Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 741K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
 Οι συνελληνες Κυπριοι εχουν μια αντιστοιχη ΔΕΗ που μολυνει και τρωει προστιμο! Εβλεπα στο ΡΙΚ οτι βγηκαν 3 βουλευτες ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΩΝ κομματων και ειπαν αο μια παπαρια ο καθενας ΣΥΜΦΩΝΩΝΤΑΣ ομως οτι το κοστος δεν πρεπει να παει στον πολίτη !!! Στην Ελλαδα βγαινουν 8 βουλευτες και παπαρολογουν και τελικα πλακωνονται για ασχετα θεματα (την χουντα, τον εμφυλιο, το 1912 τον φασισμο τον κουμουνισμο την Β. Ηπειρο και οτι αλλο θυμηθουν)

 Μια πρωτη λυση ειναι η συγκυβερνηση  των 2 μεγαλων που στο κατω κατω εχουν την ΙΔΙΑ πολιτικη που μας την στελνει η ΕΕ με ραβασακι οπως ο Κοκκαλης την ενδεκαδα στον προπονητη!!!

στην Κύπρο κυβερνάει κομμουνιστικό κόμμα που παρεμπιπτόντως καμμιά σχέση δεν έχει με το ΚΚ Ελλάδας...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
το διαχρονικό λάθος της οικογένειας Καραμανλή είναι ότι έφερε την οικογένεια Παπανδρεόυ στην εξουσία

έχεις δίκιο... Δεν την επέλεξε ο ελληνικός λαός;

τι έχει το μενού τώρα; Χούντα ξανά ή κάτι πιό σύγχρονο;
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
έχεις δίκιο... Δεν την επέλεξε ο ελληνικός λαός;

τι έχει το μενού τώρα; Χούντα ξανά ή κάτι πιό σύγχρονο;

θυμήσου ποιός έφερε τον Ανδρέα Παπανδρεόυ στην Ελλάδα και τον τοποθέτησε επικεφαλής του Συμβουλίου Οικονομικών Εμπειρογνωμόνων...

επίσης τα λάθη των Καραμανλήδων έφεραν (1963,1981 και ίσως το 2010) τους Παπανδρέου στην εξουσία...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
θυμήσου ποιός έφερε τον Ανδρέα Παπανδρεόυ στην Ελλάδα και τον τοποθέτησε επικεφαλής του Συμβουλίου Οικονομικών Εμπειρογνωμόνων...

επίσης τα λάθη των Καραμανλήδων έφεραν (1963,1981 και ίσως το 2010) τους Παπανδρέου στην εξουσία...

α μάλιστα....
οι Καραμανλήδες φταίγανε για την πολιτική που εφαρμοζόταν μόνο.......

και προφανώς δεν υπάρχει ως επιλογή στο μυαλό σου η εναλλαγή εξουσίας....
Δε μπορώ να φανταστώ να κυβερνάται η Ελλάς 50 χρόνια από την οικογένεια Καραμανλήδων.......
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
θυμήσου ποιός έφερε τον Ανδρέα Παπανδρεόυ στην Ελλάδα και τον τοποθέτησε επικεφαλής του Συμβουλίου Οικονομικών Εμπειρογνωμόνων...

επίσης τα λάθη των Καραμανλήδων έφεραν (1963,1981 και ίσως το 2010) τους Παπανδρέου στην εξουσία...
εσυ πρεπει να τον ειχες φερει,
το θυμαμαι ...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
α μάλιστα....
οι Καραμανλήδες φταίγανε για την πολιτική που εφαρμοζόταν μόνο.......

και προφανώς δεν υπάρχει ως επιλογή στο μυαλό σου η εναλλαγή εξουσίας....
Δε μπορώ να φανταστώ να κυβερνάται η Ελλάς 50 χρόνια από την οικογένεια Καραμανλήδων.......

πάλι βάζεις πράγματα που δεν έγραψα... δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις... ο κεντροαριστερός χώρος (στον οποίο εντάσσεταικαι εντασσόταν το ΠΑΣΟΚ ανεξάρτητα από τις παπαριες που έλεγε ο μακαρίτης ο Ανδρέας περί σοσιαλισμού και μαρξισμού) είχε πολύ ικανότερα στελέχη από την φατρία Παπανδρέου που αν κυβερνούσαν στις εναλαγές την εξουσάις την χώρα θα ήμασταν τώρα σε πολύ καλύτερη κατάσταση...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.386
Κριτικές
61
Like
42.455
Πόντοι
22.785
το γαμησατε το θεμα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πάλι βάζεις πράγματα που δεν έγραψα... δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις... ο κεντροαριστερός χώρος (στον οποίο εντάσσεταικαι εντασσόταν το ΠΑΣΟΚ ανεξάρτητα από τις παπαριες που έλεγε ο μακαρίτης ο Ανδρέας περί σοσιαλισμού και μαρξισμού) είχε πολύ ικανότερα στελέχη από την φατρία Παπανδρέου που αν κυβερνούσαν στις εναλαγές την εξουσάις την χώρα θα ήμασταν τώρα σε πολύ καλύτερη κατάσταση...

το ΠΑΣΟΚ δεν κυβέρνησε με την ψήφο των κεντροαριστερων.
με την ψήφο των κομμουνιστών κυβέρνησε το 81 89....

Πάμε παρακάτω.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
το ΠΑΣΟΚ δεν κυβέρνησε με την ψήφο των κεντροαριστερων.
με την ψήφο των κομμουνιστών κυβέρνησε το 81 89....

Πάμε παρακάτω.

λάθος με την ανοχή των κομμουνιστών.. δες συγκριτικά στοιχεία ΚΚΕ,ΚΚΕεσ στις εκλογές 1977,1981

επέτρεψε με να ξέρω καλύτερα διότι και στις δύο αυτές εκλογικές αναμετρήσεις ψήφισα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
είπα ότι κατάλαβα γιατί σου έριχνε ο πλέ μπινελίκια.
εγώ δεν θα το πράξω σου είπα εξ αρχής.
Είσαι καλό παιδί αλλά μέχρι εκεί.
Εχεις έλλειψη κρίσης, ιστορικής παιδείας, πολιτικής αντίληψης και πολλά άλλα.
Το βιογραφικό μου να στο δώσω ευχαρίστως εάν συναντηθούμε εκ του σύνεγγυς

Απο κει και πέρα προτιμώ εσένα που έχεις κάποια κόμπλεξ (και ποιός άλλωστε δεν έχει) από τον κάθε τυχαίο μαλάκα που βρίσκει διέξοδο στο νετ, είτε λόγω αγαμίας, είτε μικρού μεγέθους, είτε οικονομικής στέρησης, είτε κουασιμοδισμού.

Υ.Γ.1
δε με ενδιαφέρει τι λένε οι άλλοι όταν μιλάμε μόνο οι δυό μας και καταλαβαινόμαστε.
Υ.Γ.2
ο πλέζουρας θα μπορούσε να γίνει μέγας δάσκαλός σου εάν έκανες αυτό που τόσα χρόνια σε έχει αφήσει γύρω στο μέσο όρο και το οποίο παραδέχθηκες προσωπικά.
"βαριέσαι να το ψάξεις"
Καληνύχτα και παρόλα τα χωσίματα που σου κάνω σε συμπαθώ.
Οπου όμως γράφεις ασάφειες, λάθη ή ανακρίβειες θα στο λέω. Με καλό ή κακό τρόπο δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να το διορθώσεις.......
για τις ανακρίβειες σου απάντησα ήδη. Δεν με διόρθωσες σε ιστορικό δεδομένο . Είπες πως επί Μητσοτάκη ήταν η τελευταία φορά που ο λαός δεν ήξερε τι να ψηφίσει. Και σου αντιπαρέθεσα πως τότε είχε απλή αναλογική σαν εκλογικό σύστημα, αλλιώς κυβέρνηση θα είχε βγει. Όσο για τη Χούντα και το πώς συνέβηκε, πάλι δεν με διόρθωσες ιστορικά αλλά ερμηνευτικά, δηλαδή το τι θα έπρεπε να καταλάβω. Δεν είχαν μεγάλη απόσταση αυτά που λέγαμε. Δεν έχω πρόβλημα να το πω με τα δικά σου λόγια αν αυτό σε ευχαριστεί, άλλωστε δεν έχει και μεγάλη σημασία η κουβέντα για εκείνη την εποχή με δεδομένο πως δεν έζησα τότε, οπότε η κρίση μου είναι διαμορφωμένη από τη σχολική μου παιδεία και ό,τι έχω προλάβει να διαβάσω από τότε.
Από πλευρας ιστορικών ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, δεν με έχεις διορθώσει πουθενά. κι αυτό επειδή δεν είμαι ιστορικός και συνεπώς για πράγματα που δεν κατέχω, δεν βάζω λεπτομέρειες (ημερομηνίες, ονόματα κλπ) γιατί είναι σχεδόν σίγουρο πως θα υποπέσω σε λάθος. Δεν έχω αλλωστε και την πολυτέλεια του χρόνου ώστε να τα ψάχνω τώρα.

Στο βαριέμαι να το ψάξω, ήδη σου τα παρέθεσα για να μην το έχεις το επιχείρημα. Και το έκανες γαργάρα. τελικά κατά τη γνώμη σου ο φωστήρας Γιωργάκης αδικείται εδώ μέσα προφανώς.

Και βαριέμαι να ψάξω για θέματα τα οποία δεν με αφορούν, δεν με απασχολούν ή δεν μπορώ να επηρεάσω.
Δεν με ενδιαφέρει δηλαδή το από πού κρατάει η σκούφια του κάθε δημοσιογράφου κλπ ή κάθε εκδότη ή κάθε πολιτικού. Τον κρίνω αυτόν που εκτίθεται από αυτά που κάνει και όχι από αυτά που λέει το βιογραφικό του.
Δεν με νοιάζει να έχει κάποιος 10 πτυχία αν είναι μόνο θεωρία και στην πράξη είναι νούλα. Σαν κάτι απόφοιτους ηλεκτρολόγους που δεν ξέρουνε πόσα βολτ έχει η μπρίζα ή πώς να διορθώσουνε μια απλή βλάβη.

και προφανώς δεν είναι η ζωή μου να κάθομαι να ψάχνω ιστορικά στοιχεία οποιασδήποτε ομάδας ακόμα και αν είναι αυτή που υποστηρίζω. Δεν με γεμίζει αυτό. με γεμίζει η οικογένειά μου, η δουλειά μου, τα χόμπυ μου.

Εδώ μέσα μπάινω για να συζητήσω χαλαρά και όχι για να την πω σε άλλους ούτε να πουλήσω σοφία.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
λάθος με την ανοχή των κομμουνιστών.. δες συγκριτικά στοιχεία ΚΚΕ,ΚΚΕεσ στις εκλογές 1977,1981

επέτρεψε με να ξέρω καλύτερα διότι και στις δύο αυτές εκλογικές αναμετρήσεις ψήφισα
ε τωρα , αφου κι εσυ πιστευεις στην κοινοκτημοσυνη,
γιατι μας τη βγαινεις με κοκκινο...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
το ΠΑΣΟΚ δεν κυβέρνησε με την ψήφο των κεντροαριστερων.
με την ψήφο των κομμουνιστών κυβέρνησε το 81 89....
Πάμε παρακάτω.

 Αυτο ακριβως γινετα  .
Συζηταμε για το 2010 και θυμομαστε τον Αντρεα και τον θειο και  παμε στο 81 .
Παμε στους κουμουνιστας παμε στην χουντα και στον εμφυλιο με ολιγη απο Μεταξα -Βελουχιωτη πεταμε μεσα και τους τσαμηδες και τυς "Μακαδονες" τσουουπ παμε στο Βυζαντιο θυμομαστε και λιγο 1821 και Κολοκοτρωνη , θυμομαστε μετα την Αγια Σοφια τον Μεγα Αλεξανδρο και τον Σωκρατη (αυτα πανε μαζι αχταρμας) και καταληγουμε οτι δεν ειναι δυνατο στην χωρα που γεννησε την δημοκρατια να μην μπορουμε να κανουμε μια συζητηση
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Εδιτ και οπως ελεγε και ο Χαρρυ Κλυνν

"Με Μαρξ Ορθοδοξι και μια ζεμπεκια νατην η Ελλαδα ανασκελα"

[youtube=60,25]V8_Wr5l-moM[/youtube]

 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αντίλογος δεν υπάρχει και δυστυχώς ακριβώς το ίδιο κομμάτι ευθυνης έχει το δεύτερο μεγάλο κόμμα που καλλιέργησε τις συνθήκες για να στηθεί το σημερινό σκηνικό................
Η αριστερά πάλι δεν έχει ευθύνες αλλά δεν έχει και πρόγραμμα. :jerking: :jerking: :jerking:
Απο την μια ο πολυσυλλεκτικός συνασπισμός χωρίς σαφή ταυτότητα και απο την άλλη το ΚΚΕ που δεν έχει αντιληφθεί ότι ο κόσμος προχωρά μπροστά. :headbang: :headbang: :headbang:
Έχω αρχίσει να φοβάμαι το ενδεχόμενο μιας νέας χούντας σε κανά δυο χρονάκια  όταν θα έχουμε κολλήσει για τα καλά στον πάτο και τότε μην εκπλαγεί κανείς αν δει την Ελλάδα να συρρικνώνεται κι άλλο............................................
το εϊπα πριν από 30 σελίδες αλλά ο περσόνας με πήρε από τα μούτρα. Αλλά συμπλήρωσα πως τώρα πια ΚΑΙ ο στρατός είναι διεφθαρμένος πολιτικά και προσκείμμενος, οπότε οι πιθανότητες είναι εξαιρετικά λίγες. Πιο πολύ γισ αναρχία το βλέπω.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μάλλον εσύ έκατσες στην παραλία όλο το 24ωρο και δεν είδες τις εκλογικές συζητήσεις. Διότι άμα τις έβλεπες δε θα έλεγες αυτές τις παπαριές.
Το συμπέρασμα που έβγαλαν όλα τα κόματα από την αποχή ήταν ότι αυτοί που απείχαν ήταν δικοί τους ψηφοφόροι, οι οποίοι θα επιστρέψουν στις εθνικές εκλογές όπου κρίνεται η διακυβέρνηση.
Αυτή ήταν η καραμέλα ΟΛΩΝ των βουλευτών της ΝΔ, ακόμη και του ΣΥΡΙΖΑ.
Συγχαρητήρια επομένως για το σκληρό μύνημα που τους έστειλες. Πραγματικά τους έκλασες μια μάντρα αρχίδια.

  
μια χαρά κατάλαβαν.
άλλο τι προσπαθούσανε να πούνε για να μην λακίσουνε και αυτοί που τους ψήφισαν.
Για την ακρίβεια εγώ έπαιζα με τα παιδιά μου ακριβώς δίπλα στο εκλογικό κέντρο και χάζευα τους μαλάκες που ψηφίζανε πάντως.
Όσο για το τι μήνυμα πήρανε, επομένως, αφού εδν αντιπαρέρχεσαι σε αυτά που σου λέω πως καταλαβαίνουνε όταν ψηφίζουμε, φτάνουμε στο συμπέρασμα πως κανείς τους δεν καταλαβαίνει είτε ψηφίσουμε είτε όχι. Ε, περνάω καλύτερα όταν δεν ψηφίζω μαλακίες για να λέω πως έπραξατο "πολιτικό μου καθήκον"
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
για τις ανακρίβειες σου απάντησα ήδη. Δεν με διόρθωσες σε ιστορικό δεδομένο . Είπες πως επί Μητσοτάκη ήταν η τελευταία φορά που ο λαός δεν ήξερε τι να ψηφίσει. Και σου αντιπαρέθεσα πως τότε είχε απλή αναλογική σαν εκλογικό σύστημα, αλλιώς κυβέρνηση θα είχε βγει. Όσο για τη Χούντα και το πώς συνέβηκε, πάλι δεν με διόρθωσες ιστορικά αλλά ερμηνευτικά, δηλαδή το τι θα έπρεπε να καταλάβω. Δεν είχαν μεγάλη απόσταση αυτά που λέγαμε. Δεν έχω πρόβλημα να το πω με τα δικά σου λόγια αν αυτό σε ευχαριστεί, άλλωστε δεν έχει και μεγάλη σημασία η κουβέντα για εκείνη την εποχή με δεδομένο πως δεν έζησα τότε, οπότε η κρίση μου είναι διαμορφωμένη από τη σχολική μου παιδεία και ό,τι έχω προλάβει να διαβάσω από τότε.
Από πλευρας ιστορικών ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, δεν με έχεις διορθώσει πουθενά. κι αυτό επειδή δεν είμαι ιστορικός και συνεπώς για πράγματα που δεν κατέχω, δεν βάζω λεπτομέρειες (ημερομηνίες, ονόματα κλπ) γιατί είναι σχεδόν σίγουρο πως θα υποπέσω σε λάθος. Δεν έχω αλλωστε και την πολυτέλεια του χρόνου ώστε να τα ψάχνω τώρα.

Στο βαριέμαι να το ψάξω, ήδη σου τα παρέθεσα για να μην το έχεις το επιχείρημα. Και το έκανες γαργάρα. τελικά κατά τη γνώμη σου ο φωστήρας Γιωργάκης αδικείται εδώ μέσα προφανώς.

Και βαριέμαι να ψάξω για θέματα τα οποία δεν με αφορούν, δεν με απασχολούν ή δεν μπορώ να επηρεάσω.
Δεν με ενδιαφέρει δηλαδή το από πού κρατάει η σκούφια του κάθε δημοσιογράφου κλπ ή κάθε εκδότη ή κάθε πολιτικού. Τον κρίνω αυτόν που εκτίθεται από αυτά που κάνει και όχι από αυτά που λέει το βιογραφικό του.
Δεν με νοιάζει να έχει κάποιος 10 πτυχία αν είναι μόνο θεωρία και στην πράξη είναι νούλα. Σαν κάτι απόφοιτους ηλεκτρολόγους που δεν ξέρουνε πόσα βολτ έχει η μπρίζα ή πώς να διορθώσουνε μια απλή βλάβη.

και προφανώς δεν είναι η ζωή μου να κάθομαι να ψάχνω ιστορικά στοιχεία οποιασδήποτε ομάδας ακόμα και αν είναι αυτή που υποστηρίζω. Δεν με γεμίζει αυτό. με γεμίζει η οικογένειά μου, η δουλειά μου, τα χόμπυ μου.

Εδώ μέσα μπάινω για να συζητήσω χαλαρά και όχι για να την πω σε άλλους ούτε να πουλήσω σοφία.
Eγώ θυμήθηκα γιατί σε έκραζε ο πλέζουρ, επειδή έγραφες σεντόνια σαν κι αυτό... :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
για τις ανακρίβειες σου απάντησα ήδη. Δεν με διόρθωσες σε ιστορικό δεδομένο . Είπες πως επί Μητσοτάκη ήταν η τελευταία φορά που ο λαός δεν ήξερε τι να ψηφίσει. Και σου αντιπαρέθεσα πως τότε είχε απλή αναλογική σαν εκλογικό σύστημα, αλλιώς κυβέρνηση θα είχε βγει. Όσο για τη Χούντα και το πώς συνέβηκε, πάλι δεν με διόρθωσες ιστορικά αλλά ερμηνευτικά, δηλαδή το τι θα έπρεπε να καταλάβω. Δεν είχαν μεγάλη απόσταση αυτά που λέγαμε. Δεν έχω πρόβλημα να το πω με τα δικά σου λόγια αν αυτό σε ευχαριστεί, άλλωστε δεν έχει και μεγάλη σημασία η κουβέντα για εκείνη την εποχή με δεδομένο πως δεν έζησα τότε, οπότε η κρίση μου είναι διαμορφωμένη από τη σχολική μου παιδεία και ό,τι έχω προλάβει να διαβάσω από τότε.
Από πλευρας ιστορικών ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, δεν με έχεις διορθώσει πουθενά. κι αυτό επειδή δεν είμαι ιστορικός και συνεπώς για πράγματα που δεν κατέχω, δεν βάζω λεπτομέρειες (ημερομηνίες, ονόματα κλπ) γιατί είναι σχεδόν σίγουρο πως θα υποπέσω σε λάθος. Δεν έχω αλλωστε και την πολυτέλεια του χρόνου ώστε να τα ψάχνω τώρα.

Στο βαριέμαι να το ψάξω, ήδη σου τα παρέθεσα για να μην το έχεις το επιχείρημα. Και το έκανες γαργάρα. τελικά κατά τη γνώμη σου ο φωστήρας Γιωργάκης αδικείται εδώ μέσα προφανώς.

Και βαριέμαι να ψάξω για θέματα τα οποία δεν με αφορούν, δεν με απασχολούν ή δεν μπορώ να επηρεάσω.
Δεν με ενδιαφέρει δηλαδή το από πού κρατάει η σκούφια του κάθε δημοσιογράφου κλπ ή κάθε εκδότη ή κάθε πολιτικού. Τον κρίνω αυτόν που εκτίθεται από αυτά που κάνει και όχι από αυτά που λέει το βιογραφικό του.
Δεν με νοιάζει να έχει κάποιος 10 πτυχία αν είναι μόνο θεωρία και στην πράξη είναι νούλα. Σαν κάτι απόφοιτους ηλεκτρολόγους που δεν ξέρουνε πόσα βολτ έχει η μπρίζα ή πώς να διορθώσουνε μια απλή βλάβη.

και προφανώς δεν είναι η ζωή μου να κάθομαι να ψάχνω ιστορικά στοιχεία οποιασδήποτε ομάδας ακόμα και αν είναι αυτή που υποστηρίζω. Δεν με γεμίζει αυτό. με γεμίζει η οικογένειά μου, η δουλειά μου, τα χόμπυ μου.

Εδώ μέσα μπάινω για να συζητήσω χαλαρά και όχι για να την πω σε άλλους ούτε να πουλήσω σοφία.
οκ ας μην το πάμε παρακάτω.
ούτως ή αλλως σου είπα ότι σε συμπαθώ κλόγω ήθους ακόμα και όταν γνωρίζεις μέρος και όχι όλη την αλήθεια.
Για την τελευταία πρόταση επαναλαμβάνω από εδώ μέσα μπορείς να μάθεις πολλά αρκεί να μη βαριέσαι να ακούσεις και να το ψάξεις.

Υ.Γ.
ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΠΛΗΡΩΣ Η ΑΠΛΗ ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ ΣΕ ΕΚΛΟΓΕΣ. Και ούτως η άλλως Εκλογικός Νόμος με περιφέρειες και Γ κατανομή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ.
Γι αυτό σου ειπα πριν ποστάρεις να το ψάχνεις περισσότερο και να το διασταυρώνεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom