Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ιστορία έχεις μάθει ή μεγάλωσες σε άλλη χώρα;
1.
την τελευταία φορά που ο κόσμος δεν ήξερε τι να κάνει και κάναμε κάθε 3 και λίγο εκλογές είναι όταν κανείς δεν ήθελε το Μητσοτάκη (ουτε ακόμα και οι βαμμένοι νεοδημοκράτες) και στο τέλος σύμπραξαν οι δεξιοκομμουνιστές για να γίνει κυβέρηνση. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΧΟΥΝΤΑ.
2.
ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΧΟΥΝΤΑ ο λαός ήξερε πολύ καλά ΤΙ ΗΘΕΛΕ,είχε ΕΠΙΛΕΞΕΙ ποιόν θέλει απλά οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ.
Επίσης τότς οι απανωτές εκλογές έγιναν επειδή ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΥΝΗΣ στον ΕΚΛΕΓΜΕΝΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ και ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ.

Αλήθεια αυτά που γράφετε ποιός παπάρας σας τα λέει, τα διασταυρώνετε πριν ή τα καταπίνετε αμάσητα;
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
εγώ τα καταπίνω αμάσητα.
δεν βάζω ποτέ ιστορικά δεδομένα γιατί είμαι ανιστόρητος. Αλλά θα βάζω πάντα την προσωπική μου αποψη γιατί σαν καλός μαλάκας έχω τέτοια και δεν με σέρνει κανένα κόμμα από τη μύτη.
Εγώ καλή φυσική ξέρω, ιστορία δεν ήταν της δέσμης μου. Ούτε της συμπάθειάς μου και φαίνεται.

Αλλά σε όλα αυτά που λες η λύση σου ποια είναι;
Γιατί εγώ βλέπω αδιέξοδο τώρα. Εσύ θεωρείς την περίοδο Μητσοτάκη πως δεν ήξερε ο κόσμος τι να κάνει. Σε πληροφορώ πως τότε ο κόσμος έκανε ακριβώς αυτό που ήθελε, δηλαδή κυβέρνηση με δύο κόμματα.
Τώρα ο κόσμος δεν ξέρει τι να κάνει γιατί κανένα κόμμα δεν τον εκφράζει, εκτός κι αν είναι εγκεγραμμένος.
Εσύ κάνεις κριτική από τη Ρωσία; Ελά μείνε εδώ μόνιμα και μετά κάνε κριτική.
Κάποια στιγμή στην Ελλάδα πρέπει να καταλάβουμε πως η ιστορία υπάρχει για να τη βλέπουμε και να μαθαίνουμε αλλά όχι για να την ζούμε διαρκω΄ς. Το μέλλον στην Ελλάδα πότε θα το δούμε;

Α, και μια και το ανέφερε κάποιος. Όλο το ΠΑΣΟΚ είναι φθαρμένο και παρωχημένο. Αλλά είμαι σίγουρος πως με το Βενιζέλο θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Τουλάχιστον θα υπήρχε μια αυταπάτη πως δεν θα κάνει ό,τι κάνανε τα μέλη των 2-3 οικογενειών που μας έχουνε πρήξει τόσα χρόνια.
Η ίδια αυταπάτη που υπήρχε και με το Σημίτη.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
ΠΟΣΟ δικιο ειχε ο μακαριτης Κορνηλιος Καστοριαδης που λλλλλλεει........
Οτι ως λαος εχουμε διαβρωθει..... :headbang: :headbang:
Και ειχε πει το Χαρακτηριστικο............
Στην Γαλλια ο Ανδρεας Παπανδρεου ΔΕΝ θα εξελεγετο ποτε εσεις τον κανατε προθυπουργο....
Το ιδιο θα ελεγε και για τον Γεωργακη υποθετω...... :think: :think: :think: :think:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Πριν από λίγο έκατσα να δω λίγο τι περιουσία δήλωσαν ότι έχουν οι πολιτικοί αρχηγοί το γνωστό πόθεν έσχες................... :think: :think: :think:

Δε μου κάνει εντύπωση ότι έχουν μία “σεβαστή” περιουσία άλλωστε κάθε χρόνο θα μεγαλώνει και θα μεγαλώνει και θα μεγαλώνει.............
Όσο το εισόδημα των μικρο....μεσαίων θα μικραίνει....
Μου έκαναν όμως εντύπωση τα στοιχεία που δήλωσε η κα Παπαρήγα  υπερβολικά λίγα για να είναι αληθινά.............. :think:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αλήθεια; νόμιζα πως είναι ούνα ράτσα

όταν γράφεις παπαριές και σε ξεβρακώνουν είναι προτιμότερο να παραδέχεσαι τη μαλακία που λες και να πηγαίνουμε παρακάτω...
Ακόμα και ο μούτσος του Λάκη με τις παρατηρήσεις διροθώνεται.
Τιπ της ημέρας για να το λες και στα παιδιά σου.
Είπες: Η χούντα έγινε γιατί ο λαός δεν ήξερε τι ήθελε.
Αλήθεια: Η χούντα έγινε γιατί κάποιοι ήξεραν τι ήθελε ο λαός και δεν τους άρεσε
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Οι χούντες ανεξαρτήτως ιδεολογίας δε γίνονται επειδή ο λαός δεν ξέρει τι θέλει.
Γίνονται επειδή ο λαός ξέρει τι θέλει και κάποιοι για συμφεροντολογικούς λόγους αρνούνται να το εφαρμόσουν.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μου έκαναν όμως εντύπωση τα στοιχεία που δήλωσε η κα Παπαρήγα  υπερβολικά λίγα για να είναι αληθινά.............. :think:
Οι έλληνες τα γράφουνμ στα παιδιά τους, η παπαρήγα στο Κόμμα.
Τόσο δύδκολο έιναι να το καταλάβεις;

Στην εφορία φαίνονται μόνο τα νόμιμα. Τα μαύρα από τις μίζες είναι σε τραπεζικούς λογαριασμούς οφφ σορ εταιρειών....
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Ο τεραστιος πλουτος που εχει αποκτησει το Παπανδρεικο για τις υπηρεσιες που προσφερει τοσα χρονια στο εθνος και τους προστατες του θα αρκουσε πληρως για την χρηματοδοτηση της εκστρατειας που ξεκινησε ο Γωργακης για να ριξει τον Καραμανλη.......
Ομως για τετοιες δραστηριοτητες.. :think: που καλλιστα εντασσονται στα προγραμματα της Δυσεως για εκδημοκρατισμο της Υφηλιου και για δρασεις εναντιον δυστροπων ηγετων  δεν ειναι αναγκη να φαμε απο τα ετοιμα υπαρχουν πηγες που διαθετουν για τετοιους σκοπους ιλλιγιωδη ποσα λεφτα με τη σεσουλα που λεμε.............
Αρκει κανεις να συμμορφωθει προς τας υποδειξεις................
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Ο τεραστιος πλουτος που εχει αποκτησει το Παπανδρεικο για τις υπηρεσιες που προσφερει τοσα χρονια στο εθνος και τους προστατες του θα αρκουσε πληρως για την χρηματοδοτηση της εκστρατειας που ξεκινησε ο Γωργακης για να ριξει τον Καραμανλη.......
Ομως για τετοιες δραστηριοτητες.. :think: που καλλιστα εντασσονται στα προγραμματα της Δυσεως για εκδημοκρατισμο της Υφηλιου και για δρασεις εναντιον δυστροπων ηγετων  δεν ειναι αναγκη να φαμε απο τα ετοιμα υπαρχουν πηγες που διαθετουν για τετοιους σκοπους ιλλιγιωδη ποσα λεφτα με τη σεσουλα που λεμε.............
Αρκει κανεις να συμμορφωθει προς τας υποδειξεις................

αν και καθήμενος ορθώς εμίλησες.... +1000000000000000
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο τεραστιος πλουτος που εχει αποκτησει το Παπανδρεικο για τις υπηρεσιες που προσφερει τοσα χρονια στο εθνος και τους προστατες του θα αρκουσε πληρως για την χρηματοδοτηση της εκστρατειας που ξεκινησε ο Γωργακης για να ριξει τον Καραμανλη.......

γκου χου γκου χου.....

παραθεση της περιουσίας του Αχιλλέα Καραμανλή περικαλώ....
Οπως και της περιουσίας των Μητσοτακαίων περικαλώ....

Υ.Γ.
Αλήθεια ποιός πολεμά τον Κωστάκη και ποιός τη ΝΟΥ ΔΟΥ.
Ακόμα δεν είναι ευδιάκριτον.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Ενα απο τα σημαντικοτερα κεντρα προπαγανδας που εχει απλωσει τα πλοκαμια του σε ολοκληρο τον κοσμο...............
Ειναι το Open Society Institute & Soros Foundations Network (OSI)
Του Εβραιου δισεκατομμυριουχου ουγκρικης καταγωγης και αμερικανικης υπηκοοτητας György η George Soros...........
Τα σεβη μας αγαπητα μας ...παιδεία.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
γκου χου γκου χου.....

παραθεση της περιουσίας του Αχιλλέα Καραμανλή περικαλώ....
Οπως και της περιουσίας των Μητσοτακαίων περικαλώ....

Υ.Γ.
Αλήθεια ποιός πολεμά τον Κωστάκη και ποιός τη ΝΟΥ ΔΟΥ.
Ακόμα δεν είναι ευδιάκριτον.
Εγω ειμαι ενας απλος πολιτης.......
Για αυτο...
Οχι πια στους μικρονους  ανικανους  διεφθαρμενους  φαφλαταδες και τσαμπουκαληδες πολιτικους δεν τους θελω να κυβερναν την πατριδα μου.....
Με προσβαλουν..........
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.149
Κριτικές
149
Like
2.831
Πόντοι
6.925
Αααααααααχ έρχεται η ώρα μου...

papandreou_01.jpg



τι συγκίνηση, πως το περιμένω να κυβερνήσω ... το 2010 την χειρότερη χρονιά για την Ελλάδα.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785

Συνημμένα

  • 1019552_b.jpg
    1019552_b.jpg
    6,8 KB · Εμφανίσεις: 15

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ο τεραστιος πλουτος που εχει αποκτησει το Παπανδρεικο για τις υπηρεσιες που προσφερει τοσα χρονια στο εθνος και τους προστατες του θα αρκουσε πληρως για την χρηματοδοτηση της εκστρατειας που ξεκινησε ο Γωργακης για να ριξει τον Καραμανλη.......
Ομως για τετοιες δραστηριοτητες.. :think: που καλλιστα εντασσονται στα προγραμματα της Δυσεως για εκδημοκρατισμο της Υφηλιου και για δρασεις εναντιον δυστροπων ηγετων  δεν ειναι αναγκη να φαμε απο τα ετοιμα υπαρχουν πηγες που διαθετουν για τετοιους σκοπους ιλλιγιωδη ποσα λεφτα με τη σεσουλα που λεμε.............
Αρκει κανεις να συμμορφωθει προς τας υποδειξεις................
Ενώ οι άλλοι βάζουν από την τσέπη τους... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγω ειμαι ενας απλος πολιτης.......
Για αυτο...
Οχι πια στους μικρονους  ανικανους  διεφθαρμενους  φαφλαταδες και τσαμπουκαληδες πολιτικους δεν τους θελω να κυβερναν την πατριδα μου.....
Με προσβαλουν..........

και ποιούς θέλεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom