Νέα

Φορτηγατζήδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
καλα το δεκαδες χιλιαδες ευρω δε συνεπαγεται "κερδος" στον κλαδο του εμποριου απαραιτητα....υπαρχουν μαγαζια τα οποια κανουν αστρονομικο εβδομαδιαιο τζιρο (για τα δικα μου δεδομενα που ειμαι ασχετη) αλλα παρολαυτα θεωρειται χασουρα δεδομενου του κοστους που εχουν...

ας πρόσεχαν.
αυτοί που ψήφισαν είχαν συμφωνήσει πριν τις εκλογές και μετά σε άλλο νομοσχέδιο.
τώρα λένε φταίει το μνημόνιο.

Η απάντηση πλέον είναι ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ
γιατί εάν συνεχιστεί η κατάσταση σε λίγο θα μας κόψουν και το φαί γιατί ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
οσο δε για τον υπερηφανο ΕΛΛΗΝΑ......ετρεξαν και αδειασαν τα σουπερ μαρκετ μεσα σε 5 μερες....φοβουνται οι ΜΑΛΑΚΕΣ οτι θα πεθανουν απο ασιτια......ρε οχι 1 αλλα 101 ΔΝΤ......
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ας πρόσεχαν.
αυτοί που ψήφισαν είχαν συμφωνήσει πριν τις εκλογές και μετά σε άλλο νομοσχέδιο.
τώρα λένε φταίει το μνημόνιο.

Η απάντηση πλέον είναι ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ
γιατί εάν συνεχιστεί η κατάσταση σε λίγο θα μας κόψουν και το φαί γιατί ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.

εμενα τελευταιως η απαντηση μου σε πολλα θεματα ειναι "στα παπαρια μου"....οποτε δεν εντυπωσιαζομαι...
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
σχετικα με τα φορτηγα

Η αδεια ειναι το μαγαζι και οχι το σιδερο-φορτηγο
Αυτη και το πεπερασμενο του αριθμου των αδειων στην αγορα δινει την δουλεια στους φορτηγατζηδες
Αν κανουν πισω και η 'αδεια' γινει τσαμπα θα φερει η DANZAS και η καθε Spedition απο το εξωτερικο τα σαραβαλα της και τοτε θα ρθει το τελος του ελληνα αυτοκινιτιστη κοικοκυρη
Απλα τα πραγματα
Μεσα σε μια νυχτα απο επιχειριματιας σε υπαλληλος των πολυεθνικων.
τοσο απλα
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
καλα το δεκαδες χιλιαδες ευρω δε συνεπαγεται "κερδος" στον κλαδο του εμποριου απαραιτητα....υπαρχουν μαγαζια τα οποια κανουν αστρονομικο εβδομαδιαιο τζιρο (για τα δικα μου δεδομενα που ειμαι ασχετη) αλλα παρολαυτα θεωρειται χασουρα δεδομενου του κοστους που εχουν...
απλα πραγματα.....ο τζιρος φερνει το κερδος ετσι? η συλλογιστικη σου ειναι καπως σαν των τραπεζων....ειχε μια κερδος περσι 630εκ,αλλα το θεωρησε κακο αποτελεσμα γιατι ειχε υπολογισει πανω απο 800....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
οσο δε για τον υπερηφανο ΕΛΛΗΝΑ......ετρεξαν και αδειασαν τα σουπερ μαρκετ μεσα σε 5 μερες....φοβουνται οι ΜΑΛΑΚΕΣ οτι θα πεθανουν απο ασιτια......ρε οχι 1 αλλα 101 ΔΝΤ......

γιαυτο πηγα το σαββατο και ηταν λες και ειχε γινει επιδομη απο ακριδες?? τιποτα δεν εβρισκα!!! :grin:
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
• Είμαι γιος φορτηγατζή.
:pipa2:

Ανοιγμα "κλειστων επαγγελματων"=το "καρτελ" αλλαζει χερια.<ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΤΕΛ.

Οτιδηποτε περι αιτιολογησης του ειναι για τους βλακες που χανουν την κονομα η που δεν την προλαβαν.
Τα προβατα αναπαραγουν greek media..

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σχετικα με τα φορτηγα

Η αδεια ειναι το μαγαζι και οχι το σιδερο-φορτηγο
Αυτη και το πεπερασμενο του αριθμου των αδειων στην αγορα δινει την δουλεια στους φορτηγατζηδες
Αν κανουν πισω και η 'αδεια' γινει τσαμπα θα φερει η DANZAS και η καθε Spedition απο το εξωτερικο τα σαραβαλα της και τοτε θα ρθει το τελος του ελληνα αυτοκινιτιστη κοικοκυρη
Απλα τα πραγματα
Μεσα σε μια νυχτα απο επιχειριματιας σε υπαλληλος των πολυεθνικων.
τοσο απλα
κάπως έτσι.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
απλα πραγματα.....ο τζιρος φερνει το κερδος ετσι? η συλλογιστικη σου ειναι καπως σαν των τραπεζων....ειχε μια κερδος περσι 630εκ,αλλα το θεωρησε κακο αποτελεσμα γιατι ειχε υπολογισει πανω απο 800....

η συλλογιστικη μου βασιζεται σε αυτα που μου χουν πει φιλοι που δουλευουν σε μαγαζια και τα σχετικα με αυτα τα "targets" που βαζουν καθε χρονο ολο και πιο ψηλα....προσωπικα δεν εχω δουλεψει ποτε μου σε μαγαζι δεν εχω καμια σχεση με τραπεζες εμποριο και οικονομια περαν της απολυτως τυπικης οποτε δεν μπορω να εχω τεκμηριωμενη αποψη σε τετοια ζητηματα :grin:
προσωπικα και μενα παλαβο μου φαινεται αυτο αλλα αφου μου λεει οτι εχει χασουρα λογο του κοστους συντηρησης? για ποιο λογο να λεει ψεμματα? υποθετω οτι νοικια,ρευμα,υπαλληλοι,δανεια ή οτιδηποτε αλλο δεν μπορουσαν να υπερκαλυφθουν ωστε να υπαρχει κερδος....ξερω και γω τι να πω....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
:pipa2:

Ανοιγμα "κλειστων επαγγελματων"=το "καρτελ" αλλαζει χερια.<ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΤΕΛ.

Οτιδηποτε περι αιτιολογησης του ειναι για τους βλακες που χανουν την κονομα η που δεν την προλαβαν.
Τα προβατα αναπαραγουν greek media..

είναι δύσκολο να καταλάβεις το: άλλο να κονομάνε 30 χιλιάδες έλληνες μαλάκες και άλλο 3 ξένες πολυεθνικές;
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ;
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
και δεν κονομανε απλα ζουν τις οικογενειες τους
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
είναι δύσκολο να καταλάβεις το: άλλο να κονομάνε 30 χιλιάδες έλληνες μαλάκες και άλλο 3 ξένες πολυεθνικές;
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ;

μερικες φορες το αυτονοητο ειναι το πιο δυσκολο απ ολα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
είναι δύσκολο να καταλάβεις το: άλλο να κονομάνε 30 χιλιάδες έλληνες μαλάκες και άλλο 3 ξένες πολυεθνικές;
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ;

και ξαφνικα συνειδητοποιησαμε οτι ο καπιταλισμος ζει και μας οδηγει....δηλαδη το 2010 περιμενατε για να το αντιληφθειτε? και πολυ αργησαν....ο καιρος γαρ εγγυς :P
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
γιαυτο πηγα το σαββατο και ηταν λες και ειχε γινει επιδομη απο ακριδες?? τιποτα δεν εβρισκα!!! :grin:
ο γνωστος ελληνικος φιλοτομαρισμος....αν γινει σου λεει κατι εγω θα ζησω μια εβδομαδα παραπανω απο τον διπλανο μου που δεν ετρεξε να παρει 20πακετα μακαρονια ακουγοντας την Τρεμη.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ο γνωστος ελληνικος φιλοτομαρισμος....αν γινει σου λεει κατι εγω θα ζησω μια εβδομαδα παραπανω απο τον διπλανο μου που δεν ετρεξε να παρει 20πακετα μακαρονια ακουγοντας την Τρεμη.....

τι μακαρονια ρε...εδω δεν εβρισκα απορρυπαντικο για το πλυντηριο πλακα μου κανεις? :2funny:
μπας και απεργουν και οι οδηγοι φορτηγων στα σουπερμαρκετ και δεν εχουν προμηθειες?
το γαλα δε χειροτερα κι απο πετρελαιο....τζισουζ.....εχουμε αρκετο υποδοριο λιπος οι ελληνες ως λαος θα πεσουμε σε χειμερια ναρκη και οταν θα ξυπνησουμε θα μιλανε ολοι αγγλικα στη χωρα και ο Bill Gates παρεα με τον G. jr. Bush θα θεωρουνται εθνικοι ευεργετες....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μερικες φορες το αυτονοητο ειναι το πιο δυσκολο απ ολα
είπα πριν λίγο σε άλλο θρεντ....
το προφανές στην ελλάδα είναι ουτοπία.

Το σύστημα που ακολουθάνε οι πολυεθνικές σήμερα.

Cost reductions + growth.
εξαγοράζω άλλες μικρότερες. Συγχωνεύω τα διπλά τμήματα, κρατάω μόνο τα δικά μου και τους λοιπούς τους πετάω στο δρόμο.
ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ 20 χρόνια από τωρα........
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και ξαφνικα συνειδητοποιησαμε οτι ο καπιταλισμος ζει και μας οδηγει....δηλαδη το 2010 περιμενατε για να το αντιληφθειτε? και πολυ αργησαν....ο καιρος γαρ εγγυς :P
δεν ξέρω πότε το συνειδητοποιησαν, απλά τώρα άρχισαν οι παρενέργειες.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
δεν ξέρω πότε το συνειδητοποιησαν, απλά τώρα άρχισαν οι παρενέργειες.

Το ειχα συνειδητοποιησει εδω και λιγα χρονακια αλλα ημουν μικρη τοτε και δεν ψηφιζα :2funny:
τωρα δυστυχως την κατσαμε....οχι οτι αμφιβαλλω βεβαια οτι στις επομενες βουλευτικες θα βγει και ΠΑΛΙ το πασοκ ή η νδ....τι διαολο ριχνουν στο νερο και ειναι υπο καταστολη ο κοσμος μου λετε?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom