Νέα

Γιάννης Αντετοκούμπο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Apollo64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 109K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ε ρε γέλιο που έχει να πέσει σε λίγα χρόνια που όλοι αυτοί οι κρυφορατσιστές κομπλεξικοί ελληναράδες θα τρώνε τα λυσσακά τους βλέποντας 2-3 αντετοκούμπο στην ίδια πεντάδα της εθνικής..

Θυμίζω οτι ο καλύτερος αντετοκούμπο δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.

εκτός από τον θανάση υπάρχει και τρίτος αδερφός που παίζει μπάσκετ?
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Ε ρε γέλιο που έχει να πέσει σε λίγα χρόνια που όλοι αυτοί οι κρυφορατσιστές κομπλεξικοί ελληναράδες θα τρώνε τα λυσσακά τους βλέποντας 2-3 αντετοκούμπο στην ίδια πεντάδα της εθνικής..

Θυμίζω οτι ο καλύτερος αντετοκούμπο δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.
δε θα τρωμε καθολου λυσσακα απλα δεν θα καιγομαστε να δουμε την "εθνικη" διοτι δεν θα ειναι πλεον εθνικη.
τα λυσακα σας τρωτε για την ωρα εσεις που μολις ειδατε να υπαρχει αντιδραση στην αχταρμοποιησητων ευρωπαϊκων εθνων με λεπεν, χρυση αυγη, φιλοναζι σε ουκρανιες και βαλτικες χωρες δεν σας βγηκε το παραμυθι για πολυπολιτισμικοτητα.
σε πρωην κομμουνιστικες χωρες οι ναζι σας ξεπερασαν και δεν μπορειτε να το χωνεψετε.
ακομη και στην Ελλαδα που ανεβαινει αριστερο κομμα πρωτη φορα τοσο ψηλα παραλληλα ανεβαινει και η αντιδραση απο το αλλο ακρο.
οπως στρωσατε να κοιμηθητε, φαγωθειτε τωρα με ακροδεξιους εγω θα ειμαι στην ακρη και θα γελαω οταν σκοτωνεστε.
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
εκτός από τον θανάση υπάρχει και τρίτος αδερφός που παίζει μπάσκετ?

Και τρίτος και τέταρτος. Ειδικά ο μικρός αλέξανδρος εαν δουλέψει καλά στα επόμενα χρόνια, θα αφήσει εποχή.
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
δε θα τρωμε καθολου λυσσακα απλα δεν θα καιγομαστε να δουμε την "εθνικη" διοτι δεν θα ειναι πλεον εθνικη.
τα λυσακα σας τρωτε για την ωρα εσεις που μολις ειδατε να υπαρχει αντιδραση στην αχταρμοποιησητων ευρωπαϊκων εθνων με λεπεν, χρυση αυγη, φιλοναζι σε ουκρανιες και βαλτικες χωρες δεν σας βγηκε το παραμυθι για πολυπολιτισμικοτητα.
σε πρωην κομμουνιστικες χωρες οι ναζι σας ξεπερασαν και δεν μπορειτε να το χωνεψετε.
ακομη και στην Ελλαδα που ανεβαινει αριστερο κομμα πρωτη φορα τοσο ψηλα παραλληλα ανεβαινει και η αντιδραση απο το αλλο ακρο.
οπως στρωσατε να κοιμηθητε, φαγωθειτε τωρα με ακροδεξιους εγω θα ειμαι στην ακρη και θα γελαω οταν σκοτωνεστε.

Ποτέ δεν καιγόσασταν να δείτε την εθνική. Πιθανότατα να μην ξέρετε καν εάν το μπάσκετ παίζεται με χέρια ή με πόδια. Το μόνο που σας καίει είναι μην πάθει τίποτα η πατριωτική σας ψωροπερηφάνεια, τρομάρα σας.

Το πρόβλημα δεν είναι ούτε η πολυπολιτισμικότητα, ούτε το γεγονός ότι ένας αθλητής με διαφορετικό χρώμα δέρματος αγωνίζεται (σύμφωνα με όλους τους ισχύοντες διεθνείς και ελληνικούς νόμους και ομοσπονδιακούς κανονισμούς) με τα χρώματα της εθνικής ομάδας της χώρας στην οποία μεγάλωσε, μορφώθηκε, έμαθε μπάσκετ και νιώθει πατρίδα του. Τίποτα από αυτά.
Το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι κάτι αμόρφωτα σκουπίδια που μέχρι πρότινος έσκαβαν χωράφια βρήκαν τρόπο να τρυπώσουν στο εκπαιδευτικό σύστημα προκειμένου (κατά ξεδιάντροπη ομολογία) να είναι «αραχτοί το μισό χρόνο», και έχουν έτσι τη δυνατότητα να δηλητηριάζουν τις συνειδήσεις των παιδιών με μισαλλόδοξες και ρατσιστικές μαλακίες. Και μάλιστα με δικά μας λεφτά.

Όσο για τις υπόλοιπες άσχετες πίπες που αραδιάζεις περί λε πεν και ουκρανίες, όσο πιο σύντομα συνειδητοποιήσεις ότι στις μέρες μας ο κόσμος μετακινείται, μεταναστεύει, οι φιλές αναμειγνύονται, και η έννοια της πατρίδας εκ των πραγμάτων αλλάζει απο γενιά σε γενιά, τόσο το καλύτερο για σένα. Αλλιώς βρες τρόπο να γυρίσεις στον μεσαίωνα, ή να μετακομίσεις στην βόρεια κορέα όπου τα σύνορα είναι ακόμα σφραγισμένα.
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ναι ε? μεταναστευουν και αναμειγνυονται?
για δες για τι σκοτωνονται στην παλαιστινη ΣΗΜΕΡΑ
για δες τα για αιωνες αδελφα εθνη της ρωσσιας και της ουκρανιας πως αλληλοσκοτωνονται.
μη μου ξαναπιπιλισεις την πιπιλα του ρατσιστη γιατι ξευτιλιζεσαι
ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ βλακα θα ημουν αν δεν ηθελα και ο σχορτσιανιτης ο νεγρος να παιζει εθνικη, διαβασες καθολου τι εγραψα πιο πριν?
ή ολοι οσοι δεν συμφωνουν απολυτα με εσας ειναι ρατσιστες?
εγω αμφισβητισα - αρνηθηκα οτι ΝΙΩΘΕΙ ελληνας οπως εσυ εγραψες, για αυτο δεν πρεπει να ειναι στην εθνικη. νιγηριανος νιωθει αφου ξερει οτι και οι 2 γονεις του απο εκει ειναι. η συνειδηση δεν αλλαζει αναλογα το κρατος που ζεις αν ηταν και εμεις θα ειχαμε γινει ιταλοι ή τουρκοι αφου ζουσαμε στα κρατη τους και θα ειχαμε αναμειχθει οπως λες  :jerking:
δεν μου λες και κατι αφου εκρινες τον λογο που εγινα εκπαιδευτικος, εσυ για ποιον λογο δουλευεις? για την ψυχη της μανας σου? αν ειναι δουλεψε τζαμπα. ολοι για τα λεφτα το κανουμε και καποιοι οσοι εχουμε αρκετο μυαλο να σπουδασουμε μπορουμε και εχουμε και δουλειες που δεν απαιτουν χερια.
τελος να σε ενημερωσω οτι κατ'επιλογην μου παροτι ρατσιστης οπως λες δουλεψα 2 χρονια σε διαπολιτισμικα σχολεια, και η σχεση μου ειναι ρωσσιδα, αυτα απο ενα "ρατσιστη" που μισει τους ξενους συμφωνα με εσενα  :jerking:
 

armagedon6969

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2010
Μηνύματα
25
Like
3
Πόντοι
0
Αν ένας ανθρωπος που εχει γεννηθεί και μεγαλώσει στην Ελλάδα αισθάνεται Έλληνας πέρα απο σκοπιμότητες ( βλέπε Πυρός Δημας ) και θέλει να παίξει στην Εθνική μπράβο του . Ο Διαμαντιδης δηλαδή ο Ελληναρας ο λευκός που παράτησε την εθνική και παίζει για τις ασπιρίνες ειναι καλύτερος ?? σκουπίδι ειναι αυτός είναι Νιγηριανός .. Όσο για την πολυτισμικοτητα που λένε κάποιοι εδώ μέσα ειναι η μεγαλύτερη μ&@€ κια που υπάρχει και επιβάλλεται απο αυτούς που θέλουν να ελέγξουν τους λαούς γιατι ανθρωπος χωρίς πατρίδα , ιδανικά , ήθη και έθιμα ειναι ρομποτάκι..
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
ναι ε? μεταναστευουν και αναμειγνυονται?
για δες για τι σκοτωνονται στην παλαιστινη ΣΗΜΕΡΑ
για δες τα για αιωνες αδελφα εθνη της ρωσσιας και της ουκρανιας πως αλληλοσκοτωνονται.
μη μου ξαναπιπιλισεις την πιπιλα του ρατσιστη γιατι ξευτιλιζεσαι
ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ βλακα θα ημουν αν δεν ηθελα και ο σχορτσιανιτης ο νεγρος να παιζει εθνικη, διαβασες καθολου τι εγραψα πιο πριν?
ή ολοι οσοι δεν συμφωνουν απολυτα με εσας ειναι ρατσιστες?
εγω αμφισβητισα - αρνηθηκα οτι ΝΙΩΘΕΙ ελληνας οπως εσυ εγραψες, για αυτο δεν πρεπει να ειναι στην εθνικη. νιγηριανος νιωθει αφου ξερει οτι και οι 2 γονεις του απο εκει ειναι. η συνειδηση δεν αλλαζει αναλογα το κρατος που ζεις αν ηταν και εμεις θα ειχαμε γινει ιταλοι ή τουρκοι αφου ζουσαμε στα κρατη τους και θα ειχαμε αναμειχθει οπως λες  :jerking:
δεν μου λες και κατι αφου εκρινες τον λογο που εγινα εκπαιδευτικος, εσυ για ποιον λογο δουλευεις? για την ψυχη της μανας σου? αν ειναι δουλεψε τζαμπα. ολοι για τα λεφτα το κανουμε και καποιοι οσοι εχουμε αρκετο μυαλο να σπουδασουμε μπορουμε και εχουμε και δουλειες που δεν απαιτουν χερια.
τελος να σε ενημερωσω οτι κατ'επιλογην μου παροτι ρατσιστης οπως λες δουλεψα 2 χρονια σε διαπολιτισμικα σχολεια, και η σχεση μου ειναι ρωσσιδα, αυτα απο ενα "ρατσιστη" που μισει τους ξενους συμφωνα με εσενα  :jerking:
...ΡΕ συ λαδακη ειναι τοσο βαρια τα φαρμακα ρε αγορι μου....
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
δεν αποφασιζω ρε τουρμπο, εκτιμηση μου ειναι και ειναι πολυ λογικη εκτιμηση αφου γνωριζει την καταγωγη του (που ειναι το κυριοτερο για την εθνικη συνειδηση)
και επισης ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΔΗΜΟΣΙΑ, δημοκρατια και ελευθερια λογου μονο οπου σας συμφερει εχουμε???
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Ρε μεγάλε, τρολάρεις ?
Τι εκτίμηση να κάνεις, αφού το έχει πει εκατό φορές ο ίδιος τι νιώθει ! Χρειάζεται εκτίμηση, ή μήπως ξέρεις καλύτερα εσύ ?
Έλεος πιά !
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
δεν αποφασιζω ρε τουρμπο, εκτιμηση μου ειναι και ειναι πολυ λογικη εκτιμηση αφου γνωριζει την καταγωγη του (που ειναι το κυριοτερο για την εθνικη συνειδηση)
και επισης ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΔΗΜΟΣΙΑ, δημοκρατια και ελευθερια λογου μονο οπου σας συμφερει εχουμε???
τυπε μου ο στεργακος ηταν ελληνας;;ή μηπως η γιατζογλου;
 

MpourdeliarisMitsos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2014
Μηνύματα
204
Like
0
Πόντοι
1
ποντιος δικε μου..

Ο Ελληνοαμερικανός Ντάρελ Κερτ Ράμπις ή καλύτερα Κυριάκος Ραμπίδης, γεννήθηκε στις 25 Φεβρουαρίου του 1958 και είναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Σάντα Κλάρα, στο οποίο αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ όλων των εποχών (1.736) και δεύτερος ριμπάουντερ. Κατά τη «θητεία» του στο Πανεπιστήμιο (1976-1980) κέρδισε τον τίτλο του πρωτοετή της χρονιάς και κορυφαίου παίκτη της περιφέρειας της χρονιάς. Μάλιστα, η φανέλα του με το Νο34 αποσύρθηκε στις 29 Δεκεμβρίου του 2008. Η καριέρα του Ραμπίδη στο ΝΒΑ άρχισε το 1980, όταν επιλέχθηκε στο Νο58 των ντραφτ από τους Νιου Γιορκ Νικς, χωρίς ωστόσο να του δοθεί ψήφος εμπιστοσύνης. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο Ελληνοαμερικάνος να εκμεταλλευτεί την ελληνική υπηκοότητά του και να έρθει στην ΑΕΚ, με την οποία και κέρδισε το κύπελλο Ελλάδας το 1981.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
τυπε μου ο στεργακος ηταν ελληνας;;ή μηπως η γιατζογλου;

Ο David Nelson (Στεργάκος) είναι 100 Αμερικανός. Ο Γιατζόγλου είναι Ελληνοαμερικάνος και ωραίος τύπος όπως και ο Καστρινάκης...
Βέβαια ήταν και ο Μελίνι τότε στον Ολυμπιακό...

 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Ρε μεγάλε, τρολάρεις ?
Τι εκτίμηση να κάνεις, αφού το έχει πει εκατό φορές ο ίδιος τι νιώθει ! Χρειάζεται εκτίμηση, ή μήπως ξέρεις καλύτερα εσύ ?
Έλεος πιά !
και χιλιες να το πει δεν τον πιστευω και δικαιωμα μου, εσυ πιστευε τον και φωναζε τον ελληνα εγω θα τον λεω νιγηριανο,
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ρε τυποι τωρα σοβαρα πιστευετε οτι υπαρχει εστω και μια περιπτωση στεργακος, γιατζογλου,ραμπις, να ειναι ελληνες;;; ειπαμε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom