Νέα

Γιάννης Αντετοκούμπο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Apollo64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 109K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Νέαρχε, στις δηλώσεις παίζονται και τα παιχνίδια των προπονητών/παικτών.
Κι ο Γιουλ της Ισπανίας κι ο Τζόρτζεβιτς μας είχαν συμπεριλάβει ως φαβορί για μετάλλιο για να βγάλουν και το άγχος από πάνω τους και να το μεταφέρουν σε μας.
Δε με νοιαζει τοσο οι εξω οσο οτι και μεσα πριν τη Σερβια μιλαγαν πολλοι για Εθνικη ατρωτη ασταματητη.40 ποντους με Σερβια;Εστω και σε φιλικο.Βαλανε και τα τριποντα στο τελος και μειωσανε.40 ποντους;Θυμιζει αλλες εποχες.Και δε μου αρεσε καθολου.Τα γελακια και τα χαλαρα.Τετοιες διαφορες απο Γιουγκοσλαβους μας γυριζουν 35 χρονια πισω.
 

Panosvicious

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
183
Like
50
Πόντοι
1
Δε με νοιαζει τοσο οι εξω οσο οτι και μεσα πριν τη Σερβια μιλαγαν πολλοι για Εθνικη ατρωτη ασταματητη.40 ποντους με Σερβια;Εστω και σε φιλικο.Βαλανε και τα τριποντα στο τελος και μειωσανε.40 ποντους;Θυμιζει αλλες εποχες.Και δε μου αρεσε καθολου.Τα γελακια και τα χαλαρα.Τετοιες διαφορες απο Γιουγκοσλαβους μας γυριζουν 35 χρονια πισω.
Αυτά τα παπαγαλάκια δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν. Με κάθε νίκη (ακόμη και με κατά πολύ υποδεέστερο αντίπαλο) ξεκινάνε οι διθύραμβοι, με κάθε ήττα ψάχνουμε τα εξιλαστήρια θύματα. Γι' αυτό ανέφερα προηγουμένως χαμηλά το κεφάλι.
Αυτό όντως είναι ένα θέμα η αμερικάνικη νοοτροπία με τα γελάκια μετά το ματς αντί να υπάρχει προβληματισμός. Ευτυχώς δεν τα έχω ζήσει αυτά τα πέτρινα χρόνια της Εθνικής αλλά έχω διαβάσει λίγα πραγματάκια και καταλαβαίνω πως πονάει.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Αυτά τα παπαγαλάκια δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν. Με κάθε νίκη (ακόμη και με κατά πολύ υποδεέστερο αντίπαλο) ξεκινάνε οι διθύραμβοι, με κάθε ήττα ψάχνουμε τα εξιλαστήρια θύματα. Γι' αυτό ανέφερα προηγουμένως χαμηλά το κεφάλι.
Αυτό όντως είναι ένα θέμα η αμερικάνικη νοοτροπία με τα γελάκια μετά το ματς αντί να υπάρχει προβληματισμός. Ευτυχώς δεν τα έχω ζήσει αυτά τα πέτρινα χρόνια της Εθνικής αλλά έχω διαβάσει λίγα πραγματάκια και καταλαβαίνω πως πονάει.
Αν και ο πατερας μου με πηγε πρωτα στο ποδοσφαιρο,πρωτιστως ειμαι παντα μπασκετικος.Πρωτη φορα σε γηπεδο μπασκετ 11 ετων με τον αδερφο μου στο ΣΕΦ Ευρωμπασκετ 1987 Ελλας-Ιταλια.Κι απο τοτε αλλα και λιγο  πιο πριν παρακολουθουσα σε τηλεοραση,εφημεριδες,περιοδικα, ΝΒΑ και  ελληνικο πρωταθλημα.Απιστευτες συγκινησεις.
 

Panosvicious

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
183
Like
50
Πόντοι
1
Αν και ο πατερας μου με πηγε πρωτα στο ποδοσφαιρο,πρωτιστως ειμαι παντα μπασκετικος.Πρωτη φορα σε γηπεδο μπασκετ 11 ετων με τον αδερφο μου στο ΣΕΦ Ευρωμπασκετ 1987 Ελλας-Ιταλια.Κι απο τοτε αλλα και λιγο  πιο πριν παρακολουθουσα σε τηλεοραση,εφημεριδες,περιοδικα, ΝΒΑ και  ελληνικο πρωταθλημα.Απιστευτες συγκινησεις.
Άλλες εποχές - άλλες συγκινήσεις...μακάρι να τις είχαμε ζήσει κι εμείς.
Πλέον έτσι όπως έχει καταντήσει το ποδόσφαιρο (ειδικά το ελληνικό) σε σπρώχνει όλο και πιο πολύ σε άλλα αθλήματα. Προτιμώ να κάτσω να δω αγώνα μπάσκετ Α2 ή Β Εθνικής στην TV παρά ελληνικό ποδόσφαιρο.
Το Champions League είναι άλλη υπόθεση.
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.434
Like
784
Πόντοι
96
Η εθνική είναι η πουτάνα και ο Βασιλακόπουλος ο νταβατζής της.Την κάνει ότι θέλει , καλεί όποιον παίκτη  θέλει , κόβει άλλους που δεν γουστάρει σε βάρος της ποιότητας (βλέπε Λάζαρο), ανεβοκατεβάζει προπονητές με κριτίριο το γλύψιμο προς αυτόν.Με λίγα λόγια ασελγεί στην Εθνική.Αν δεν ξεκουμπιστεί ξεχάστε τις διακρίσεις.Το τρομερό είναι ότι έχουμε παίκτες για μετάλλια αλλά αυτός βάζει στη εθνική παίκτες που γουστάρει με άλλα κριτίρια.Αυτη η κολώνια συνεχίζεται αρκετά χρόνια τώρα με αποτέλεσμα να χάσουμε διακρίσεις που θα μπορούσαμε να έχουμε.Μέχρι και προπονητή είχε που έλεγε ότι είμαι φιλικά στην εθνική!Ή όταν τον ρώτησαν πότε θα πάρουμε προπονητή είπε αφού έχουμε ομάδα , αυτό είναι δευτερεύον!Τέτιοα ξεφτίλα.Θέλει να είναι αυτός σε ρόλο Λουδοβίκου.Το μπάσκετ είμαι εγώ!Θα βρεθεί κάποιος να το ξωπετάξει από το μπάσκετ , εκεί που πραγματικά ανήκει στα σκουπίδια;
Πέρα από το νταβατζή έχουμε και τον προμότορα , το αρχιδάκι τον γιαλάκια που εκφωνεί τα παιχνίδια.Ανεβάζει την εθνική και τον Νιγηριανό σε επίπεδα θεϊκά.Σου λέει μαγαζάκι έχω στην ΕΡΤ , αγελάδα να αρμέξω, λέγε λέγε , θα πείσω τα κορόιδα που βλέπουν.Σε καιρούς περικοπών και φτώχιας κάνει ταξιδάκια με τα λεφτά του ελληνικού λαού στο Βελιγράδι ή πιο παλιά στην Πράγα για το ανύπαρκτο γυναικείο μπάσκετ.Βρε ουστ! :shit:
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
Κακο ψωφο στην εθνικη νιγηριανων-αμερικανων και κυριος στο σκατογερο το σωληνα!
Καλες πουτσες στο ευρωμπασκετ ευχομαι!!!

:headbaning1: :headbaning2:
 

zorbas the greek

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2010
Μηνύματα
754
Like
119
Πόντοι
6
Αντιγραφή από το πρωτοσέλιδο του contra.gr....

Σαν να μη μας τα λέει καλά η ΕΟΚ με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τη συμμετοχή του στην προετοιμασία της Εθνικής Ανδρών.

Τρεις μέρες πριν το τουρνουά της Πάτρας εντελώς ξαφνικά δηλώθηκε... τραυματίας στο γόνατο και έχασε και τα δυο φιλικά στο γήπεδο-σάουνα της Πάτρας (ευτυχώς δηλαδή γιατί κινδύνευε με τραυματισμό στο ολισθηρό από τον ιδρώτα παρκέ).

Τρεις μέρες πριν η ομάδα πάει στο Λονδίνο για φιλικά με τους Βρετανούς διαρρέει ότι θα πάει στη Σανγκάη για εκδήλωση του ΝΒΑ. Μόνο που το ΝΒΑ δεν έχει καμία σχέση με ένα τουρνουά μπάσκετ το οποίο ο "Greek Freak" θα δώσει το παρόν ως επίσημος προσκεκλημένος (προφανώς με το αζημίωτο).

Και για το οποίο ο ίδιος πρωταγωνίστησε σε βίντεο στο YouTube στις 4 Ιουλίου προαναγγέλλοντας την παρουσία του εκεί. Γεγονός που είχε καταγράφει τότε από πολύ μικρή μερίδα των ΜΜΕ. Προφανώς στην ΕΟΚ δεν έχουν ίντερνετ για να ενημερώνονται...

Και τέλος. Μια ώρα πριν το φιλικό με τη Σερβία, δηλώνεται ξανά τραυματίας στο γόνατο. Αποτέλεσμα; Από τα έξι πρώτα φιλικά της Εθνικής θα έχει αγωνιστεί μόλις στο ένα!

Μήπως κάποιος από την Ομοσπονδία θα έπρεπε να δώσει εξηγήσεις για όλα τα παραπάνω;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τι εξηγήσεις να δωσει ρε? και που παιζει στην ελληνικη εθνικη αντι στην δικια του χαρη μας κανει πλεον, δεν μας εχει καμμια αναγκη τωρα.
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
Ε να του παρουμε και πιπα δηλαδη του νιγηριανου;;;
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
ΕΛΑ ΡΕ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ με τον πιτσιρικα.. αυτος ο ψυχακιας φταιει που αν δεν τον σουταρουν απο κει δεν υπαρχει μελλον για τη εθνικη.

καλα τα λεει ο τσαρκας.. που ακουστηκε προεδρος ομοσπονδιας  να λεει ενα μηνα πριν την εναρξη οτι δεν τρεχει τιποτα που δεν εχουν προπονητη.

Νταβατζης με την καλυτερη στημενη κλικα στην ΕΟΚ ειναι το παλιοσκυλο.
 

Caymans

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2009
Μηνύματα
684
Κριτικές
4
Like
119
Πόντοι
6
Ο βασιλακοπουλος ειναι ενα αποστημα που πρεπει να σπασει.δεν το λεω μονο εγω το λενε τοσοι παιχτες.Ο γιαννακης παιζει μπασκετ στο νβα ειναι απο τους ανερχομενους ,ηδη,σουπερσταρ της λιγκας θα βγαλει λεφτα και για τα δισεγγονα του απο ολο το γλεντι,και κυριως με τους χορηγους.το παιδι εχει μανατζερ και δουλεια τους ειναι να βγαλουν λεφτα για τους εαυτους τους και τον γιαννη.Εσυ θα παιζες στο κλειστο της πατρας και οπου αλλου με κινδυνο να φας τα ποδια σου η θα πηγαινες κινα να βγαλεις ενα σπιτι και μια φερραρι υπογραφοντας αφισες για δυο μερες?παρακατω.ο γιαννακης δηλωνει οτι οφειλει πολλα στην ελλαδα,αυτη ειναι η πρωτη του γλωσσα,νιωθει ελληνας κυριως και νιγηριανος επειτα και καλα κανει.το τυπακι δουλεψε για τον εαυτο,ειχε προσοντα που τα εχει ενας στα ποσα εκατομυρια και προς θεου δειτε που παιζει.αν καθοταν ευρωπη ουτε θα τον ηξερε κανεις ουτε δικο του νημα θα χε στο μπου  :dancing: τι σχεση εχει το νβα με το καθε ευρωπαικο πρωταθλημα,τα κλειστα της αγυιας στη πατρα και τα ευρωπαικα πρωταθληματα..οι ανθρωποι εχουν το μπασκετ μπιζνα οπως ειναι το τσαμπιονς λιγκ στη μπαλα και μεις εδω    ζουμε το μπασκετ οπως ειναι στο μυαλο του οποδου τρακη και του παραγοντα του βασιλακοπουλου που κονομησε παριστανοντας τον αρχηγο και τα ματς γινονται σε κλειστα του χαντμπολ.δεν ξερω τι προβληματα εχουν μεταξυ τους εοκ και γιαννης αλλα αν με ρωταγες να μαντεψω θα λεγα ο παπαρας ο βασιλακοπουλος φταιει
 

dinn

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
726
Like
41
Πόντοι
6
Εμετικα υπερεκτιμημενος ενας παικτης της σειρας ο FAKE GREEK FREAK απο τους ντελαληδες του πατριαρχη του παναριστεριστικου οχετου του πολιτισμικου νεομαρξισμου ΠΟΥΣΤΟ-ΣΟΡΟΣ και ολης της γαμημενης Silicon valley που μας τα εχει κανει τσουρεκια με οτι διαστροφικο και εκφυλιστικο οπως το να θεωρουμε εναν ΒΕΡΟ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟ ΑΡΑΠΗ ελληνα...οταν πολυ σωστα αναφερθηκε οτι τον μεγα Ρονι Σεικελι δεν του εδωσαν καν ελληνικο διαβατηριοσε εποχες που ειχαμε για αλλαγη  του Φασουλα το 87  τον "θηριωδη" Καρατζα των 2.04(αληθεια ρε πουστη μου δεν υπηρχε αλλος σεντερ σε ολη την Ελλαδα?ο Κοκολακης ποσο ηταν? και το πηραμε απιστευτο!)
...ο Μπατιστα στην Εθνικη ποδοσφαιρου ή και ο Ολιζαντεμπε στην Πολωνια δεν ειχαν μεγαλωσει ουτε γεννηθηκαν στην χωρα υποδοχης ηταν ΝΑΤΟΥΡΑΛΙΖΕ λεξη που εξαφανιστηκε τα τελευταια χρονια ολοι θεωρουνται Γερμανοι Πολωνοι Αγγλοι Ελληνες ..Ευρωπαιοι βασικα αποτελει αποδειξη ποσο προχωρημενος ειναι ο νεομαρξιστικος διανοητικος καρκινος στην Δυτικη Ευρωπη που προωθει μια ομαδα λιμπεραλ Σιωνιστων με επικεφαλης τον ΣΟΡΟΣ με στοχο την πληρη διαλυση του ΔΥΤΙΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ πρεπει να γινει η Ευρωπη ενα buffer zone μεταξυ Ρωσιας-Κινας-Ιραν και ΗΠΑ μια αποθηκη ολου του βοθρου Υποσαχαριας Αφρικης και τριτοκοσμικων Ασιας που θα την διευθυνουν γενιτσαροι νεομαρξιστες των Βρυξελλων στυλ Μακρον ή Τσιπρα με τους αντιφαδες(Ρουβικωνας) να ειναι συγχρ.ταγματα εφοδου της ΝΤΠ
 

Συνημμένα

  • 13479421_531778997007110_1609297735_n.jpg
    13479421_531778997007110_1609297735_n.jpg
    395,7 KB · Εμφανίσεις: 39

Caymans

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2009
Μηνύματα
684
Κριτικές
4
Like
119
Πόντοι
6
βασικα αποτελει αποδειξη ποσο προχωρημενος ειναι ο νεομαρξιστικος διανοητικος καρκινος στην Δυτικη Ευρωπη που προωθει μια ομαδα λιμπεραλ Σιωνιστων με επικεφαλης τον ΣΟΡΟΣ με στοχο την πληρη διαλυση του ΔΥΤΙΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ πρεπει να γινει η Ευρωπη ενα buffer zone μεταξυ Ρωσιας-Κινας-Ιραν και ΗΠΑ μια αποθηκη ολου του βοθρου Υποσαχαριας Αφρικης και τριτοκοσμικων Ασιας που θα την διευθυνουν γενιτσαροι νεομαρξιστες των Βρυξελλων στυλ Μακρον ή Τσιπρα με τους αντιφαδες(Ρουβικωνας) να ειναι συγχρ.ταγματα εφοδου της ΝΤΠ
Εμετικα υπερεκτιμημενος ενας παικτης της σειρας ο FAKE GREEK FREAK απο τους ντελαληδες του πατριαρχη του παναριστεριστικου οχετου του πολιτισμικου νεομαρξισμου ΠΟΥΣΤΟ-ΣΟΡΟΣ και ολης της γαμημενης Silicon valley που μας τα εχει κανει τσουρεκια με οτι διαστροφικο και εκφυλιστικο οπως το να θεωρουμε εναν ΒΕΡΟ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟ ΑΡΑΠΗ ελληνα...οταν πολυ σωστα αναφερθηκε οτι τον μεγα Ρονι Σεικελι δεν του εδωσαν καν ελληνικο διαβατηριοσε εποχες που ειχαμε για αλλαγη  του Φασουλα το 87  τον "θηριωδη" Καρατζα των 2.04(αληθεια ρε πουστη μου δεν υπηρχε αλλος σεντερ σε ολη την Ελλαδα?ο Κοκολακης ποσο ηταν? και το πηραμε απιστευτο!)
..Ευρωπαιοι βασικα αποτελει αποδειξη ποσο προχωρημενος ειναι ο νεομαρξιστικος διανοητικος καρκινος στην Δυτικη Ευρωπη που προωθει μια ομαδα λιμπεραλ Σιωνιστων με επικεφαλης τον ΣΟΡΟΣ με στοχο την πληρη διαλυση του ΔΥΤΙΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ πρεπει να γινει η Ευρωπη ενα buffer zone μεταξυ Ρωσιας-Κινας-Ιραν και ΗΠΑ μια αποθηκη ολου του βοθρου Υποσαχαριας Αφρικης και τριτοκοσμικων Ασιας που θα την διευθυνουν γενιτσαροι νεομαρξιστες των Βρυξελλων στυλ Μακρον ή Τσιπρα με τους αντιφαδες(Ρουβικωνας) να ειναι συγχρ.ταγματα εφοδου της ΝΤΠ



Αδερφε χαλαρωσε ,εδω δεν ειναι πολιτικη μπασκετ ειναι.οποιος και να το παρει οι πολιτες αλλων χωρων το ξεχνανε απ την ιδια μερα,και η πολιτες της ιδιας χωρας συνεχιζουν κανονικα τις ζωες τους και το θυμουνται μια στο τοσο ετσι για την κουβεντα.δεν αφορα τις ζωες μας νομιζω τι θα γινει στο μπασκετ για νο προεκτεινεις πολιτικα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ε να του παρουμε και πιπα δηλαδη του νιγηριανου;;;
αμα δεν τους φτανει για τα επισημα, να τον διωξουνε, στα αρχιδια μου.
προσωπικα στην ελληνικη εθνικη προτιμω να βλεπω ελληνες σαν τον σχορτσιανιτη και ας μην παρουμε τιτλο ποτέ.
ελληνοποιημενοι σε "εθνικη" δεν εχουν χωρο για μενα. και επίτηδες γραφω για τον σχορτσιανιτη για να μην πεταχοτυν τιποτα αριστεροι να με πουν ρατσιστή, δεν εχω θεμα με το χρωμα αλλα με την εθνικοτητα. και ανθρωπος που ξερει ότι και οι 2 γονεις του είναι ξενοι, ντοπιος δεν αισθάνεται ότι κι αν μου λεει. γενιτσαρους και προδοτες της πατριδας νποτε δεν συμπαθησα, ο αντετοκουμπο για μενα αφου δεν βοηθαει την πραγματικη του πατριδα είναι προδότης και την προδοσια πολλοι αγαπησαν τον προδοτη ουδεις.
 

lexritis

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2015
Μηνύματα
987
Κριτικές
2
Like
484
Πόντοι
26
νιωθω ντροπη γι αυτα που διαβαζω! κριμα
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Κακο ψωφο στην εθνικη νιγηριανων-αμερικανων και κυριος στο σκατογερο το σωληνα!
Καλες πουτσες στο ευρωμπασκετ ευχομαι!!!

:headbaning1: :headbaning2:

Μακάρι να χάσει και από την ομάδα μου την Ισλανδία στην πρεμιέρα !! Πάμε με καλή ομάδα και σκοπεύουμε να είμαστε η έκπληξη όπως και στο ποδόσφαιρο !!
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
αμα δεν τους φτανει για τα επισημα, να τον διωξουνε, στα αρχιδια μου.
προσωπικα στην ελληνικη εθνικη προτιμω να βλεπω ελληνες σαν τον σχορτσιανιτη και ας μην παρουμε τιτλο ποτέ.
ελληνοποιημενοι σε "εθνικη" δεν εχουν χωρο για μενα. και επίτηδες γραφω για τον σχορτσιανιτη για να μην πεταχοτυν τιποτα αριστεροι να με πουν ρατσιστή, δεν εχω θεμα με το χρωμα αλλα με την εθνικοτητα. και ανθρωπος που ξερει ότι και οι 2 γονεις του είναι ξενοι, ντοπιος δεν αισθάνεται ότι κι αν μου λεει. γενιτσαρους και προδοτες της πατριδας νποτε δεν συμπαθησα, ο αντετοκουμπο για μενα αφου δεν βοηθαει την πραγματικη του πατριδα είναι προδότης και την προδοσια πολλοι αγαπησαν τον προδοτη ουδεις.

Ρε φίλε δεν στέκουν αυτά που λες. Γιατί ο Σχορτσιανίτης είναι πιο ο Έλληνας απ'τον Αντετοκούμπο ? Μόνο λόγω Έλληνα πατέρα ? Κατά τ'άλλα ίδιες περιπτώσεις είναι που μεγάλωσαν και έμαθαν μπάσκετ εδώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom