στοίχημα είναι με την δημιουργία της Όπερας στον πρώην ιππόδρομο. Αν χειριστουν τον Δημόσιο Χώρο έξυπνα μπορεί να φέρουν κόσμο =ΠΕΖΟΥΣ στη παραλία..
Μόνο ο πεζός βιώνει τον χώρο και τον χρόνο. Ο εποχούμενος τον βλέπει να περνάει δίπλα του.

Και ακόμη :
-Ισχυροποίηση, πύκνωση δικτύου και προτεραιότητα στο Τραμ
-Χώροι Στάθμευσης και όχι να παρκάρει ο καθένας όπου θέλει στη μαρίνα, έξω από τα Ολ. Ακίνητα
-Ποδηλατόδρομοι !!
-Ξήλωμα στις μπάρες και όλα τα συρματοπλέγματα που χωρίζουν τα στάδια μεταξύ τους και δημιουργία ενιαίου χώρου. Α στα διάλα πια..

Ερχόντουσαν φίλες από Σλοβακία και λέγαν θα κλείσουμε ξενοδοχείο κοντά στη παραλία, το είδαμε στο Google Earth, ή θάλασσα είναι κοντά, θα κάνουμε και βόλτες ! Ποια παραλία τους έλεγα ! Εκεί δεν μπορείς να περάσεις ούτε τον δρόμο απέναντι..!

Και Βαρκελώνη = Rambla άλλωστε.
Δεν χρειάζονται πολλά παραπάνω από μια ισχυρή επέμβαση σε ένα στρατηγικό σημείο που να αφορά όλη την "πόλη". Και σημειακές επεμβάσεις φυσικά σε κάθε σχετικό Δήμο.

Είναι η τελευταία τετραετία που ελληνική κυβέρνηση θα έχει χρηματοδότηση από ΕΕ ή κάνω λάθος; Σε αυτό το πλαίσιο ίσως ελπίζει κι ο ΓΑΠ να κλείσει ή να ανοίξει όσο το δυνατόν περισσότερα μέτωπα..
Γι' αυτό επίσης είναι ευτύχημα εάν ανέλαβαν κάποιοι που έχουν όρεξη για δουλειά. Την πρώτη βδομάδα ακόμη βέβαια.. 

Πριν από οτιδήποτε άλλο θα συμφωνήσω ότι παραλία χωρίς πεζούς δεν είναι νοητή. Αυτό λέει όχι μόνον η διεθνής αλλά και η ελληνική εμπειρία: Νίκαια, Βόλος, Καβάλα, Θεσσαλονίκη. Αντίθετα εκεί όπου δεν υπάρχει κυκλοφορία πεζών δεν υπάρχει ουσιαστική παραλία: Λισαβώνα, Ηράκλειο.
Ακόμα και στο Los Angeles το μόνο μέρος που μπορεί να δεις πεζούς είναι η Venice Beach.

Επίσης θα συμφωνούσα ότι χρειάζονται 1-2 μεγάλα ξενοδοχεία με συνεδριακά κέντρα. Παρατηρώ μία τάση τα τελευταία χρόνια καθόδου της Συγγρού από εταιρείες. Ήδη η περιοχή πίσω από το Ευγενίδειο (γνωστή πουτανόπιατσα της παρακμής) τείνει να κορεστεί. Κατά την γνώμη μου αν δημιουργούνταν και ένα κέντρο με ναυτιλιακές εταιρείες δεν θα ήταν κακό - τι νόημα να είναι κάποιες στο Μαρούσι. Αρκεί βέβαια να μην διακόπτονταν η κυκλοφορία των πεζών.

Από εκεί και πέρα φοβάμαι ότι τα κονδύλια του ΕΣΠΑ θα πρέπει να κατευθυνθούν προς την περιφέρεια, από τέτοια έργα υποδομής η Αττική εξαιρείται.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Κατά την γνώμη μου αν δημιουργούνταν και ένα κέντρο με ναυτιλιακές εταιρείες δεν θα ήταν κακό - τι νόημα να είναι κάποιες στο Μαρούσι.

για να μην κάνουν μεγάλη βόλτα τα cayenne ντε...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
για να μην κάνουν μεγάλη βόλτα τα cayenne ντε...

Φτου σου ρε γμτο, τώρα με την πράσινη ανάπτυξη κάτι τέτοιο δεν παίζει. Εκτός αν και τους βάλει όλους ο Γιωργάκης να αγοράσουνε υβριδικά και ηλεκτρικά αυτοκίνητα.
Κάτι όπως το Hollywood Goes Green::
green.gif

 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Φτου σου ρε γμτο, τώρα με την πράσινη ανάπτυξη κάτι τέτοιο δεν παίζει. Εκτός αν και τους βάλει όλους ο Γιωργάκης να αγοράσουνε υβριδικά και ηλεκτρικά αυτοκίνητα.
Κάτι όπως το Hollywood Goes Green::
green.gif

το 2010, όλα τα σοβαρά SUVs, θα βγούνε και Ηybrid
 

Επισκέπτης
βρε καραμαλακα κομματοσκυλε, τα 150+ ονοματα που εχει ο χριστοφορακος ειναι ολα ΝΔ? Τα λεφτα που ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ο ταμιας του ΠΑΣΟΚ  οτι πηγε στο κομμα απο που προερχονταν? Ολους τους βολεψε η μη εκδοση του Χ.!
Ησουνα μαζι μου στο παραβαν και εβλεπες τι ψηφιζα βρε ανεγκεφαλε πρασινοφρουρε?
τελικα συνεχιζεις να εισαι πολυ μεγαλο βλημα η μαλλον χαζος!!!ειπες οτι τωρα που βγηκε το πασοκ να τον φερει να τον δικασει!!!και σου απαντησα οτι απο τη στιγμη που τον αφησε η ντορα να φυγει τελειωσε το παραμυθι δικαστηκε στη γερμανια σαν γερμανος υπηκοος και δεν μπορει να δικαστει εδω!!!!αλλα εισαι τοσο μαλακοκαβλης που δεν καταλαβαινεις ουτε τη γραφεις ουτε σε τη σου απαντω σε αυτα που γραφεις!!!!οσο για το τη ψηφησες ειναι μεγαλος ο πονος και η πρεμουρα σου αλλα εισαι και θρασυδειλος γιατι ντρεπεσαι να πεις οτι εισαι δεξιος αν και αυτο δεν χρειαζεται να μας το πεις φαινεται απο αυτα που λες!!!!!ξερω οτι ο πονος σου ειναι μεγαλος αλλα λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εγώ θυμάμαι τον δικηγόρο του Χ να λέει "όποιος ζητήσει ονόματα, θα τα δώσουμε αμέσως"

πήγε λοιπόν μία επιστολή του Γιώργαρου και είπε...."πείτε μας ονόματα"

και εκεί άρχισε το τσίρκο medrano, κωλοτούμπες κλπ κλπ κλπ

τώρα...μπορεί όντως να έχουν παραγραφεί αδικήματα των ΠΑΣΟΚων, αλλά φαντάζεσαι π.χ. να είχες δήλωση του Χ ότι έχει λαδώσει καμιά δεκαριά φιντάνια του ΠΑΣΟΚ (με ονόματα)? 10%+...δεν θα έπαιρνε πάντως
ΠΟΥΤΣΕΣ  ΜΠΛΕ... βέποντας το αποτέλεσμα εκ των υστέρων μπορέι κανείς να καταλάβει οτι ο Ελληνας προτιμάει έναν που δεν μπορεί να μιλήσει από αυτόν που μιλάει όμορφα για διαπλοκές και μηδενικές ανοχές και ταυτόχρονα μιζάρεται όμορφα.....

Ολα τα ονόματα φως με αποδείξεις, άμεση διαγραφή από τον Γιωργάκη πριν τις εκλογές και κατευθείαν ΔΙΑΓΡΑΦΗ από το κόμμα.
Με τέτοια πραξη όχι 10, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΑΣΟΚ ΔΙΑΓΡΑΜΜΕΝΟ 20 πίντους θα παιρνε.
Απλά πράγματα.....
Ούτε τα λόγια, ούτε τα θα, ούτε ποιός φταίει, ούτε τίποτα...
Ο κόσμος έχει βαρεθεί την κοροιδία. Είναι προφανές από το αποτέλεσμα...
Εναν τελείως απαξιωμένο αρχηγό από τα ΜΜΕ (ακόμα και η Λαζόπουλος μόνο τον Γιώργκος περίπαιζε κατά βάση) τον έβγαλε με 10 πόντους διαφορά....
Κάνε την ανάλυση στο κεφάλι σου.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
είπα και σε έναν άλλο μαλάκα του σάιτ... βρίστε με όσο θέλετε ... μην βρίζετε όμως την οικογένεια...

ρε πουστράκο να είσαι σίγουρος ότι θα σε βρώ,.... και τότε θα σε σκοτώσω...

ελα πανεπιστημιακέ με μεταπτυχιακό στην κλαψομουνίαση.....
απειλές κατά της ζωής στο νετ εσύ που τα ξέρεις καλά είναι ποινικό αδίκημα....

Εάν θες μαγκιές όχι δημοσίως.....Πι εμ υπάρχουν.
Ασε τους εντυπωσιασμούς.
Μια φορά κούνησες την κωλάρα σου στον πλέ δημοσίως και ακόμα κάνεις κωλοτούμπες αποφυγής.......
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
στο στομα σου ρε ξεφτυλισμενε θα το παιξω.
Δεν μου λες εσυ πως αντεχεις με τους πουστηδες γιους που εβγαλες ρε? :jerking: Λες καλυτερα που μου βγηκαν αγορια πουστηκα παρα κορες πουτανες?

ρε μουνόπανο όπως είπα και σε έναν άλλο καμένο του σάιτ.. βρίστε όσο θέλετε.. την οικογένεια μου ομως που έπιασες στο στόμα έκανε μεγάλο λάθος.. γιατί θα σε βρώ .. και τότε θα σε σκοτώσω...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Βρεεεε τερας, εκτός του ότι έκανες παράθεση στον εαυτό σου να αναφερεσαι σε πατεράδες, ήταν και το ποστ που ξεκίνησε τις γαμωμάνες  :cheesy:

πώς να το κάνουμε, δεν μπορώ εγώ να σε λέω μαλάκα και αν με πεις εσύ καργιόλα να σου ζητάω και τα ρέστα  :grin:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Βρεεεε τερας, εκτός του ότι έκανες παράθεση στον εαυτό σου να αναφερεσαι σε πατεράδες, ήταν και το ποστ που ξεκίνησε τις γαμωμάνες  :cheesy:

πώς να το κάνουμε, δεν μπορώ εγώ να σε λέω μαλάκα και αν με πεις εσύ καργιόλα να σου ζητάω και τα ρέστα  :grin:

κατ αρχήν αν πρόσεξες στο ποστ μου δεν έβρισα τον πατέρα του.. μεταξύ μας κούκλα μου μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε για μας.. για τις οικογένειες όμως όχι...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

Συμφωνώ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ είμαι τόσο μεγάλος μαλάκας που αν πειράξεις πιτσιρικά, θα βρω τη γυναίκα σου και τα παιδιά σου να τους ενημερώσω για το ευγενές σπορ με τις πουτάνες που ασχολείσαι στον ελεύθερό σου χρόνο...

Αρχίδι που τα βάζεις και με πιτσιρίκια 20 χρονών......

Γαμημένο σκουλήκι που μιλάς για ηθική και οικογένεια.
Δειλόπουστα...
 

Επισκέπτης
αει γαμίσου ρε μαλακισμένο... παίξε λίγο ακόμη το πουλάκι σου ...
που σε είδε ο πατέρας σου και είπε ο έρημος "δεν τραβούσα καλύτερα μια μαλακία"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
φιλε τερας οταν ξεκινας κατι να εισαι ετοιμος και για τις συνεπειες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom