Νέα

ΦΟΙΤΗΤΕΣ οι συλληφθέντες τρομοκράτες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bixlas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Να υποθεσω οτι"πραγματικος εχθρος"ειναι τα γυναικοπαιδα στην Κομοτηνη που πρεπει να εφαρμοσουμε εναντιον τους Ναζιστικες πρακτικες?Δεν χτυπιουνται πολιτες με πολιτες,αλλα πολιτες με Αστυνομικους.
Οι Αστυνομικοι ΔΕΝ ειναι πολιτες.
Ελα εξυπνακια, ανοιξες το στομα σου και μαλακια ειπες παλι...
Βλεπεις να γραφω πουθενα για γυναικοπαιδα της κομοτηνης? Αλλα για πες μου εσυ ποιος ειναι ο εχθρος σου? οι μπατσοι? αυτοι φταινε για τη διαφθορα? αυτοι φταινε για τη γενια των 700Ευρω? Αυτοι φταινε για τις ληστρικες πρακτικες των τραπεζων?αυτοι φταινε για την παγκοσμια κριση?Αυτοι φταινε για τις κοινωνικες ανισοτητες?

Αλλα αυτοι για σας ειναι στο απυροβλητο γιατι οπως και εσεις ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ! Αυτοι κανουνε τις μαλακιες τους και η δικια σας δουλεια ειναι να σπερνετε τη διχονια και να αποπροσανατολιζετε τον κοσμακη! Συνεταιρακια σας εχουνε κανει κοροϊδο!

Οταν το μυαλουδακι σου βγαλει μερικα κυτταρα ακομα θα καταλαβεις οτι και οι μπατσοι πολιτες ειναι σαν εσενα, δημοσιοι υπαλληλοι ειναι της τελευταιας υποκατηγοριας οι οποιοι εχουνε τα ιδια προβληματα με σενα και τρωνε τις ιδιες πιπες που τρως κι εσυ, με τη διαφορα οτι σε αυτους απαγορευεται να μιλησουν!Οι ενστολοι ρε βλητο ειναι οι μονοι δημοσιοι υπαλληλοι οι οποιοι ειναι αναγκασμενοι να υπακουουν σε διαταγες για να παιρνουνε αυτα τα γαμημενα 700 ευρω! Και για μαντεψε ποιος δινει τις διαταγες? Η πολιτικη ηγεσια! Δηλαδη οι Υπουργοι!
Μπηκανε τα πραγματα σε μια σειρα τωρα στο μικροσκοπικο σου εγκεφαλο?
 

Επισκέπτης
Το προβλημα με τους πολυαγαπημενους σου μπατσους ειναι οτι μας φραζουν τον δρομο για τους υπουργους και τα υπολοιπα παιδια που βρισκονται πισω τους.

Αφου ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με μας ας κανουν στην ακρη για να μην τους παιρνει η μπαλα.
 

soisix

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
2.399
Like
0
Πόντοι
16
Μπήκε ο Λάκης - θα μας πει τώρα περί πούστρες των Εξαρχείων που γαμιέντε με πακιστανικές ψωλές κλπ. :2funny: :2funny:
Καλα δεν παιζεσε...πηγαινε στο θρεντ <<ωραιοι αντρες>>...ρε μανια ο λαλακειον με τις ψωλες...του εχουν λειψει φαινεται....τι κανει η στερηση... :2funny: :2funny: :2funny:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Το προβλημα με τους πολυαγαπημενους σου μπατσους ειναι οτι μας φραζουν τον δρομο για τους υπουργους και τα υπολοιπα παιδια που βρισκονται πισω τους.

Αφου ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με μας ας κανουν στην ακρη για να μην τους παιρνει η μπαλα.
θα ερθει και η στιγμη που θα κανουν στην ακρη!
Εχει ξαναγινει στο παρελθον!
Ξερεις ποτε?
Οταν και αυτοι σαν πολιτες συνηδειτοποιησουν οτι μαχεστε για την κοινωνια και οχι για το συστημα!
Μεχρι στιγμης δειχνετε το αντιθετο!
Και κραυγες του τυπου ολοι ειναι εχθροι μας (οπως λεει η προκυρηξη)εχε υπ οψιν σου πως λειτουργουν προς την αντιθετη κατευθυνση!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Καλα δεν παιζεσε...πηγαινε στο θρεντ <<ωραιοι αντρες>>...ρε μανια ο λαλακειον με τις ψωλες...του εχουν λειψει φαινεται....τι κανει η στερηση... :2funny: :2funny: :2funny:
Αφού τον έχω ψυχολογήσει λέμε.... :2funny: :2funny: :2funny:

Μόλις μας είπε - βάζω γραβάτα και φεύγω. Ψυρρή για ποτάκι και αργά Κουμουνδούρου να υποθέσω??? :cheesy:
 

lokaras

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Διστυχώς διαβάσαμε μια άκρως ελληνική και μαλακισμένη άποψη άσχετα με το αν την ονομάζουνε προκύρηξη.
Πάρτε χαμπάρι ότι διστυχώς έχουμε επαναπαφτεί στις δάφνες του πολύ μα πολύ μακρυνού παρελθόντος... Περικλή, Ακρόπολες, Παρθενώνες, Θερμοπύλες, τα μεγάλα πουλιά των Καραικάκη και Κολοκοτρώνη κλπ... κατηγορούμε όλο μα όλο τον κόσμο ότι όταν εμείς διδάσκαμε πολιτισμό αυτοί ήταν στα δέντρα, τους Αγγλους ότι είναι αδερφές, τους Γάλλους ότι είναι αμφί, τους Ιταλούς ότι είναι "αδέρφια μας".
Σε τι ρε συνάδελφοι... από που προκύπτει το ούνα ράτσα... Παράγουν τα πάντα, δεν παράγουμε τίποτα. Επανάσταση-απεργία γίνετονται παντού στο κόσμο και γίνεται της πουτάνας, εδώ 500 άνθρωποι για προσωπικό συμφέρον... Διώξαμε έναν κακό άνθρωπο, υποτίθεται τουλάχιστον και βάλαμε 300 χουντάκηδες να μας πηδάν τις οικογένειες χωρίς οίκτο.
Και εμείς την βιόλα μας... Και έχεις τον μαλάκα να σε απειλεί με την προκύρηξη.
Ποιον μαλάκα μου απειλείς... Τον οικογενειάρχη που ναι ξεπουλιέται προκειμένου να ταισει τα παιδάκια του, που εσύ τάζεις ότι χωρίς οίκτο και συμπόνια θα τα σκότωνες στην προκύρηξή σου; Τον μαλάκα τον συμβασιούχο που του είπαν έλα στο ταχυδρομείο, στα λεωφορεία, στον οτε.... πάρε 800 ευρώ και γαμήσου όλη μέρα..., αλλά πρόσεχε να ψηφήσεις αυτό που πρέπει ξέρεις εσύ, γιατί αν βγούν οι άλλοι θα σε διώξουν; Σε αυτούς που απειλούν στα χωριά κάποιους ότι καλό είναι να βγεί ο τάδε αλλιώς μετάθεση στην πινέζα του χάρτη; Μαλάκα που έγραψες την προκύρηξη, μαζί με το επιτελείο σου.
Διστυχώς δεν είμαστε άξιοι ούτε τρομοκρατική οργάνωση να φτάξουμε σαν τόπος. Παρτε το χαμπάρι. Οι πατεράδες σας ψηφίζουν αυτά τα τελευταία 35 χρόνια μαλακίες και εσείς το παίζεται μάγκες. Χωρίς την υποστήριξη, έστω και λεκτικά - ηθικά του λαού...παπάρια τρομοκράτες είστε. Οταν οι μαλάκες οι προηγούμενοι άρχιζαν να κλέβουν συνταξιούχους στις τράπεζες πριν καταθέσουν τα πενιχρά λεφτάκια τους, σκότωναν επιχειρηματίες για συμβόλαια θανάτου και σκότωναν αστυνομικούληδες και άφηναν ορφανά, πιαστήκανε βλάκα μου. Οι περισσότεροι αστυνομικοί πάνε και καθαρίζουν καυστήρες για να ζήσουν τις οικογένειές τους. Οπότε γιατί πρέπει να κλείσω κιόλας, Ξεκίνα φίλε μου το σκότωμα από τον πατέρα και την μάνα σου, διότι και αυτοί , και εσύ αλλά και εμείς είμαστε όλοι ένοχοι γιαυτά που ήρθαν αλλά και που έρχονται.
Μόνο με αγάπη και κατανόηση μπορούμε να βγούμε από το τέλμα και όχι κλέβοντας και σκοτώνοντας δεξια και αριστερά.

Και καταλάβετε ότι ναι μας αρέσει, εκεί που τσακωνόμαστε , να αγαπιόαστε κιόλας , οκ τα την βρούμε την άκρη...σίγουρα.Ελληνες είμαστε.
Τώρα όμως δεν είμαστε μόνοι μας.
Οπότε αγάπη και σεβασμό στον άνθρωπο και σε αυτό που κάνε!!!
Για όνομα του θεού!
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Θα μας πει κανεις τι εγινε χθες βραδυ τελικα? Δεν βλεπω τον κουλη ναρχεται και ανησυχω!!

Υπερποντικα, αν δεν κανω λαθος (διορθωσε με αν κανω) οι Χρυσαυγιτες δεν συνιθιζουν να σπανε περιουσιες του κοσμακη. Επισης αν δεν κανω λαθος παλι, συνηθως επιτιθενται σε αυτους που προσβαλουν τα ιερα και οσια της χωρας.Σε καμια περιπτωση δεν τους δικαιολογω, αλλα για σκεψου και την περιπτωση  να συντασσονται οι πολιτες με δαυτους γιατι καποιοι αλλοι βαλλουν εναντιον τους(των πολιτων). Οι κατοικοι της πατρας που τον δεκεμβρη συνταχτηκαν με τους Χρυσαυγιτες γιατι πιστευεις οτι το εκαναν?

Η απαντηση ειναι πως οταν ο κοσμος καταλαβει πως καποιες εξτρεμιστικες ομαδες μαχονται υπερ του, ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ! Αυτο προσπαθω να σου εξηγησω τοσην ωρα!
 

seducer

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
685
Κριτικές
78
Like
741
Πόντοι
6.135
Οταν οι ΜΑΤατζηδες"κανουν στην ακρη"για να περασουν τα Χρυσαυγουλα,το κανουν γιατι τα Χρυσαυγουλα μαχονται υπερ της κοινωνιας και κατα του"συστηματος"?
...
Κωλος και βρακι λεμε...
Εγώ στο βίντεο δεν είδα τα ΜΑΤ να ανοίγουν δρόμο να περάσουν οι χρυσοτέτοιοι.
Έχει φωτογραφίες ατόμων με τα ονόματά τους, είδε κανείς κάτι περισσότερο;
Επίσης αυτούς που ονομάζει δεν τους είδα να φέρουν κάποιο φασιστικό σήμα όπως π.χ. αυτοί στο 0:23 έως 0:28.
Στη μόνη φωτογραφία που δείχνει άτομα που έχουν φασιστικό σήμα ΚΑΙ ΜΑΤατζήδες (0:23) φαίνεται ξεκάθαρα (κατά την ταπεινή μου γνώμη) ότι ΔΕΝ τους ανοίγουν το δρόμο να περάσουν. Κοίταξέ το και πες μου αν διαφωνείς.
 

Επισκέπτης
Οταν οι μαλάκες οι προηγούμενοι άρχιζαν να κλέβουν συνταξιούχους στις τράπεζες πριν καταθέσουν τα πενιχρά λεφτάκια τους, σκότωναν επιχειρηματίες για συμβόλαια θανάτου και σκότωναν αστυνομικούληδες και άφηναν ορφανά, πιαστήκανε βλάκα μου. Οι περισσότεροι αστυνομικοί πάνε και καθαρίζουν καυστήρες για να ζήσουν τις οικογένειές τους. Μόνο με αγάπη και κατανόηση μπορούμε να βγούμε από το τέλμα και όχι κλέβοντας και σκοτώνοντας δεξια και αριστερά.

Και καταλάβετε ότι ναι μας αρέσει, εκεί που τσακωνόμαστε , να αγαπιόαστε κιόλας , οκ τα την βρούμε την άκρη...σίγουρα.Ελληνες είμαστε.
Τώρα όμως δεν είμαστε μόνοι μας.
Οπότε αγάπη και σεβασμό στον άνθρωπο και σε αυτό που κάνε!!!
Για όνομα του θεού!

Ρε μπαγασα τα καταφερες και με συγκινησες. Ειδικα αυτο με τους καυστηρες ειναι ολα τα λεφτα.
Ετσι ειναι φιλε μου,πως να τα βγαλει περα καποιος σημερα με 1200 - 1500 ευρω το μηνα. Θα αναγκαστει να καθαρισει καυστηρες, κι αν δεν βρει καυστηρες, θα βρει κανα κωλο-μπαρο να πουλαει προστασια, θα σπρωξει πρεζα ή θα γινει σωματοφυλακας σε καποιον επωνυμο.
Αγαπη ανθρωπε μου, αγαπη και πιστη. Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ
 

Επισκέπτης
Θα μας πει κανεις τι εγινε χθες βραδυ τελικα? Δεν βλεπω τον κουλη ναρχεται και ανησυχω!!

Υπερποντικα, αν δεν κανω λαθος (διορθωσε με αν κανω) οι Χρυσαυγιτες δεν συνιθιζουν να σπανε περιουσιες του κοσμακη. Επισης αν δεν κανω λαθος παλι, συνηθως επιτιθενται σε αυτους που προσβαλουν τα ιερα και οσια της χωρας.Σε καμια περιπτωση δεν τους δικαιολογω, αλλα για σκεψου και την περιπτωση  να συντασσονται οι πολιτες με δαυτους γιατι καποιοι αλλοι βαλλουν εναντιον τους(των πολιτων). Οι κατοικοι της πατρας που τον δεκεμβρη συνταχτηκαν με τους Χρυσαυγιτες γιατι πιστευεις οτι το εκαναν?

Η απαντηση ειναι πως οταν ο κοσμος καταλαβει πως καποιες εξτρεμιστικες ομαδες μαχονται υπερ του, ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ! Αυτο προσπαθω να σου εξηγησω τοσην ωρα!
Το οτι ενας πολιτικος χωρος εχει κοινωνικο"ρευμα"απο πισω του δεν σημαινει οτι ειναι απαραιτητα"καλος":Αμαλαχει δλδ.,και ο Αδολφος μεσω εκλογων εγινε καγκελαριος,μην τρελαθουμε.
Και αν θες και ντοπιο παραδειγμα στα Ταγματα Ασφαλειας συμμετειχαν 20000(εικοσι χιλιαδες)ατομα:Με καθε επανασταση ξεκιναει ταυτοχρονα(η σχεδον)και η αντεπανασταση.
Και ταυτοχρονα με καθε εξεγερση ξεκιναει και η αντιεξεγερση,οπως εγινε στην Πατρα και αλλου.
Το ΓΙΑΤΙ εγινε αυτο στην Πατρα και αλλου,και οχι στην Αθηνα,εχει ενδιαφερον παντως και ακουστηκαν πολλες εξηγησεις.
 

Επισκέπτης
Εγώ στο βίντεο δεν είδα τα ΜΑΤ να ανοίγουν δρόμο να περάσουν οι χρυσοτέτοιοι.
Έχει φωτογραφίες ατόμων με τα ονόματά τους, είδε κανείς κάτι περισσότερο;
Επίσης αυτούς που ονομάζει δεν τους είδα να φέρουν κάποιο φασιστικό σήμα όπως π.χ. αυτοί στο 0:23 έως 0:28.
Στη μόνη φωτογραφία που δείχνει άτομα που έχουν φασιστικό σήμα ΚΑΙ ΜΑΤατζήδες (0:23) φαίνεται ξεκάθαρα (κατά την ταπεινή μου γνώμη) ότι ΔΕΝ τους ανοίγουν το δρόμο να περάσουν. Κοίταξέ το και πες μου αν διαφωνείς.
ολες οι φωτο ειναι απο την συγκεντρωση που καναν οι Φασιστες τον Μαη στην Ομονοια και την πορεια προς το παλιο Εφετειο.
Πραγματι δεν τους ανοιγουν τον δρομο να περασουν παντως...δεν χρειαζεται αφου στην κυριολεξια εχουν γινει ενα σωμα,μια ψυχη...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Το οτι ενας πολιτικος χωρος εχει κοινωνικο"ρευμα"απο πισω του δεν σημαινει οτι ειναι απαραιτητα"καλος":Αμαλαχει δλδ.,και ο Αδολφος μεσω εκλογων εγινε καγκελαριος,μην τρελαθουμε.
Και αν θες και ντοπιο παραδειγμα στα Ταγματα Ασφαλειας συμμετειχαν 20000(εικοσι χιλιαδες)ατομα:Με καθε επανασταση ξεκιναει ταυτοχρονα(η σχεδον)και η αντεπανασταση.
Και ταυτοχρονα με καθε εξεγερση ξεκιναει και η αντιεξεγερη,οπως εγινε στην Πατρα και αλλου.
Το ΓΙΑΤΙ εγινε αυτο στην Πατρα και αλλου,και οχι στην Αθηνα,εχει ενδιαφερον παντως και ακουστηκαν πολλες εξηγησεις.
Και ο Μπους με εκλογες εγινε προεδρος, και λοιπον?
Μην προσπαθεις να κρινεις τα πραγματα απ'εξω! Οι ιδιοι οι Γερμανοι πιστευεις ειχανε την ιδια γνωμη για τον Χιτλερ με εσενα? Για να τον βγαλουνε μαλλον τον θεωρουσανε σωστο ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ! Ο καθε λαος εκλεγει τους αρχηγους που πιστευουν πως θα ωφελησουν ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ!
Κρινοντας εκ του αποτελεσματος βεβαια τον ηπιανε οι Γερμανοι αλλα δεν μπορεις να τους κατηγορησεις οταν κανανε αρχηγο καποιον που επιχειρησε να κανει τη χωρα τους μεγαλυτερη και ισχυροτερη!
Οι αντεξεγερσεις γινονται γιατι αποτι φαινεται αρκετοι πιστευουν πως οι εξεγερσεις ειναι κατευθυνομενες!
Αυτος ειναι και ο λογος που οι Πατρινοι(και καποιοι αλλοι) την επεσαν στους ταραξιες του Δεκεμβριου! Εδω στην Αθηνα δεν εγινε το ιδιο αλλα το ακριβως αντιθετο, παρεισφρυσαν στα επεισοδια καποιοι απο τους χιλιαδες αλλοδαπους κακοποιους με σκοπο να πλιατσικολογησουν.
Αρα λοιπον τον Δεκεμβρη, οι Πατρινοι θεωρησαν πως οι Χρυσαυγιτες τους υπερασπιζονται, ενω στην αθηνα οι κακοποιοι θεωρησαν πως οι ταραξιες υπερασπιζονται τη θεληση τους για χαμο και πλιατσικο!

Αυτο και μονο δειχνει πως αντιλαμβανεται και ενας μεσος ανθρωπος τα επεισοδια οπως αυτα γινονται!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Στη μόνη φωτογραφία που δείχνει άτομα που έχουν φασιστικό σήμα ΚΑΙ ΜΑΤατζήδες (0:23) φαίνεται ξεκάθαρα (κατά την ταπεινή μου γνώμη) ότι ΔΕΝ τους ανοίγουν το δρόμο να περάσουν. Κοίταξέ το και πες μου αν διαφωνείς.
Εγώ το έχω δει με τα μάτια μου να πετάνε πέτρες πίσω απ' τα ΜΑΤ (ΜΕΑ τα λέγανε τότε τα ηρωϊκά χρόνια του 80). Δε χρειάζεται να δω βίντεο για να πεισθώ. Επίσης το λάος στα σώματα ασφαλείας έχει πολύ υψηλά ποσοστά - nothing new here. :rolleyes:
 

Επισκέπτης
Να σου πω εγω memosan τι καταλαβε ο μεσος ανθρωπος απο τα πολλα,η λιγα,που γιναν στην Πατρα.

Στην Πατρα,λεει ο μεσος ανθρωπος,οι μπατσοι και οι φασιστες ηταν ΠΙΟ οργανωμενοι απο οτι στην Αθηνα,που επιπλεον ειναι μεγαλουπολη-και οχι μονο.

Και βγηκαν στους δρομους ΕΚΕΙ(και αλλου)και οχι εδω,γιατι αν το επιχειρουσαν εδω θα τους επαιρνε ο διαολος τον πατερα...

Τοσο απλα,σιγα μην κατεβει ο μεσος εργαζομενος μετα τον φονο του Γρηγοροπουλου να σωσει τις βιτρινες...Γιατι εγω ειδα απολυτως συνηθεις μεσηλικες να βλεπουν την Eurobank στην Συγγρου να καιγεται σαν πυρσος-κυριολεκτικα-και να χαμογελανε,να λενε"καψτε το το μπουρδελο"...

 

Επισκέπτης
Τοσο απλα,σιγα μην κατεβει ο μεσος εργαζομενος μετα τον φονο του Γρηγοροπουλου να σωσει τις βιτρινες...Γιατι εγω ειδα απολυτως συνηθεις μεσηλικες να βλεπουν την Eurobank στην Συγγρου να καιγεται σαν πυρσος-κυριολεκτικα-και να χαμογελανε,να λενε"καψτε το το μπουρδελο"...
Ο μεσος ανθρωπος που εχει εστω λιγο μυαλο δεν θα παρει το μερος της τραπεζας, ουτε οταν την καινε ουτε οταν την απαλοτριωνουν. Ο μαλακας, ο προσκυνημενος θα μιλησει για "αναρχικους" και ληστες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom