Νέα

Φορτηγατζήδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
ισως να ειναι η αρχη μιας μαζικης αντιδρασης στα δεινα που περναμε η θα περασουμε συντομα οι περισοτεροι απο μας.... :idiot:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
ο γνωστος ελληνικος φιλοτομαρισμος....αν γινει σου λεει κατι εγω θα ζησω μια εβδομαδα παραπανω απο τον διπλανο μου που δεν ετρεξε να παρει 20πακετα μακαρονια ακουγοντας την Τρεμη.....

Θλιβερό... αν όχι γλοιώδες...  :uglystupid:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
είπα πριν λίγο σε άλλο θρεντ....
το προφανές στην ελλάδα είναι ουτοπία.

Το σύστημα που ακολουθάνε οι πολυεθνικές σήμερα.

Cost reductions + growth.
εξαγοράζω άλλες μικρότερες. Συγχωνεύω τα διπλά τμήματα, κρατάω μόνο τα δικά μου και τους λοιπούς τους πετάω στο δρόμο.
ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ 20 χρόνια από τωρα........

Μη μασάτε ρεεεε! Έτσι ανοίγει ο δρόμος προς το σοσιαλισμό!!  :rockon:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το ειχα συνειδητοποιησει εδω και λιγα χρονακια αλλα ημουν μικρη τοτε και δεν ψηφιζα :2funny:
τωρα δυστυχως την κατσαμε....οχι οτι αμφιβαλλω βεβαια οτι στις επομενες βουλευτικες θα βγει και ΠΑΛΙ το πασοκ ή η νδ....τι διαολο ριχνουν στο νερο και ειναι υπο καταστολη ο κοσμος μου λετε?
Το ΠAΣΟΚ του Rockefeller
Έχουμε ακούσει από πολλούς να λένε ότι με τον Ανδρέα φάγαμε ψωμί, ότι έδωσε και έφαγε ο λαός κτλ.

Eίναι όμως έτσι; για να δούμε...

Κατ. αρχήν για να ξέρουμε τι λέμε πρέπει να ασχοληθούμε με το γενεαλογικό του δένδρο:


Ζιγκμουντ Μινέικο, ΠολωνοΕβραίος μηχανικός που κατασκευάζει οπλικά συστήματα και τα δίνει στους Τούρκους για να πολεμίσουν τους Έλληνες που ζητάνε απελευθέρωση (πατήστε ΕΔΩ για το σχετικό άρθρο).

Ο Ζίγκμουντ κάνει μια κόρη, την Σοφία. Η Σοφία Παντρεύεται τον Γεώργιο Παπανδρέου εξ Αχαΐας και κάνουν τον Ανδρέα Παπανδρέου.

Ο Ανδρέας το 1941 φεύγει Αμερική για σπουδές και νυμφεύεται το 1951 την ΑμερικανοΕβραία Margaret Chant. Πατέρας της Margaret Chant ήταν ο Douglas Chant ο οποίος διετέλεσε πρόεδρος Ιεχωβάδων Αμερικής. Ο Ανδρέας και η Margaret έκαναν μεταξύ άλλων τον Γιώργο Παπανδρέου σημερινό εκλεγμένο από τον λαό πρωθυπουργό.

Ο Ανδρέας  με απόδειξη το παρακάτω έγγραφο χρηματοδοτήθηκε από την τράπεζα των Rockefeller, Chase Manhattan Bank με 100.000.000 Δολάρια το 1974 για την κατασκευή του ΠΑΣΟΚ.

Η Κοινή λογική λέει ότι όταν ένας τραπεζίτης δίνει ένα δολάριο αποσκοπεί σε κέρδος 1000 δολαρίων, έτσι λοιπόν ο Ανδρέας βγήκε πρωθυπουργός, έβαλε λουκέτο στις μεγάλες επιχειρήσεις στην Ελλάδα (izola, pitsos, elinda, κτλ κτλ) μέσο των διπλασιασμών μισθών και εισφορών χωρίς να ελαφρύνει όμως φορολογικά τις εταιρείες για να υπάρξει ισορροπία. Αυτό είχε σαν λογικό αποτέλεσμα η Ελλάδα πλέον να μην παράγει οπότε και να μην εξάγει τίποτα κλείνοντας την κάνουλα των κρατικών εσόδων (η οποία έκτοτε δεν ξανάνοιξε ποτέ).  

Εκτός αυτών, αύξησε κατά 1000% τους δημοσίους υπαλλήλους οι οποίοι δεν παράγουν έσοδα για το κράτος όπως οι βιομηχανίες που είχε κλείσει, αύξησε κατ επέκταση την γραφειοκρατία καταστώντας απίθανο να κάνει κάποιος δουλειές στην Ελλάδα.

Αποτέλεσμα λόγω μη εσόδων και πολλών εξόδων να πάει σε ΔΑΝΕΙΣΜΟ. Επόμενο λοιπόν ήταν να δανειστεί από Τράπεζες "οικείες" για να ξεπληρώσει και την υποχρέωση... Η Ελλάδα μετά το 1981 για πρώτη φορά φτάνει στο σημείο να καταναλώνει περισσότερα από αυτά που παράγει

Το χρέος από 8 ΔΙΣ που παρέλαβε από τον άλλον εθνοπατέρα Καραμανλή εκτοξέυεται στα 100+ ΔΙΣ. Αυτό έθεσε την Ελλάδα δέσμια των Τραπεζών (δεν χρειάζεται να αναφέρουμε το σε ποιους ανήκουν, όποιος διαθέτει έστω και 5 δράμια μυαλό ξέρει).

Ο Μηχανισμός "ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ" δεν σημαίνει τίποτε άλλο από πρόσκαιρη και εικονική ευμάρεια αλλά σε βάθος χρόνου μάζεμα αυτών των "δωρισμένων" χρημάτων με τον μηχανισμό που λέγεται "ΦΟΡΟΣ" για να ξεπληρωθούν τα δάνεια. Επειδή όμως οι τόκοι των δανείων είναι όπως είναι φυσικό τεράστιοι και η Ελλάδα πια δεν έχει υγιή έσοδα για να ξεπληρώσει τα δάνεια, η μόνη "λύση" πληρωμής προηγούμενων δανείων είναι επαναΔανεισμός, το ΧΡΕΟΣ μεγαλώνει με γεωμετρική πρόοδο με λογική συνέπεια το όλο και αυξανόμενο χρέος να μην ξεπληρώνεται ποτέ, αυτό μας παρασέρνει αναπόφευκτα στην συνεχή αύξηση των φόρων. Έτσι φτάσαμε σήμερα να έχουμε εξωτερικό χρέος 320 ΔΙΣ προ ΔΝΤ, και 320 ΔΙΣ + 120ΔΙΣ + τόκους μετα ΔΝΤ (αν υπάρξει μετά...)

ο όρος "ΦΟΡΟΣ" στην οικονομολογία δεν σημαίνει τίποτε άλλο από αφαίμαξη ρευστού από την αγορά με ότι αυτό το ντόμινο συνεπάγεται.


επίσης ο όρος "ΦΟΡΟΣ" σημαίνει μεγάλα λειτουργικά έξοδα με ότι αυτό το ντόμινο συνεπάγεται (ακρίβεια κτλ).

Εν ολίγοις ο Ανδρέας ως άριστος ψυχολόγος των μαζών δίνει όχι υγιή αλλά δανεικά χρήματα στον λαό, γίνεται ήρωας (δηλαδή ψήφους για μια ζωή), ο λαός αρχίζει να συνηθίζει στα πολλά έξοδα (υπερκαταναλωτική μανία) μετά από ένα χρονικό διάστημα τα χρήματα αυτά μέσω των φόρων επιστρέφονται στην βάση από όπου ξεκίνησαν με την διαφορά ότι έχει μείνει ως κληρονομιά όλης αυτής της ιστορίας το ΧΡΕΟΣ(=το μέσον χειραγώγησης ενούς κράτους από τον δανειστή της).

Ως χώρα δηλαδή, κάναμε έναν κύκλο και φτάσαμε πάλι από εκεί που είχαμε ξεκινήσει με την διαφορά ότι τώρα είμαστε δέσμιοι.

Δείτε το παρακάτω έγγραφο με το οποίο πιστοποιείται ότι ο Ανδρέας Παπανδρέου το 1974 υπέγραψε σύμφωνο με τις ΗΠΑ και τον Rockefeller και τις λεπτομέρειες τη συμφωνίας.

Τι λέει το κείμενο:


1. Απομάκρυνση από τις επιλεγμένες θέσεις θα αποφασίζονται μόνο από την κυβέρνηση των ΗΠΑ. από την Πλευρά του Ανδρέα Παπανδρέου επιτρέπονται μόνο φραστικές παρεκκλίσεις.

2. Προς ικανοποίηση των Ριζοσπαστών (αριστερών) ψηφοφόρων θα επιτραπεί η αναθεώρηση της αμυντικής συμφωνίας μεταξύ Ελλάδος Και ΗΠΑ

3. Ελαχιστοποίηση της δύναμης του κομμουνιστικού κόμματος Ελλάδος. Η μείωση αυτή δεν θα πρέπει να υπερβεί το όριο που συμφωνήθηκε με τους συναδέλφους της KGB.

4. Επιτρέπονται φραστικές "συγκρούσεις" με το ΝΑΤΟ και την ΕΟΚ, όχι όμως ανοικτός πόλεμος.

5. Ο σύνδεσμος μεταξύ ΗΠΑ και Ελληνικής κυβέρνησης θα αναλάβει να καθησυχάζει τους αξιωματούχους του ΝΑΤΟ.

6. (Έχει διαγραφεί με μαρκαδόρο)

7. Αν και όταν το επιθυμεί η ομάδα(?) τα πυρηνικά όπλα που βρίσκονται εναποθηκευμένα στην Ελλάδα θα αντικατασταθούν ή ανταλλαχθούν με νέα.

8. Όταν η CIA και DIA χρειάζονται όπλα για συγκαλυμμένες επιχειρήσεις τους στο εξωτερικό, η κυβέρνηση του Παπανδρέου θα προβαίνει σε πωλήσεις και μεταφορές όπλων με τις τιμές που θα ισχύουν τότε. Θα ειδοποιείται σχετικά από την υπηρεσία Διοικητικής Μέριμνας (των ενόπλων δυνάμεων) των ΗΠΑ

9. Η Κυβέρνηση Παπανδρέου δεν θα ανακινήσει το θέμα Κύπρου με αντίδωρο την μη ύπαρξη προβλημάτων με την Τουρκία.

10. Η ανοχή απέναντι στην τρομοκρατία (το υπόλοιπο σβησμένο με μαρκαδόρο)

11. Το οικονομικό θέμα θα ρυθμιστεί από τον Brian Crosier. Οι εταιρείες που υποστηρίζουν το κίνημα Παπανδρέου στην Ελλάδα, θα καταθέσουν 100.000.000 δολλάρια για την δημιουργία του νέου κόμματος. (έχουν διαγράψει 3 λέξεις) ARAMKO (επίσης διαγραφή 2 λέξεων με μαρκαδόρο) της Wall Street είναι (διαγραφή 1 λέξης). Οι τράπεζες: Chase Manhattan Bank (διαγραφή 4 λέξεων)
Υπογραφή

Ανδρέας Γ. Παπανδρέου
Andreas Papandreou


Υ.Γ. Παρατηρήστε ότι στο έγγραφο αναφέρεται πολλές φορές η έκφραση "η κυβέρνηση του Παπανδρέου", επίσης ότι το έγγραφο είναι του 1974 , δηλαδή 7 χρόνια πριν γίνει ο Παπανδρέου πρωθυπουργός. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν τους το είπε κάποιο Μέντιουμ ότι σίγουρα θα γίνει κυβέρνηση ο Παπανδρέου προβλέποντας το "7 χρόνια μετά" ή συμβαίνει κάτι άλλο...


πηγή εγγράφου:
"Απόρρητο 7271/NSA/1158-AR/29"
βιβλίο: " Η Ελλάδα ξανασταυρώνεται"
συγγραφέας: Κων. Μπαρμπης
εκδόσεις: Νέα Θέσις
Γράφει η  "KNOSSOPOLIS"
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
είναι δύσκολο να καταλάβεις το: άλλο να κονομάνε 30 χιλιάδες έλληνες μαλάκες και άλλο 3 ξένες πολυεθνικές;
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ;
Δεν εχει καμια σημασια.
Ο Ευρωπαιος πολιτης το 2040,δεν θα ξερει την Ελληνικη καν.
Globalization=Kαρτελ Πολυεθνικων.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Το ειχα συνειδητοποιησει εδω και λιγα χρονακια αλλα ημουν μικρη τοτε και δεν ψηφιζα :2funny:
τωρα δυστυχως την κατσαμε....οχι οτι αμφιβαλλω βεβαια οτι στις επομενες βουλευτικες θα βγει και ΠΑΛΙ το πασοκ ή η νδ....τι διαολο ριχνουν στο νερο και ειναι υπο καταστολη ο κοσμος μου λετε?
χαχαααααα με τις εκλογες θα σωθει νομιζεις η κατασταση? στο νερο ριχνουν δυστυχως οτι μας αρεσει....αληθεια ομως εσυ που αναρωτιεσαι.....ΠΟΣΕΣ φορες εχεις βγει στους δρομους?
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
φιλτατε περσονα.....συγραφεας ο μπαρπης,σαν να λεμε ο λιακοπουλος της περασμενης 10ετιας,εκδοσεις νεα θεση,ολα τα βιβλια που εκδιδει θεωρουν τους εβραιους υπευθυνους μεχρι και για το τσουναμι.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
χαχαααααα με τις εκλογες θα σωθει νομιζεις η κατασταση? στο νερο ριχνουν δυστυχως οτι μας αρεσει....αληθεια ομως εσυ που αναρωτιεσαι.....ΠΟΣΕΣ φορες εχεις βγει στους δρομους?

καμποσες...γιατι? γνωριζομαστε?
τελευταιως το αποφευγω ομως γιατι δεν αντεχω τα κομματοσκυλα και τη μασχαλιλα :)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν εχει καμια σημασια.
Ο Ευρωπαιος πολιτης το 2040,δεν θα ξερει την Ελληνικη καν.
Globalization=Kαρτελ Πολυεθνικων.
ωραίααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
φιλτατε περσονα.....συγραφεας ο μπαρπης,σαν να λεμε ο λιακοπουλος της περασμενης 10ετιας,εκδοσεις νεα θεση,ολα τα βιβλια που εκδιδει θεωρουν τους εβραιους υπευθυνους μεχρι και για το τσουναμι.....
εγώ αναπαράγω κάτι που μου έστειλαν.
ενδεχομένως να είναι παπαριες ενδεχομένως όχι...
τα γενεαλογικά δέντρα είναι αυτά που μου κίνησαν υποψίες όπως και η χρηματοδότηση του ΠΑΣΟΚ τότε και της ΠΟΛΑΝ πρόσφατα.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
καμποσες...γιατι? γνωριζομαστε?
τελευταιως το αποφευγω ομως γιατι δεν αντεχω τα κομματοσκυλα και τη μασχαλιλα :)
κοματοσκυλα???.....σιγουρα αν κατεβαινεις με τα κομματα,το παμε,τη γσεε κλπ κλπ δεν γνωριζομαστε ΣΙΓΟΥΡΑ....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
κοματοσκυλα???.....σιγουρα αν κατεβαινεις με τα κομματα,το παμε,τη γσεε κλπ κλπ δεν γνωριζομαστε ΣΙΓΟΥΡΑ....
Δεν κατεβαινω σε συνδικαλιστικου τυπου πορειες καλε μου...προσβαλλουν τη νοημοσυνη και την αισθητικη μου :)
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
δεν ακουσα καμια ουσιαστικη προταση ομως για το να βγουμε απο τον κουβα που χουμε μπει
 

Teleftaios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
425
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
231
Ητανε ενα καραβι παλιο και σαπιο. Δε μπηκαν ολοι μεσα. Καποιοι μπηκαν σαλλο. Καποιοι δε μπορεσαν να μπουν. Καποιοι δε μπηκαν γιατι βρωμουσε. Εσυ ομως μπηκες για να πας πιο ανετα. Κι εβλεπες τους αλλους που κολυμπαγαν και ελεγες καλα ειμαι εγω εδω. Κι ας ειναι και σαπιο το καραβι. Κι ας βρωμαει και λιγο.

Τωρα ομως βουλιαζει και δεν υπαρχουν σωσιβια για ολους και εσυ κλαις σα μωρο. Κλαις γιατι ξεχασες να κολυμπας. Ε λοιπον σταρχιδια μου. Τωρα ο σωζον εαυτον σωθητο. Τωρα μαγκα σκασε και κολυμπα. Η κατσε πνιξου.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ητανε ενα καραβι παλιο και σαπιο. Δε μπηκαν ολοι μεσα. Καποιοι μπηκαν σαλλο. Καποιοι δε μπορεσαν να μπουν. Καποιοι δε μπηκαν γιατι βρωμουσε. Εσυ ομως μπηκες για να πας πιο ανετα. Κι εβλεπες τους αλλους που κολυμπαγαν και ελεγες καλα ειμαι εγω εδω. Κι ας ειναι και σαπιο το καραβι. Κι ας βρωμαει και λιγο.

Τωρα ομως βουλιαζει και δεν υπαρχουν σωσιβια για ολους και εσυ κλαις σα μωρο. Κλαις γιατι ξεχασες να κολυμπας. Ε λοιπον σταρχιδια μου. Τωρα ο σωζον εαυτον σωθητο. Τωρα μαγκα σκασε και κολυμπα. Η κατσε πνιξου.

ο τελευταίος τι κερδίζει;
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
οι πορειες ειναι αντιαισθητικες!!!!
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
εγώ αναπαράγω κάτι που μου έστειλαν.
ενδεχομένως να είναι παπαριες ενδεχομένως όχι...
τα γενεαλογικά δέντρα είναι αυτά που μου κίνησαν υποψίες όπως και η χρηματοδότηση του ΠΑΣΟΚ τότε και της ΠΟΛΑΝ πρόσφατα.
και το γενεαλογικο παραποιημενο....οσο για τη χρηματοδοτηση,αυτο πια ειναι οχι για γελια αλλα για χαχανα.....ΠΡΟΣΕΧΕ.....αθωο το πασοκ για το εγκλημα δεν ειναι.....αλλα αλλου ειναι το ζουμι και οχι στα μυθιστορηματα.....
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Δεν κατεβαινω σε συνδικαλιστικου τυπου πορειες καλε μου...προσβαλλουν τη νοημοσυνη και την αισθητικη μου :)
καλη μου....αν κατεβαινες τοτε στις αλλες....που ειδες τα κοματοσκυλα....ασε που στις αλλες μετα απο μιση ωρα δεν βλεπεις τιποτα.....δακρυα,βηχας,τρεξιμο.......ΦΩΤΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
καλη μου....αν κατεβαινες τοτε στις αλλες....που ειδες τα κοματοσκυλα....ασε που στις αλλες μετα απο μιση ωρα δεν βλεπεις τιποτα.....δακρυα,βηχας,τρεξιμο.......ΦΩΤΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

περαστικα και βρεμενο μαντηλακι στο μουτρακι για εισπνοες :)
ουτε αυτου του τυπου τα σκυλια μου ειναι συμπαθη σορρυ....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom