Νέα

Γιατί δεν έχω πρωινές στύσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vascoda25
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 214
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Τα αντικαταθλιπτικά ευθύνονται..Μίλα με το γιατρό σου για το θέμα,μπορεί να χρειάζεται αλλαγή της δοσολογίας.
Βέβαια οι πρωινές στύσεις δεν είναι τόσο σημαντικό,όσο να έχεις όταν πας να γαμήσεις και να διατηρείται διότι "παίζει" και να χάνεις τη στύση.Τα κωλοχάπια ευθύνονται.
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Τα αντικαταθλιπτικά ευθύνονται..Μίλα με το γιατρό σου για το θέμα,μπορεί να χρειάζεται αλλαγή της δοσολογίας.
Βέβαια οι πρωινές στύσεις δεν είναι τόσο σημαντικό,όσο να έχεις όταν πας να γαμήσεις και να διατηρείται διότι "παίζει" και να χάνεις τη στύση.Τα κωλοχάπια ευθύνονται.
Αυτήν την εβδομάδα θα πάω ώστε να διακόψω την αγωγή σταδιακά.Οταν περάσει η επήρεια θα φανεί αν όντως ευθύνονταν τα χάπια
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
88
Like
17.979
Πόντοι
25.036
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Συχνή παρενέργεια των αντικαταθλιπτικών (δεν γνωρίζω ποια ακριβώς σου έχουν χορηγηθεί, αλλά μάλλον ισχύει και για αυτά) είναι η μειωμένη λίμπιντο, που έρχεται μεταξύ άλλων και με προβλήματα στύσης.
Επίσης συνήθως ευθύνονται παράγοντες όπως κάπνισμα, υψηλή κακή χοληστερίνη, έντονο στρες (αν ακόμα το βιώνεις), μειωμένες ώρες ύπνου κ.α.
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Συχνή παρενέργεια των αντικαταθλιπτικών (δεν γνωρίζω ποια ακριβώς σου έχουν χορηγηθεί, αλλά μάλλον ισχύει και για αυτά) είναι η μειωμένη λίμπιντο, που έρχεται μεταξύ άλλων και με προβλήματα στύσης.
Επίσης συνήθως ευθύνονται παράγοντες όπως κάπνισμα, υψηλή κακή χοληστερίνη, έντονο στρες (αν ακόμα το βιώνεις), μειωμένες ώρες ύπνου κ.α.
Η μειωμένη λίμπιντο είναι αυτό με ενοχλεί περισσότερο.Ενω η διάθεση μου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή στο θέμα σεξ έχω ζητήματα όπως οι πρωινές στήσεις,η χαμηλή λίμπιντο και η δυσκολία επίτευξης στύσης
 

Decipher

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
408
Like
1.230
Πόντοι
201
Η μειωμένη λίμπιντο είναι αυτό με ενοχλεί περισσότερο.Ενω η διάθεση μου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή στο θέμα σεξ έχω ζητήματα όπως οι πρωινές στήσεις,η χαμηλή λίμπιντο και η δυσκολία επίτευξης στύσης

Ρε φίλε με τον Θεό δηλαδή… κατ’ αρχάς δες τις παρενέργειες που αναγράφονται στις οδηγίες του σκευάσματος. Επίσης αναζήτησε στο διαδίκτυο τις γνωστές παρενέργειες που αφορούν τη δραστική ουσία του φαρμάκου. Όπως έχει ήδη επισημανθεί τα αντικαταθλιπτικά της κατηγορίας SSRI, που είναι και τα πιο διαδομένα, είναι γνωστό πως επηρεάζουν τη λίμπιντο, συνεπώς τα συμπτώματα που περιγράφεις συνδέονται με τη λήψη τέτοιων φαρμάκων. Ειδικότερα, έχει βρεθεί ότι τα SSRI επηρεάζουν τα επίπεδα της τεστοστερόνης καθώς και άλλων ορμονών, οπότε δεν είναι τυχαίο αυτό που σου συμβαίνει. Δεν σε ενημέρωσε ο γιατρός σου για τις πιθανές παρενέργειες του φαρμάκου;
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Ρε φίλε με τον Θεό δηλαδή… κατ’ αρχάς δες τις παρενέργειες που αναγράφονται στις οδηγίες του σκευάσματος. Επίσης αναζήτησε στο διαδίκτυο τις γνωστές παρενέργειες που αφορούν τη δραστική ουσία του φαρμάκου. Όπως έχει ήδη επισημανθεί τα αντικαταθλιπτικά της κατηγορίας SSRI, που είναι και τα πιο διαδομένα, είναι γνωστό πως επηρεάζουν τη λίμπιντο, συνεπώς τα συμπτώματα που περιγράφεις συνδέονται με τη λήψη τέτοιων φαρμάκων. Ειδικότερα, έχει βρεθεί ότι τα SSRI επηρεάζουν τα επίπεδα της τεστοστερόνης καθώς και άλλων ορμονών, οπότε δεν είναι τυχαίο αυτό που σου συμβαίνει. Δεν σε ενημέρωσε ο γιατρός σου για τις πιθανές παρενέργειες του φαρμάκου;
Αυτά τα γνωρίζω εννοείται.Οι πρωινές στήσεις όμως είναι κάτι διαφορετικό.Δεν σχετίζονται με την λίμπιντο
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
254
Πόντοι
20
Καλά,γιατί κόπτεσαι να σηκώνεσαι το πρωί καβλωμένος;Σιγά το πράγμα.Να μας πεις ότι δε σου σηκώνεται αν δεις καμιά γκόμενα και ιδίως στην παραλία με τα μαντίλια που έχουν για μαγιο,να το καταλάβουμε.
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Καλά,γιατί κόπτεσαι να σηκώνεσαι το πρωί καβλωμένος;Σιγά το πράγμα.Να μας πεις ότι δε σου σηκώνεται αν δεις καμιά γκόμενα και ιδίως στην παραλία με τα μαντίλια που έχουν για μαγιο,να το καταλάβουμε.
Γιατί σηκωνομουν καθημερινά καυλωμένος και τώρα άλλαξαν τα πράγματα
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.921
Κριτικές
8
Like
1.672
Πόντοι
216
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Δεν πας να ρωτήσεις τον γιατρό που σου έγραψε τα φάρμακα ? Εδώ τι περιμένεις να ακούσει στο σάιτ ? Οι περισσότεροι μεσήλικες ξυπνάνε πρωι πρωί και ρίχνουν δύο χέρια πριν την χαμαλο-δουλειά που έχουν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.489
Πόντοι
8.530
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Έχετε καει ,εσείς τα νέα παιδιά...
Σε δέκα χρόνια δεν τολμώ να σκεφτώ τι άλλο θα βγάλετε...
Υπομονή και κάνε ο,τι πουν οι γιατροί και τα μέλη μας.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.790
Κριτικές
8
Like
31.689
Πόντοι
6.536
Έχετε καει ,εσείς τα νέα παιδιά...
Σε δέκα χρόνια δεν τολμώ να σκεφτώ τι άλλο θα βγάλετε...
Υπομονή και κάνε ο,τι πουν οι γιατροί και τα μέλη μας.
Φίλε προς το παρόν έχουμε κατάρτι να κρεμαστεί και χορεύτρια pole dancing....

:coffee:
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Έχετε καει ,εσείς τα νέα παιδιά...
Σε δέκα χρόνια δεν τολμώ να σκεφτώ τι άλλο θα βγάλετε...
Υπομονή και κάνε ο,τι πουν οι γιατροί και τα μέλη μας.
Μια φορά πες κάτι ουσιώδες και μη κράζεις τους άλλους
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.489
Πόντοι
8.530
Φίλε προς το παρόν έχουμε κατάρτι να κρεμαστεί και χορεύτρια pole dancing....

:coffee:
Δεν την χρειάζονται την χορεύτρια τα νέα παιδιά...εκτός αν την ρωτήσουν που κάνει τα μαλλιά της....:headbang::headbang::headbang::headbang::2funny::2funny::2funny::rolleyes:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.489
Πόντοι
8.530
Μια φορά πες κάτι ουσιώδες και μη κράζεις τους άλλους
Αυτό αφορά όλα τα νέα παιδιά,όχι μια μεμονωμένη περιοτωση ...αν το θεωρείς φυσιολογικό αυτό...να το κοιτάξεις.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.489
Πόντοι
8.530
Μια φορά πες κάτι ουσιώδες και μη κράζεις τους άλλους
Το πιο ουσιώδες ήταν οι δύο τελευταίες γραμμές...με έμφαση προφανώς στο τι θα πουν οι γιατροί..τι δεν κατάλαβες;
Μετά όταν μιλάω για το κάψιμο των νέων παιδιών φταίω;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom