Νέα

Γειτόνισσα θέλει να της φτιάξω το σπίτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kolofatseas

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
135
Like
638
Πόντοι
81
Έχω μαζί με τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου ένα σπίτι στο χωριό. Το πατρικό του παππού μου. Το σπίτι πλέον είναι ακατάλληλο για κατοίκιση και θέλει όχι απλώς επισκευή αλλά γκρέμισμα και χτίσιμο καινούριο σπίτι. Εϊναι πάνω από 120 χρονών από την εποχή της προγιαγιάς μου.
Δίπλα κολλητά έχτισε η γειτόνισσα το δικό της σπίτι πρίν καμιά 50 αριά χρόνια και δεν έχτισε δικό της τοίχο εκεί που κολλάει με το δικό μας. Δηλαδή για να καταλάβετε μεσοτοιχία είναι μόνο δικός μας τοίχος. Πήγε ο αδερφός μου και του απαίτησε να επισκευάσουμε τον τοίχο γιατί έχει φθορές και όταν βρέχει μπαίνει νερό μέσα στο σπίτι της. Ο αδερφός μου της είπε ότι εσείς κολλήσατε σε εμάς χωρίς τοίχο να χτίσεις τοίχο δικό σου. Η απάντηση της ήταν ότι εκείνη την εποχή έτσι τα έχτιζαν. Τώρα θα πάω εκεί πέρα, αν μου πει τίποτα τι να της πω να την βάλω στην θέση της;
Μην ζητάτε φωτογραφία της γειτόνισσας είναι πάνω από 85 χρονών.
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.770
Like
6.955
Πόντοι
1.056
που να βγαλεις ακρη με τη κωλογρια.... :(
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.567
Πόντοι
3.656

sbilios

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
217
Κριτικές
1
Like
385
Πόντοι
21
Ρε τι ζούμε ??‍♂️??‍♂️??‍♂️
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
τι μαλακια τιτλος...μπηκα και εγω ο ανωμαλος να τον παιξω, και επεσα πανω σε μεσοτοιχιες και μαλακιες ναπουμε...
:confused: :confused: :confused:
Ναι τυπε, κι εγω φανταστηκα πηλοφορι, μυστρί, καροτσι με τσιμεντο, μαδέρια κ γαμησια με την βυζαρού ξαναμενη, βουκόλα σαρανταρα με το τσεμπέρι στο μαλλί να σκουζει, "γκιουρτ μπρε, η Κίτσους παει περα δώθε, μην ανταμωθουμε, σα πέρα ντε"
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Eπόμενη γραμμούλα παρακαλώ :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

256827515_4298587646916940_3522569690013255918_n.jpg
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.074
Κριτικές
123
Like
50.925
Πόντοι
27.261
Έχω μαζί με τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου ένα σπίτι στο χωριό. Το πατρικό του παππού μου. Το σπίτι πλέον είναι ακατάλληλο για κατοίκιση και θέλει όχι απλώς επισκευή αλλά γκρέμισμα και χτίσιμο καινούριο σπίτι. Εϊναι πάνω από 120 χρονών από την εποχή της προγιαγιάς μου.
Δίπλα κολλητά έχτισε η γειτόνισσα το δικό της σπίτι πρίν καμιά 50 αριά χρόνια και δεν έχτισε δικό της τοίχο εκεί που κολλάει με το δικό μας. Δηλαδή για να καταλάβετε μεσοτοιχία είναι μόνο δικός μας τοίχος. Πήγε ο αδερφός μου και του απαίτησε να επισκευάσουμε τον τοίχο γιατί έχει φθορές και όταν βρέχει μπαίνει νερό μέσα στο σπίτι της. Ο αδερφός μου της είπε ότι εσείς κολλήσατε σε εμάς χωρίς τοίχο να χτίσεις τοίχο δικό σου. Η απάντηση της ήταν ότι εκείνη την εποχή έτσι τα έχτιζαν. Τώρα θα πάω εκεί πέρα, αν μου πει τίποτα τι να της πω να την βάλω στην θέση της;
Μην ζητάτε φωτογραφία της γειτόνισσας είναι πάνω από 85 χρονών.
βαλτηνε κατω και ταραξε την στη μπουτσα μαστορα.
θα τα ξεχασει ολα.
και τοιχους και βροχες και κορωνες και κουλοϊους... ΟΛΑ !!!
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Τώρα θα πάω εκεί πέρα, αν μου πει τίποτα τι να της πω να την βάλω στην θέση της;
να της πεις οτι σκοπευεις να γκρεμισεις το αρχαιο και να κανει οτι καταλαβαινει (να χτισει δικο της τοιχο δλδ) για να μην μπαινουν νερα στο σπιτι της

δηλαδη ... να καταλαβω ... εαν εχει ενα ραφι ή καδρο ... το εχει κρεμασμενο στο δικο σου τοιχο ?
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.689
Like
11.026
Πόντοι
3.556
Με το που διάβασα τον τίτλο τυπε σκέφτηκα ότι θέλει να της φτιάξεις το σπίτι και να τα βρείτε σε είδος όταν διάβασα και το υπόλοιπο απογοητευτικα
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.074
Κριτικές
123
Like
50.925
Πόντοι
27.261
Με το που διάβασα τον τίτλο τυπε σκέφτηκα ότι θέλει να της φτιάξεις το σπίτι και να τα βρείτε σε είδος όταν διάβασα και το υπόλοιπο απογοητευτικα
τι την περασες τη γειτονισσα ρε παιχτη... ναϊομι ελενα ??? :confused:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.062
Πόντοι
3.846
με τη γριά δε θα βγάλεις άκρη και δικαστικά να την πας μάλλον δε θα έχει λεφτά. Αν αυτή ή οι κληρονόμοι της έχουν λεφτά, μπορείς να ζητήσεις πραγματογνωμοσύνη από το τοπικό Τεχνικό Επιμελητήριο. Σου στέλνουν ένα μηχανικό και σου κάνει μία τεχνική έκθεση να χρησιμοποιηθεί σαν πειστήριο στο δικαστήριο.
Πάντως φίλε δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Κάνε τα μερεμέτια σου ,βάλε μόνωση και προσοχή μη γκρεμίσεις τον τοίχο της γριάς.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
με τη γριά δε θα βγάλεις άκρη και δικαστικά να την πας μάλλον δε θα έχει λεφτά. Αν αυτή ή οι κληρονόμοι της έχουν λεφτά, μπορείς να ζητήσεις πραγματογνωμοσύνη από το τοπικό Τεχνικό Επιμελητήριο. Σου στέλνουν ένα μηχανικό και σου κάνει μία τεχνική έκθεση να χρησιμοποιηθεί σαν πειστήριο στο δικαστήριο.
Πάντως φίλε δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Κάνε τα μερεμέτια σου ,βάλε μόνωση και προσοχή μη γκρεμίσεις τον τοίχο της γριάς.
Γι'αυτό αγαπώ το σαη μπουτελείακομ.!!! Μες τους μπουρδελιάρηδες θα βρεις πράγματι αυτό που Ψάχνεις
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
θα φροντισει ο χρονος τυπε,μην αγχωνεσαι
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Κολογρια ψηφοφόρος του. Κουλή για να είναι με το ένα πόδι στο τάφο και να ασχολείται με λεφτά σπίτια κια περιουσίες, οπαδός της νουδουλα, πρώην βασιλική και χουντικη που στα νιάτα της γαμιοτανε μόνο με δεξιούς μεγαλοκτηματιες.. Ουστ κολογρια?☠️??
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: fil69

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom