Νέα

Γάμος ομόφυλων ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά του γάμου ομόφυλων ζευγαριών?

  • Υπέρ

  • Κατά

  • Στα @@ μου


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
ακούγεται πάρα πολύ πορνική κατάσταση , για κοινωνική σεξουαλική ηθική  :)

για άλλη συγγενική ή ενδοοικογενειακή σεξουαλικότητα έχουμε τπτ  ?
(κάτι πρέπει να υπάρχει , αλλά δε θυμάμαι...)

Πολυανδρία, ανδραδελφική : Θεωρείται η συνηθέστερη μορφή πολυανδρίας, οπού όλου οι σύζυγοι μιας γυναίκας πρέπει να είναι και αδελφοί.

Πολυγυνία, γυναικαδελφική : Μορφή πολυγυνίας που στην συνηθέστερη μορφή  όλες οι γυναίκες ενός άντρα είναι και αδελφές.

:)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
παιδοφιλια ή ομοφυλοφιλια τυπε? :think:
εδώ μας συμφέρει η παιδοφιλία,
άμα πάμε σε άλλο θρεντ θα το γυρίσουμε στην ομοφυλοφιλία.

γι' αυτό όλοι υποκλίνονται στο μεγαλείο της αρχαίας Ελλάδας,
τα έκανε όλα και συνέφερε.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Πολυανδρία, ανδραδελφική : Θεωρείται η συνηθέστερη μορφή πολυανδρίας, οπού όλου οι σύζυγοι μιας γυναίκας πρέπει να είναι και αδελφοί.

Πολυγυνία, γυναικαδελφική : Μορφή πολυγυνίας που στην συνηθέστερη μορφή  όλες οι γυναίκες ενός άντρα είναι και αδελφές.

:)

περιττό να σου πώ ότι θα το αποθηκεύσω στο προφίλ μου (μαζί με το προηγούμενο σου ποστ)
γιατί γουστάρω πάρα πολύ να γελοιοποιείται το : αυθαίρετο , αναπόδεικτο και εφημερο
συνοθήλευμα αρχών που ονομάζεται "κοινωνία"
!

την ευλογία σας  :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
περιττό να σου πώ ότι θα το αποθηκεύσω στο προφίλ μου (μαζί με το προηγούμενο σου ποστ)
γιατί γουστάρω πάρα πολύ να γελοιοποιείται το : αυθαίρετο , αναπόδεικτο και εφημερο
συνοθήλευμα αρχών που ονομάζεται "κοινωνία"
!

την ευλογία σας  :)

Η κοινωνίες είναι ζωντανοί οργανισμοι, κύριε. Και ως ζωντανοί οργανισμοί προσαρμόζονται ανάλογα με τις συνθήκες, τις καταστάσεις και τα γεγονότα. Συνεπώς αυτές καθαυτές δεν γελοιοποιούνται. Αυτοί που γελοιοποιούνται διαρκώς, είναι εκείνοι που πιστεύουν στη "στεγανότητα" και την αγκίστρωση τους σε συγκεκριμένες κοινωνικές συμπεριφορές.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Η κοινωνίες είναι ζωντανοί οργανισμοι, κύριε. Και ως ζωντανοί οργανισμοί προσαρμόζονται ανάλογα με τις συνθήκες, τις καταστάσεις και τα γεγονότα. Συνεπώς αυτές καθαυτές δεν γελοιοποιούνται. Αυτοί που γελοιοποιούνται διαρκώς, είναι εκείνοι που πιστεύουν στη "στεγανότητα" και την αγκίστρωση τους σε συγκεκριμένες κοινωνικές συμπεριφορές.
εσύ το λές : "ζωντανοί οργανισμοί" που προσαρμόζονται
εγώ το λέω : "μόδες" που αλλάζουν , και προβάλλονται :  σαν σε "κουτσομπολίστικη εκπομπή"
στα "άτομα" που περιγράφεις στην τελευταία σου πρόταση, για να τις μιμηθούν...

την ευλογία σου  :priest:

URL]]
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
εσύ το λές : "ζωντανοί οργανισμοί" που προσαρμόζονται
εγώ το λέω : "μόδες" που αλλάζουν , και προβάλλονται :  σαν σε "κουτσομπολίστικη εκπομπή"
στα "άτομα" που περιγράφεις στην τελευταία σου πρόταση, για να τις μιμηθούν...

την ευλογία σου  :priest:

http://[URL unfurl="true"]www.panoramapress.gr/images/stories/press/STYLE/HIGH_SOCIETY/2011_03/final.jpg[/img[/URL]]
[/quote]


Βασικά υπάρχουν και πολύ πιο ζωτικής σημασίας θέματα στα οποία καλούνται κατά καιρούς να προσαρμοστούν, και προσαρμόζονται, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης...  :)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
εσύ το λές : "ζωντανοί οργανισμοί" που προσαρμόζονται
εγώ το λέω : "μόδες" που αλλάζουν , και προβάλλονται :  σαν σε "κουτσομπολίστικη εκπομπή"
στα "άτομα" που περιγράφεις στην τελευταία σου πρόταση, για να τις μιμηθούν...

την ευλογία σου  :priest:

http://[URL unfurl="true"]www.panoramapress.gr/images/stories/press/STYLE/HIGH_SOCIETY/2011_03/final.jpg[/img[/URL]]
[/quote]τρικυμια εν κρανιω.... :uglystupid:

μαθαμε σημερα πως η κοινωνικη εξελιξη ηταν θεμα...μοδας.....ετσι ειναι εαν ετσι νομιζετε  :jerking:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Βασικά υπάρχουν και πολύ πιο ζωτικής σημασίας θέματα στα οποία καλούνται κατά καιρούς να προσαρμοστούν, και προσαρμόζονται, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης...  :)
αν είναι πιο σημαντικό , τότε είναι ανθρώπινο και όχι κοινωνικό , αλλά συμφωνώ ότι δεν είναι της παρούσης

Για τη μοδα θα συμφωνησω 100%.
Ειναι μια λεξη που μου προκαλει αηδια και μου φερνει στο μυαλο κοπαδια προβατων με τσομπανο μια βρωμοπουστα(οι οποιοι αδιαμφισβητητα ελεγχουν τη μοδα τις τελευταιες δεκαετιες)

διακρίνω μια μικρή ομοφοβία  !  :grin:

πάντως μ'αρέσει έτσι όπως το περιγράφεις , αλλά για την κοιωνία γενικότερα, και όχι μόνο για τους δροσερούς...

τρικυμια εν κρανιω.... :uglystupid:

μαθαμε σημερα πως η κοινωνικη εξελιξη ηταν θεμα...μοδας.....ετσι ειναι εαν ετσι νομιζετε  :jerking:

η ανθρωπότητα εξελίσσεται , η κοινωνία αναπαράγεται και αλλάζει σαν τις μόδες

και είναι πάρα μα πάρα πολυ δύσκολο να υποστώ τρικυμία στο κρανίο μου  ;)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
η ανθρωπότητα εξελίσσεται , η κοινωνία αναπαράγεται και αλλάζει σαν τις μόδες

και είναι πάρα μα πάρα πολυ δύσκολο να υποστώ τρικυμία στο κρανίο μου  ;)
σαφως και εξελισσεται η κοινωνια, οχι ομως μεσω της ελεγχομενης τηλεορασης αλλά μέσω του κοινωνικού διαλόγου, και εννοειται πως εχεις τρικυμια στο κρανιο εαν λαμβανεις εστω και σαν επιχειρηματα τα αστηρρικτα πρακτοριλικια του βαλλιανατου  :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.314
Πόντοι
25.467
αν είναι πιο σημαντικό , τότε είναι ανθρώπινο και όχι κοινωνικό , αλλά συμφωνώ ότι δεν είναι της παρούσης

Με όλο τον σεβασμό που σας τρέφω, φοβούμαι πως μπαίνουμε σε γνώριμα αλλά και ξένα μονοπάτια για εσάς, που είναι επίσης γνώριμα και σε εμένα, αλλά και ως επί το πλείστον και πολύ οικεία.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
ενα παραδειγμα ας πουμε του τι πρακτοριλικια πρεσβευει ο βαλλιανατος ειναι οι θεσεις του για το μεταναστευτικο, στο βιντεο παραπανω λεει στον πλευρη πως απαγορευεται να δωσουμε χαρτια στους μεταναστες να φυγουνε γιατι θα μας κανει νταντα η ΕΕ και θα καταστραφουμε, δειτε τι ελεγε ο ιδιος για το ιδιο θεμα 2-3 χρονια πιο πριν


τετοιοι τηλεπροβλητοι πρακτορες-προπαγανδιστες, ειναι για πολλους "η μοδα" , η προοδευτικοτητα, το νεο, το βημα προς τα εμπρος, κανεις βεβαια δε μπανει στον κοπο να ψαξει ποιος λεει τι και γιατι και βεβαια τι θα πει προοδος και ββημα προς τα εμπρος οταν δεν προσδιοριζετε το προς τα που?  ;) εννοειται πως θα βραχυκυκλωσουν πολλα δροσερα μυαλουδακια αλλα στις νωντοαρχιδαρες μου, με κατινιες επιπεδου βαλλιανατου δεν θα ασχοληθω αλλο  :)
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
σαφως και εξελισσεται η κοινωνια, οχι ομως μεσω της ελεγχομενης τηλεορασης αλλά μέσω του κοινωνικού διαλόγου, και εννοειται πως εχεις τρικυμια στο κρανιο εαν λαμβανεις εστω και σαν επιχειρηματα τα αστηρρικτα πρακτοριλικια του βαλλιανατου  :)
whot ?  :think:
δεν μ'ενδιαφέρει ο βαλιανάτος αδερφέ και δεν έχω κάτσει ποτέ να τον ακούσω

και επίσης επειδή έχω τρικυμία στο κρανίο , πέρνω το καραβάκι μου για να βρώ λίγη μπουνάτσα  :)

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Με όλο τον σεβασμό που σας τρέφω, φοβούμαι πως μπαίνουμε σε γνώριμα αλλά ξένα μονοπάτια για εσάς, που είναι επίσης γνώριμα και σε εμένα, αλλά και ως επί το πλείστον και πολύ οικεία.

δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα ακριβώς...
αλλά είμαι διαθέσιμος όποια στιγμή κρίνετε ,
να εξερευνήσουμε τα ξένα προς εμέ αυτά μονοπάτια
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Έστω ΠΑΣΟΚ και ΝΔ. Ποτέ όμως τα άκρα! ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΛΑΟΣ, ΧΑ είναι πολύ επικίνδυνα για τα μπουρδέλα και τον τρόπο ζωής μας. Να το πάρουμε χαμπάρι!
Βάλε και τους Ανεξέλεγκτους Έλληνες μέσα..

Υ.Γ. Λένε πως θα φτιάξει κόμμα ο πρώην Βασιλιάς Κωνσταντίνος και να συνεργαστεί με τον Π. Καμμένο και τους ΑΝΕΛ. Βρήκαν το όνομα του κόμματος μετά τη συνεργασίας θα λέγεται... Κοκός-ΑΝΕΛ ή Κοκό Σανέλ. (όχι δικό μου :grin:)
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Καλο διαβασμα τυποι. :rockon:

Is homophobia associated with homosexual arousal?
Adams, Henry E.; Wright, Lester W.; Lohr, Bethany A.
Journal of Abnormal Psychology, Vol 105(3), Aug 1996

Abstract
The authors investigated the role of homosexual arousal in exclusively heterosexual men who admitted negative affect toward homosexual individuals. Participants consisted of a group of homophobic men (n = 35 ) and a group of nonhomophobic men (n = 29); they were assigned to groups on the basis of their scores on the Index of Homophobia (W. W. Hudson & W. A. Ricketts, 1980). The men were exposed to sexually explicit erotic stimuli consisting of heterosexual, male homosexual, and lesbian videotapes, and changes in penile circumference were monitored. They also completed an Aggression Questionnaire (A. H. Buss & M. Perry, 1992). Both groups exhibited increases in penile circumference to the heterosexual and female homosexual videos. Only the homophobic men showed an increase in penile erection to male homosexual stimuli. The groups did not differ in aggression. Homophobia is apparently associated with homosexual arousal that the homophobic individual is either unaware of or denies.

 

OmarNow

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2014
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
παιδοφιλια ή ομοφυλοφιλια τυπε? :think:

Από αυτά που έχω διαβάσει μιλάμε για άνδρες που συνεβρισκονταν με αμούστακα αγόρια. Αρα μιλάμε και για τα δυο ταυτοχρόνος.
Είναι ο άνδρας που επιλεγει τον νεαρό ώστε να τον διαπεδαγωγησει, και αναφέρεται πως υπήρχε και σεξουαλική επαφή. Αυτός ο άνδρας αναλάμβανε την πλήρη διαπεδαγωγηση του νεαρού μέχρι και την στιγμή που τον παντρεύει με μια γυναικα. Υποχρέωση του νεαρού είναι να κάνει το ίδιο σε κάποιο άλλο αγόρι.
Υπήρχαν και άνδρες που δεν είχαν ποτε σεξουαλική επαφή με αγόρι ή άλλο άνδρα. Και φυσικά οι ανάλογες διαμάχες μεταξύ τους για το ποιο είναι το σωστό κτλπ που έχουμε κληρονομήσει μέχρι και σήμερα.
Βεβαια ως παιδοφιλία σήμερα μιλάμε κυρίως για ανθρώπους που έλκονται ερωτικά με παιδιά νηπιακής ηλικίας. Τότε μιλούσαν για αμούστακα αγόρια οπότε μάλλον αναφέρονται σε παιδιά ηλικίας 5-6 δημοτικού και πάνω.
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Από αυτά που έχω διαβάσει μιλάμε για άνδρες που συνεβρισκονταν με αμούστακα αγόρια. Αρα μιλάμε και για τα δυο ταυτοχρόνος.
Είναι ο άνδρας που επιλεγει τον νεαρό ώστε να τον διαπεδαγωγησει, και αναφέρεται πως υπήρχε και σεξουαλική επαφή. Αυτός ο άνδρας αναλάμβανε την πλήρη διαπεδαγωγηση του νεαρού μέχρι και την στιγμή που τον παντρεύει με μια γυναικα. Υποχρέωση του νεαρού είναι να κάνει το ίδιο σε κάποιο άλλο αγόρι.
Υπήρχαν και άνδρες που δεν είχαν ποτε σεξουαλική επαφή με αγόρι ή άλλο άνδρα. Και φυσικά οι ανάλογες διαμάχες μεταξύ τους για το ποιο είναι το σωστό κτλπ που έχουμε κληρονομήσει μέχρι και σήμερα.
Βεβαια ως παιδοφιλία σήμερα μιλάμε κυρίως για ανθρώπους που έλκονται ερωτικά με παιδιά νηπιακής ηλικίας. Τότε μιλούσαν για αμούστακα αγόρια οπότε μάλλον αναφέρονται σε παιδιά ηλικίας 5-6 δημοτικού και πάνω.
Ο BMWPOWER στην σελιδα 30 του θρεντ τα γραφει οπως ακριβως ειναι.ιστορικα μιλωντας παντα.
Υπηρχε νομοθεσια που προστατευε ακομα και τις ανυπαντρες μητερες ή τις ερωμενες.Αυτο δεν σημαινει πως τις αποδεχονταν ως ισαξιες με τις παντρεμενες και τα παιδια τους το ιδιο.Ειχαν περιορισμενα δικαιωματα.
Αυτο που γραφεις εσυ γινοταν για συγκεκριμενη περιοδο στην αρχαια αθηνα και σε λιγες ακομα πολεις κρατη αλλα δεν ηταν κατι "αναγνωρισμενο" ή κοινα αποδεκτο στα εθιμικα πλαισια.

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Υπηρχε νομοθεσια που προστατευε ακομα και τις ανυπαντρες μητερες ή τις ερωμενες.Αυτο δεν σημαινει πως τις αποδεχονταν ως ισαξιες με τις παντρεμενες και τα παιδια τους το ιδιο.Ειχαν περιορισμενα δικαιωματα.

πηγούλα ?

(που θα έλεγε και η πορνόπαπια  :grin: )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom