Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς

ο έλληνας κοιμάται. Μην τον ξυπνήσουμε.
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
εδω υπαρχουν ατομα που πιστευουν στο ΚΚΕ
Πόσο γουστάρω που υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ είναι στην κόντρα και ότι για το χάλι τις ρεμούλες τα διαπλεκόμενα κτλ. φταίει μόνο το ένα από τα δύο κόμματα (αναλόγως τις προτιμήσεις του καθενός)!!
Κλαίω απ' τα γέλια! :2funny: :2funny:
Πόσο γουστάρω που υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ είναι στην κόντρα και ότι για το χάλι τις ρεμούλες τα διαπλεκόμενα κτλ. φταίει μόνο το ένα από τα δύο κόμματα (αναλόγως τις προτιμήσεις του καθενός)!!
Κλαίω απ' τα γέλια! :2funny: :2funny:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Στο ΚΚΕ ειναι φυσικο να πιστευει καποιος εργαζομενος.

Καποιος που καθεται η θελει να βολευτει αυτος και το σοι του φυσικο ειναι να πιστευει σε ΝΔ -Πασοκ.

Κωστακης και Γιωργακης πανε παρεα. ;) ;)
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
και στην αλλη οχθη εχουμε
Μπομπολας-
Λαμπρακης
Τεγοπουλος-
ολοι τους ναι μεν πασοκοι και καλα αλλα αντιπαπανδεϊκοι μεχρι το κοκκαλο

Nά σαι καλά ρε παληκάρι που μας έφιαξες το κέφι με τα αστεία σου!
Ώστε οι Λαμπρακομπομπολοκοκαλοτεγοπουλαίοι είναι ΠΑΣΟΚζτηδες [να υποθέσω λογω σοσιαλιστικής ιδεολογίας;] αλλά αντιπαπανδρεϊκοί [αντιγιωργακικοί φαντάζομαι εννοείς], αυτό πάλι γιατί, δεν τους είναι ας πούμε συμπαθής φυσιογνωμικά; γιατί εμένα συμπαθέστατος μου φαίνεται!
Λοιπόν άκου να δεις πως έχουν τα πράγματα, να μην παραμυθιάζεσαι και να μην φανατίζεσαι και άδικα.
Όλοι αυτοί που αναφέραμε [και πολλοί άλλοι λιγώτερο επώνυμοι αλλά όχι λιγότερο αρπαχτικά] είναι εδώ και πολλά χρόνια οι σπόνσορες και οι ουσιαστικοί κουμανταδόροι του ΠΑΣΟΚ. Οι άνθρωποι επένδυσαν στο ΠΑΣΟΚ και γιγαντώθηκαν επί της εξουσίας του όχι φυσικά γιατί είναι σοσιαλιστές [είναι οι εκπρόσωποι του χειρότερου είδους του καπιταλισμού : του κρατικοδίαιτου - αεριτζίδικου] αλλά γιατί αυτός ο σοσιαλίζων κρατισμός, που υποτίθεται πως θα προστατεύσει και θα βοηθήσει τους κοινωνικά αδύναμους, ενισχύει τελικά μόνο τους κρατικοδίαιτους αεριτζήδες [με το αζημίωτο για τους κυβερνώντες φυσικά!] Για να το κάνω πιο λιανό, ποιός άλλος θα πλήρωνε για κοπανιστό αέρα, από το κράτος [με τα δικά μας λεφτά φυσικά] και πιο συγκεκριμένα, πως γινόταν άμα κάποιος από αυτούς χτύπαγε διαγωνισμό κόντρα σε σοβαρή πολυεθνική, που συχνά είχε και χαμηλότερο κόστος, να την κερδίζει πάντα αυτός;
Και τώρα λες εσύ να φοβούνται αυτοί πως άμα βγεί ο Γιωργάκης πρωθυπουργός θα δυσκολευτούν να [ξανα]κάνουν τις αρπαχτές τους εμποδιζόμενοι από την στοιβαρή διακυβέρνηση του Γιώργου!! [κρατιέμαι να μην γελάσω].
Η αλήθεια είναι πως μετά τις εκλογές του 2008 επειδή φοβήθηκαν πως το κόμμα που σπονσονάρουν θα έκανε πολλά χρόνια μακριά από την εξουσία με τον Γιώργο αρχηγό και αυτοί θα χάνανε το λουφέ, υποστήριξαν απροκάλυπτα το παιδοβούβαλο στην εσωκομματική του αντιπαράθεση με τον Γιωργάκη τον οποίον τότε [και μόνον τότε!] ειρωνεύονταν και απαξίωναν εμφανώς, προφανώς γιατί υπέθεταν πως ο τερατόμορφος θα ήταν καταλληλότερος αντίπαλος για το σημερινό μπούλη από το Γιωργάκη. Τα συμφέροντά τους ήθελαν να διασφαλίσουν οι άνθρωποι! Όταν όμως απροσδόκητα ο Γιωργάκης τους χάλασε τα σχέδια και ανέτρεψε τα προγνωστικά, αυτοί δεν είχαν κανένα πρόβλημα σε μία μέρα να τα γυρίσουν και μέσω των media που ελέγχουν να γλύφουν, ανερυθρίαστα, εκεί που έφτυναν πριν λίγο.
Τώρα βέβαια ο μπούλης και οι δικοί του κάνοντας αλεπάλληλα νταμπλ φώλτς σε δικά τους σέρβις γκέιμ τα έχουν καταφέρει να αναστήσουν τους βρυκόλακες του πρόσφατου παρελθόντος. Την επομένη των Ευροεκλογών π.χ. ο Φλας του Κόκκαλη έπαιξε και ξανέπαιξε συνέντευση του Ευθυμίου σε γνωστό [μου] πασοκόμουτρο δημοσιογράφο ο οποίος τον αβαντάριζε συνεχώς. Παιδιά μου σηκώθηκε η τρίχα όταν άκουσα τον Ευθυμίου να λέει πως αυτοί θα κυβερνήσουν για το καλό του καημένου του λαού και όχι για το συμφέρον τους. Θυμώμαστε όλοι για τους συνεργάτες του που έβαζαν τις γυναίκες τους να "κάνουν 24 ώρες μάθημα" σε κάποια ΙΕΚ και προσωπικά έχω ιδίαν αντίληψη πως μοιράζονταν επί υπουργείας του στο Παιδείας τα κονδύλια των κοινοτικών επιχορηγήσεων.

Και τελικά προφανώς και επί μπούλη κάνανε τα λαμόγια της Ν.Δ. τις αρπαχτές τους, γιατί αυτός το μεσημέρι κοιμόταν, το απόγευμα πήγαινε τα παιδιά του βόλτα κλπ και οι από κάτω "κάνανε παιχνίδι", όμως πρόσεχαν και λίγο μή σπάσει ο διάολος το πόδι του και πάρει ο άλλος τίποτα χαμπάρι την επόμενη μέρα [άργησε βέβαια κι αυτός να τα καταλάβει!]
Τώρα άμα βγεί πρωθυπουργός ο Γιωργάκης θα χαρεί βέβαια που έγινε ο τρίτος της δυναστείας και φυσικά θα χαρεί και η μάμυ [για πρώτη φορά, τους άλλους δύο δεν τους χώνευε, όμως το γιόκα της τον λατρεύει!] αλλά οι "σπόνσορες" θα χαρούν περισσότερο που θα έχουν βλάκα πρωθυπουργό και θα τον κλέβουν [τα δικά μας λεφτά δηλαδή θα παίρνουν] μπροστά στα μάτια του [δεν πα να μένει και στο Μαξίμου 24 ώρες τη μέρα!] και χωρίς να παίρνει τίποτα χαμπάρι ο καημένος. Ούτε στα καλλίτερά τους όνειρα τέτοια τύχη! Ευτυχώς που δεν βγήκε και ο άλλος ο κακός χοντρός που είχε και κάμποσο μυαλό και μπορεί να τους έλεγε και καμιά κουβέντα, όλα γι αυτούς δούλεψαν.
Άντε κορόιδα πασοκάκια λίγη δουλειά έχετε ακόμη και μετά το ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση οι σπόνσορες στην εξουσία!! Μη φοβάστε ρε σεις θα σας δώσουν και σε σας το κάτι τις σας, μόνο στο Γιώργο τον καημένο δεν θα δώσουν γιατί δεν θα πάρει χαμπάρι τίποτα!
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
:think:
που ειπα εγω οτι μπομπολολαμπρακηδες φοβουνται τον γιωργακη;Μαλον η στεναχωρια σου δεν σε αφηνει να σκεφτεσαι λογικα
ασφαλως και δεν ειναι πασοκοι αλλα χρησιμοποιουν το ΠΑΣΟΚ για δικο τους οφελος
οσο για το οτι αλλαξαν ροτα μετα τις εσωκομματικες εκλογες δεν ειναι αληθεια
κυριως το βημα τον εχει ξεσκισει τον γιωργακη
απλα το παραμυθακι οτι τα ΜΜΕ ειναι ολα ΠΑΣΟΚ ειναι μια απλη προπαγανδα
Αγγελοπουλου;Βαρδινογιαννης;Κυριακου;Κουρης;
ΠΑΣΟΚ ειναι;
οσο για τον Μπομπολα
επι Λαλιωτη οι 50 τεχνικες εταιριες εγιναν 7(οχι λογο μαθηματικου τυπου που σας λενε αλλα των νεων ταξεων των εργοληπτικων εταιριων )
και επι Σουφλια γινανε 2
η εξης μια
ΑΚΤΩΡ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στο ΚΚΕ ειναι φυσικο να πιστευει καποιος εργαζομενος.

Καποιος που καθεται η θελει να βολευτει αυτος και το σοι του φυσικο ειναι να πιστευει σε ΝΔ -Πασοκ.

Κωστακης και Γιωργακης πανε παρεα. ;) ;)

εγώ προσωπικά (ούτε και μέλος της οικογένειάς μου) είχαμε ή έχουμε σχέση με το στενό ή ευρύτερο δημόσιο τομέα......
Και επίσης ουδεμία σχέση έχουμε με το ΚΚΕ.

όσο μαλάκας είναι κάποιος να πιστεύει στο σοσιαλιστικό κίνημα, άλλο τόσο μαλάκας είναι ο εργαζόμενος να πιστεύει στο ΚΚΕ.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
εγώ προσωπικά (ούτε και μέλος της οικογένειάς μου) είχαμε ή έχουμε σχέση με το στενό ή ευρύτερο δημόσιο τομέα......
Και επίσης ουδεμία σχέση έχουμε με το ΚΚΕ.

όσο μαλάκας είναι κάποιος να πιστεύει στο σοσιαλιστικό κίνημα, άλλο τόσο μαλάκας είναι ο εργαζόμενος να πιστεύει στο ΚΚΕ.

ενταξει αφου το λες εσυ.Τι να το ψαξουμε.. :cheesy:


με τι εχετε σχεση? για πες.

για να γινουμε πιο συγκεκριμενοι και να μην πεταμε κουβεντες απλα στον αερα ;)
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66

ΝΔ, Πασοκ , Συριζα ,Λαος η δεν ψηφιζετε?

για πες
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
:think:
που ειπα εγω οτι μπομπολολαμπρακηδες φοβουνται τον γιωργακη;Μαλον η στεναχωρια σου δεν σε αφηνει να σκεφτεσαι λογικα
ασφαλως και δεν ειναι πασοκοι αλλα χρησιμοποιουν το ΠΑΣΟΚ για δικο τους οφελος
οσο για το οτι αλλαξαν ροτα μετα τις εσωκομματικες εκλογες δεν ειναι αληθεια
κυριως το βημα τον εχει ξεσκισει τον γιωργακη
απλα το παραμυθακι οτι τα ΜΜΕ ειναι ολα ΠΑΣΟΚ ειναι μια απλη προπαγανδα
Αγγελοπουλου;Βαρδινογιαννης;Κυριακου;Κουρης;
ΠΑΣΟΚ ειναι;
οσο για τον Μπομπολα
επι Λαλιωτη οι 50 τεχνικες εταιριες εγιναν 7(οχι λογο μαθηματικου τυπου που σας λενε αλλα των νεων ταξεων των εργοληπτικων εταιριων )
και επι Σουφλια γινανε 2
η εξης μια
ΑΚΤΩΡ

Η Αγγελοπούλου προέρχεται πράγματι από τη νδουλα, όπου μπήκε επί μητσοτάκουλα αλλά τα μεγαλεία τα έκανε επί Σημίτη...
Ο Κυριακού εκτός από παιδί του παραπετάσματος, έχει ξεσκιστεί στην αντικαραμανλική προπαγάνδα δια στόματος ευαγγελάτου...είναι και υπόδικος όποτε...
Ο Βαρδινογιάννης απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί πολιτικά "δεξιός"..Κεντρογενής είναι και τα κανάλια του (μέγκα, σταρ) δεν τα λες φιλονεοδημοκρατικά...

Φυσικά όλοι οι ανωτέρω όπως και ο Μπόμπολας και ο Λαμπράκης, την τσέπη τους κοιτάνε αλλά είναι γεγονός ότι δεν υπάρχει ούτε ένας καθαρόαιμος δεξιός εκδότης ή καναλάρχης...
Είναι πάντως δεδομένο ότι τον καραμανλή δεν τον θέλουνε και με το γκιόργκο δεν τα έχουνε βρει κυρίως διότι δεν τον θεωρούν επαρκή αντίπαλο του κωστάκη, για αυτό και η πρεμούρα να βγάλουν βενιζέλο το 2007
Ο Κουρής έχει πλακωθεί με αρκετούς πασόκους αλλά το άλτερ κρατάει αντιπολιτευτική γραμμή...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΝΔ, Πασοκ , Συριζα ,Λαος η δεν ψηφιζετε?

για πες

εγώ προσωπικά δεν ψηφίζω πλέον. Εχω ψηφίσει από ΝουΔου μέχρι ΣΥΝ.
οι δικοί μου είναι από Νου Δου και πιο δεξά.......

Υ.Γ.
αυτό καμμιά σχέση με την άποψή μου δεν έχει...
Σε ένα κόμμα αυτό που σιχαίνομαι περισσότερο (συντήρηση) έχει πλήρη εφαρμογή στην τσιμεντοκονία που παίρνουν στον Περισσό
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
εγώ προσωπικά δεν ψηφίζω πλέον. Εχω ψηφίσει από ΝουΔου μέχρι ΣΥΝ.
οι δικοί μου είναι από Νου Δου και πιο δεξά.......

Υ.Γ.
αυτό καμμιά σχέση με την άποψή μου δεν έχει...
Σε ένα κόμμα αυτό που σιχαίνομαι περισσότερο (συντήρηση) έχει πλήρη εφαρμογή στην τσιμεντοκονία που παίρνουν στον Περισσό

Απο Νδ μεχρι Συν . Η απαντηση σου τα λεει ολα.


Αμα βγει κανενα αλλο προιον θα σε ενημερωσω.

Και αφου τωρα δεν ψηφιζεις,η δεν φτιαχνεις εναν πολιτικο σχηματισμο που σε εκφραζει,
δεν συμμετεχεις στο να αλλαξει κατι.

Επομενως δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα αλλο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αφου το λες εσυ...

γιατι να διαφωνησει κανεις.. ;)
και στάνταρ το 92% των ψηφοφόρων εδώ και 35 χρόνια........

είναι προφανές πως το πρόβλημα δεν είναι στο 8% της προόδου, των αλλαγών και της αυτοκριτικής..

Τι καρικεύματα, τι ταριχεύματα....
:s&m_3:
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Ο Βαρδινογιάννης απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί πολιτικά "δεξιός"..Κεντρογενής είναι και τα κανάλια του (μέγκα, σταρ) δεν τα λες φιλονεοδημοκρατικά...
ο Βαρδινογιαννης δεν εχει καμια σχεση με νδ;
δεν ηταν ο Παυλος Βαρδινογιαννης βουλευτης ΝΔ;
δεν ηταν και ειναι βασικος χορηγος της ΝΔ;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο Βαρδινογιαννης δεν εχει καμια σχεση με νδ;
δεν ηταν ο Παυλος Βαρδινογιαννης βουλευτης ΝΔ;
δεν ηταν και ειναι βασικος χορηγος της ΝΔ;

όχι ρε...
πιο πολλά χώνουν αυτοί στο ΚΚΕ.....

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ο Βαρδινογιαννης δεν εχει καμια σχεση με νδ;
δεν ηταν ο Παυλος Βαρδινογιαννης βουλευτης ΝΔ;
δεν ηταν και ειναι βασικος χορηγος της ΝΔ;

Δες εδώ την πολιτική του καρριέρα...Είναι κεντρογενής και μητσοτακικός...Άσε που πέθανε το 1984...

Μπορεί μια βαρδινογιάννη να έχει παντρευτεί τον τελεσίδικα καταδικασθέντα για να μην ξεχνιόμαστε κεφαλογιάννη και να είναι μάνα της όλγας κεφαλογιάννη (που ένας θεός ξέρει πώς ξεπέρσασε το σχοινά σε σταυρούς στο ρέθυμνο και όταν ο φουκαράς διαμαρτυρήθηκε τον διέγραψαν, γαμώ τη σεμνότητα και την ταπεινότητά τους) αλλά αν έχει κάποια πολιτική κατεύθυνση, αυτή είναι κεντρώα...


 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
:think:

ασφαλως και δεν ειναι πασοκοι αλλα χρησιμοποιουν το ΠΑΣΟΚ για δικο τους οφελος

Εγώ δεν συζήτησα αν είναι ΠΑΣΟΚ εσύ είπες πως είναι και το επανέλαβα, αν είναι σοσιαλιστές σχολίασα! Εκτός κι αν θεωρείς τις δύο έννοιες ταυτόσημες!
Τώρα αν είναι ΠΑΣΟΚ να σου απαντήσω. Φυσικά και δεν είναι αυτοί ΠΑΣΟΚ, απλώς το ΠΑΣΟΚ είναι δικό τους! Το εργαλείο τους για [ακόμη μεγαλύτερες από πριν] ρεμούλες. Τώρα τι σκατά τα θέλουν κι άλλα λεφτά με τόσα που έχουν τι να σου πώ;
Πάντως και ο Φιντέλ Κάστρο έχει μαζέψει πάρα πολλά [και πεθαίνει!] κι Αραφάτ πέθανε και τα λεφτά [που προορίζονταν για το λαό του] βρίσκονται σε μυστικούς λογαριασμούς στην Ελβετία που δεν τους ξέρει ούτε η εις Παρισίους διαμένουσα χήρα του και ο Τσαουσέσκου είχε χτίσει για πάρτη του το Παλάτσο το μεγαλύτερο ματαπολεμικό χτίσμα στην Ευρώπη.  
Κάποτε τους θαυμάζατε όλους αυτούς, μετά [επί κοντού που ήταν κολλητός του Σρέντερ] ανακαλύψατε την Ε.Ε.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
(που ένας θεός ξέρει πώς ξεπέρσασε το σχοινά σε σταυρούς στο ρέθυμνο και όταν ο φουκαράς διαμαρτυρήθηκε τον διέγραψαν, γαμώ τη σεμνότητα και την ταπεινότητά τους)

εγώ ξέρω..... αυτόν που ανέλαβε την υπόθεση με τους ετεροδημότες που ψήφισαν στη Νέα Σμύρνη.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom